Kocioł w polu karnym Chelsea, Kabak nie strzela z bliska, pogubił się w tłoku. Główkuje Firmino, łapie to Mendy.

2
80'
80'
77'

Uwaga, Werner sam na sam i broni Alisson! Doskoczył do rywala, odbił na rzut rożny.

2
4
1
75'

Chelsea wypycha Liverpool grający bez ładu i składu... Co się dzieje z "The Reds"?

2
1
1
3
2
71'

Mane teraz dorzuca piłkę na Jotę, ale przelatuje ona nad Portugalczykiem.

3
1
2
70'

Na razie Liverpool daleki od stworzenia sytuacji. Mało tego "The Reds" nie oddali dziś ani jednego celnego strzału. Chelsea defensywnie nastawiona.

2
2
1
1
1
66'

Chelsea FC. Schodzi: Hakim Ziyech. Wchodzi: Christian Pulisic.

wchodzi Wchodzi
Christian Pulisic #10
schodzi Schodzi
1
1
64'

Salah wściekły schodził, wściekły siedzi. Ale zagrał bardzo słabo...

1
1
63'

Robertson na głowę Firmino, ale ten ledwo trąci piłkę...

1
62'

Liverpool FC. Schodzi: Curtis Jones. Wchodzi: Diogo Jota.

62'

Liverpool FC. Schodzi: Mohamed Salah. Wchodzi: Alex Oxlade-Chamberlain.

A.Oxlade-Chamberlain #15
2
1
61'

Werner technicznie, ale za mocno. To nie był dobry strzał Niemca.

1
58'

Chelsea zamknięta w obrębie własnego pola karnego, ale Liverpool jest do bólu niedokładny, przez to nie tworzy większego zagrożenia.

1
1
2
54'

Chilwell z ostrego kąta i świetnie broni Alisson! Jeszcze Ziyech i tuż sprzed linii bramkowej wybija jego strzał Robertson!

2
2
1
52'

Sporo niedokładności teraz z obu stron, dużo gry fizycznej...

1
49'

NIE MA RZUTU KARNEGO! Kante miał uniesione ręce, do tego zgięte, ale nie zdążyłby nimi ruszyć, to był ułamek sekundy od kopnięcia Firmino.

1
1
1
3
48'

Dośrodkowanie Firmino, Kante blokuje je ręką! Potem faul w ataku, ale sędzia sprawdza sytuację...

1
1
47'

Mane rozciąga do Alexandra-Arnolda, a nie musiał. Akcja zepsuta. Był bliżej Jones na pozycji do strzału.

czas Druga połowa
45+1'

Świetna piłka na Jonesa, może być sam na sam, ale źle ją przyjmuje i turla się ona do bramkarza. Liverpool nie porywa... Bardzo schematyczny.

3
1
1
42'

Gol! Strzelił Mason Mount. Asystował mu N'Golo Kante. Teraz sędzia musi to uznać! Piękny strzał ze skraju pola karnego przy słupku!

22
12
4
2
4
41'

Zbliża się koniec pierwszej połowy i trzeba zadać sobie pytanie, gdzie są Firmino, Thiago i Wijnaldum. Praktycznie niewidoczni wszyscy trzej.

3
1
1
1
38'

Robertson płasko w kierunku Mane, ale łapie piłkę Mendy.

3
3
1
37'

Mount ładnie się zastawił, strzela z woleja, ale daleko od bramki Alissona...

3
2
36'

Wolniejsza gra z obu stron, też taka destrukcyjna, szybko odcinają przestrzeń do dłuższych piłek.

2
34'

Timo Werner ma w tym roku tylko jednego gola. Czytaliście "Cierpienia młodego Wernera"?

3
1
1
2
31'

Curtis Jones próbuje dokręcić piłkę do siatki, ale wychodzi mu to co najmniej źle... Wciąż remis.

1
1
28'

Dośrodkowanie na Mane, jest blisko bramki, ale kiksuje! Co za szansa!

2
2
2
1
1
26'

NIE MA GOLA! Ale jaka to jest absurdalna sytuacja! Werner wyszedł przed linię obrony.... tylko prawą ręką, VAR mierzył jego linię od bicepsa... Niewiarygodne, jak kiedyś nieuznana bramka Southampton.

3
3
13
11
15
25'

UWAGA, jest VAR! Sędziowie sprawdzają, czy był spalony.

3
2
3
4
4
22'

Dużo grania górnymi piłkami, ale niepotrzebnie. Z dużej chmury mały deszcz na razie. A rezerwowi dostają kocyki, bo jest bardzo zimno w Liverpoolu.

1
1
1
19'

Werner ostro w pole karne, ale do nikogo. Mimo wszystko Chelsea robi dobre wrażenie, brakuje jedynie dokładności pod bramką.

4
1
1
1
3
17'

Bomba Azpilicuety z dystansu ląduje na trybunach.

3
2
2
16'

Werner próbuje lobować Alissona, ale Brazylijczyk jest czujny i nie daje się nabrać.

5
1
1
15'

Trudno teraz szybko zagrać piłkę do przodu. Przede wszystkim brakuje miejsca na rozegranie w środku pola, tam jest bardzo ciasno.

1
11'

Od razu odpowiedź Chelsea, Werner zza pola karnego z półwoleja, ale nad bramką. To jednak była najlepsza sytuacja na razie w tym meczu.

2
3
1
10'

Jones próbuje wypuścić Mane, ale szybszy jest Mendy.

1
1
2
1
7'

Robertson zza pola karnego, ale obok bramki. W końcu coś nieźle zawiązanego w grze LFC.

4
6'

Długa piłka na Salaha, ale uprzedza go Mendy.

1
1
5'

Gospodarze na razie nie są w stanie wymienić serii podań. Goście nadają tempo grze.

3
1
1
2
3'

Warto zaznaczyć, że w Liverpoolu jest sporo powrotów. Do gry po śmierci ojca wrócił Alisson, gra też po kontuzji Fabinho, a na ławce jest rewelacyjnie grający jesienią Diogo Jota.

6
1
1
1
2'

Pierwsza sytuacja Chelsea, ale płaskie zagranie Wernera do Ziyecha w polu karnym zostało przecięte.

1
1
czas Start meczu
21:12

Minuta ciszy dla Iana St Johna, zmarłego piłkarza Liverpoolu w wieku 83 lat.

4
5
21:12

Sytuacja obu ekip w tabeli:

5. Chelsea 44 pkt.

6. Liverpool 43 pkt.

Mecz 29. kolejki rozgrywany awansem. Zwycięzca wskoczy do TOP 4, wyprzedzając Everton i West Ham.