KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe
GKS Bełchatów
6' Damian Hilbrycht 39' Dawid Flaszka 71' Maciej Mas
Widzew Łódź
45+1' Patryk Mucha 45+6' Mateusz Michalski 64' Mateusz Michalski 78' Caique
2:3

Ostatni gwizdek spotkania z interesującymi fazami. GKS Bełchatów prowadził w pierwszej połowie dzięki uderzeniu Damiana Hilbrychta z rzutu karnego. Widzew Łódź odwrócił rezultat w czasie doliczonym przed przerwą i już nie oddał prowadzenia. Mateusz Michalski skompletował dublet, na co Brunatni odpowiedzieli już tylko bramką na 2:3.

Sędzia wybrał się z kartonikiem do ławki rezerwowych Widzewa.

Mateusz Bartków oraz Valerijs Sabala sposobili się do wepchnięcia piłki do bramki po dośrodkowaniu. Sędzia nie pozwolił oglądającym zobaczyć ciągu dalszego akcji, ponieważ odgwizdał przewinienie defensora z Bełchatowa na Michaelu Ameyawie.

Doliczone cztery minuty.

Od wrzutu z autu GKS Bełchatów. Możliwość z jednej strony zaskoczenia łodzian, a z drugiej strony ci zyskali czas na staranne rozstawienie się na pozycjach obronnych. Ostatnie minuty bez interesujących sytuacji podbramkowych.

Pięć minut do końca podstawowego czasu i łodzianie rozsądnie na połowie przeciwnika. Zagranie Łukasza Kosakiewicza zakończyło się tak samo jak niedawne Caique, czyli lądowaniem futbolówki w rękawicach Leonida Otczenaszenki.

Caique podłączył się do ofensywnego wypadku podopiecznych Marcina Broniszewskiego. Jego zagranie przez chwilę wyglądało obiecująco, ale zostało poskromione bez dużego problemu przez skoncentrowanego Leonida Otczenaszenkę.

Kacper Gach oraz Dominik Kun popracowali w defensywie i nie pozwolili żadnemu z gospodarzy na oddanie strzału. Znalazł się w pobliżu jeszcze Maciej Koziara, jednak dotychczasowe wykończenia tego zawodnika nie są przekonujące.

Po strzale Macieja Masa drużyny są w kontakcie.

 

   

Żółtą kartkę otrzymał Caique za ostre przewinienie.

GKS Bełchatów musi kontynuować pościg za przeciwnikiem. Z kolei łodzianie starają się grać na utrzymanie piłki. Ostatnia akcja przeprowadzona przez podopiecznych Marcina Węglewskiego została zahamowana przez Bartłomieja Poczobuta.

Szansa na pokonanie bramkarza Brunatnych po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Piłka trafiła do polującego na nią zawodnika Widzewa Łódź i ten oddał celne uderzenie. Krystian Nowak nie pokonał nim skoncentrowanego Leonida Otczenaszenkę.

Gol! Strzelił Maciej Mas. 

Gole zaczęły sypać się jak w rogu obfitości. Po trafieniu kontaktowym GKS Bełchatów ma jeszcze realną szansę na zapunktowanie w derbach. Maciej Mas przymierzył do bramki Vjaceslavsa Kudrjavcevsa po wbiegnięciu na boisko z ławki rezerwowych. Wykonał on dobitkę uderzenia Dawida Flaszki zatrzymanego przez golkipera Widzewa Łódź. Podopieczni Marcina Broniszewskiego poczuli na plecach oddech rywali.

Widzew Łódź. Schodzi: Patryk Mucha. Wchodzi: Caique.

GKS Bełchatów. Schodzi: Michał Pawlik. Wchodzi: Marcin Ryszka.

GKS Bełchatów. Schodzi: Jakub Bator. Wchodzi: Maciej Mas.

Mateusz Michalski z dwoma golami na koncie!

 

   

Gol! Strzelił Mateusz Michalski. 

Rośnie przewaga wyżej notowanego zespołu w Bełchatowie. Coraz więcej wskazuje na zwycięstwo Widzewa Łódź. Na najważniejszego zawodnika spotkania wyrasta Mateusz Michalski, który skompletował dublet. Nie mógł on świętować dwubramkowego prowadzenia z kompanami z zespołu, ponieważ boleśnie zderzył się ze słupkiem i potrzebował czasu na pozbieranie się z boiska.

