Ligue 1: 32. kolejka
10 kwi 2021 21:00
90+4'

Gol! Strzelił Gaetan Laborde. Asystował mu Arnaud Souquet.

To nie koniec mocnych wrażeń! W doliczonym czasie gospodarze doprowadzili do remisu i sprawili ogromną przykrość swoim przeciwnikom. Gaetan Laborde wyrósł na najskuteczniejszego zawodnika energicznego wieczoru na stadionie Montpellier. Właśnie tem pomocnik odebrał starannie pilnowane prowadzenie Olympique.

14
90'

Doliczony czas.

6
8
3
4
5
89'
86'

Montpellier. Schodzi: Florent Mollet. Wchodzi: Petar Skuletić.

2
86'

Montpellier. Schodzi: Nicolas Cozza. Wchodzi: Mihailo Ristić.

3
85'

Montpellier przeprowadziło niebezpieczny atak, a piłka przemknęła nieznacznie obok bramki strzeżonej przez Steve'a Mandandę. Prawdopodobnie przyjezdnych czeka jeszcze kilka poważnych egzaminów zanim będą mogli ucieszyć się z wywalczenia kompletu punktów.

2
2
1
1
82'
81'

Pozostało 10 minut podstawowego czasu na zmianę wyniku. Olympique Marsylia jest uskrzydlony do odpierania ataków przeciwnika mimo osłabienia. Nie kleją się ataki wyraźnie rozdrażnionych gospodarzy, którzy zapewne nie spodziewali się straty bramki przy przewadze zawodnika w polu.

2
2
1
1
79'

Montpellier. Schodzi: Solomon Sambia. Wchodzi: Arnaud Souquet.

Solomon Sambia #6
1
1
1
2
1
79'

Montpellier. Schodzi: Stephy Mavididi. Wchodzi: Elye Wahi.

1
79'

Montpellier. Schodzi: Jordan Ferri. Wchodzi: Joris Chotard.

Joris Chotard #13
1
1
1
1
6
76'

Żółtą kartkę otrzymał Jordan Ferri za przytrzymanie przeciwnika.

3
1
1
4
71'

Gol! Strzelił Lucas Perrin. Asystował mu Dimitri Payet.

Jonas Omlin zabrał się za staranne rozstawienie swoich obrońców przed wykonaniem rzutu wolnego, ale to nic nie dało. Dośrodkowanie wykonane przez Dimitriego Payeta zostało wykorzystane przez zmiennika Lucasa Perrina. Olympique Marsylia ponownie na prowadzeniu, a trzeciego gola wbiło Montpellier pomimo osłabienia.

3
68'

Montpellier będzie rywalizować w jedenastu przeciwko dziesięciu przeciwnikom przez blisko dwa kwadranse spotkania. Olympique Marsylia będzie zapewne koncentrować się na utrzymaniu kompromisowego wyniku. Już wiadomo, że będzie to skomplikowane zadanie. Przed momentem Steven Mandanda musiał ratować podopiecznych Jorge Sampaoliego intuicyjną paradą.

1
1
3
1
2
64'

Olympique Marsylia. Schodzi: Luis Henrique. Wchodzi: Lucas Perrin.

Luis Henrique #11
1
1
8
62'
CZERWONA KARTKA

Czerwoną kartkę otrzymał Duje Caleta-Car za brutalne przewinienie blisko linii bocznej boiska. Karygodne zachowanie zawodnika z Marsylii.

3
3
4
3
12
58'

Olympique Marsylia na połowie przeciwnika. Florian Thauvin próbował zaskoczyć chytrym zagraniem Jonasa Omlina. Piłka przyspieszyła na nasiąkniętym wodą boisku, ale szczęśliwie dla bramkarza Montpellier nie wylądowała ostatecznie w sieci.

1
2
2
5
54'

Żółtą kartkę otrzymał Alvaro za niesportowe zachowanie.

