Southampton FC
34' Che Adams 62' Stuart Armstrong 83' Nathan Redmond
Sheffield United
28' Enda Stevens
3:0
Obejrzyj wideo Ukryj wideo

Koniec. Wysokie i jak najbardziej zasłużone zwycięstwo Southamptonu. Solidny występ Jana Bednarka.

Cały czas gospodarze przeważają. Goście nie mają żadnych argumentów, aby przeciwstawić się miejscowym.

Sędzia doliczył 3 minuty.

Kolejne problemy ma niepewny w końcówce Ramsdale. Sędzia zatrzymał grę, dopatrując się faulu w ataku.

Po raz kolejny dobrze w obronie zachował się Bednarek. Bardzo dobry występ Polaka.

Southampton FC. Schodzi: Oriol Romeu. Wchodzi: Ibrahima Diallo.

Southampton FC. Schodzi: Che Adams. Wchodzi: Dan Nlundulu.

Gol! Strzelił Nathan Redmond. Asystował mu Oriol Romeu. Wejście smoka Redmonda. Rezerwowy rozegrał piłkę z Romeu i uderzył precyzyjnie z ok. 12 metrów. 3:0!

Cały czas więcej z gry mają gospodarze. Piłkarze United nie są w stanie nic zdziałać.

Ings biegł naprzeciwko bramkarza, ale zamiast uderzać podawał. Uczynił to niedokładnie i okazję zmarnował.

Berge doszedł do strzału, będzie jednak chciał o nim jak najszybciej zapomnieć.

Ings w sytuacji sam na sam w bramkarza, jednak był na spalonym i gola i tak by nie było.

Dośrodkowanie z kornera na głowę Vestergaarda, strzał o pół metra minął bramkę.

Cały czas w ataku Southampton, goście są bezradni.

United. Schodzi: Chris Basham. Wchodzi: Lys Mousset.

James Ward-Prowse uderzył z rzutu wolnego, piłka poszybowała tuż ponad bramką i spadła na górną siatkę.

Southampton coraz bliżej wygranej i awansu, przynajmniej na moment, na ligowe podium.

Gol! Strzelił Stuart Armstrong. Asystował mu Danny Ings. Kontra gospodarzy, szybkie rozegranie akcji. W jej końcowej fazie Ings podał do Armstronga. Płaski strzał z ok. 16 metrów, tor lotu piłki zmienił jeszcze obrońca. Zaskoczony Ramsdale nie był w stanie skutecznie interweniować. 2:0!

United. Schodzi: Billy Sharp. Wchodzi: Rhian Brewster.

Mocne dogranie z rzutu rożnego na przedpole, Aaron Ramsdale wypiąstkował piłkę.

Lepiej po przerwie prezentują się goście, przewaga Southamptonu już nie jest tak wyraźna.

Dogranie z rogu na piąty metr, Egan uderzył głową, ale pomylił się o dwa metry.

United. Schodzi: Oliver McBurnie. Wchodzi: David McGoldrick.

Wracamy do gry po przerwie!

Przerwa. Zasłużone prowadzenie Southampton. Asystę przy golu zaliczył Bednarek.

Sędzia doliczył 2 minuty.

Dośrodkowanie w pole karne McCarthy bez problemów złapał pilkę.

Niewiele się dzieje na boisku. Gracze United nie potrafią zepchnąć gospodarzy do defensywy.

Po objęciu prowadzenie gospodarze kontrolują przebieg gry. Rywale cały czas bezradni.

Gol! Strzelił Che Adams. Asystował mu Jan Bednarek. Dogranie z rzutu wolnego, obrońca źle wybił piłkę. Doszedł do niej Bednarek i zgrał głową. Adams z kilku metrów pokonał bramkarza. 1:0!

Goście mogli zaskoczyć miejscowych! Wstrzelenie piłki w pole karne, Berge wystawił nogę, ale w piłkę nie trafił.

Ponownie ruszyli do ataku gospodarze, goście wciąż z dużymi problemami, ale zadowoleni, że jeszcze nie przegrywają.

Żółtą kartkę otrzymał Enda Stevens.

W końcu goście na dłużej z piłką na połowie gospodarzy. Do pola karnego jednak daleko.

Romeu na bliższy słupek do Bednarka, bramkarz rzucił się i wybił pikę na korner.

W końcu wróciliśmy do gry, McBurnie już czuje się lepiej.

Uszkodził bark Oliver McBurnie, zawodnik United jest opatrywany.

Po dograniu z rogu z ośmiu metrów główkował Jannik Vestergaard, tuż obok słupka!

Gracze Southampton dążą do objęcia prowadzenia. Rywale wciąż tylko się bronią.

Sam na sam z bramkarzem znalazł się Ings. Napastnik chciał uderzyć między nogami bramkarza. Ramsdale zatrzymał piłkę!

Upadł na bark  Bednarek, Polak na szczęście pozbierał się z murawy.

Cały czas w ataku gospodarze, przyjezdni mają problemy z wyjściem z piłką z własnej połowy.

Romeu zdecydował się na uderzenie z dystansu. Pomylił się o kilka metrów.

I ponownie czujny Ramsdale, bramkarz wybiegł na piętnasty metr i złapał piłkę.

Zagranie ze środka pola za plecy obrońców gości. Jednak trochę zbyt mocno i piłkę złapał bramkarz.

Od początku w ataku Święci. Goście w głębokiej defensywie.