0:1
Zakończony
Arsenal FC
90+7'

Thiago Silva główkuje, Gabriel wybija. Jeszcze wrzutka w pole karne wybija Lacazette, piłka odbija się od Jorginho i wychodzi na aut bramkowy.

90+6'

Jeszcze strzał Pulisicia. Blokowany, więc będzie rzut rożny.

1
90+6'

Ziyech uderza z dystansu, głową wybija Gabriel.

1
1
90+5'

Wrzutka Ziyecha na dalszy słupek, ale jest Leno i łapie piłkę.

90+4'

Żółtą kartkę otrzymał Thomas Partey za symulowanie.

90+4'

Lacazette wyprowadzał kontrę, zagrał do Parteya, ten pada w polu karnym i... jest rzut wolny dla Chelsea.

90+4'

Strzał Zoumy odbija się od nóg defensorów Arsenalu. Kolejny rzut rożny dla The Blues.

90+3'

Trwa trzecia z co najmniej sześciu doliczonych minut.

90+2'

Kurt Zouma na spalonym. Chelsea cały czas coraz bliżej celu, ale go nie osiąga.

90+1'

Jeszcze Hudson-Odoi i James próbują dośrodkować, ale blokowane ich zagrania. Arsenal bardzo mocno wycofany.

1
90'

Ziyech wrzuca piłkę w pole karne i Zouma trafia w poprzeczkę! Po chwili jeszcze dobitka Girouda... także w poprzeczkę!

2
90'

Dośrodkowanie Mounta zatrzymuje się na Lacazette.

1
89'

Tierney blokuje strzał rywali. Jeszcze rzut rożny będzie mieć Chelsea.

88'

A Bellerin znów ma kłopoty z nogą.

1
87'

Aż do teraz. Piłkę zagrywaną z lewej strony od Hudsona-Odoi zamykał wślizgiem Pulisić, ale ledwo ją sięgnął. Spokojnie łapie Leno.

3
86'

Aż trudno w to uwierzyć, ale w drugiej połowie Chelsea bez celnego strzału.

1
2
1
85'

Lacazette wybił piłkę. Jeszcze wstrzelić chciał ją Chilwell, lecz zrobił to bardzo źle.

84'

Za chwilę rzut rożny dla Chelsea. Pograją chwilę 11 na 10.

1
83'

Ale obrońca Arsenalu nie jest w stanie po tej interwencji podnieść się z murawy.

3
82'

Ziyech miękko w pole karne w stronę Hudsona-Odoi, lecz na miejscu był Bellerin.

2
80'

Po raz kolejny zbyt szybko uciekł Olivier Giroud.

1
76'

Tymczasem Tierney przymierzył z dystansu, ale broni Kepa.

1
75'

Ostatni kwadrans rozpoczęty i dalej Chelsea bez gola (uznanego).

1
73'

To ciekawa statystyka.

72'

I znów za mocna piłka do Hudsona-Odoi. Od bramki rozpocznie Leno.

1
71'

Próba Odegaarda, lecz nad bramką.

70'

Nie można powiedzieć, że Chelsea nie próbuje, ale nie są to jakieś szalone szarże.

1
1
1
69'

Elneny skiksował, piłka trafiłą do Girouda, ale ten skiksował jeszcze bardziej.

2
1
1
2
67'

Obóz kibiców Chelsea wciąż wierzy.

1
2
1
66'

Bellerin świetnie opanował piłkę centrowaną z lewej strony, odegrał piętą do Odegaarda, po czym dostał piłkę z powrotem, strzelił i... pewnie interweniował Kepa.

1
1
65'
65'
64'

Hudson-Odoi popędził prawą stroną. Zamiast strzelać, podaje do Chilwella, ale... i tak jest na spalonym.

1
63'

Coraz bliżej zespół trenera Tuchela, ale ciągle coś staje na drodze...

1
62'

Mamy potwierdzenie. Dalej jest 1:0 dla Arsenalu!

1
1
1
3
61'

Dośrodkowanie na głowę Pulisicia, ten kieruje je głową na Havertza, ale... napastnik Chelsea jest na spalonym! Ten gol nie zostanie uznany!

4
2
1
60'

Rzut rożny dla Chelsea. Który już w tym meczu?

1
59'

Gra wznowiona. Tierney już na boisku.

2
2
1
1
1
58'

Ucierpiał Kieran Tierney, który agresywnie atakował piłkę.

1
1
3
3
2
57'

Reece James dośrodkował piłkę odchodzącą od bramki, ale nie doszedł do niej Havertz.

1
1
1
1
1
56'

Havertz znów próbuje przewrócić się o nogi przeciwników, ale gwizdek arbitra dalej milczy.

1
1
1
2
1
55'

Havertz nie mógł obrócić się z piłką w stronę bramki, odgrał do Hudsona-Odoi, ale strzał... nie wszedłby nawet na rugbową bramkę.

2
2
1
1
1
54'

Azpilicueta, Hudson-Odoi, prawa strona... za szybko i niedokładnie.

1
1
1
1
1
53'

Gabriel wybija piłkę dośrodkowywaną z rzutu rożnego przez Mounta.

1
1
1
1
2
52'

Efektownie górną piłką wycofuje piłkę Reece James. Tym razem Kepa nie dał sie zaskoczyć koledze z zespołu.

2
2
1
1
1
51'

Odważne opinie z obozu kibiców Chelsea.

1
1
1
1
1
50'

Leno łapie piłkę delikatnie zawieszoną nad polem bramkowym.

