Dejan Kulusevski dał remis gospodarzom. Coraz mniej czasu na decydującego gola.

Hellas Werona stłoczony we własnym polu karnym i na jego obrzeżach. Przyjezdni już co prawda zmęczeni przesuwaniem się po murawie w Turynie, ale Juventus nadal ma twardy orzech do zgryzienia.

1
1
2
83'

Juan Cuadrado próbował uruchomić dośrodkowaniem z prawego skrzydła Alvaro Moratę. Odrobinę zbyt mocno kopnięta futbolówka przez Kolumbijczyka nie nadawała się do podsumowania strzałem. Marco Silvestri odprowadził ją poza boisko.

2
2
2
3
2
81'

Juventus próbuje pójść za ciosem i rozstrzygnąć pojedynek w końcówce. Futbolówka trafiła przed pole karne Hellasu Werona do Paulo Dybali, którego płaskie uderzenie było nieznacznie niecelne.

1
1
2
2
1
78'

Gol! Strzelił Dejan Kulusevski. Asystował mu Alvaro Morata.

Juventus doprowadził do remisu kilkanaście minut przed końcem podstawowego czasu. Dejan Kulusevski wparował dynamicznie w pole karne Hellasu Werona i po wymanewrowaniu Davide Faraoniego oddał płaskie uderzenie w narożnik bramki Marco Silvestriego. Zmiennik sforsował blok defensywny przyjezdnych.

11
11
2
2
5
76'

Paulo Dybala oddał potężne uderzenie w poprzeczkę! Jeszcze dobitka Alvaro Moraty, ale nawet gdyby przymierzył Hiszpan, to nie byłoby gola z powodu jego kolejnego spalonego. Po raz drugi zatrzęsła się poprzeczka Hellasu Werona. Przed przerwą minimalnie chybił Juan Cuadrado.

2
2
1
75'

Juventus FC. Schodzi: Leonardo Bonucci. Wchodzi: Gianluca Frabotta.

Gianluca Frabotta #38
72'

Juventus denerwuje się, ponieważ niezmiennie brakuje tempa oraz porozumienia w jego atakach. Następnym problemem dla trenera Andrei Pirlo może być zejście z powodu kontuzji Leonardo Bonucciego.

1
69'

Żółtą kartkę otrzymał Alan Empereur za faul blisko pola karnego na Paulo Dybali.

Alan Empereur #33
67'

Juventus na obrzeżach pola karnego przeciwnika. Drużyna ze stolicy Piemontu musi wrzucić najwyższy możliwy bieg, ponieważ do odniesienia zwycięstwa potrzebuje już nie jednego, a dwóch goli. Tymczasem Hellas Werona jest zbudowany swoim prowadzeniem.

1
65'

Bianconeri denerwują się na prowadzącego spotkanie Fabrizio Pasquę. Andrea Pirlo również ma pretensje między innymi o to, że rozjemca nie podyktował rzutu karnego dla Juventusu po konfrontacji Matteo Lovato z Dejanem Kulusevskim.

1
1
62'

Hellas Werona. Schodzi: Andrea Favilli. Wchodzi: Antonin Barak.

Andrea Favilli #11
60'

Gol! Strzelił Andrea Favilli. Asystował mu Mattia Zaccagni.

Piłka skierowana w środek pola karnego do wprowadzonego niedawno z ławki rezerwowych Andrei Favilliego. Pokonał on swoim uderzeniem Wojciecha Szczęsnego. Hellas Werona znalazł się niespodziewanie na prowadzeniu w Turynie, a sytuacja Juventusu jest coraz bardziej skomplikowana.

15
8
1
3
6
58'

Przyspieszają piłkarze. Po raz pierwszy tego wieczoru interweniował po strzale Wojciech Szczęsny, który sparował futbolówkę ponad poprzeczkę. Po przeciwnej stronie boiska wstrzelenie Federico Bernardeschiego w kierunku Alvaro Moraty zostało zahamowane przez Hellas Werona.

