Southampton FC
7' Che Adams 27' Oriol Romeu 82' Stuart Armstrong
Newcastle United
43' Federico Fernandez 90' Sean Longstaff
2:0
Obejrzyj wideo Ukryj wideo

Koniec spotkania w Southampton i nie ma absolutnie żadnych wątpliwości, że gospodarze zasłużenie zdobyli komplet punktów. Na początku meczu wynik otworzył swoim potężnym strzałem z kilkunastu metrów Che Adams. W końcówce wyższość zespołu Jana Bednarka potwierdził bramką na 2:0 Stuart Armstrong.

Doliczone trzy minuty.

Żółtą kartkę otrzymał Sean Longstaff za przewinienie blisko koła środkowego.

Southampton FC. Schodzi: Theo Walcott. Wchodzi: Shane Long.

Ostatnie minuty spotkania i po raz pierwszy tak mocno zapachniało golem Newcastle United. Joelinton główkował w bramkę Southampton FC po dośrodkowaniu z lewego skrzydła, a Alex McCarthy dał swoją paradą do zrozumienia, że przez blisko półtorej godziny nie stracił koncentracji.

Gol! Strzelił Stuart Armstrong.

To są żarty, co robi Newcastle United w tym meczu. Nowa kaseta piłkarskich jaj jest przygotowywana w trakcie tego spotkania. Southampton FC wykorzystało komedię pomyłek w obronie przyjezdnych i po uderzeniu Stuarta Armstronga na 2:0 ma w kieszeni komplet punktów.

Newcastle United. Schodzi: Jacob Murphy. Wchodzi: Joelinton.

Nie ma rzutu karnego.

Kwadrans do końca podstawowego czasu i ciekawe, czy gospodarze zapłacą wysoką cenę za zmarnowanie całkiem licznych sytuacji podbramkowych. Jamal Lascelles zatrzymał wślizgiem we własnym polu karnym składającego się do uderzenia Theo Walcotta. Być może będzie z tego jedenastka!

Jacob Murphy miał możliwość doprowadzenia do remisu uderzeniem z rzutu wolnego. Defensor przyjezdnych trafił w rosłego Jannicka Vestergaarda ustawionego w murze. Alex McCarthy ponownie nie musiał interweniować, ponieważ został wyręczony przez swojego defensora.

Newcastle United agresywniej i szybciej niż przez prawie całe spotkanie. Po wysokim odebraniu futbolówki przyjezdni mieli możliwość stworzenia sytuacji podbramkowej. Przeszkodził w tym Jan Bednarek, który wygrał konfrontację w powietrzu z Callumem Wilsonem.

Jan Bednarek miał dwie szansę na strzelenie gola!

Jan Bednarek ma ewidentnie chęć na strzelenie w tym meczu gola! Po dośrodkowaniu Jamesa Warda-Prowse'a ponownie skierował piłkę w lustro bramki, jednak tym razem na ucieszenie się z trafienia reprezentanta Polski nie pozwolił Karl Darlow.

Newcastle United po przerwie jest jeszcze gorzej dysponowane niż w pierwszej połowie. Przyjezdni mają ogromne szczęście, że pozostają w kontakcie z przeciwnikiem i mogą teoretycznie dzięki jednemu skutecznemu atakowi zapunktować na St Mary's Stadium.

Stuart Armstrong na spalonym, dlatego nawet gdyby pokonał w sytuacji sam na sam Karla Darlowa, nie byłoby możliwości uznania tego gola. Southampton FC rozpoczęło drugą połowę z mocnym postanowieniem podwojenia swojego prowadzenia.

Po rzucie rożnym cała seria kolejnych sytuacji podbramkowych Southampton FC. Aż trzy uderzenia. Jedno z nich Jana Bednarka zostało poskromione przez Jamala Lascellesa w pobliżu linii bramkowej. Nie minęło dużo czasu i futbolówka po uderzeniu z dystansu Oriola Romeu została strącona końcami palców przez Karla Darlowa na poprzeczkę!

