FC Barcelona
20' Lionel Messi 47' Frenkie De Jong 51' Jordi Alba 74' Antoine Griezmann
Athletic Bilbao
32' Raul Garcia 41' Yeray Alvarez 49' Jordi Alba
2:1
Obejrzyj wideo Ukryj wideo

Koniec. Barcelona wygrała i awansował na pozycję wicelidera La Ligi.

Kontra Barcelony, Messi w końcu zostawił piłkę Albie, którego strzał obronił Simon.

Sędzia doliczył 4 minuty.

Goście szukają wyrównania. Mocny strzał Raula Garcii, piłka poszybowała ponad bramką.

Athletic Bilbao. Schodzi: Ander Capa. Wchodzi: Inigo Lekue.

Mocne dogranie Berchiche, ale nikt do piłki kilka metrów przed bramką nie doszedł.

Głową niecelnie uderzał Williams, ale snajper był i tak na spalonym.

Athletic stara się atakować, czasu ma już jednak coraz mniej.

Gol! Strzelił Antoine Griezmann. Asystował mu Oscar Mingueza. W polu karnym rywalom urwał się Mingueza i wyłożył piłkę Griezmannowi. Francuz wpakował futbolówkę do siatki z sześciu metrów. 2:1!

Kontra Athletiku zakończona strzałem z pola karnego Berenguer. Piłka minęła bramkę.

Dembele padł w polu karnym. Sędzia jednak "jedenastki" nie zdecydował się podyktować.

Athletic Bilbao. Schodzi: Oscar de Marcos. Wchodzi: Alex Berenguer.

Athletic Bilbao. Schodzi: Unai Vencedor. Wchodzi: Mikel Vesga.

Po słabym początku 2. połowy do pracy wzięła się Barcelona. Aktywny jest Dembele. Gospodarze szukają ponownego prowadzenia.

Przycisnęła Barcelona. Coraz większe problemy mają gracze gości.

Z kilku metrów uderzał Pjanić, Simon kapitalnie sparował strzał głową!

Z rzutu wolnego dogrywał Messi, Williams omal nie pokonał własnego bramkarza. Unai Simon pewnie złapał piłkę.

Rzut rożny dla Athletiku, ale po dośrodkowaniu nie powstało zagrożenie pod bramką rywala.

Żółtą kartkę za pyskówki otrzymał Jordi Alba.

Sędzia jeszcze analizował czy nie doszło do faulu w ataku, ale ostatecznie gola uznał.

Gol samobójczy! Jordi Alba. Pierwsza groźniejsza akcja gości i remis. Z lewej strony dośrodkował Raul Garcia, a Alba atakowany przez de Marcosa wpakował piłkę do własnej bramki. 1:1!

Zagranie do Griezmanna, ten uderzył jednak w boczną siatkę.

Żółtą kartkę otrzymał Frenkie De Jong.

Gramy po przerwie!

Przerwa. Zasłużone prowadzenie Barcelony. Athletic jak na razie nie istnieje.

Zagranie do Dembele, ten huknął z pola karnego, ale przestrzelił.

Kopanina w środku pola. Piłkarze już czekają na przerwę.

Żółtą kartkę otrzymał Yeray Alvarez.

Gol dla Barcelony sprawił, że niemal zupełnie przestaliśmy oglądać okazje bramkowe.

Nic nie wychodzi w niedzielny wieczór gościom. Barcelona panuje na placu gry.

Optyczna przewaga Barcelony. Gospodarze szukają kolejnego trafienia, jednak w ostatnich minutach nie są w stanie zagrozić gościom.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Raul Garcia.

Dwa kwadranse za nami. Dominacja wicemistrzów Hiszpanii nie podlega dyskusji.

Barcelona ponownie uzyskała przewagę. Athletic ma w meczu spore problemy z wykreowaniem zagrożenia pod bramką gospodarzy.

Akcja Araujo, strzał z ok. 15 metrów minął jednak słupek.

Po objęciu prowadzenia Barcelona cofnęła się i czeka na to, co zrobi rywal. A ten pomysłu na gospodarzy na razie nie ma.

Gary Lineker zawsze pomoże.

Jest i pierwszy strzał gości. Uderzał płasko Yuri BerchicheMarc-Andre ter Stegen na posterunku.

Dopiero po stracie gola goście przedostali się w okolicy pola karnego Barcelony.

Gol! Strzelił Lionel Messi. Kapitalny strzał Messiego z rzutu wolnego. Argentyńczyk nad murem i... ponad stojącym na linii bramkowej Alvarezem. 1:0!

Athletic po raz kolejny oddalił grę od własnej bramki. Goście jeszcze nie zagrozili Barcelonie.

I ponownie obrazek z początku meczu. Przewaga Barcelony. Ze strzału Pjanicia wyszło dogranie do Messiego, który klatką piersiową z pięciu metrów uderzył ponad bramką.

Gościom udało się przenieść ciężar gry w okolice środka pola. Barcelona po przejęciu piłki szybko rusza do przodu.

Barcelona zdominowała rywala. Athletic w głębokiej defensywie, z dużymi problemami.

W ataku Barcelona. Akcja zakończona strzałem Griezmanna, piłkę na róg wybił bramkarz.

Griezmanna do Messiego, ten znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, który ręką odbił piłkę!

Od początku Barcelona na połowie Athletiku. Gospodarze cierpliwie rozgrywają piłkę.

Gramy!

Mecz poprowadzi Antonio Mateu.

Kto wygra mecz?

Barcelona w przypadku wygranej wyprzedzi Real Madryt i zostanie wiceliderem La Ligi. Athletic z wicemistrzami Hiszpanii potrafi jednak walczyć.