1
1
1
57'

Żółtą kartkę otrzymał Darko Lazović za zagranie ręką w centrum boiska.

55'

Hellas Werona. Schodzi: Nikola Kalinić. Wchodzi: Andrea Favilli.

53'

Leonardo Bonucci toczy liczne pojedynki z Nikolą Kaliniciem. Fabrizio Pasqua musi niemal nieustannie obserwować tych dwóch charakternych zawodników. Nie tylko rozstrzygać, ale również temperować ich krewkie usposobienie.

51'

Hellas Werona. Schodzi: Adrien Tameze. Wchodzi: Ivan Ilić.

Ivan Ilić #14
Adrien Tameze #61
1
50'

Strata Federico Ceccheriniego na połowie Hellasu Werona. Piłka trafiła przed pole karne do Paulo Dybali, któremu nie udało się wykonać dokładnego podania crossowego na lewe skrzydło. Niebawem będzie pierwsza zmiana w tym spotkaniu.

46'

Rozpoczęła się druga połowa konfrontacji w Turynie. Pierwsza część była bezbramkowa i Juventus ma już o 45 minut mniej na sforsowanie nienagannie funkcjonującej defensywy przeciwnika.

1
1
20:12

Hellas Werona postawił opór gospodarzom.

20:12

Pierwsza połowa bezbramkowa.

Czy po przerwie padnie minimum gol?
45'

Stara Dama zdążyła trafić do bramki w pierwszej połowie, ale nie ma gola z powodu spalonego. Akcja Juventusu została rozpoczęta przez Adriena Rabiota, który popisał się przechwytem w centrum boiska. Podanie prostopadłe w pole karne wykonał Juan Cuadrado, a Alvaro Morata wykonał sprytne przerzucenie futbolówki ponad Marco Silvestrim do siatki.

2
1
1
1
41'

Tak blisko gola dla Juventusu jeszcze nie było! Juan Cuadrado oddał potężne uderzenie z kilkunastu metrów. Blisko Kolumbijczyka nie było żadnego przeciwnika, a ten wyraźnie przesadził. Powinien lepiej przymierzyć, a tak to huknął w poprzeczkę.

4
1
39'

Żółtą kartkę otrzymał Ronaldo Vieira za faul na Paulo Dybali.

Ronaldo Vieira #26
2
38'

Protestowali gospodarze, ale Fabrizio Pasqua nie zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego. Federico Bernardeschi krzyknął w kierunku sędziego, że przeciwnik nieprzepisowo nie pozwolił mu na dojście do piłki po dośrodkowaniu Alvaro Moraty.

2
1
1
1
36'

Wyrównana konfrontacja na Allianz Stadium. Juventus nie potrafi narzucić swoich warunków przeciwnikom. Hellas Werona poczuł się całkiem pewnie w Turynie i próbuje równie często zagrażać Wojciechowi Szczęsnemu jak gospodarze Marco Silvestriemu.

2
1
33'

Paulo Dybala dogonił futbolówkę zagraną odrobinę za mocno w pole karne Hellasu Werona. Uderzenie zostało wybronione przez Marco Silvestriego. Pomógł w powstrzymaniu jednego z liderów turyńczyków Federico Ceccherini.

5
3
2
2
2
30'

Alan Empereur nie jest napastnikiem, co pokazał swoim uderzeniem w boczną siatkę po wrzutce Darko Lazovicia. Wojciech Szczęsny nie musiał interweniować. Było ponadto widać, że pilnuje jak oka w głowie bliższego słupka.

1
27'

Odpowiedział swoim atakiem Juventus FC. Paulo Dybala rozsądnie przepuścił futbolówkę między nogami po podaniu Juana Cuadrado. Będącymi za plecami Argentyńczyka kompan nie przebił się ze swoim uderzeniem przez gąszcz obrońców z Werony.