Theo Walcott asystował przy golu Che Adamsa, a później szuka swojego trafienia. Po potężnym strzale tego zawodnika zza pola karnego piłka odbiła się rykoszetem i nie poleciała w lustro bramki złapanego na wykroku Karla Darlowa. Tylko korner dla Southampton.

Newcastle United w posiadaniu futbolówki i krąży ona między obrońcami oraz pomocnikami. Przyjezdni szukają sposobu na przetransportowanie jej w pobliże bramki Southampton FC, jednak nie jest to takie proste zadanie.

Rozpoczęła się druga połowa pojedynku. Jeżeli będzie ona wyglądać podobnie jak pierwsza, to komplet punktów zdobędzie Southampton FC. Newcastle United zamierza jednak nadać rumieńce swoim poczynaniom ofensywnym.

Newcastle musi gonić przeciwnika.

Zaliczka gospodarzy po 45 minutach.

Czy Newcastle United wyrówna po przerwie?

Pierwsza połowa ze wskazaniem na Southampton FC. Nie dość, że gospodarze wcześnie objęli prowadzenie, to na dodatek mocniej zapachniało ich drugim golem niż wyrównaniem. Newcastle United na razie odbija się od defensywy, w której szeregach nie brakuje skoncentrowanego Jana Bednarka.

Doliczona minuta.

Żółtą kartkę otrzymał Federico Fernandez za faul na Theo Walcocie.

Wyczekiwana sytuacja podbramkowa i Southampton FC powinno podwoić prowadzenie. Moussa Djenepo uruchomił podaniem Theo Walcotta, a ten na linii pola karnego już wymanewrował przeciwnika, ale nie ulokował futbolówki w narożniku bramki Karla Darlowa. Było blisko!

Ładnie operuje piłką drużyna Jana Bednarka i dzięki temu znajduje się ona daleko od bramki Alexa McCarthego. Inna sprawa, że również golkiper Newcastle United nie musiał robić nic spektakularnego między słupkami.

Pozostało kilka minut podstawowego czasu w pierwszej połowie. Klarownych sytuacji podbramkowych jest niewiele. Southampton umiejętnie zarządza tym spotkaniem, ale pozostało jeszcze sporo czasu, a jednobramkowa zaliczka nie gwarantuje zdobycia kompletu punktów.

Korner to szansa na podwojenie prowadzenia przez Southampton FC. Dośrodkowanie James Warda-Prowse'a zostało poskromione przez przeciwników. Przez moment zanosiło się na problemy dla Newcastle United, jednak futbolówka została wyekspediowana przez Fabiana Schaera.

Za drużynami ponad dwa kwadranse rywalizacji i po wczesnym zdobyciu prowadzenia Southampton FC generalnie kontroluje sytuację na boisku. Newcastle United nadal nie zagroziło jakimkolwiek groźnym uderzeniem Alexowi McCarthemu. Generalnie dość spokojna konfrontacja.

Żółtą kartkę otrzymał Oriol Romeu za faul na połowie przeciwnika.

Jack Stephens uruchomił podaniem ustawionego na linii pola karnego Che Adamsa. Blisko autora dotychczas jedynego gola był defensor, który zablokował uderzenie i tym samym nie pozwolił ani na pokonanie, ani nawet na zatrudnienie Karla Darlowa.

Była krótka przerwa w grze spowodowana urazem Miguela Almirona. Paragwajczyk zamierza pozostać na murawie i kontynuować rywalizację z gospodarzami. Ma do odkupienia winy, ponieważ zachował się karygodnie kilka sekund przed strzałem do bramki Che Adamsa.

Trochę podniosła się temperatura w pobliżu bramki Alexa McCarthego w ostatnich minutach. Southampton FC zamierza utemperować chętnych do odrabiania strat przeciwników.

Żwawa akcja Allana Sainta-Maximina na połowie Southampton FC przyniosła Newcastle United korner. To nie pierwszy stały fragment gry dla przyjezdnych. Płaskie dośrodkowanie Seana Longstaffa w kierunku bliższego słupka zostało zablokowane przez Stuarta Armstronga, a już przygotowywał się do oddania uderzenia z bliska Callum Wilson.

