Cagliari Calcio
30' Charalampos Lykogiannis 53' Riccardo Sottil 60' Joao Pedro 65' Charalampos Lykogiannis 85' Fabrizio Caligara
SSC Napoli
25' Piotr Zieliński 62' Piotr Zieliński 72' Piotr Zieliński 74' Hirving Lozano 86' Lorenzo Insigne
1:4
Obejrzyj wideo Ukryj wideo

Ostatni gwizdek. Napoli wygrało efektownie 4:1. Od początku rywalizacji Azzurri przeważali, a najważniejszym ich zawodnikiem był Piotr Zieliński. Reprezentant Polski strzelił dwa eleganckie gole. Najpierw przymierzył pod poprzeczkę z okolic linii pola karnego po zgraniu Andrei Petagni. Następnie po dośrodkowaniu Giovanniego Di Lorenzo zwiódł defensorów Cagliari Calcio i odzyskał prowadzenie dla zespołu Gennaro Gattuso.

SSC Napoli. Schodzi: Mario Rui. Wchodzi: Faouzi Ghoulam.

SSC Napoli. Schodzi: Kostas Manolas. Wchodzi: Amir Rrahmani.

Gol! Strzelił Lorenzo Insigne.

Reprezentant Włoch oddał potężne uderzenie z rzutu karnego do siatki. Napoli prowadzi już 4:1 na Sardynii. Alessio Cragno nie miał szans na powstrzymanie piłki.

Żółtą kartkę otrzymał Fabrizio Caligara za blokowanie ręką we własnym polu karnym strzału Giovanniego Di Lorenzo.

Cagliari Calcio. Schodzi: Joao Pedro. Wchodzi: Fabrizio Caligara.

Napoli ma zaliczkę dwóch trafień oraz jednego zawodnika w polu. W takich okolicznościach piłkarze ze Stadio Diego Armando Maradona spokojnie utrzymują się w posiadaniu futbolówki i od czasu do czasu podsumowują swoje rozegrania kolejnymi uderzeniami. Przed momentem Hirving Lozano szukał drugiego gola.

SSC Napoli. Schodzi: Piotr Zieliński. Wchodzi: Eljif Elmas.

Gol! Strzelił Hirving Lozano.

Biorąc pod uwagę osłabienie gospodarzy, to trafienie Hirvinga Lozano zamyka rywalizację. Hirving Lozano znalazł się blisko bramki Alessio Cragno, przechwycił odbijającą się nieco przypadkowo futbolówkę i wkopał ją z bliska do siatki. Z Cagliari Calcio nie ma już czego zbierać.

Żółtą kartkę otrzymał Piotr Zieliński za przewinienie taktyczne.

Możliwość zamknięcia rywalizacji przez Hirvina Lozano. Po płaskim dośrodkowaniu uderzenie z kilkunastu metrów oddane przez Meksykanina, ale nie pokonał nim Alessio Cragno.

Cagliari Calcio. Schodzi: Riccardo Sottil. Wchodzi: Alessandro Tripaldelli.

Druga żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał Charalampos Lykogiannis za przewinienie na Hirvingu Lozano.

Gol! Strzelił Piotr Zieliński. Asystował mu Giovanni Di Lorenzo.

Ci, którzy zagłosowali za drugim golem Piotra Zielińskiego po przerwie, mieli rację. Piłka ponownie w bramce Cagliari Calcio po strzale reprezentanta Polski. Jeszcze raz zrobił to z gracją. Po płaskim dośrodkowaniu Giovanniego Di Lorenzo ominął jednym zwodem dwóch przeciwników i pokonał z bliska Alessio Cragno. Napoli jeszcze raz na prowadzeniu!

Gol! Strzelił Joao Pedro.

Cagliari Calcio doprowadziło do remisu. Trudno było spodziewać się takiego obrotu wydarzeń w pierwszej połowie. Joao Pedro poradził sobie z niezdarnym Nikolą Maksimoviciem i po płaskim dośrodkowaniu pokonał strzałem z bliska Davida Ospinę.

