Zakończony
AS Roma
86'

Gol! Strzelił Matteo Politano.

Napoli już bawi się z przeciwnikiem, który ośmiesza się jednak mocniej niż Lazio. Rewelacyjna akcja indywidualna przeprowadzona przez Matteo Politano, który wymanewrował kilku przeciwników, a na zakończenie jeszcze położył Antonio Mirante przed oddaniem strzału na 4:0.

8
6
2
1
2
85'

Po golu Dries Mertens zszedł z boiska. Dobrze wykonane zadanie.

1
1
81'

Gol! Strzelił Dries Mertens.

Zamknięcie meczu. Ciro Mertens znalazł się w odpowiednim miejscu pola karnego i wykonał dobitkę z bliska do siatki. Poprawił on po uderzeniu zza pola karnego Eljifa Elmasa, które zostało obronione przez Antonio Mirante. AS Roma dostaje lanie - chyba bierze przykład z Lazio.

6
2
2
5
2
77'
77'

Żółtą kartkę otrzymał Bryan Cristante za przewinienie taktyczne.

76'

Szybują coraz to nowe dośrodkowania w pole karne podopiecznych Gennaro Gattuso. Pozostało kilkanaście minut, żeby gospodarze mieli zagwarantowane na sto procent zwycięstwo w derbach słońca.

1
73'

Carles Perez miał możliwość pokonania Alexa Mereta uderzeniem z kilkunastu metrów po dośrodkowaniu oraz zgraniu Ricka Karsdorpa. Blisko zmiennika znajdował się przeciwnik i rozpaczliwie zablokował tę próbę. AS Roma wywalczyła jedynie korner.

1
3
71'

AS Roma. Schodzi: Edin Dzeko. Wchodzi: Carles Perez.

70'

Korner dla podopiecznych Gennaro Gattusu. Lorenzo Insigne dostał podanie i oddał beznadziejne uderzenie. Reprezetant Włoch w trwającym spotkaniu zdążył wcześniej strzelić gola oraz wykonać asystę.

66'

Fabian Ruiz na 2:0. Napoli blisko zwycięstwa.

64'

Gol! Strzelił Fabian Ruiz. Asystował mu Lorenzo Insigne.

Napoli powiększa przewagę i dwubramkowe prowadzenie gospodarzy jest zasłużone. Fabian Ruiz dostał podanie od Lorenzo Insigne i oddał techniczne uderzenie z dystansu w sam narożnik bramki. Antonio Mirante został w blokach i tylko obserwował to nieszczęście swojego zespołu. Pierwszy gol w sezonie reprezentanta Hiszpanii.

10
4
1
1
1
63'

Sędzia asystent zasygnalizował spalonego Henricha Mchitarjana, więc Napoli wznowiło grę ze stojącej piłki na własnej połowie boiska. Denerwuje się na to wszystko Paulo Fonseca, ponieważ jego podopiecznym nie klei się gra, a jeszcze arbitrzy nie ułatwiają zadania.

1
60'

Celne uderzenie Giallorossich. Klasycznie do statystyk, ponieważ Edin Dzeko kopnął piłkę anemicznie w Alexa Mereta. Inna sprawa, że gospodarze pozwalają na nieco więcej swoim przeciwnikom w porównaniu z pierwszą połową i to może źle się dla nich skończyć.

1
58'

Henrich Mchirarjan znalazł się na skraju pola karnego. Futbolówka wybita spod nóg Ormianina i AS Roma ma drugi korner w krótkim okresie. Jego rozegranie równie beznadziejne jak w poprzednim przypadku, ale przynajmniej rzymianie poprawiają statystyki.

1
57'

Blisko godzina Piotra Zielińskiego w pigułce.

1
55'

Wymiana podań w wykonaniu rzymian na prawej stronie boiska. Dośrodkowanie zostało posłane prosto w dłonie Alexa Mereta, który niezmiennie nie ma nic specjalnie zajmującego do roboty w tym meczu.

1
53'

Dries Mertens ucierpiał w wyniku zderzenia z Rickiem Karsdorpem. Na ławce rezerwowych Gennaro Gattuso znajdują się Andrea Petagna oraz Fernando Llorente, ale na razie wydaje się, że reprezentant Belgii będzie normalnie kontynuować rywalizację z Giallorossimi.

2
1
1
51'

Gospodarze rozegrali krótko rzut rożny, a dośrodkowanie z lewego skrzydła poleciało prosto do odpowiednio ustawionego Antonio Mirante. Po kopnięciu Lorenzo Insigne nikt nie miał możliwości oddania strzału.

2
1
49'

Pogubili się Azzurri, a była dobra szansa na oddanie strzału. Fabian Ruiz odgrywał pochopnie i nie trafił pod nogi kompana z klubu. Kolejna akcja podopiecznych Gennaro Gattuso i Hirving Lozano zamiast strzelać z ostrego kąta, powinien uruchomić podaniem ustawionego blisko bramki Piotra Zielińskiego.

1
1
46'

Po naprawieniu siatki udało się wznowić rywalizację na Stadio San Paolo. Napoli wyraźnie lepsze w pierwszej połowie, a AS Roma praktycznie nie miała nic do powiedzenia. Wiadomo, który szkoleniowiec miał do porozmawiania ze swoimi podopiecznymi.