Alvaro #3
1
1
1
4
4
53'

Rozegranie podopiecznych Jorge Sampaoliego z wykorzystaniem Arkadiusza Milika. Rozsądna wymiana podań z udziałem reprezentanta Polski, jednak nie zakończyła się ona dobrym uderzeniem. Olympique Marsylia ponownie jakby nieco w szoku po trafieniu krótko po powrocie z szatni.

3
1
3
2
51'

Możliwość odpowiedzenia na gola Gaetana Laborde'a po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Ponownie Dimitri Payet zabrał się za wykonanie stałego fragmentu gry. Niezłe rozegranie podopiecznych Jorge Sampaoliego, jednak żaden z nich nie znalazł sposobu na oddanie skutecznego strzału.

1
1
47'

Gol! Strzelił Gaetan Laborde. Asystował mu Jordan Ferri.

Olympique Marsylia jest po prostu niereformowalny w tym meczu. Trener Jorge Sampaoli powinien wściec się na swoich podopiecznych, którzy ponownie krótko po wyjściu z szatni na boisko stracili gola. Gaetan Laborde skorzystał z podania Jordana Ferriego i doprowadził swoim uderzeniem do remisu 2:2.

5
7
4
4
7
46'

Rozpoczęła się druga połowa rywalizacji o punkty w Ligue 1. Olympique Marsylia ma czego bronić po przerwie. Rewelacyjny pościg przeprowadzony w ostatnich minutach pierwszej połowy przez drużynę Arkadiusza Milika rozdrażnił Montpellier.

2
1
1
2
3
Czy Arkadiusz Milik skompletuje dublet po przerwie?
3
1
1
45+2'

Gol! Strzelił Pape Gueye.

W doliczonym czasie przyjezdni wyszli na prowadzenie. Olympique Marsylia zafiniszował idealnie w pierwszej połowie. Pape Gueye wykonał dobitkę uderzenia zatrzymanego w pobliżu linii bramkowej przez Hiltona. Nie udało się przymierzyć Florianowi Thauvinowi, ale poprawka była nie do zatrzymania.

Pape Gueye #22
29
8
3
6
4
45'

Doliczone dwie minuty.

3
2
1
2
9
43'

Gol! Strzelił Arkadiusz Milik. Asystował mu Boubacar Kamara.

Elegancka akcja przeprowadzona przez reprezentanta Polski i odebrał on zaliczkę Montpellier. Perfekcyjnie zachował się Arkadiusz Milik i po wymianie podań z Boubacarem Kamarą ominął zwodem zdezorientowanego przeciwnika. Pozostało pokonać Jonasa Omlina płaskim uderzeniem. Polskie trafienie w wieczornym pojedynku w Ligue 1!

14
41'

Żółtą kartkę otrzymał Florian Thauvin za odkopnięcie piłki po gwizdku.

2
1
3
5
38'

Rozmowy z prowadzącym spotkanie arbitrem. Olympique Marsylia ma pretensje o zbyt dużą pobłażliwość wobec przeciwników, którzy nie przebierają w środkach. Na razie jedna żółta kartka pokazana wcześnie Florentowi Molletowi.

2
1
1
6
33'

Bez sytuacji podbramkowych w ostatnich minutach spotkania. Arkadiusz Milik nie dostaje licznych podań z drugiej linii, przez co trudno mu wykreować drugą sytuację podbramkową w meczu. Jedna to trochę mało jak na ponad pół godziny spędzone na murawie.

1
2
5
4
31'

Andy Delort po raz drugi w meczu umieścił piłkę w bramce strzeżonej przez Steve'a Mandandę, jednak tym razem wszystko jest jasne. Nie ma gola z powodu spalonego wychwyconego bezbłędnie przez sędziego asystenta.

2
1
1
1
3
30'

Pozostał kwadrans podstawowego czasu w pierwszej połowie. Rozpoczęła się ona od mocnego uderzenia, natomiast później umiarkowane emocje. Olympique Marsylia niezmiennie szuka sposobu na umieszczenie piłki w bramce Jonasa Omlina. Najbliżej był Arkadiusz Milik, ale nie można powiedzieć, że blisko.

