Torino FC
25' Andrea Belotti 61' Lyanco 77' Soualiho Meite
Sampdoria Genua
54' Antonio Candreva 59' Lorenzo Tonelli 63' Fabio Quagliarella 84' Alex Ferrari
2:2
Obejrzyj wideo Ukryj wideo

Ostatni gwizdek w trzymającym w napięciu dreszczowcu. Najpierw prowadziło Torino FC, następnie UC Sampdoria, a ostatecznie konfrontacja zakończyła się remisem 2:2. W pierwszej połowie grali wyłącznie gospodarze, ale później rywalizacja wyrównała się. Rozstrzygnąć jej nie udało się obu zespołom, a z końcowego wyniku mogą być tylko umiarkowanie zadowolone.

Doliczone trzy minuty.

Kompletnie nieudane uderzenie oddane przez Manolo Gabbiadiniego. Piłka ledwo doturlała się do Salvatora Sirigu.

Torino częściej na połowie przeciwnika. Po wrzutce z rzutu wolnego gospodarze mieli możliwość wepchnięcia piłki do bramki Emila Audero, ale nie pozwolił na to ofiarnie interweniujący Bartosz Bereszyński.

Żółtą kartkę otrzymał Alex Ferrari za przewinienie na Andrei Belottim.

Pozostało 10 minut podstawowego czasu i gospodarze starają się zapracować ponownie na prowadzenie. Emil Audero interweniował po serii strzałów i dzięki niemu Sampdoria nie straciła kolejnego gola po próbach Simone Verdiego oraz Lyanco.

Gol! Strzelił Soualiho Meite. Asystował mu Simone Verdi.

Wyrównanie w Turynie. Gospodarze mieli rzut rożny po uderzeniu Soualiho Meite obronionym przez Emila Audero. Dośrodkowanie spod chorągiewki poszybowało w kierunku tego samego zawodnika, któremu udało się oddać uderzenie głową w narożnik bramki Sampdorii. Centrował ze stałego fragmentu gry wprowadzony z ławki rezerwowych Simone Verdi.

Nieudane rozegranie Byków. Futbolówka uciekła Andrei Belottiemu w polu karnym Sampdorii i nie zdołał nawet oddać uderzenia w kierunku bramki Emila Audero.

Torino FC. Schodzi: Cristian Ansaldi. Wchodzi: Nicola Murru.

Gospodarze mają jeszcze trochę czasu na wyrównanie. W tym meczu był już jeden diametralny zwrot akcji, więc niewykluczone, że jeszcze wydarzy się w nim coś mało oczekiwanego.

Fabio Quagliarella dał prowadzenie Sampie!

Błyskawicznie możliwość wyrównania, ale uderzenie Simone Zazy zostało powstrzymane na linii przez Emila Audero. Wścieka się bramkarz Sampdorii na swoich zdekoncentrowanych kompanów z pola.

Gol! Strzelił Fabio Quagliarella. Asystował mu Antonio Candreva.

Sampdoria jest już na prowadzeniu. Fabio Quagliarella strzelił z powietrza w narożnik bramki Salvatore Sirigu. Klasowe zachowanie byłego króla strzelców ligi włoskiej, który dostał futbolówkę po podaniu z głębi pola Antonio Candrevy. Torino już musi gonić przeciwnika.

Andrei Belottiemu nie udało się dopaść do futbolówki po dośrodkowaniu z lewego skrzydła. Autor pierwszego gola w meczu został zablokowany przez twardo stojących na nogach środkowych obrońców Sampdorii.

Żółtą kartkę otrzymał Lyanco za faul na Mortenie Thorsbym.

Chytre uderzenie oddane przez Ricardo Rodrigueza z rzutu wolnego. Piłka zmierzała w narożnik bramki Sampdorii, ale została sparowana przez skoncentrowanego na linii Emila Audero. Tylko korner dla Byków.

Żółtą kartkę otrzymał Lorenzo Tonelli za przewinienie na Simone Zazy.

Przeorganizowanie po wyrównaniu. Torino ponownie znalazło się w posiadaniu piłki. Drużyna Karola Linettego już zmarnowała kapitał wypracowany przed zejściem na przerwę do szatni.

Gol! Strzelił Antonio Candreva.

