RC Lens
43' Seko Fofana 46' Florian Sotoca 48' Cheick Doucoure 61' Facundo Medina 63' Facundo Medina 90+3' Corentin Jean
Olympique Marsylia
37' Florian Thauvin 45+2' Arkadiusz Milik 60' Pol Lirola 90' Alvaro Gonzalez
2:2

Koniec! Remis w pełni sprawiedliwy!

Żółtą kartkę otrzymał Corentin Jean.

Żółtą kartkę otrzymał Alvaro GonzalezMusiał faulować, żeby nie było groźnej kontry.

Kalimuendo mocno, ale obok bramki... Powtarzalność strzałów Lens aż nadto widoczna.

Olympique Marsylia. Schodzi: Florian Thauvin. Wchodzi: Luis Henrique.

RC Lens. Schodzi: Steven Fortes. Wchodzi: Loic Bade.

RC Lens. Schodzi: Gael Kakuta. Wchodzi: Tony Mauricio.

RC Lens. Schodzi: Simon Banza. Wchodzi: Corentin Jean.

Olympique Marsylia. Schodzi: Boubacar Kamara. Wchodzi: Cheick Souare.

Przedziera się Fofana, mocno strzela, ale znowu piłka ląduje na trybunach...

Bomba Kakuty z dystansu, ale wysoko nad bramką.

Sotoca, jak bezczelnie wszedł w pole karne, Sotoca strzela, ale obok bramki. Obrona Marsylii dziurawa jak ser.

Sprytny strzał Fofany, ale piłka minęła bramkę OM.

Lens ma już więcej strzałów od OM: 12 do 11.

Groźne dośrodkowanie Sotoki, ale koledzy mijają się z piłką. Idzie kontra OM... zaprzepaszczona, Germain z faulem w ataku.

Spokojniejszy fragment gry, nikt nie chce podejmować teraz ryzyka.

Żółtą kartkę otrzymał Facundo Medina.

Gol! Strzelił Facundo Medina. Asystował mu Jonathan Clauss. Bardzo dobre, niskie dośrodkowanie, Medina włożył nogę między rywali i zmylił Mandandę. Mamy remis!

Żółtą kartkę otrzymał Pol Lirola.

Kamara mocno z dystansu, ale prosto w rywali. Idzie kontra, ale w porę powstrzymują ją goście.

Sotoca znowu, płaski strzał, ale prosto do rąk Mandandy. On jest największym zagrożeniem dla OM.

Mocno dośrodkowuje Sotoca, wybija to Sakai. Przejście na 4 obrońców dużo daje Lens.

THauvin, Milik, oddaje Thauvinowi, ten strzela i... nie ma jakimś cudem gola! To powinno być 3:1, miał do siatki kilka metrów, był czysty!

Żółtą kartkę otrzymał Cheick Doucoure.

Gol! Strzelił Florian Sotoca. Asystował mu Simon Banza. Dośrodkowanie z prawej strony, Banza przedłuża piętą, a Sotoca z woleja pakuje piłkę pod poprzeczkę! Ale start Lens po przerwie!

RC Lens. Schodzi: Clement Michelin. Wchodzi: Arnaud Kalimuendo.

Wracamy do gry! Czy Arkadiuszo coś jeszcze ustrzeli?

Przerwa! OM gra dobrze, prowadzi! Milik z golem! VAR jeszcze sprawdzał akcję pod kątem spalonego, ale wszystko było zgodnie z przepisami.

Gol! Strzelił Arkadiusz Milik. Asystował mu Alvaro Gonzalez. Payet na głowę Germaina, ten zgrywa do Alvaro, obrońca uderza z woleja, a Milik jeszcze dokłada nogę, żeby skierować pikę do siatki. Wciąż ma Polak ten instynkt!

Spóźniony wślizg Fofany w nogi Kamary, powinna być za to kartka. Wtedy Fofana wyleciałby z boiska i Lens grałoby w 10 całą drugą połowę, ale sędzia się wstrzymał od kary.

Doliczono 2 minuty.

OM ma przewagę, tymczasowy trener wzięty z akademii OM, Nasser Larguet, może być zadowolony.

Żółtą kartkę otrzymał Seko Fofana. Symulacja i wymuszenie rzutu karnego.

Świetna wrzutka Payeta, jet Germain i o centymetry jego strzał głową mija bramkę!

Milik znowu chce grać koronkowo z Payetem, ale wpada na rywala bez piłki. Mowy o karnym jednak nie ma. Należy chwalić Polaka za dużą aktywność, jest głód gry.

Gol! Strzelił Florian Thauvin. Asystował mu Alvaro Gonzalez. Było spokojnie, OM grało wysokim pressingiem. Przejęło piłkę pod polem karnym rywala, zgarnął ją Thauvin i z półwoleja nie dał szans bramkarzowi na interwencję. Marsylia prowadzi!

Uwaga, Clauss z woleja i odbija Mandanda piłkę! Nie ma gola, klasa bramkarza OM!

Ładna akcja Lens, dośrodkowanie i Alvaro tak interweniuje, że prawie wbił gola samobójczego! Będzie korner dla gospodarzy.

Thauvin na głowę Milika, ale potrójnie kryty Polak nie trafia w nią czysto, strzał niecelny.

Statystyki:

Posiadanie piłki w proc.: Lens 55 - OM 45

Strzały: Lens 2 - 4 OM

Kapitalny wykop Mandandy, pędzi Milik do piłki i zderzył się z bramkarzem... Na szczęście Polak jest w stanie sam się podnieść, golkiper Lens ma jednak z tym problemy. U Milika będzie co najwyżej siniak na udzie.

Niezły strzał Milika prawą nogą, ale łapie piłkę bramkarz. Wcześniej Polak ładnie pograł z Payetem, koronkowo.

Niezła wrzutka Payeta, zamieszanie, jest Perrin, ale posyła piłkę w trybuny.

Ciekawostka - OM szuka trenera, w spekulacjach często pada nazwisko byłego trenera BVB, Luciena Favre'a. Jednak ten miały przyjść dopiero po sezonie.

Przerwa w grze, jakieś problemy zdrowotne Alvaro po wybiciu piłki głową. Nie trafił w nią czołem, ale jej środkiem, na wysokości płatu ciemieniowego móżgu.

Piłka w siatce Marsylii, wystarczył jedna kontra gospodarzy! Ale - sędziowie dopatrzyli się spalonego u Banzy.

Lens na razie nie jest w stanie wyjść z własnej połowy.

Milik zmusił do błędu rywala, piłka pod nogami Kamary, ale jego płaski strzał łapie bramkarz.

Słówko o arbitrze. Sędziuje dziś Willy Delajod.

Błąd defensora Lens, Milik w polu karnym, chce grać na wbiegającego Thauvina, ale obrońca to przecina i wybija na rzut rożny.

Od razu mocno zaczęła Marsylia, brakuje jej dokładności przed polem karnym. Dodajmy, że w ostatnich dniach był w klubie duży wstrząs. Przyszedł Milik, odwołano mecz przez kiboli, którzy zdewastowali ośrodek treningowy, a trener Andre Villas-BOas zrezygnował z funkcji.

Dobry wieczór Państwu, jedziemy z meczem Ligue 1 RC Lens - Olympique Marsylia! Arkadiusz Milik w pierwszym składzie!