Chelsea FC
45+1' Christian Pulisić 53' N'Golo Kante 71' Mateo Kovacić 90+2' Callum Hudson-Odoi
Manchester City
18' Ilkay Gundogan 21' Phil Foden 34' Kevin De Bruyne 90' Bernardo Silva
1:3
Obejrzyj wideo Ukryj wideo

Koniec. Zasłużone zwycięstwo Manchesteru City. Chelsea groźna była jedynie w początkowej fazie meczu.

Gol! Strzelił Callum Hudson-Odoi. Asystował mu Kai Havertz. Havertz zagrywał z lewej strony, a Hudson-Odoi wślizgiem trafił do bramki, ratując honor Chelsea. 1:3!

Sędzia doliczył 2 minuty.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Bernardo Silva.

Rzut rożny dla Chelsea, z dośrodkowaniem łatwo poradzili sobie obrońcy.

City. Schodzi: Phil Foden. Wchodzi: Riyad Mahrez.

City. Schodzi: Kevin De Bruyne. Wchodzi: Sergio Aguero.

De Bruyne uderzył z rzutu wolnego. Nad murem, ale obok słupka.

Głową uderzał Callum Hudson-Odoi, daleko od bramki Steffena.

Już tylko dziesięć minut do końca. Chelsea stara się jeszcze zrobić zryw, ale goście nie pozwalają miejscowym na zbyt wiele.

Chelsea.. Schodzi: Mateo Kovacić. Wchodzi: Kai Havertz.

City. Schodzi: Ilkay Gundogan. Wchodzi: Fernandinho.

Chelsea stara się grać szybciej, czasu jednak gospodarze mają już niewiele. A straty są duże.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Mateo Kovacić.

Cały czas więcej z gry mają goście, gospodarze nie potrafią na dłużej przedostać się pod bramkę City.

Chelsea. Schodzi: Hakim Ziyech. Wchodzi: Callum Hudson-Odoi.

Chelsea. Schodzi: N'Golo Kante. Wchodzi: Billy Gilmour.

Sprzed pola karnego niechlujnie uderzył De Bruyne. W efekcie piłka minęła bramkę o dwa metry.

Około dwa kwadranse do końca. W ataku Manchester City. Chelsea nie ma argumentów, aby zagrozić gościom.

Sprzed pola karnego uderzał Kovacić, pomylił się o metr.

W końcu gospodarze na dłużej pod bramką gości, ale brakuje uderzeń.

De Bruyne dogrywał z rzutu wolnego, głową uderzał Rodri. Kapitalnie w bramce zachował się Mendy!

Żółtą kartkę za faul otrzymał N'Golo Kante.

Sprzed pola karnego uderzał Zinczenko, Mendy na raty, ale piłkę w końcu złapał.

Zagranie do Fodena, ten jednak nie zdołał dojść do piłki. Szybszy bramkarz.

Wracamy do gry!

Przerwa. Gospodarze dobrze zaczęli. 0:3 mówi jednak wiele o tym, co działo się później.

Żółtą kartkę otrzymał Christian Pulisić.

Zagranie z lewej strony, piętą uderzał Ilkay Gundogan, pomylił się o centymetry.

Niewiele wychodzi gospodarzom. Do przerwy coraz bliżej, a na boisku wydaje się, że już od dawna jest "posprzątane".

Goście robią z  gospodarzami co chcą. Co robi Frank Lampard? Podobno pakuje walizki.

Silva do Fodena, a ten mając sporo czasu i miejsca uderzył ponad bramką. To powinien być czwarty gol.

Gol! Strzelił Kevin De Bruyne. Sterling biegł naprzeciwko bramkarza przez pół boiska, zwlekał z uderzeniem, pozwolił wrócić obrońcom i...trafił w słupek. Do futbolówki dopadł De Bruyne, który płaskim strzałem uderzył do siatki. 0:3!

Już jesteśmy po drugiej stronie, dwa uderzenia graczy City, piłka jednak była blokowana.

Zamieszanie w polu karnym gości. Zabrakło decyzji o strzale.

Z pola karnego z woleja uderzył Joao Cancelo, dwa metry ponad poprzeczką.

Początek należał do gospodarzy, teraz to już jednak historia, o której niewielu pamięta. City prowadzi, City szuka kolejnych goli, City spotkanie ma pod kontrolą.

Płaski strzał Bernardo Silvy, Mendy bez problemów złapał piłkę.

Gol! Strzelił Phil Foden. Asystował mu Kevin De Bruyne. Już 0:2! Szybka akcja City, piłkę w polu karnym otrzymał De Bruyne, natychmiast zagrał na piąty metr do Fodena, a ten spokojnie uderzył obok bramkarza!

Gol! Strzelił Ilkay Gundogan. Asystował mu Phil Foden. Goście przez kwadrans nie istnieli, ale jak ruszyli to szybko zdobyli gola. Przed polem karnym Foden do Gundogana, ten w efektownym stylu znalazł sobie miejsce do oddania strzału. Mendy bez szans. 0:1!

Kevin De Bruyne sam na sam z bramkarzem. Belg uderzył obok golkipera, ale także tuż obok słupka!

Kwadrans za nami. Goście jeszcze nie zagrozili Chelsea.

Werner padł w okolicach linii pola karnego. Sędzia jednak faulu nie widział, co potwierdzili fachowy z VAR-u.

Do dogrania doszedł Pulisić, ale z pięciu metrów nie zdołał dobrze uderzyć głową.

Chelsea w ataku, City broni się coraz bardziej dramatycznie. Czyżbyśmy mieli być świadkami szybkiego gola?

Po krótko rozegranym rzucie wolnym uderzył Hakim Ziyech, ale został przyblokowany.

Rzut wolny pośredni dla Chelsea z pola karnego gości. Zack Steffen złapał do rąk podanie partnera.

W pierwszych minutach częściej przy piłce Chelsea, ale gospodarze jeszcze nie znaleźli się pod bramką City.