Aston Villa
43' Matty Cash 62' Tyrone Mings 90+3' Ollie Watkins 90+7' Jack Grealish
Southampton FC
12' James Ward-Prowse 20' Jannik Vestergaard 33' James Ward-Prowse 45' James Ward-Prowse 58' Danny Ings 90+2' Ibrahima Diallo
3:4

Koniec. Aston Villa przegrała na własnym stadionie z Southamptonem 3:4.

Gol! Strzelił Jack Grealish. Sprzed pola karnego uderzył Grealish, McCarthy zachował się tragicznie, misiek nawet się nie rzucił. 3:4!

Starał się szarżować Armstrong, w ostatniej chwili zatrzymał go obrońca.

Gol! Strzelił Ollie Watkins. Pewny strzał Watkinsa, trochę na otarcie łez. 2:4!

Żółtą kartkę otrzymał Ibrahima Diallo.

Rzut karny dla Aston Villi! Faulował Diallo.

I znowu McCarthy uratował Southampton!

Sędzia doliczył 6 minut.

Z dystansu uderzał Douglas Luiz, McCarthy pewnie obronił.

Jeszcze szukają nadziei na zmniejszenie rozmiarów porażki gospodarze.

Southampton FC. Schodzi: Danny Ings. Wchodzi: Shane Long.

Ucierpiał Ings, kolejna przerwa w meczu.

Southampton FC. Schodzi: Ryan Bertrand. Wchodzi: Ibrahima Diallo.

Przerwa w grze, na murawie leży jeden z graczy gości, a piłkarze w wolnej chwili uzupełniają płyny.

Kolejna próba Trezegueta, po raz kolejny McCarthy na posterunku!

Strzelał Barkley, piłka poszybowała dwa metry ponad bramką gości.

Do siatki Ings, ale gola nie ma. Sędzia dostrzegł spalonego.

Trezeguet uderzał z narożnika pola bramkowego. W ostatnim momencie zablokował go obrońca!

Aston Villa. Schodzi: Matty Cash. Wchodzi: Ahmed El Mohamady.

Aston Villa poczuła, że coś jeszcze może zdziałać w meczu. Gospodarze w ataku.

Gol! Strzelił Tyrone Mings. Asystował mu Jack Grealish. Kombinacyjnie rozegrali stały fragment gry gospodarze. W końcowej fazie Grealish dograł wprost na głowę Mingsa, a ten trafił na 1:4.

Gol! Strzelił Danny Ings. Cóż za gol! Kontra gości, zagranie na osiemnasty metr do Ingsa, a ten huknął po poprzeczkę, w samo okienko. 0:4!

Pierwsza groźna akcja gości po przerwie. Strzelał Armstrong. Piłka minęła słupek o centymetry!

Cały czas w ataku Aston Villa. Southampton po dwóch błędach w defensywie ponownie zachowuje czujność.

I ponownie McCarthy, golkiper zdołał sparować strzał głową Grealisha!

Jack Grealish na głowę Trezegeut, uderzenie zdołał odbić bramkarz!

Gra toczy się na połowie gości. Jednak piłkarze Aston Villi nie potrafią zagrozić Świętym.

Wracamy do gry po przerwie.

Przerwa. Southampton punktuje gospodarzy. Na razie prowadzi 3:0.

Sędzia doliczył 2 minuty.

Gol! Strzelił James Ward-Prowse. Kolejny rzut wolny dla gości. Ward-Prowse uderzył po raz kolejny kapitalnie. Tym razem z 17 metrów, tuż nad murem, przy słupku do siatki. 0:3!

Żółtą kartkę otrzymał Matty Cash. Kartka za zagranie ręką. To była akcja ratunkowa, dlaczego sędzia nie wyrzucił obrońcy z boiska?

Goście mają mecz pod kontrolą. Aston Villa nie potrafi poważniej zagrozić Świętym.

Po rzucie rożnym niebezpiecznie zrobiło się pod bramką gości. Jednak sędzia dopatrzył się spalonego i przerwał grę.

Sytuacja Aston Villi zaczyna się robić trudna. Gospodarze atakują, ale Southampton pewny siebie spokojnie rozbija próby miejscowych.

Gol! Strzelił James Ward-Prowse. Kapitalnie z rzutu wolnego z ok. 22 metrów uderzył Ward-Prowse. Mocny strzał nad murem, Martinez nie miał szans. 0:2!

Rzut wolny dla Aston Villi. Dogrywał Barkley, piłkę złapał bramkarz.

Aston Villa. Schodzi: Bertrand Traore. Wchodzi: Trezeguet.

A teraz ucierpiał Traore. Kolejna przerwa w grze. Jeśli chodzi o Bednarka to wszystko jest w porządku.

Rzut wolny dla miejscowych. Zagranie do Traore, a ten z ok. 16 metrów płasko przymierzył. Piłka wyszła jednak na aut.

Na szczęście Polak wstał o własnych siłach, wydawało się, że doszło do uszkodzenia kręgów szyjnych. Na razie wszystko wygląda na to, że nic groźnego się nie stało.

Ucierpiał Bednarek, Polak zaliczył twarde lądowanie na głowę. Obrońca leży na murawie.

Gol! Strzelił Jannik Vestergaard. Asystował mu James Ward-Prowse. Rzut wolny z prawej strony pola karnego. Perfekcyjnie dogrywał Ward-Prowse, a Vestergaard uderzeniem głową z pięciu metrów pokonał Martineza. 0:1!

Wyrównało się spotkanie, gościom udało się przenieść ciężar rozgrywania akcji w okolice środka pola, a nawet na połowę Aston Villi.

Na początku przeważali goście, teraz więcej do powiedzenia mają gospodarze.

Barkley uderzył z rzutu wolnego z ok. 20 metrów, trafił w głowę obrońcy. Będzie rzut rożny.

Żółtą kartkę za faul otrzymał James Ward-Prowse.

Po kornerze dobrze zachowała się defensywa Świętych wybijając piłkę.

Pierwsza akcja Aston Villi, po rykoszecie piłka wyszła metr obok słupka na rzut rożny.

Goście w ataku! Z ok. 16 metrów uderzył Theo Walcott, piłka odbiła się od poprzeczki i wyszła na aut.

Po analizie sędzia uznał, że był spalony. Gol Adamsa nie został uznany!

Piłka w bramce gospodarzy po strzale Adamsa. Trwają jeszcze analizy czy nie doszło do złamania przepisów!

Spotkanie prowadzi Darren England.

Sędzia rozpoczął mecz!

Kto wygra mecz?

Po pięciu meczach Aston Villa w Premier League jest 5., Southampton plasuje się na 10. pozycji.