2
2
2
1
1
25'

Niebawem Hellas Werona zdobędzie przewagę pod względem posiadania piłki. Wojciech Szczęsny musi nieustannie pouczać oraz mobilizować swoich kompanów z pola. To gospodarze muszą przesuwać się za starannie wymieniającymi podania podopiecznymi Ivana Juricia.

2
2
23'

Podopieczni Ivana Juricia prezentują swoje możliwości w ofensywie. Hellas Werona miał możliwość strzelenia gola Juventusowi, jednak zgranie Ebrimy Colleya w pole bramkowe nie zostało podsumowane uderzeniem.

1
1
20'

Podanie na wolne pole do Federico Bernardeschiego. Reprezentant Włoch miał dużo miejsca i wyłącznie Marco Silvestriego przed sobą. Uderzenie z kilkunastu metrów zostało obronione i piękne podanie Adriena Rabiota nie zostało zamienione w asystę. Tylko korner dla Bianconerich.

1
1
19'

Hellas Werona w rozegraniu futbolówki na połowie Juventusu FC. Wojciech Szczęsny pokrzyczał na swoich obrońców, którzy nie pozwolili zawodnikom ze Stadio Marcantonio Bentegodi na wykreowanie sytuacji podbramkowej.

1
16'

Piłka w bramce Wojciecha Szczęsnego, ale nie ma gola z powodu spalonego Ebrimy Colleya. Ostrzeżenie dla Juventusu FC od Hellasu Werona, który nie zamierza wyłącznie bronić się przed atakami mistrza Włoch.

2
1
1
1
1
15'

Dwukrotnie w polu karnym Juventusu zameldował się Nikola Kalinić. Oddanie uderzenia w pierwszej sytuacji uniemożliwił Merih Demiral, a w drugiej interweniował Wojciech Szczęsny. Przez moment wyglądało to niebezpiecznie dla reprezentanta Polski, jednak sparował futbolówkę na korner.

4
4
2
2
2
12'

Wstrzelenie w pole karne Hellasu Werona wykonane przez Alvaro Moratę. Hiszpan opuścił swoją strefę boiska i nikt nie wbiegł w pozostawione miejsce. Cały atak Bianconerich zakończył się nieudanym dryblingiem Juana Cuadrado na prawej stronie.

1
1
3
1
1
10'

Alan Empereur dostał ostatnie ostrzeżenie od sędziego Fabrizio Pasquy po przewinieniu na Paulo Dybali. Kolejny taki atak na Argentyńczyka zostanie wyceniony na żółtą kartkę. Na szczęście lider ofensywy Juventusu nie doznał poważnego urazu.

3
2
1
1
2
8'

Stara Dama przeprowadziła premierowe ataki w kierunku bramki strzeżonej przez Marco Silvestriego, ale sforsowanie defensywy w zespole Ivana Juricia jest skomplikowanym zadaniem. Być może przekona się o tym w niedzielny wieczór podopieczni Andrei Pirlo.

3
5'

Juventus w różowych koszulkach i getrach, a także czarnych spodenkach. Hellas Werona wyszedł na boisko w niebieskich strojach z żółtymi elementami. Chorągiewka sędziego asystenta powędrowała w górę z powodu spalonego Paulo Dybali.

3
3'

Pierwsza szansa na oddanie strzału po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Odchodząca piłka posłana w pole karne Hellasu Werona i została stamtąd wyekspediowana przez skocznego defensora Hellasu Werona. Juventus FC musi szukać innego sposobu na zdobycie prowadzenia.

2
1
20:12

Rozpoczęła się rozgrzewka na Allianz Stadium.

20:12
1
19:58

Wojciech Szczęsny w podstawowym składzie gospodarzy, a Paweł Dawidowicz na ławce gości.

19:58

Juventus FC zmierzy się na koniec dnia w lidze włoskiej w Hellasem Werona. Po ponad miesiącu Stara Dama ma możliwość zaprezentowania się na własnym stadionie i zamierza przekuć ten atut w zwycięstwo ze statystycznie wygodnym dla siebie przeciwnikiem.