Netz dograł w kierunku Piątka. Polaka ubiegł obrońca rywali.

4
3
4
88'

Piątek cieszy się z gola, znów znalazł się w sytuacji sam na sam i wygrał pojedynek z bramkarzem. Sędzia podniósł jednak chorągiewkę. Był spalony.

3
1
7
14
27
86'
ZMIANA

Hertha Berlin. Schodzi: Marvin Plattenhardt. Wchodzi: Luca Netz.

3
86'

Serdar bardzo nieudanie strzelił z 20 metrów.

1
1
1
1
5
84'

Tym razem kompletnie nieudany strzał Utha z dystansu.

1
1
2
2
83'
ZMIANA

Schalke 04. Schodzi: Matthew Hoppe. Wchodzi: Ahmed Kutucu.

5
83'

Mocny strzał Utha z szesnastu metrów. Tuż obok słupka.

1
1
1
1
82'
ZMIANA

Hertha Berlin. Schodzi: Matheus Cunha. Wchodzi: Jessic Ngankam.

Jessic Ngankam #27
1
1
1
1
3
82'
ZMIANA
80'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Krzysztof Piątek. Asystował mu Vladimir Darida. Darida świetnie uruchomił Piątka, ten znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, uderzył między nogami Faehrmanna i może cieszyć się z czwartego w tym sezonie trafienia. Znów mógł zrobić swoją charakterystyczną cieszynkę.

169
74
18
6
5
79'

Kontra Herthy zakończona fatalnym podaniem Lukebakio. Szkoda, bo na czystą pozycję wychodził Piątek.

1
4
6
14
78'
ZMIANA
32
20
2
3
4
77'

Wrzutka w pole karne z rzutu rożnego. Prosto w ręce Faehrmanna.

2
74'

Darida szukał Lukebakio. Ten był na spalonym.

2
2
2
72'

Potężny strzał Cunhi z trzydziestu metrów. Dobra interwencja Faehrmanna.

1
1
68'

Faehrmann uratował Schalke przed stratą gola.

1
1
3
68'
ZMIANA

Schalke 04. Schodzi: Steven Skrzybski. Wchodzi: Can Bozdogan.

Can Bozdogan #40
Steven Skrzybski #22
2
66'

Cunha złapany na spalonym. Akcja gospodarzy przerwana.

2
1
63'

Tousart strzelił z blisko trzydziestu metrów. Po rykoszecie piłka opuściła boisko.

1
1
1
62'

Wrzutka Plattenhardta w pole karne z rzutu wolnego. Bez żadnego zagrożenia. Piłkę wybiła defensywa Schalke.

1
58'
ZMIANA

Schalke 04. Schodzi: Amine Harit. Wchodzi: Steven Skrzybski.

2
1
58'
ZMIANA
58'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę za faul otrzymał Omar Mascarell.

Schalke 04 Gelsenkirchen
1
2
57'

Strzał Serdara prosto w ręce Schwolowa.

2
55'

Hertha kontroluje sytuację na boisku.

52'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Jhon Cordoba. Asystował mu Vladimir Darida. Cunha ruszył z akcją, dograł do Daridy, który dograł pod nogi Brazylijczyka, ale ten nie trafił w piłkę. Skorzystał z tego Cordoba. Kolumbijczyk dostawił nogę i pokonał bramkarza.

7
5
1
52'

Żółtą kartkę za faul otrzymał Matteo Guendouzi.

Hertha Berlin
1
1
1
2
50'

Schalke wyszło z kontrą, ale szybko straciło piłkę.

1
1
48'

Strzał Cunhi w plecy Kabaka. Rzut rożny dla Herthy.

1
1
1
46'

Początek drugiej połowy.

2
2
1
45'

Sędzia do pierwszej połowy doliczył minutę.

1
1
1
44'

Faehrmann bez problemów poradził sobie ze strzałem Guendouziego.

1
1
42'

Groźnie w polu karnym Herthy. Akcja rywali została jednak przerwana z powodu spalonego.

1
1
1
1
40'

Hertha spokojnie rozgrywa piłkę. Schalke stara się przejąć inicjatywę i doprowadzić do remisu.

1
1
2
1
1
37'

Żółtą kartkę za faul otrzymał Matthew Hoppe.

1
2
1
1
2
36'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Matteo Guendouzi. Po wrzutce z rzutu rożnego piłka trafiła do Cunhi. Jego strzał został zablokowany przez rywala. Futbolówka odbiła się od nogi rywala i trafiła do Guendouziego, który precyzyjnym i technicznym strzałem nie dał szans bramkarzowi rywali.

8
4
1
1
1
35'

Schoepf dostał piłkę przed polem karnym. Długo przymierzał się do strzału i trafił tylko w boczną siatkę.

1
1
33'

Cordoba podał w pole karne do Lukebakio. Ten nie zdołał opanować piłki i oddać celnego strzału.

2
32'

Plattenhardt uderzył z dystansu. Nie był to groźny strzał gracza Herthy.

2
29'

Tym razem kontra w wykonaniu gospodarzy. Darida dograł nie w tempo do Cordoby i gospodarze stracili piłkę.

29'

Kontra Schalke. Uth uderzył tuż obok słupka.

1
28'

Podanie do znajdującego się w pole karne Daridy. Ten uderzył z dziesięciu metrów, ale obronił Faehrmann.

1
25'

Długa akcja Herthy, która nie została zakończona strzałem.

1
2
1
23'

Świetny kontratak Herthy. Dalekie podanie Schwolowa do Cunhi, ten precyzyjnie dograł do niepilnowanego Lukebakio, który przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem.

2
22'

Strzał Hoppa i niewiele brakło, by padł gol. Niepewna interwencja Schwolowa.

1
1
2
18'

Lukebakio szukał w polu karnym Cunhi. W porę zainterweniował defensor Schalke.

15'

Schalke blisko gola. Zawiodła komunikacja w zespole Herthy. Po wrzutce z rzutu rożnego Schwolow i Pekarik mieli chwilę zawahania, co chciał wykorzystać Kabak. Sędzia odgwizdał jednak faul gracza gości.

1
14'

Wrzutka Utha z rzutu wolnego. Piłka wybita przez Cunhę na korner.

2
2
14'

Żółtą kartkę za faul otrzymał Lucas Tousart.

1
1
3
2
11'

Płaski strzał Utha zza pola karnego. Pewnie piłkę złapał Schwolow.

2
8'

Zablokowany strzał Serdara. Hertha musi uważać na rozpędzających się rywali.

1
1
2
1
1
7'

Wrzutka w pole karne Herthy. Sytuację szybko wyjaśnili defensorzy gospodarzy.

2
1
1
1
2
6'

Schalke próbuje przebijać się prawym skrzydłem, ale ataki gości są powstrzymywane.

1
1
3'

Bez zagrożenia pod bramką Schalke po wrzutce z rzutu rożnego.

2'

Groźnie pod bramką Schalke. Z rzutu wolnego z ponad dwudziestu metrów uderzył Plattenhardt. Piłkę na rzut rożny sparował Faehrmann.

2
czas Start meczu
17:38

Schalke to ostatni zespół w tabeli. Hertha zajmuje 14. lokatę.

2
1
17:38

Schalke w tym sezonie nie wygrało jeszcze meczu. Do spotkania z Herthą goście przystąpią z nowym trenerem. Został nim Christian Gross.