Burnley FC
62' Ashley Westwood
Manchester United
32' Luke Shaw 45+3' Bruno Fernandes 71' Paul Pogba
0:1

Koniec. Manchester United wygrał 1:0 i został liderem Premier League.

Cały czas gramy. Sędzia chyba zapomniał zegarka.

Piłka meczowa na nodze Vydry, strzał z ok. 15 metrów poszybował daleko od celu.

United. Schodzi: Anthony Martial. Wchodzi: Axel Tuanzebe.

Kontra gości, z pola karnego uderzał Martial, bramkarz i udem odbił piłkę.

Końcowe sekundy meczu. Jesteśmy na połowie United.

Groźnie w polu karnym United. James Tarkowski w dobrej sytuacji skiksował. Po chwili dwóch zawodników zderzyło się głowami. Przerwa w grze.

Sędzia doliczył 4 minuty.

United. Schodzi: Bruno Fernandes. Wchodzi: Scott McTominay.

Uderzał Vydra, ale źle. Bardzo niecelny strzał rezerwowego.

Burnley FC. Schodzi: Ashley Barnes. Wchodzi: Jay Rodriguez.

W końcu groźniej pod bramką de Gei, strzał Vydry, piłka odbiła się od obrońcy i trafiła w boczną siatkę.

Chaotyczna próba ataku miejscowych. Sędzia przerwał grę dopatrując się spalonego.

Vydra w polu karnym United. Jednak rezerwowy nie był w stanie oddać strzału.

Martial w polu karnym już składał się do uderzenia. W ostatnim momencie został zablokowany.

Burnley FC. Schodzi: Chris Wood. Wchodzi: Matej Vydra.

United. Schodzi: Marcus Rashford. Wchodzi: Mason Greenwood.

Manchester United po przejęciu piłki szanuje je, długo rozgrywa swoją akcję.

Gospodarze starają się atakować, jednak nie potrafią stworzyć zagrożenia pod bramką United.

Gol! Strzelił Paul Pogba. Asystował mu Marcus Rashford. Zagranie na lewo do Rashforda, ten podał na szesnasty metr. Do piłki doszedł Pogba i uderzył z woleja. Futbolówka po drodze odbiła się jeszcze od obrońcy i myląc Pope'a wpadła do bramki. 0:1!

Minuty płyną, piłkarze Manchesteru United biją głową w mur. Zdołają złamać defensywę Burnley?

Cavani uderzał w dużym tłoku z ok. ośmiu metrów. Pomylił się o dwa metry.

Burnley FC. Schodzi: Robbie Brady. Wchodzi: Dwight McNeil.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Ashley Westwood.

Dwa kwadranse do końca. W ataku goście, gospodarze czekają na swoją jedną, jedyną okazję na zadanie ciosu.

Wymiana podań na przedpolu bramki Burnley. Pogba był jednak na spalonym.

Cały czas przy piłce utrzymują się piłkarze Manchesteru United, na teraz lidera Premier League.

Martial na szósty metr do Cavaniego. Urugwajczyk w decydującym momencie skiksował!

Mogło być groźnie pod bramką miejscowych. Dobrze zachowali się obrońcy Burnley.

Od początku 2. połowy w ataku piłkarze United. Czekamy na pierwsze okazje po zmianie stron.

Wracamy do gry!

Przerwa. Jak na razie w meczu bez goli, ale emocje są. Do tego kontrowersyjna decyzja sędziego.

Żółtą kartkę otrzymał Bruno Fernandes.

Pod poprzeczkę uderzył Martial, Pope końcami palców wybił piłkę na rzut rożny!

W ataku Manchester United. Goście jednak nie potrafią poważniej zagrozić piłkarzom Burnley.

Zbliżamy się do przerwy. Wiele wskazuje na to, że na gole musimy poczekać do 2. połowy.

Z pola karnego uderzał Cavani. Piłkę twarzą zablokował obrońca.

Maguire głową do bramki. Gola jednak nie ma, sędzia uznał, że obrońca faulował. Wciąż 0:0.

Tymczasem na boisku z rzutu wolnego dogrywał Brady, piłka minęła słupek.

Maciej Skorża ze swojego domowego fotela wręcz krzyczy: TO JEST CZERWONA KARTKA! Trener jest już w drodze do Anglii!

Żółtą kartkę otrzymał Luke Shaw. Zaskakująca decyzja sędziego.

Kartka dla gracza gospodarzy anulowana.

Sędzia sam biegnie do monitora. Ktoś z boiska raczej zejdzie. Tylko kto? Zawodnik gospodarzy czy gości? Niezbyt często spotykana sytuacja.

Sprawdzamy czy... z boiska nie powinien wylecieć Shaw!

Jeszcze czekamy na decyzję VAR-u. Chwilę wcześniej ostro było przed polem karnym United.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Robbie Brady. Sędzia mógł nawet wyrzucić zawodnika gospodarzy z boiska, Cavani wychodził na czystą pozycję.

Mierzony strzał Martiala, piłka poszybowała pół metra ponad bramką.

Cavani po raz kolejny podpadł sędziemu. Ten rozmawiał ponownie z Harrym Maguirem, kapitanem gości.

Po dograniu z kornera piłkę wybili goście, sędzia dodatkowo przerwał grę. Rozpocznie David de Gea.

Gracze Burnley wysoko zaatakowali piłkarzy United i odzyskali piłkę. Po chwili Wood uderzał z pola karnego, piłkę zablokował obrońca. Będzie rzut rożny.

Martial uderzał przewrotką z pola karnego, trafił jednak w plecy rywala.

W końcu strzał United. Po składnej akcji z pola karnego wprost w bramkarza uderzył Bruno Fernandes.

Bruno Fernandes dośrodkował z rzutu wolnego, Harry Maguire do piłki nie doszedł. Po chwili kolejna wrzutka, ale ponownie nikt nie zamknął akcji.

Cavani symulował faul. Arbiter ostrzegł zawodnika United, aby gra fair. Słowa powtórzył w rozmowie z Harrym Maguirem.

Cały czas obserwujemy dość nieśmiałe próby ataku. Na razie aktywniejsi w ofensywie są gospodarze.

Groźnie pod bramką United. Zabrakło Barnesowi miejsca, aby uderzyć. Po chwili sędzia odgwizdał faul w ataku.

Cały czas niewiele emocji. Sporo walki w środku pola. Brakuje uderzeń, spięć i bramek.

Przy piłce goście, ale piłkarze United nie kwapią się do ataku.

Pierwszy strzał w meczu. Z woleja z pola karnego ponad bramką uderzył Brady.

Gramy!

Kto wygra mecz?

Mecz poprowadzi Kevin Friend.

W przypadku remisu lub wygranej Manchester United zostanie liderem Premier League. Burnley plasuje się aktualnie na  16. miejscu.