TSG 1899 Hoffenheim. Schodzi: Andrej Kramarić. Wchodzi: Sargis Adamjan.

1
88'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Andrej Kramarić.

Nie trzeba było czekać długo na kolejną szansę na poprawienie wyniku przez Hoffenheim. Andrej Kramarić skompletował dublet uderzeniem z rzutu wolnego. Perfekcyjnie przymierzył. Kompromitacja Herthy i to nie pierwsza w sezonie.

TSG 1899 Hoffenheim
4
4
1
2
88'
ZMIANA

TSG 1899 Hoffenheim. Schodzi: Christoph Baumgartner. Wchodzi: Melayro Bogarde.

Melayro Bogarde #32
Christoph Baumgartner #14
1
87'

Krzysztof Piątek przygląda się już ostatnim minutom rywalizacji z ławki rezerwowych. Wygląda na mocno przygnębionego. Samopoczucie gospodarzom mógł dodatkowo zepsuć Ihlas Bebou, ale swoim uderzeniem w sytuacji sam na sam z Alexandrem Schwolowem trafił w poprzeczkę. Ustanowienie kompromitującego dla Herthy wyniku utrudnił napór defensora.

1
2
4
83'

Bez wiary już gospodarze w poprawienie rezultatu. Na pewno trafienie kontaktowe mogłoby dodać jeszcze wigoru podopiecznym Bruno Labbadii, jednak Hoffenheim nie traci koncentracji w obronie. Przyjezdni dużymi krokami przybliżają się do odniesienia zwycięstwa - pierwszego w 2021 roku.

1
1
2
80'

Andrej Kramarić miał apetyt na strzelenie drugiego gola drużynie z Berlina. Tym razem poradzili sobie gospodarze, a Alexander Schwolow nie skapitulował.

1
1
1
1
76'

Jhon Cordoba dopadł do futbolówki blisko linii pola karnego. Uderzenie bez przyjęcia, ale nie zdołał przymierzyć w okienko w bramce Olivera Baumanna. Kolumbijczyk również niczym nie oczarował w trwającym widowisku.

1
1
1
1
75'

Nie ma co ukrywać. Nieudane nieco ponad 70 minut w wykonaniu Krzysztofa Piątka. Jedyne celne uderzenie oddał na początku meczu z rzutu karnego i zostało ono odbite przez bramkarza. Później dużo nerwów, pretensji, ale mało jakości w grze.

1
2
1
2
2
72'
ZMIANA

Hertha. Schodzi: Krzysztof Piątek. Wchodzi: Daishawn Redan.

Daishawn Redan #33
7
3
5
3
5
68'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Andrej Kramarić. Asystował mu Diadie Samassekou.

Hoffenheim ma dwubramkowe prowadzenie i biorąc pod uwagę, jak prezentuje się Hertha w ofensywie w ostatnich meczach, komplet punktów najpewniej pojedzie do Sinsheim. Andrej Kramarić uniknął spalonego i opanował piłkę po wstrzeleniu zza pola karnego. Żaden defensor nie przeszkadzał doświadczonemu Chorwatowi, który pokonał uderzeniem z bliska Alexandra Schwolowa.

8
66'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Dodi Lukebakio za przewinienie przy próbie odebrania piłki.

Hertha Berlin
1
1
1
1
1
65'

Sędzia przerwał grę z powodu zagrania ręką Jhona Cordoby. Piłka ponownie przekazana zawodnikom w fioletowych strojach, a w Hercie pojawia się frustracja.

1
3
64'

Hertha wystartowała energicznie w drugiej połowie meczu, ale w ostatnich minutach ponownie brakuje klarownych sytuacji podbramkowych. Oliver Baumann spokojnie dyryguje swoimi kompanami z pola i dzięki temu nie musi mierzyć się z jakimkolwiek wymagającym uderzeniem.

1
1
1
60'
ZMIANA

TSG 1899 Hoffenheim. Schodzi: Munas Dabbur. Wchodzi: Ihlas Bebou.

Ihlas Bebou #9
1
1
1
60'
ZMIANA

Hertha. Schodzi: Maximilian Mittelstaedt. Wchodzi: Luca Netz.

Luca Netz #32
1
1
60'
ZMIANA
58'

Dwa ataki z wykorzystaniem, albo przynajmniej z próbą uruchomienia Krzysztofa Piątka. Na koniec sędzia przerwał grę z powodu przewinienia reprezentanta Polski na Kevinie Vogcie. Wygląda na to, że napastnik Herthy zrobił krzywdę liderowi obrony Hoffenheim.

2
2
2
1
2
55'

Krzysztof Piątek nie miał możliwości oddania strzału, ale jeszcze opanował piłkę po podaniu w pobliżu narożnika boiska. Akcja kontynuowana przez reprezentanta Polski okazała się kolejną nieudaną Herthy.

1
1
3
3
3
53'

Marco John wpadł z wysoką prędkością w pole karne stołecznego zespołu. Blisko wahadłowego przyjezdnych był Deyovaisio Zeefuik i Hoffenheim musiało zadowolić się wywalczeniem rzutu rożnego. Wiadomo już, że po stałym fragmencie gry nie było zagrożenia dla Alexandra Schwolowa.

1
1
1
50'

Za wykonanie rzutu wolnego zabrał się sam poszkodowany, który nie potrzebował dużo czasu na dojście do siebie po przewinieniu Kevina Vogta. Jego uderzenie było niedokładne i futbolówka przeleciała obok spojenia słupka z poprzeczką w bramce Olivera Baumanna.

1
1
49'

Przewinienie na Matheusie Cunhi, którego podaniem uruchomił Krzysztof Piątek. Do ofensywnego pomocnika Herthy doskoczył Kevin Vogt, ale przesadził z agresją przy próbie odebrania futbolówki.