2
1
2
3
26'

Gwizdek sędziego po zagraniu ręką Gaetana Laborde'a. Piłka przyznana Olympique Marsylia, jednak na własnej połowie boiska, przez co do pokonania jest duży dystans dzielący go od bramki Jonasa Omlina.

1
1
21'

Dla odmiany akcja przeprowadzona przez gospodarzy, którzy nie ograniczają się do pilnowania wcześnie wywalczonego prowadzenia. Zakończyła się ona niedokładnym uderzeniem Gaetana Laborde. Tylko ostrzeżenie dla zbyt lekkomyślnie wysuniętych podopiecznych Jorge Sampaoliego.

1
3
1
1
18'

Akcja indywidualna Arkadiusza Milika zakończona uderzeniem celnym. Reprezentant Polski poradził sobie wzorowo z dwoma przeciwnikami i wypracował miejsce do oddania uderzenia. Poczęstował nim Jonasa Omlina, jednak nie zdołał go pokonać.

5
5
1
6
1
16'

Pierwszy kwadrans konfrontacji w strugach deszczu za zawodnikami. Montpellier rozpoczęło rywalizację w wymarzony sposób i może spokojnie kontrolować sytuację na murawie. Olympique Marsylia odpowiedział na gola Andy'ego Delorta kilkoma atakami, jednak żadne uderzenie nie poleciało jeszcze w bramkę strzeżoną przez Jonasa Omlina.

1
4
11'

Wymiana podań w wykonaniu zawodników Olympique Marsylia przyniosła im korner. Dośrodkowanie Dimitriego Payeta spod chorągiewki spadło na głowę Duje Calety-Cara, którego uderzenie głową nie było niebezpieczne. Futbolówka przeleciała ponad poprzeczką Jonasa Omlina.

1
3
7
8'

Żółtą kartkę otrzymał Florent Mollet za ostre przewinienie w centrum boiska.

2
2
3
6'

Olympique Marsylia musi wcześnie zainteresować się frontalnym atakiem i poszukaniem sposobu na wyrównanie. Pierwsza niebezpieczna akcja została przeprowadzona po nieco ponad pięciu minutach. Florian Thauvin dostał podanie od Dimitriego Payeta, ale nie oddał dokładnego uderzenia.

2
2
3
3
1
1'

Gol! Strzelił Andy Delort. Asystował mu Jordan Ferri.

Nie minęła minuta i od razu jest ciekawie. Piłka w bramce Olympique Marsylia. Słowa słowami, tymczasem Montpellier po nieco ponad 20 sekundach sprowadziło przeciwnika na ziemię. Andy Delort strzelił ponad Stevem Mandandą w sytuacji sam na sam po podaniu prostopadłym Jordana Ferriego. Początkowo trafienie nie zostało uznane, natomiast zareagowała wideo weryfikacja i dała do zrozumienia, że nie było spalonego.

4
12
10
4
11
20:36

Arkadiusz Milik rozpocznie mecz w podstawowym składzie.

01:04

Jorge Sampaoli przed starciem z Montpellier.

01:04

Również podopieczni Jorge Sampaoliego złapali odrobinę wiatru w żagle i zaczęli konsekwentnie punktować. W tabeli są na szóstym miejscu z 48 "oczkami" wywalczonymi w 31 kolejkach. Olympique Marsylia postara się przerwać rewelacyjną passę przeciwnika w najbliższym pojedynku.

1
01:04

Arkadiusz Milik i spółka w drodze na mecz.

1
01:04

Olympique Marsylia wygrał poprzednie spotkanie 2:0 z Dijon. Istotnym wydarzeniem było trafienie do szatni Leonardo Balerdiego. Po nim gospodarzom było łatwiej o przygotowanie odpowiedniego planu na drugą połowę spotkania. W niej Alvaro ustalił rezultat.

1
1
2
01:04

Montpellier łączy obowiązki ligowe z tymi w Pucharze Francji. Wygrana 1:0 z Chateaubriant pozwoliła przedstawicielowi Ligue 1 awansować do ćwierćfinału rozgrywek. Jedynego gola strzelił Florent Mollet. Seria spotkań Montpellier bez porażki została przedłużona do aż 12.