Po faulu na Piotrze Zielińskim niezła pozycja do oddania uderzenia z rzutu wolnego. Nie było zaskoczeniem, że przymierzyć próbował Lorenzo Insigne. Futbolówka kopnięta przez reprezentanta Włoch przeleciała nieznacznie ponad poprzeczką w bramce Alessio Cragno.

Cagliari Calcio. Schodzi: Gaston Pereiro. Wchodzi: Matteo Tramoni.

Żółtą kartkę otrzymał Riccardo Sottil za przytrzymanie przeciwnika.

Spieszy się podopiecznym Eusebio Di Francesco, którzy najwyraźniej postanowili w przerwie podkręcić tempo i postarać się o korzystniejszy rezultat. Napoli poddane presji po powrocie z szatni na boisko.

Przewinienie na Joao Pedro kilka metrów od pola karnego Napoli. Możliwość zatrudnienia, a nawet pokonania Davida Ospiny po wstrzeleniu z rzutu wolnego, ale Kolumbijczyka wyręczyli w interweniowaniu obrońcy Napoli.

Po przerwie piłka ponownie sunie po boisku. Napoli przystąpiło do drugiej części rywalizacji z zasłużoną, ale skromną zaliczką. Cagliari Calcio ma niezmiennie możliwość dogonienia przeciwnika i zapunktowania.

Cagliari musi gonić przeciwnika.

Napoli na prowadzeniu.

Czy Piotr Zieliński strzeli drugiego gola po przerwie?

Do przerwy 1:0. Jedynego gola dla Napoli strzelił Piotr Zieliński. Reprezentant Polski huknął pod poprzeczkę i nie dał szans na powstrzymanie futbolówki Alessio Cragno. Cagliari Calcio ma problem z przeprowadzeniem niebezpiecznego ataku, który da nadzieję na wyrównanie. Sytuacja jest dotychczas kontrolowana przez Napoli.

Ostatnie minuty rywalizacji w pierwszej połowie i jest ona kontrolowana przez posiadacza Pucharu Włoch. Jedyne realne zagrożenie bramki Davida Ospiny wynikło z niedokładnego podania Nikoli Maksimovicia w kierunku Kostasa Manolasa.

Przewinienie blisko linii bocznej boiska na dryblującym Piotrze Zielińskim. Napoli miało możliwość zagrożenia gospodarzom po wrzutce z rzutu wolnego. Poszybowała ona do Tiemoue Bakayoko, którego zgranie zostało powstrzymane przez defensorów Cagliari Calcio.

Najwyraźniej znudzeni Azzurri postanowili pomóc przeciwnikom w powrocie do rywalizacji. Giovanni Simeone przechwycił niedokładne podanie Kostasa Manolasa w kierunku Nikoli Maksimovicia i oddał mocne uderzenie w boczną siatkę w bramce Davida Ospiny.

Napoli nie pozwala gospodarzom na kreowanie sytuacji podbramkowych. Prawie wszystko dzieje się w bezpiecznej odległości od Davida Ospiny. Gra Cagliari Calcio wygląda nieprzekonująco zarówno w defensywie, jak i w ofensywie.

Piotr Zieliński odrobinę spóźnił się ze swoim efektownym, kolejnym golem.

Żółtą kartkę otrzymał Charalampos Lykogiannis za przewinienie na Hirvingu Lozano.

Piotr Zieliński! Polak na 1:0 dla Napoli.

Gol! Strzelił Piotr Zieliński. Asystował mu Andrea Petagna.

Tego już nie dało się obronić. Strzelał od początku meczu i przymierzył idealnie. Piotr Zieliński swoim uderzeniem zapewnił prowadzenie Napoli. Reprezentant Polski dostał podanie od Andrei Petagni, na linii pola karnego ułożył sobie futbolówkę na lewej stopie i umieścił ją idealnie pod poprzeczką. Palce lizać!

Napoli pozostaje w posiadaniu futbolówki. Miażdżąca przewaga przyjezdnych w tej statystyce. Ponownie postanowili oddać uderzenie z dystansu, ale pudło.

Hirving Lozano krzyknął w kierunku sędziego, ale nie przekonał go do podyktowania rzutu wolnego blisko linii pola karnego Cagliari Calcio. Niewiele wcześniej wyczekiwana przez kibiców Rossoblu odpowiedź podopiecznych Eusebio Di Francesco, ale Joao Pedro nie oddał dokładnego strzału.