49'

Odrobinkę się Chelsea oddaliła. Tak w okolice linii środkowej.

48'

Kai Havertz przewracany w polu karnym, ale bez faulu zdaniem sędziego.

47'

Oho, wracamy do tego, co było przed przerwą. Już The Blues usiedli na rywalach. Tylko ciosów nie zadają.

2
czas Druga połowa
komentarz

Za chwilę zaczynamy drugą połowę. Zespoły właśnie wyszły z szatni.

Czy w drugiej połowie padną bramki?
Tak, dla Chelsea
Tak, dla Arsenalu
Tak, dla obu drużyn
45+1'

Aut na wysokości pola karnego dla Arsenalu.

45'

Co najmniej 60 sekund dorzucił Andre Mariner do pierwszej połowy.

44'

Buła okazja do kontry dla Arsenalu, ale Saka za mocno zagrał do partnera do przodu.

1
43'

Teraz dopiero strata piłki i od razu wysoki pressing.

42'

Przebywają sobie piłkarze Chelsea na połowie Arsenalu i... tyle.

41'

Billy Gilmour szuka podania górnego, lecz przeczytali to obrońcy Arsenalu.

1
39'

Arsenal od dłuższego czasu zamknięty na 30. metrze.

38'

Jeszcze jeden rzut rożny dla ekipy Tuchela, lecz z takim samym skutkiem.

37'

Centra Mounta wybita przez obrońców.

36'

Saka przysnął w obronie. Chilwell zabrał mu piłkę przy linii końcowej i zagrał do Azpilicuety. Strzał odbity przez Leno, ale będzie rzut rożny.

2
35'

Arsenal na razie odpuścił nawet pressing. Spokojnie rozgrywają gospodarze.

33'

Strzał Pulisicia głową, ale poza obręb bramki. Z piątki rozpocznie Leno.

1
32'

Mount wywalczył rzut rożny. Pytanie, czy coś z tego wyniknie...

1
31'

Arsenal od jakiegoś czasu głęboko schowany.

30'

Chelsea jest 60 procent czasu przy piłce w I połowie.

1
1
29'

Jeszcze centra Mounta, ale Mount pewnie łapie piłkę.

2
28'

Świetna szansa dla Mounta! Miał czas na przyjęcie piłki i oddał celny strzał. Ale znakomicie ustawiony był Leno i obronił to uderzenie.

27'

...ale trzeba przyznać, że Chelsea przeniosła z powrotem ciężar gry na połowę rywala.

26'

Wrzutka Jorginho nie przyniosła zagrożenia.

25'

Gillmour próbuje podać prostopadle do Havertza, ale za mocno zagrał piłkę.

24'

Wygląda na to, że rzutu karnego nie będzie. Po krótkiej analizie VAR gra wznowiona.

23'

Kapitalna okazja dla The Blues! Dośrodkowanie Azpilicuety z prawej strony zamyka strzałem z półwoleja Mount. Piłka odbija się od jednego z obrońców, ale pytanie, czy trafiła go w rękę?

2
20'

Ale widać też w ekipie Chelsea podrażnienie. Mount chciał odzyskać piłkę za wszelką cenę i sfaulował rywala.

19'

A Arsenal nie rezygnuje. Poczuł szansę i dalej poluje na błędy rywali.

18'

"Okropne błędy na tym poziomie u obu drużyn. Chelsea ukarana" - pisze dziennikarz ESPN Janusz Michalik.

1
16'

Gol! Strzelił Emile Smith Rowe. Asystował mu Pierre-Emerick Aubameyang.

Ależ błąd defensywy Chelsea! Jorginho wycofał piłkę w światło bramki. Kepa ledwo zdążył, ale do piłki dopadł Aubameyang, który ściągnął bramkarza Chelsea do siebie i odegrał piłkę do Smitha Rowe'a. 1:0 dla Kanonierów!

14'

Blokowany strzał Holdinga, ratował jeszcze sytuację Tierney, ale piłka była za linią końcową.

13'

Krótko rozegrany rzut rożny przez Odegaarda, ale Tierney źle opanował piłkę.

1
12'

Szykuje się pierwszy rzut rożny dla Arsenalu.

1
11'

Doskonała okazja dla Chelsea! Świetna piłka do Kaia Havertza, ten był w sytuacji sam na sam z Leno i... uderzył nad bramką!

1
1
2
1
10'

Odegaard dośrodkowuje w szesnastkę Chelsea, lecz niedokładnie zaadresował piłkę.

9'

Tym razem to Saka na spalonym.

8'

Wrzutka Mounta wybita przez obrońców gości.

7'

Pierre-Emerick Aubameyang urwał się nieco zbyt szybko.

4
1
6'

Próbują długimi podaniami znaleźć Tierney'a gracze Arsenalu, ale póki co się nie udaje.

5'

Szybka akcja na lewej stronie w wykonaniu gospodarzy. Mount dostał podanie spod linii końcowej, uderzył po ziemi, ale prosto w Leno.

1
1
3'

Przypomnijmy, że Chelsea wciąż walczy o miejsce na podium, a Arsenal - przynajmniej teoretycznie - o miejsce premiowane grą w europejskich pucharach.

2'

Chelsea na połowie Arsenalu, ale bez piłki. The Blues podeszli wysoko.

1'

Sędziuje Andre Mariner.

czas Start meczu
20:48

Od wczoraj wiemy już na pewno, że mistrzem jest Manchester City, a załatwił mu to... Manchester United przegrywając z Leicester City.