Szybkie wznowienie gry od rzutu wolnego po przewinieniu Bremera na Fabio Quagliarelli. Piłka za pośrednictwem byłego napastnika Torino, a także Tomasa Rincona, trafiła w pole karne do Antonio Candrevy. Były skrzydłowy Lazio czy Interu Mediolan oddał mocne uderzenie na 1:1, z którym nie poradził sobie Salvatore Sirigu.

Karol Linetty popracował w odbiorze. Po chwili jednak Sampdoria ponownie znalazła się w posiadaniu futbolówki, a stworzyć sytuację podbramkową próbował między innymi Bartosz Bereszyński.

Dośrodkowanie Tomasso Augello z lewego skrzydła zostało przechwycone przez Cristiana Ansaldiego, który przytomnie utrzymał się w posiadaniu futbolówki i przynajmniej na moment utemperował Blucerchiatich.

Krótko po przerwie zakotłowało się w pobliżu bramki gospodarzy. Przemeblowana Sampdoria już miała możliwość doprowadzenia do remisu, ale po pierwsze interweniował Salvatore Sirigu, a po drugie był spalony.

Rozpoczęła się druga połowa konfrontacji. Claudio Ranieri zarządził cztery zmiany w swoim zespole, który przed przerwą miał mało do zaproponowania. Torino FC bez roszad personalnych, ponieważ gospodarze prezentowali się przynajmniej poprawnie.

Sampdoria. Schodzi: Maya Yoshida. Wchodzi: Lorenzo Tonelli.

Sampdoria. Schodzi: Jakub Jankto. Wchodzi: Mikkel Damsgaard.

Sampdoria. Schodzi: Albin Ekdal. Wchodzi: Adrien Silva.

Tak cieszyli się gospodarze z prowadzenia.

Pierwsza połowa nie wyszła Sampdorii.

Czy UC Sampdoria wyrówna po przerwie?

Pierwsza połowa ze wskazaniem na Torino. Gospodarze atakowali częściej i dwukrotnie umieścili piłkę w bramce przeciwnika. Pierwsze trafienie Andrei Belottiego zostało anulowane z powodu spalonego w momencie podania Karola Linettego. Drugie było już zgodne z przepisami i dlatego po 45 minutach jest 1:0.

Doliczona minuta.

Antonio Candreva wykonał dośrodkowanie z prawego skrzydła do osamotnionego w pobliżu bramki Salvatora Sirigu napastnika. Fabio Quagliarella nie doskoczył do odrobinę za wysoko zawieszonej piłki i oddał niedokładne uderzenie.

Andrea Belotti opanował futbolówkę blisko narożnika pola karnego Sampdorii. Jego uderzenie zostało zablokowane, jednak Karol Linetty zebrał piłkę i nie pozwolił na przeprowadzenie ataku przeciwnikom. Podanie reprezentanta Polski nie zostało przechwycone przez Andreę Belottiego.

Możliwość zagrożenia Torino z rzutu wolnego kilka metrów od pola karnego przeciwnika. Przekombinowali Blucerchiati, którzy nie wypracowali sobie możliwości oddania strzału.

Wilfried Stephane Singo sprawia dużo problemów genueńczykom swoimi szarżami na prawej stronie boiska. To właśnie ten zawodnik asystował przy bramce Andrei Belottiego.

Ten człowiek lubi poniedziałki.

Sampdoria już nie może ograniczać się do statystowania na własnej połowie boiska. Przez dwa kwadranse podopieczni Claudio Ranierego nie przeprowadzili niebezpiecznego ataku na bramkę Salvarora Sirigu.

Andrea Belotti na 1:0 dla Toro.

Gol! Strzelił Andrea Belotti. Asystował mu Wilfried Stephane Singo.

Tym razem bez falstartu - trafienie Andrei Belottiego uznane. Pogubiła się defensywa Sampdorii, która straciła z pola widzenia reprezentanta Włoch i pozwoliła mu na oddanie uderzenia z bliska po dośrodkowaniu Wilfrieda Stephane'a Singo. Zasłużone prowadzenie przeważających zawodników z Turynu.

Andrea Belotti wyszedł na boisko ze specjalnie przygotowaną koszulką.