Podanie Piotra Zielińskiego do Fabiana Ruiza, którego piłkarze Cagliari Calcio powstrzymali kilka metrów od pola karnego strzeżonego przez Alessio Cragno.

Kwadrans ze zdecydowanym wskazaniem na podopiecznych Gennaro Gattuso, ale jeszcze nie potrafią udokumentować przewagi żadnym konkretem. Hirving Lozano rozpędził się na prawym skrzydle, ale nie poradził sobie ze skoncentrowanym Charalamposem Lykogiannisem.

Trwa bombardowanie bramki Alessio Cragno z dystansu. Piłka przechwycona przez Lorenzo Insigne została kopnięta przez Fabiana Ruiza i powstrzymana dopiero przez bramkarza. Niewiele później poprawka Lorenzo Insigne, ale ten z kolei chybił.

Niezmiennie widoczny jest Piotr Zieliński w poczynaniach ofensywnych Napoli. Brakuje dobrego uderzenia. Tym razem piłka kopnięta przez byłego zawodnika Udinese czy Empoli zahamowała po rykoszecie i stała się prostym łupem dla Alessio Cragno.

Hirving Lozano uruchomił podaniem ustawionego na linii pola karnego Piotra Zielińskiego. Dwa zagrania reprezentanta Polski zostały poskromione. Drugie z nich przez rodaka Sebastiana Walukiewicza, który ustawił się dobrze po płaskim dośrodkowaniu.

Radja Nainggolan przygląda się meczowi z trybun. Były reprezentant Belgii zobaczył przed momentem przewinienie w polu karnym Napoli na Fabianie Ruizie. Zbyt agresywnie zachował się zawodnik Cagliari Calcio przy zakładaniu pressingu.

Cagliari Calcio w czerwono-granatowych strojach z białymi elementami, a przeciwnik gospodarzy w błękitnych koszulkach i getrach, a także białych spodenkach. Napoli przetestowało już przeciwnika dwoma strzałami. Piotr Zieliński trafił w Alessio Cragno, a Hirving Lozano w jednego z defensorów.

Początek rywalizacji na Sardynii. Oba zespoły miały swoje problemy przed przerwą świąteczno-noworoczną. W niedzielę zamierzają powrócić do zwyciężania i ruszyć w górę tabeli.

Piotr Zieliński rozpocznie mecz w jedenastce Napoli, a w drużynie z Cagliari zagra Sebastian Walukiewicz.

Sędzia: Gianluca Manganiello

Napoli nie potrafiło pokonać przeciwnika z dna tabeli.

Azzurri zremisowali 1:1 z Torino FC na Stadio Diego Armando Maradona. Salvatora Sirigu pokonał dopiero w doliczonym czasie Lorenzo Insigne strzałem z podania Piotra Zielińskiego. Była to jedyna odpowiedź Napoli na gola zdobytego po przeciwnej stronie boiska przez Armando Izzo.

Również Napoli miało problem z punktowaniem przed przerwą w rozgrywkach. W trzech spotkaniach z trudem uratowało jeden punkt. Drużyna prowadzona przez Gennaro Gattuso znalazła się poza miejscami premiowanymi awansem do Ligi Mistrzów.

Poprzednim przeciwnikiem zespołu Sebastiana Walukiewicza była AS Roma. Na Stadio Olimpico poniósł porażkę 2:3. Uderzenia do bramki oddane przez Joao Pedro nie pozwoliły zapunktować w rywalizacji z byłym zespołem Eusebio Di Francesco.

Cagliari Calcio punktuje na swoim terenie wyraźnie lepiej niż w meczach na wyjeździe. To tradycja w przypadku Rossoblu. Przed przerwą w rozgrywkach podopieczni Eusebio Di Francesco nie potrafili odnieść zwycięstwa w siedmiu kolejkach.

Pierwszym przeciwnikiem SSC Napoli w 2021 roku będzie Cagliari Calcio. Podopieczni Gennaro Gattuso polecieli na Sardynię poprawić się po poprzedzających przerwę świąteczno-noworoczną niekorzystnych rezultatach.