90+6'

Żółtą kartkę otrzymał Stuart Dallas za przewinienie taktyczne.

1
90+3'

Ten mecz potrwa prawdopodobnie trochę dłużej niż pierwotnie doliczone przez Stuarta Attwella cztery minuty. Była przerwa w grze spowodowana urazem Pierre'a-Emericka Aubameyanga. Strzelec trzech goli ucierpiał w wyniku konfrontacji z Luke'm Aylingiem i nie był w stanie od razu podnieść się i wrócić do gry.

90'

Doliczone cztery minuty.

89'

Arsenal FC. Schodzi: Dani Ceballos. Wchodzi: Rob Holding.

87'

Jeszcze jeden atak przeprowadzony przez gospodarzy i była możliwość strzelenia piątego gola. Cedric Soares ułożył sobie piłkę na prawej stopie przed polem karnym Leeds United i szukał swoim strzałem okienka. Illan Meslier wyszedł w powietrze i interwencją częściowo zrehabilitował za błędy popełnione w pierwszej połowie.

85'

W ostatnich minutach potężnie zakotłowało się w pobliżu bramki strzeżonej przez Illana Mesliera. Bramkarz Leeds United jakby opanował drżenie dłoni oraz łydek i nie pozwolił sobie na kolejny błąd. Ponadto sędzia odgwizdał przewinienie, więc nawet w razie celnego uderzenia do siatki, nie byłoby gola.

1
83'

Bukayo Saka starał się pokonać technicznym strzałem bramkarza Leeds United. Po opanowaniu podania w polu karnym ominął już Illana Mesliera, jednak nie zmieścił piłki w bramce przeciwnika. Ta odbiła się od dalszego słupka. Odetchnęli Marcelo Bielsa i jego podopieczni.

80'

Rywalizacja w centrum boiska. Arsenal pilnuje, żeby przeciwnik nie zbliżał się w okolicę bramki strzeżonej przez Bernda Leno. I tak gospodarze pozwolili beniaminkowi na dużo w drugiej połowie meczu.

1
76'

Płaskie podanie w pole karne Leeds United. W nim ustawiony kilkanaście metrów od bramki był Pierre-Emerick Aubameyang. Najskuteczniejszy zawodnik meczu tym razem minimalnie spudłował. Techniczne uderzenie Gabończyka w słupek. Illan Meslier tylko rozpaczliwie odprowadzał futbolówkę wzrokiem.

75'

Kwadrans do końca podstawowego czasu. Powinni odrobinę spowolnić grę gospodarze, żeby nie pozwolić Leeds United na przeprowadzanie kolejnych niebezpiecznych ataków. Nadmierne rozprężenie pojawiło się w szeregach podopiecznych Mikela Artety, co natychmiast znalazło swoje odbicie w wyniku.

1
74'

Granit Xhaka uczestniczył w rozegraniu rzutu rożnego Arsenalu. Nic ciekawego nie wymyślili gospodarze i otworzyli przed podopiecznymi Marcelo Bielsy drogę do bramki. Piłkarski pożar został ugaszony przez aktywnego na przedpolu Bernda Leno.

72'

Krótka przerwa w grze spowodowana urazem Raphinhi po kolizji z Hectorem Bellerinem. Sędzia Stuart Attwell podbiegł do zawodnika Leeds United i zasięgnął informacji o jego stanie zdrowia. Wszystko już w porządku.

70'

Żółtą kartkę otrzymał Pascal Struijk za przewinienie na Martinie Odegaardzie. Pierwsze indywidualne napomnienie.

Pascal Struijk #21
1
69'

Gol! Strzelił Helder Costa. Asystował mu Tyler Roberts.

Drugie uderzenie do bramki Bernda Leno i zaczęło się robić gorąco gospodarzom. Helder Costa zrehabilitował się za karygodne zachowanie przed trzecim golem Pierre'a-Emericka Aubameyanga i dodał pikanterii ostatniemu fragmentowi spotkania.

Asysta:
Tyler Roberts #11
3
4
1
1
67'

Wściekł się Marcelo Bielsa po minimalnie niecelnym uderzeniu. Druga bramka na pewno dodałaby pikanterii końcówce rywalizacji. Kanonierzy mogliby stracić grunt pod nogami, gdyby poczuli na swoich plecach oddech przeciwnika.

65'

Trochę odżyli podopieczni Marcelo Bielsy po zmianach personalnych oraz trafieniu honorowym. Coraz częściej drużyna z Leeds przedziera się w pobliże pola karnego przeciwnika z wykorzystaniem skrzydłowych. Momentami Arsenal FC daje z kolei do zrozumienia, że stracił ochotę na prowadzenie gry.

63'

Martin Odegaard jeszcze nie zapisał się w historii tego spotkania ani uderzeniem do bramki, ani asystą, a widać, że ma na to ochotę. Przed momentem znany z hiszpańskich boisk zawodnik szukał miejsca do oddania niebezpiecznego strzału zza linii pola karnego.

1
62'

Arsenal FC. Schodzi: Emile Smith Rowe. Wchodzi: Willian.

59'

Gol! Strzelił Pascal Struijk. Asystował mu Raphinha.

Leeds United poprawia wynik. Nie wygląda on już tak koszmarnie jak minutę wcześniej. Akcja przeprowadzona przez Patricka Bamforda poskutkowała rzutem rożnym. Stałe fragmenty gry są atutem beniaminka, o czym przed momentem przypomniał. W pole karne Arsenalu wybrał się Pascal Struijk i pozbawił Bernda Leno czystego konta. Strzał głową bezpośrednio po dośrodkowaniu Raphinhi.

Asysta:
Raphinha #18
4
2
1
1
56'

Gospodarzom nie udało się stworzyć zagrożenia dośrodkowaniem z rzutu rożnego. Piłka została wyekspediowana przez solidnie już przebudowaną drużynę Marcelo Bielsy.

55'

Hat-trick doświadczonego napastnika!

53'

Leeds United. Schodzi: Ezgjan Alioski. Wchodzi: Niall Huggins.

wchodzi Wchodzi
Niall Huggins #52
schodzi Schodzi
Ezgjan Alioski #10
52'

Arsenal przeprowadza ataki i chyba zamierza sprawić przeciwnikowi rekordowe lanie. Leeds United zawodzi nie po raz pierwszy w sezonie. Przed momentem nieśmiała próba odpowiedzi na kolejnego gola gospodarzy, ale dośrodkowanie poszybowało w rękawice Bernda Leno.

1
50'

Pierre-Emerick Aubameyang strzelił już 200 goli w pięciu topowych ligach w Europie. Efektowne osiągnięcie.

47'

Gol! Strzelił Pierre-Emerick Aubameyang. Asystował mu Emile Smith Rowe.

Hat-trick byłego napastnika Borussii Dortmund. Arsenal dostaje prezenty nie tylko od Illana Mesliera. Tym razem wina za stratę gola spada na barki Heldera Costy. Dopiero co wprowadzony na boisko z ławki rezerwowych zawodnik swoją stratą umożliwił gospodarzom przeprowadzenie kolejnej akcji bramkowej. Pierre-Emerick Aubameyang zakończył ją strzałem z bliska po dośrodkowaniu Emile'a Smitha Rowe'a.

46'

Dwie zmiany personalne zaproponowane przez menedżera gości w przerwie. Marcelo Bielsa zrezygnował już między innymi z oglądania na boisku Mateusza Klicha.