AS Roma
31' Pedro Rodriguez 33' Roger Ibanez 35' Edin Dzeko 53' Jordan Veretout 65' Davide Santon 69' Jordan Veretout 77' Edin Dzeko 89' Carles Perez
Benevento Calcio
5' Gianluca Caprari 33' Gianluca Caprari 55' Gianluca Lapadula 82' Daam Foulon
5:2

Koniec konfrontacji z aż siedmioma golami. AS Roma odniosła zasłużone zwycięstwo z Benevento Calcio. Beniaminek był momentami niebezpieczny dla uczestnika europejskich pucharów, ale generalnie Giallorossi sprawiali lepsze wrażenie i kilkakrotnie rozmontowali obronę z Kamilem Glikiem w szeregach.

Doliczone trzy minuty.

Gol! Strzelił Carles Perez. Asystował mu Bryan Cristante.

W końcówce podstawowego czasu wyższość AS Romy potwierdzona jeszcze jednym golem. Efektowna kanonada i efektowna bramka Carlesa Pereza na podsumowanie. Akcja indywidualna, w której został banalnie nawinięty między innymi Kamil Glik. Naiwnie i lekkomyślnie zagrała defensywa Benevento Calcio i wyjedzie z Rzymu na południe Włoch z bagażem straconych goli.

Benevento Calcio. Schodzi: Daam Foulon. Wchodzi: Christian Maggio.

AS Roma. Schodzi: Edin Dzeko. Wchodzi: Borja Mayoral.

Ostatnie minuty konfrontacji na Stadio Olimpico. Dwubramkowa przewaga daje już spokój gospodarzom. Benevento Calcio jeszcze próbuje szarpać na połowie podopiecznych Paulo Fonseki, ale wygląda na to, że dwie zdobyte bramki przez Gianlucę Caprariego i Gianlucę Lapadulę to wszystko na co było stać beniaminka w niedzielny wieczór.

Żółtą kartkę otrzymał Daam Foulon za nieprzepisowe powstrzymanie przeciwnika.

Benevento Calcio. Schodzi: Pasquale Schiattarella. Wchodzi: Perparim Hetemaj.

Edin Dzeko z dubletem na koncie.

AS Roma. Schodzi: Pedro Rodriguez. Wchodzi: Carles Perez.

AS Roma. Schodzi: Roger Ibanez. Wchodzi: Marash Kumbulla.

Gol! Strzelił Edin Dzeko. Asystował mu Henrich Mchitarjan.

Dużo wskazuje na to, że zabawa została zakończona. Edin Dzeko oddał uderzenie z bliska do odsłoniętej bramki po dograniu Henricha Mchitarjana. Defensywa Benevento Calcio została rozbrojona i również Lorenzo Montipo nie miał możliwości powstrzymania uderzenia Bośniaka. Kamil Glik i spółka sygnalizowali spalonego, ale chorągiewka sędziego asystenta pozostała w dole.

Benevento Calcio. Schodzi: Bryan Dabo. Wchodzi: Riccardo Improta.

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka znalazła się w pobliżu Edina Dzeko, który strzelił w nogi Lorenzo Montipo. W odpowiedzi ekspresowa riposta Benevento Calcio i Artur Ionita oddał uderzenie z kilkunastu metrów nieznacznie obok bramki rzymian.

AS Roma. Schodzi: Davide Santon. Wchodzi: Bruno Peres.

AS Roma. Schodzi: Jordan Veretout. Wchodzi: Gonzalo Villar.

Możliwość odpowiedzenia na gola podopiecznych Paulo Fonseki z rzutu rożnego. Zbyt płaskie dośrodkowanie zostało zneutralizowane przez gospodarzy. Nie miał możliwości skorzystania z niego Kamil Glik.

Gol! Strzelił Jordan Veretout.

Jordan Veretout zrehabilitował się za sprokurowanie rzutu karnego w absurdalnych okolicznościach. Francuz zabrał się za wykonanie jedenastki za faul Lorenzo Montipo na Pedro Rodriguezie i bez problemu wymanewrował golkipera Benevento Calcio. Giallorossi ponownie są na prowadzeniu, a do końca konfrontacji pozostało nieco ponad 20 minut.

Rzut karny dla AS Romy za faul Lorenzo Montipo na Pedro Rodriguezie.

Żółtą kartkę otrzymał Davide Santon za faul na Gianluce Caprarim.

Benevento Calcio pogubiło się w centrum boiska. AS Roma miała możliwość odpowiedzenia swoim atakiem, jednak Davide Santon w konfrontacji z Bryanem Dabo nie wykonał dobrego dośrodkowania. Giallorossi musieli zadowolić się wywalczeniem rzutu rożnego.

Gianluca Lapadula miał możliwość skompletowania dubletu. Nawet dwie. Pierwsze uderzenie napastnika zostało poskromione przez Antonio Mirante, a drugie zablokowane przez Rogera Ibaneza. Na dodatek sędzia pokazał z pewnym opóźnieniem spalonego.