46'

Rozpoczęła się druga połowa na Olimpiastadionie. Gospodarze muszą zorganizować się do zdecydowanego ataku, ponieważ w pierwszej części zrobili za mało, żeby umieścić piłkę w bramce Olivera Baumanna. Strzelił już Jhon Cordoba, ale ponad poprzeczką Hoffenheim.

1
2
46'
ZMIANA
Czy Hertha wyrówna po przerwie?
Tak
Nie
2
40'

Pozostało pięć minut na poprawienie wyniku gospodarzom jeszcze w pierwszej połowie. Hoffenheim rozsądnie poczyna sobie w pobliżu własnego pola karnego i nie pozwala Hercie na częste kreowanie sytuacji podbramkowych. Krzysztof Piątek nie miał dużej szansy na zmianę wyniku po zmarnowaniu rzutu karnego.

1
1
1
38'

Hertha musi martwić się o odrobienie strat do przeciwnika po precyzyjnym uderzeniu oddanym przez Sebastiana Rudego. Obraz rywalizacji nie zmienił się, ponieważ i zmienić się nie mógł. Hertha była od początkowych minut w ataku pozycyjnym, a po zdobyciu prowadzenia trudno było oczekiwać od Hoffenheim odważniejszego grania.

1
1
1
1
1
33'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Sebastian Rudy. Asystował mu Christoph Baumgartner.

Niespodziewanie na prowadzenie wyszli piłkarze z Hoffenheim. Dotychczas przyjezdni grali ostrożnie, ale znaleźli dogodny moment do przeprowadzenia skutecznego ataku. Sebastian Rudy wymienił podania blisko linii pola karnego, po czym wpadł z futbolówką w szesnastkę Herthy. Jego uderzenie okazało się fortunne, ponieważ odbita rykoszetem od Matteo Guendouziego futbolówka poleciała do sieci.

Asysta:
10
15
4
6
6
30'

Dwa bezbramkowe kwadranse rywalizacji na Olimpiastadionie. Najlepszą szansę na pokonanie golkipera przeciwnika miał Krzysztof Piątek, ale swoim strzałem z rzutu karnego nie zaskoczył Olivera Baumanna. Przed momentem kolejne przyspieszenie Herthy, jednak Jhon Cordoba główkował ponad poprzeczką po dośrodkowaniu z lewego skrzydła.

1
2
30'

2
2
1
25'

Żółtą kartkę otrzymał Mijat Gacinović za przytrzymanie przeciwnika.

22'

Dotąd jedna niebezpieczna akcja w wykonaniu Hoffenheim. Po płaskim dośrodkowaniu dwaj przyjezdni mieli możliwość przymierzenia do bramki gospodarzy, ale pogubili się i nie oddali soczystego uderzenia. Hertha dostała ostrzeżenie i ponownie przetransportowała piłkę na przeciwną połowę boiska.

1
2
2
17'

Hertha nie zdemobilizowała się po zmarnowanej szansie Krzysztofa Piątka. Suną kolejne ataki w kierunku bramki Olivera Baumanna. Nieznacznie niecelne uderzenie zza pola karnego.

5
8
2
2
1
12'
NIESTRZELONY KARNY

Nie ma gola! Krzysztof Piątek!

Reprezentant Polski nie wykorzystał rzutu karnego. Krzysztof Piątek musiał długo poczekać na możliwość wykonania jedenastki i nie skoncentrował się odpowiednio. Płaskie uderzenie w kierunku lewego narożnika zostało spektakularnie obronione przez Olivera Baumanna! Rozczarowanie w Berlinie.

18
33
21
24
57
11'

Piłka ustawiona przez Krzysztofa Piątka...

3
10
4
5
10
10'

Rzut karny dla Herthy po przewinieniu na Jhonie Cordobie. Wielka szansa na zdobycie prowadzenia.

3
3
2
3
5
7'

Niezmiennie od początku meczu piłka sunie głównie po połowie zespołu z Hoffenheim. Przyjezdni na razie spokojnie oczekują na ruchy zawodników Herthy, a ci bez przekonania przybliżają się do bramki Olivera Baumanna.

1
2
1
2'

Hertha w klasycznych biało-niebieskich pasiakach, a jej przeciwnik w fioletowych strojach z błękitnymi elementami. Podeszli pressingiem gospodarze i zmusili do niedokładnego wyekspediowania futbolówki Olivera Baumanna.

2
1
3
1
19:38

Krzysztof Piątek zagra od początku meczu.

16:53

Przygotowania Hoffenheim do walki w Berlinie.

1
16:53

Również Hoffenheim nie ma powodu do zadowolenia po swoich ostatnich występach. Przed świętami Bożego Narodzenia wygrało z Borussią M'gladbach, ale później odpadło z Pucharu Niemiec, a na domiar złego wywalczyło zaledwie punkt w trzech meczach Bundesligi.

1
1
16:53

Hertha zremisowała w poprzednim meczu na wyjeździe z 1.FC Koeln.

1
16:53

Hertha zdobyła punkt w poprzednich dwóch meczach na wyjeździe. Podopieczni Bruno Labbadii przegrali 0:1 z Arminią Bielefeld, a następnie zremisowali bezbramkowo z 1.FC Koeln. Forma zawodników ofensywnych z Berlina w tych spotkaniach pozostawiała bardzo dużo do życzenia.

1
16:53

Berlińczyków czeka ostatnie wyzwanie przed półmetkiem sezonu w Bundeslidze.

1
16:53

Hertha postara się w meczu z Hoffenheim o drugie z rzędu zwycięstwo na Olimpiastadionie. Klub z Berlina nie słynie z regularnego punktowania w roli gospodarza. We wtorek podejmie niżej notowanego w tabeli przeciwnika.