Valerijs Sabala agresywnie zaatakował Mateusza Michalskiego. Strzelec dotychczas ostatniego gola ucierpiał po ataku napastnika Brunatnych i potrzebował chwili na dojście do siebie.

Waldemar Gancarczyk uruchomił podaniem Macieja Koziarę. Wprowadzony z ławki rezerwowych pomocnik miał trochę czasu na pokonanie swoim strzałem Vjaceslavsa Kudrjavcevsa, jednak ku niezadowoleniu kompanów z klubu nie trafił w lustro bramki Widzewa Łódź.

Sytuacja sam na sam z bramkarzem bełchatowian, a w niej Paweł Tomczyk. Napastnik Widzewa Łódź nie poradził sobie z pokonaniem Leonida Otczenaszenki. Golkiper utrzymuje gospodarzy na powierzchni w derbach, ale jego kompani z pola muszą natychmiast poprawić swoją organizację.

Valerijs Sabala jest oburzony gwizdkiem sędziego, który zdecydował się na przerwanie gry po faulu Łotysza na połowie przeciwnika. Zdaniem zakontraktowanego w czasie rundy wiosennej napastnika wszystko odbyło się tam zgodnie z przepisami piłkarskimi.

Rozpoczęła się druga połowa pojedynku w Bełchatowie. Gospodarze niespodziewanie zeszli do szatni przy niekorzystnym wyniku, choć do końca podstawowego czasu to oni byli na prowadzeniu. Widzew Łódź mógł zastanowić się w przerwie nad sposobem utrzymania dobrego wyniku.

GKS Bełchatów musi gonić przeciwnika.

 

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: takiego gola dawno nie widzieliśmy

Czy GKS Bełchatów wyrówna po przerwie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Różne fazy miała pierwsza połowa w derbach województwa łódzkiego. Początkowy kwadrans dynamiczny i oznaczony trafieniem z rzutu karnego do bramki Damiana Hilbrychta. Dużo czasu zajęła zmiana kontuzjowanego bramkarza Jakuba Wrąbla na Vjaceslavsa Kudrjavcevsa. Sędzia doliczył aż dziewięć minut i w nich Widzew Łódź odwrócił wynik na 2:1 uderzeniami Patryka Muchy oraz Mateusza Michalskiego.

Gol! Strzelił Mateusz Michalski. Asystował mu Paweł Tomczyk. 

Bardzo zasadniczy zwrot akcji w czasie doliczonym do pierwszej połowy spotkania. Widzew Łódź jest już na prowadzeniu, choć po podstawowym czasie miał stratę do regionalnego konkurenta. Świetnie zaprezentował się Paweł Tomczyk, który uciekł Sebastianowi Zalepie i swoim dograniem ułatwił oddanie uderzenia do bramki Mateuszowi Michalskiemu.

 

Patryk Mucha nie pozwolił gospodarzom zabrać prowadzenia do szatni. 1:1 w Bełchatowie!

 

   

Gol! Strzelił Patryk Mucha. 

Nie było wielu sytuacji podbramkowych łodzian, ale zdążyli oni złapać swojego przeciwnika jeszcze w pierwszej połowie. Piłka trafiła pod nogi Patryka Muchy po niefortunnym wybiciu dośrodkowania z rzutu rożnego. Pomocnik Widzewa miał trochę czasu i perfekcyjnie przymierzył prosto do siatki. Leonid Otczenaszenko musi sięgnąć po futbolówkę do siatki.

 

Doliczone dziewięć minut.

Dłużyła się przerwa spowodowana kontuzją Jakuba Wrąbla i koniecznością wprowadzenia rezerwowego bramkarza. Gra została wznowiona i Widzew Łódź niezmiennie snuje się wyłącznie po obrzeżach pola karnego Brunatnych.

Żółtą kartkę otrzymał Dawid Flaszka za ostre przewinienie.

Bramkarz Widzewa Łódź interweniował nieszczęśliwie, ponieważ doznał urazu. Wszystko wskazuje na to, że konieczne będzie wprowadzenie rezerwowego zawodnika. Trwa już kilka minut przerwa w grze.