AS Roma próbuje ponownie zorganizować się do ataku, żeby odzyskać prowadzenie. Edin Dzeko wbiegł w pole karne przyjezdnych i oddał uderzenie, tyle że w ustawionego na spalonym Lorenzo Pellegriniego.

Gol! Strzelił Gianluca Lapadula.

Benevento Calcio doprowadziło do remisu na Stadio Olimpico. Gianluca Lapadula zabrał się za wykonanie rzutu karnego przyznanego za faul Jordana Veretouta na Arturze Ionity. Uderzenie napastnika obronił co prawda Antonio Mirante, ale ten zdążył zebrać się i wykonać skuteczną dobitkę.

Nie ma gola! Gianluca Lapadula!

Żółtą kartkę otrzymał Jordan Veretout.

Rzut karny dla Benevento Calcio za przewinienie Jordana Veretouta na Arturze Ionity. Absurdalne zachowanie pomocnika.

Henrich Mchitarjan przejął piłkę po juniorskim błędzie Luki Caldiroli. Uderzenie Ormianina zza pola karnego było niecelne i futbolówka przeleciała ponad poprzeczką w bramce strzeżonej przez Lorenzo Montipo.

Na razie wygląda na to, że AS Roma ma zamiar pozostać na połowie przeciwnika. Leonardo Spinazzola przedarł się podobnie jak przy golu Pedro Rodrigueza, ale jego płaskie wstrzelenie nie dotarło do Edina Dzeko pilnowanego przez Kamila Glika i Daama Foulona.

Rozpoczęła się druga połowa pojedynku. Benevento Calcio musiało uporządkować swoje działania w szatni, a AS Roma chce kontynuować przebojową ofensywę z końcówki pierwszej połowy spotkania.

Benevento musi wrócić do dobrej gry z początku meczu.

AS Roma prowadzi dzięki trafieniu Edina Dzeko.

Czy Benevento Calcio wyrówna po przerwie?

Pierwsza połowa podsumowana ostatnim gwizdkiem przez sędziego. Benevento Calcio objęło prowadzenie i przez pewien okres meczu skutecznie odpierało ataki uczestnika Ligi Europy. Na początku kwadransa poprzedzającego przerwę Giallorossi przycisnęli, a wynik na 2:1 dla nich odwrócili Pedro Rodriguez oraz Edin Dzeko.

Jeszcze jedno trafienie do siatki przed przerwą, ale nie ma gola. Henrich Mchitarjan strzelił po dograniu Bryana Cristante, ale bramka została anulowana z powodu spalonego.

Ostatnie minuty rywalizacji w pierwszej połowie i stosunkowo niewiele się w nich dzieje. AS Roma usatysfakcjonowana sprawnym odwróceniem wyniku, a Benevento Calcio odrobinę zrezygnowane tym, że długo prowadziło, a już musi gonić wynik.

Edin Dzeko przymierzył na 2:1. Pierwsze trafienie Bośniaka w sezonie.

Gospodarze już znajdują się na prowadzeniu. Można momentami odnieść wrażenie, że piłkarze w lidze włoskiej uznali bronienie za zbędnę i zajmują się tylko atakowaniem. Edin Dzeko wybiegł sam na sam z Lorenzo Montipo po podaniu Henricha Mchitarjana i ze stoickim spokojem przymierzył w kierunku dalszego narożnika. Benevento Calcio nie tylko już nie prowadzi, ale ma stratę do uczestnika Ligi Europy.

Żółtą kartkę otrzymał Roger Ibanez za przesadne użycie agresji w pojedynku z przeciwnikiem.

Żółtą kartkę otrzymał Gianluca Caprari za niesportowe zachowanie.

Gol! Strzelił Pedro Rodriguez. Asystował mu Lorenzo Pellegrini.

AS Roma przejęła inicjatywę na boisku i zapracowała rzetelnie na swojego gola. 1:1 na Stadio Olimpico. Na skraju pola karnego przedzierał się Leonardo Spinazzola, do którego nie zdążył dotrzeć Kamil Glik. Piłka odegrana przez skrzydłowego trafiła przez Lorenzo Pellegriniego do Pedro Rodrigueza. Hiszpan strzelił z centrum szesnastki do siatki. Lorenzo Montipo miał futbolówkę na dłoniach, ale nie zdołał jej sparować.

Pedro Rodriguez przedzierał się w okolicy linii pola karnego przeciwnika. Futbolówka kopnięta przez Hiszpana znanego głównie z angielskich boisk przeleciała w bezpiecznej odległości od bramki Lorenzo Montipo.

Nie będzie rzutu karnego. Sędziowie długo przyglądali się zagraniu Daama Foulona i zastanawiali się przy monitorach, czy polecić Giovanniemu Ayroldiemu użycie gwizdka. Ostatecznie gra wznowiona przez bramkarza Lorenzo Montipo.