Newcastle United dostało piłkę na pewien czas, ale całe rozegranie przyjezdnych powolne, przewidywalne, bez jakiegokolwiek elementu zaskoczenia. James Ward-Prowse przeciął podanie Calluma Wilsona w kierunku Allana Sainta-Maximina.

Newcastle United ma problem ze zbliżeniem się do bramki strzeżonej przez Alexa McCarthego. Obrona Southampton FC nie jest poddana dużej presji, a w nielicznych trudniejszych sytuacjach spisuje się bez zarzutu.

Gospodarze z zaliczką po zaledwie kilku minutach rywalizacji. Już drugi konkretny atak dał prowadzenie Southampton FC. Teraz zadaniem dla Jana Bednarka oraz jego kompanów z bloku obronnego jest powstrzymanie ataków rozdrażnionych przyjezdnych.

Gol! Strzelił Che Adams. Asystował mu Theo Walcott.

Southampton FC już na prowadzeniu. Po prostu katastrofa Miguela Almirona. Doskoczyło do niego dwóch przeciwników i odzyskało piłkę blisko narożnika pola karnego. Błyskawiczna akcja bramkowa została zakończona potężnym uderzeniem z kilkunastu metrów prosto do siatki. Napastnik gospodarzy skorzystał z dogrania Theo Walcotta.

Początkowe szarże w przeciwnych kierunkach boiska zostały powstrzymane przez zawodników defensywnych. Southampton FC próbuje narzucić swoje warunki rywalizacji i wymieniło podania na własnej połowie boiska.

Gospodarze w klasycznych czerwono-białych koszulkach, a także czarnych spodenkach. Newcastle United przystąpiło do rywalizacji w limonkowych strojach. Pierwsza akcja przyjezdnych, których dośrodkowanie z prawego skrzydła zostało zablokowane przez Moussę Djenepo.

Początek konfrontacji Southampton FC z Newcastle United. Tak gospodarze, jak i przyjezdni mają się czym pochwalić przed bezpośrednim pojedynkiem i spróbują pójść za ciosem.

Czy Southampton FC zachowa czyste konto w meczu z Newcastle United?

Jan Bednarek w podstawowym składzie.

Sędzia: Peter Bankes

Newcastle United ma o dwa punkty mniej na koncie niż Southampton FC, ale znajduje się aż o sześć lokat niżej w tabeli Premier League. Bilans gości piątkowego spotkania to trzy zwycięstwa, po dwa remisy oraz porażki.

Newcastle United zamierza dobrze zaprezentować się na terenie Świętych.

Newcastle United również wygrał poprzednie spotkanie, a jego przeciwnikiem był rewelacyjny na początku sezonu Everton. Callum Wilson oddał dwa uderzenia do bramki. Pierwsze z rzutu karnego, a drugie w ruchomej piłki. Trafienie Dominica Calverta-Lewina w doliczonym czasie nic nie dało klubowi z Liverpoolu.

W poprzednim pojedynku Southampton FC odniosło zwycięstwo 4:3 z Aston Villą. Do bramki w Birmingham oddał dwa uderzenia James Ward-Prowse, a po jednym golu na konto lepszego zespołu dołożyli Jannick Vestergaard oraz Danny Ings.

Ostatnie przygotowania Southampton do konfrontacji na własnym stadionie.

Southampton FC znajduje się na piątym miejscu w Premier League z 13 punktami wywalczonymi w siedmiu spotkaniach. Drużyna z St. Mary's Stadium jest niepokonana od pięciu kolejek, a aż cztery mecze w tym okresie wygrała.

W piątek rozpoczyna się 8. kolejka Premier League. Jedna z konfrontacji w angielskiej elicie to pojedynek Southampton FC z Newcastle United. Dotychczas lepiej wiedzie się w rozgrywkach zespołowi Jana Bednarka.