Jakub Wrąbel wykazał się między słupkami w bramce Widzewa.

 

   

Bardzo blisko drugiego gola byli gospodarze. Tym razem musiał wykazać się między słupkami Jakub Wrąbel i była to zdecydowanie trudniejsza interwencja niż niedawna Leonida Otczenaszenki. Poradził on sobie z uderzeniem Valerijsa Sabali, które szybowało niebezpiecznie w kierunku siatki.

Niebezpieczne zderzenie Waldemara Gancarczyka z Pawłem Tomczykiem. Na szczęście obaj zaangażowani w kolizję piłkarze są gotowi do kontynuowania rywalizacji. Od rzutu wolnego Widzew Łódź, a uderzenie Łukasza Kosakiewicza poszybowało prosto w Leonida Otczenaszenkę.

Przyspieszenie Marka Hanouska na skrzydle i podsumował on swoją akcję dośrodkowaniem w kierunku Mateusza Michalskiego. Nie było łatwo o oddanie celnego uderzenia pod naporem Mikołaja Grzelaka. Piłka nie sprawiła ostatecznie problemu Leonidowi Otczenaszence.

Przyspieszenie Marka Hanouska na skrzydle i podsumował on swoją akcję dośrodkowaniem w kierunku Mateusza Michalskiego. Nie było łatwo o oddanie celnego uderzenia pod naporem Mikołaja Grzelaka. Piłka nie sprawiła ostatecznie problemu Leonidowi Otczenaszence.

Łukasz Kosakiewicz starał się uruchomić swoim podaniem wysoko ustawionych Pawła Tomczyka oraz Marka Hanouska. Futbolówka nie została kopnięta precyzyjnie i przetoczyła się w bezpiecznej odległości od bramki. W tej sytuacji wznowienie Leonida Otczenaszenki.

Atrakcyjnie wyglądał początek derbów. Nie chodzi wyłącznie o trafienie Damiana Hilbrychta z rzutu karnego do bramki, ale były również inne szanse na poprawienie wyniku. Najlepszą dla Widzewa Łódź zmarnował Marek Hanousek, a po przeciwnej stronie boiska Damianowi Hilbrychtowi zabrakło dokładności do skompletowania dubletu.

Damian Hilbrycht dał prowadzenie Brunatnym! 1:0 w Bełchatowie.

 

   

Gol! Strzelił Damian Hilbrycht. 

Bardzo mocne otwarcie meczu w wykonaniu Brunatnych! GKS Bełchatów już jest na prowadzeniu. Za egzekucję rzutu karnego, przyznanego za przewinienie na Valerijsie Sabali, zabrał się Damian Hilbrycht i ze stoickim spokojem pokonał Jakuba Wrąbla. Widzew Łódź musi gonić przeciwnika!

Faul na Valerijsie Sabali w polu karnym Widzewa Łódź!

Piłka na połowie zawodników Widzewa Łódź w początkowych minutach spotkania. GKS Bełchatów bez specjalnego powodzenia szuka miejsca do zatrudnienia, a najlepiej pokonania uderzeniem Jakuba Wrąbla.

Rozpoczęła się konfrontacja regionalnych przeciwników przy Sportowej. GKS Bełchatów spróbuje odnieść pierwsze zwycięstwo w rundzie wiosennej, a Widzew Łódź poprawić niekorzystny bilans w spotkaniach wyjazdowych.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: nożyce, którymi zachwyca się cały świat. Uderzył idealnie!

Jedenastka bełchatowian.

 

Zestawienie przygotowane przez trenera Marcina Broniszewskiego.

 

Sędzia: Artur Aluszyk (Szczecin)

Rozpoczynająca się we wtorek kolejka Fortuna I ligi proponuje aż trzy konfrontacje drużyn z tego samego województwa. Pierwsza z nich w Bełchatowie. Walczący o utrzymanie GKS podejmie Widzew Łódź, który jeszcze nie wypadł z rywalizacji o grę w barażach o awans do PKO Ekstraklasy.

>
Zobacz również
    GKS Bełchatów GKS Bełchatów Widzew Łódź Widzew Łódź