Kolejny pojedynek Cristiana Ansaldiego z Bartoszem Bereszyńskim. Nieustępliwie reprezentant Polski, który zablokował dośrodkowanie. Jeszcze korner dla zespołu z Piemontu, którego wykonanie pozostawiało dużo do życzenia.

Jakub Jankto posłał dośrodkowanie ze skraju pola karnego w gąszcz przeciwników. Próbowali w odpowiedzi Karol Linetty oraz Simone Zaza, jednak obu zawodnikom nie udało się wybrać odpowiedniego momentu do oddania strzału.

Granata niezmiennie aktywniejsza w ofensywie. Dośrodkowanie Cristiana Ansaldiego spadło na głowę Simone Zazy, którego uderzenie było co prawda celne, ale nie sprawiło dużego problemu Emilowi Audero.

Futbolówka niezmiennie częściej na połowie klubu z Ligurii. Od autu Bartosz Bereszyński, jednak przyjezdnym nie udało się długo utrzymać w posiadaniu futbolówki i przenieść jej ze strefy obrony do ataku.

Napastnicy Torino FC próbowali strzelić gola po dośrodkowaniach. Simone Zaza zbyt delikatnie strącił futbolówkę głową, a Andrea Belotti zbyt niebezpiecznie składał się do strzału nożycami. Daniele Doveri odgwizdał przewinienie reprezentanta Włoch.

Długo wydawało się, że Torino FC wcześnie objęło prowadzenie, ale po zamieszaniu niezmiennie bezbramkowo. Andrea Belotti tylko wysłał ostrzeżenie często punktowanym przez siebie przeciwnikom. 10. minuta i hołd dla Diego Armando Maradony.

Piłka w bramce Sampdorii po strzale Andrei Belottiego w sytuacji sam na sam z Emilem Audero, ale gol został anulowany z powodu spalonego w momencie podania Karola Linettego. Niestety, reprezentant Polski musi jeszcze popracować na asystę.

Skuteczne interwencje defensorów po obu stronach boiska. Bartosz Bereszyński przyblokował dośrodkowanie Cristiana Ansaldiego i piłka poleciała do Emila Audero. Z kolei Lyanco nie pozwolił na kontynuowanie ataku w polu karnym Valerio Verre.

Podanie skierowane na prawe skrzydło do Bartosza Bereszyńskiego, ale pogubili się piłkarze z Genui i futbolówka uciekła im poza boisko. Od autu podopieczni Marco Giampaolo.

Torino w bordowych koszulkach, białych spodenkach oraz czarnych spodenkach. Sampdoria przystąpiła do pojedynku w biało-niebieskich strojach. Pierwsza akcja przeprowadzona przez gospodarzy, ale została zatrzymana na prawym skrzydle.

Rozpoczęła się konfrontacja dwóch drużyn, które aspirują do zajęcia miejsca w górnej połowie tabeli. Na razie bliżej do czołówki ma Sampdoria, natomiast Torino musi uciekać ze strefy spadkowej. Nie obyło się bez tradycyjnego opóźnienia.

Przyjezdni w Turynie.

Oba kluby zaprezentowały się w czwartek w Pucharze Włoch. Torino nie pozwoliło sobie na potknięcie i zwyciężyło 2:0 z Virtutem Entella. Sampdoria nie popisała się w derbach i mimo prowadzenia przegrała 1:3 z Genoą CFC.

Gospodarze przed meczem.

Bartosz Bereszyński od początku po stronie Sampdorii.

Karol Linetty w podstawowym składzie.

Torino wróciło bez punktów z Mediolanu.

Torino nieco ponad tydzień rywalizowało o punkty z Interem Mediolan. Podopieczni Marco Giampaolo wyszli na dwubramkowe prowadzenie, ale nie zapunktowali. Uczestnik Ligi Mistrzów poderwał się do ataku i odwrócił rezultat na 4:2.

Sędzia: Daniele Doveri

Na poniedziałek zaplanowano sporo - dwa mecze ligi włoskiej. W pierwszym z nich Torino FC zmierzy się z UC Sampdorią. Byki nie mogą pochwalić się dobrymi wynikami od początku sezonu, natomiast Blucerchiati mają problem z ustabilizowaniem formy.