Athletic Bilbao
3' Inaki Williams 27' Mikel Vesga 70' Dani Garcia 90' Iker Muniain
FC Barcelona
14' Pedri 38' Lionel Messi 57' Clement Lenglet 62' Lionel Messi
2:3
Obejrzyj wideo Ukryj wideo

Koniec. Barcelona ostatecznie wygrała 3:2, ale w końcówce Ronald Koeman musiał się trochę nadenerwować.

Sędzia... kopnął piłkę i tym samym przerwał groźną akcję gospodarzy w polu karnym!

Barcelona stara się długo rozgrywać piłkę i nie pozwala gospodarzom przedostać się pod własną bramkę.

Sędzia doliczył 3 minuty.

Gol! Strzelił Iker Muniain. Asystował mu Alex Berenguer. Strata Messiego na własnej połowie. Berenguer do Muniaina, a ten do siatki na 2:3!

Messi zagrywał niemal z linii końcowej, piłkę zdołał złapać Simon.

Morci z piłką w polu karnym, szybszy Araujo, który uratował Barcelonę.

Berenguer uderzał z ok. 16 metrów, ale wysoko ponad bramką.

Messi do Griezmanna, ten z pola karnego uderzył wprost w bramkarza.

Athletic Bilbao. Schodzi: Raul Garcia. Wchodzi: Jon Morcillo.

Barcelona długo rozgrywa piłkę, gospodarze są już nasyceni, ale świadomi, że prowadzą tylko dwoma golami.

Messi po raz drugi w meczu uderzył w słupek. Argentyńczyk strzelał z pola karnego.

Żółtą kartkę otrzymał Dani Garcia.

Athletic stara się złapać kontakt bramkowy. Barcelona skupiona na obronie błędów nie popełnia.

Athletic Bilbao. Schodzi: Mikel Vesga. Wchodzi: Dani Garcia.

Athletic Bilbao. Schodzi: Oscar de Marcos. Wchodzi: Alex Berenguer.

Gol! Strzelił Lionel Messi. Asystował mu Antoine Griezmann. I po zawodach. Chyba. Griezmann z lewej strony pola karnego na siódmy metr do Messiego. Argentyńczyk strzałem od poprzeczki pokonał bramkarza. 1:3!

Niewiele ponad dwa kwadranse do końca. Barcelona przeważa i nie pozwala obecnie rywalom na zbyt wiele.

Efektowny strzał Messiego z ok. 18 metrów, piłka odbiła się od słupka!

Żółtą kartkę za faul otrzymał Clement Lenglet.

Messi w sytuacji sam na sam do bramki, ale wcześniej był na nieznacznym spalonym i wciąż 1:2.

A teraz z bliska uderzał Raul Garcia, ale skierować piłki do siatki nie był w stanie.

Po dograniu z prawej strony wślizgiem uderzał Williams, którego jeszcze atakował Araujo. W efekcie piłka przeleciała tuż obok słupka.

Pierwsza akcja gospodarzy po przerwie. Strzał Garcii odbił się jeszcze od obrońcy, ale piłkę złapał ter Stegen.

Przed szansą Messi, ale piłka ostatecznie padła łupem bramkarza.

Wracamy do gry po przerwie!

Przerwa. Athletic dobrze zaczął, później jednak dominowała Barcelona, która zasłużenie prowadzi.

Sędzia doliczył 2 minuty.

Messi płasko uderzył z ok. 16 metrów. Tuż obok słupka!

Nie zmienia się obraz meczu. Barcelona cały czas w ataku.

Kolejna szansa przed gośćmi. Strzał Griezmanna odbił Simon.

Gol! Strzelił Lionel Messi. Asystował mu Pedri. Ależ oni to zrobili! Messi do Pedriego, a ten po chwili piętą w polu karnym do partnera. Argentyńczyk  uderzał z ok. 13 metrów niemal do pustej bramki. Simon w sytuacji kompletnie się pogubił. 1:2!

Zamieszanie w polu karnym Barcelony, ale obrońcy w ostatniej chwili wybili piłkę.

Sprzed pola karnego mocno uderzył Dembele, Simon z problemami, ale w końcu piłkę złapał.

Cały czas przeważa Barcelona, gospodarze szans szukają w nielicznych kontrach.

Problemy mięśniowe ma Yuri Berchiche. Będzie konieczna zmiana.

Składna akcja Barcelony, zagranie z "klepki" do Dembele, ale szybszy bramkarz.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Mikel Vesga.

Jedna z nielicznych w ostatnim czasie akcji gospodarzy. Z lewej strony dogrywał Yuri Berchiche, nikt nie wbił piłki do siatki.

Gra przerwana. Tym razem na spalonym Messi.

Z ostrego kąta uderzał Alba, bramkarz wybił piłkę na korner. Barcelona wciąż w ataku.

Barcelona po słabym początku szybko wyrównała i teraz szuka gola dającego prowadzenie.

Dembele uderzał w boczną siatkę z ok. 6 metrów, ale wcześniej był jednak na spalonym. Gola i tak by nie było.

Gol! Strzelił Pedri. Asystował mu Frenkie De Jong. Messi w pole karne. Wydawało się, że zbyt głęboko. Do piłki doszedł jednak De Jong i wyłożył futbolówkę wprost na głowę Pedriego. 1:1!

W końcu pokazała się Barcelona. Sprzed pola karnego uderzał Dembele, piłkę na korner sparował bramkarz.

Muniain dogrywał z okolic pola bramkowego, piłkę zablokował obrońca.

Jak na razie gospodarze nie chcą oddać piłki Barcelonie. Bardzo dobry początek Athleticu.

Techniczny strzał Yuri Berchiche, piłka minęła jednak bramkę gości.

Barcelona po stracie gola nie potrafi jak na razie zagrozić gospodarzom.

Gol! Strzelił Inaki Williams. Asystował mu Raul Garcia. Cóż za początek gospodarzy. Garcia do Williamsa, a ten niemal przez pół boiska biegła z piłką i w sytuacji sam na sam pokonał ter Stegena. 1:0!

Gramy!

Kto wygra mecz?

Mecz poprowadzi Carlos Del Cerro.

Odrabiamy zaległości w La Lidze. W meczu 2. kolejki Athletic Bilbao (9. miejsce, 21 pkt.) podejmuje Barcelonę (5. miejsce, 28 pkt.).