Niebezpieczne wstrzelenie w pobliże bramki Lorenzo Montipo. Henrich Mchitarjan sygnalizował, że piłka została nieprzepisowo zatrzymana ręką przez Daama Foulana po jego uderzeniu.

Roger Ibanez nie popisał się we własnym polu karnym i ekipa z Benewentu miała szansę na strzelenie drugiego gola. Gianluca Lapadula nie zorganizował się do oddania uderzenia i AS Roma miała sporo szczęścia.

AS Roma była kilkakrotnie groźna, ale jeszcze nie wykreowała stuprocentowej sytuacji podbramkowej. Benevento Calcio gra wyraźnie lepiej niż w konfrontacji z innym uczestnikiem europejskich pucharów Interem Mediolan, którą przegrała 2:5.

Gianluca Caprari na 1:0! Taki wynik utrzymuje się od kwadransa.

Pedro Rodriguez dostał podanie na prawe skrzydło. Płaskie dośrodkowanie Hiszpana zostało zablokowane, a AS Roma miała jeszcze możliwość sprawienia problemu beniaminkowi z rzutu rożnego. Nie udało się, ponieważ z wyczuciem interweniowali podopieczni Filippo Inzaghiego.

Kamil Glik i jego kompani z bloku obronnego skoncentrowani. Piłka posłana w pole karne Benevento Calcio została przepuszczona między innymi przez reprezentanta Polski do Lorenzo Montipo.

Podanie w pole karne przyjezdnych do Henricha Mchitarjana. Ormianin próbował dostarczyć futbolówkę centralnie ustawionemu Edinowi Dzeko, ale nie pozwolił na to Artur Ionita. Tylko korner dla AS Romy.

Niebezpiecznie zaczyna atakować AS Roma z wykorzystaniem swoich skrzydłowych Davide Santona i Leonardo Spinazzoli. Dwa płaskie dośrodkowania przecięły pole bramkowe w pobliżu nieco zdezorientowanego Lorenzo Montipo.

Krótko po zmianie wyniku Filippo Inzaghi porozmawiał na osobności z Bryanem Dabo. Uwagi przekazane przez szkoleniowca centralnemu pomocnikowi. Benevento Calcio ma czego bronić po przeprowadzeniu zaledwie jednego ataku na Stadio Olimpico.

Gol! Strzelił Gianluca Caprari. Asystował mu Daam Foulon.

Benevento Calcio na prowadzeniu. Niespodziewane otwarcie pojedynku na Stadio Olimpico. Gianluca Caprari przedzierał się na linii pola karnego i zdecydował się na oddanie uderzenia. Piłka podbita przez Davida Santona nabrała zaskakującej rotacji dla Antonio Mirante i wylądowała za jego kołnierzem w bramce.

Pierwsze płaskie dośrodkowanie w pole karne Benevento Calcio zostało poskromione przez odpowiednio ustawionego defensora. Niewiele później szansa na sprawienie problemu gościom z rzutu wolnego. Lorenzo Pellegrini zdecydował się na uderzenie i piłka przeleciała obok spojenia słupka z poprzeczką.

Klasycznie z opóźnieniem pierwszy gwizdek na Stadio Olimpico. AS Roma przystępuje do meczu z niższego miejsca w tabeli, ale nie ma ukrywać, że notowania podopiecznych Paulo Fonseki stoją wyżej niż beniaminka.

Czy Benevento Calcio zachowa czyste konto w meczu z AS Romą?

Nicola Zalewski na ławce rzymian.

Kamil Glik od początku po stronie Benevento.

Sędzia: Giovanni Ayroldi

Jedynego gola w meczu z Bologną strzelił Gianluca Lapadula.

Benevento wykorzystało atut własnego boiska i okazało się lepsze od Bologna FC.

Benevento Calcio wygrało dwa z trzech dotychczasowych meczów po awansie do elity. Podopieczni Filippo Inzaghiego odnieśli zwycięstwa 3:2 z UC Sampdorią oraz 1:0 z Bologną FC. Drużyna Kamila Glika nie poradziła sobie natomiast z Interem Mediolan i została wysoko pokonana 2:5.

AS Roma znajduje się w dolnej połowie tabeli ligi włoskiej i ma o dwa punkty mniej niż najbliższy przeciwnik. W niedzielę tylko zwycięstwo pozwoli podopiecznym Paulo Fonseki wyprzedzić beniaminka z Benewentu.

Przygotowania Giallorossich do meczu.

Podopieczni Paulo Fonseki rozegrali poprzedni mecz w Udine. Do wyniku 1:0 doprowadził Pedro Rodriguez. Hiszpan znany przede wszystkim z angielskich boisk zdobył pierwszą bramkę w barwach klubu z wiecznego miasta.

AS Roma zmierzy się z Benevento Calcio po przerwie reprezentacyjnej. Giallorossi wystąpią po raz drugi w sezonie na Stadio Olimpico. Poprzednio zaprezentowali się korzystnie i zremisowali 2:2 z Juventusem FC.