Sampdoria Genua
24' Morten Thorsby 30' Albin Ekdal 87' Mikkel Damsgaard
Juventus FC
20' Federico Chiesa 37' Rodrigo Bentancur 89' Federico Bernardeschi 90+1' Aaron Ramsey
0:2
Obejrzyj wideo Ukryj wideo

Juventus FC bogatszy o komplet punktów. Przyjezdni pokonali 2:0 UC Sampdorię. To wygrana zasłużona, ponieważ podopieczni Andrei Pirlo zaatakowali na początku spotkania, a po trafieniu Federico Chiesy umiejętnie zarządzali wynikiem. Wojciech Szczęsny ponownie z czystym kontem. Stara Dama nie pozwoliła sobie na stratę gola w czterech meczach z rzędu.

Gol! Strzelił Aaron Ramsey. Asystował mu Juan Cuadrado.

Trafienie Bianconerich w doliczonym czasie to ostatnio punkt stały programu. Można powiedzieć, element obowiązkowy. Aaron Ramsey zagwarantował Juventusowi komplet punktów z dogrania Juana Cuadrado.

Doliczone pięć minut.

Żółtą kartkę otrzymał Federico Bernardeschi za przewinienie na Jakubie Jankto.

Żółtą kartkę otrzymał Mikkel Damsgaard za przewinienie na Aaronie Ramseyu.

Ostatnie szanse Sampdorii na zapunktowanie kosztem mistrza Włoch. Blucerchiati prezentują się na tle faworyta lepiej niż na inaugurację sezonu, ale dużo wskazuje na to, że ponownie nie znajdą sposobu na pokonanie Wojciecha Szczęsnego. Pozostało zaledwie kilka minut.

Juventus FC. Schodzi: Federico Chiesa. Wchodzi: Alex Sandro.

Juventus FC. Schodzi: Arthur Melo. Wchodzi: Aaron Ramsey.

Sampdoria. Schodzi: Antonio Candreva. Wchodzi: Jakub Jankto.

Po przerwie pojawiły się celne uderzenia na bramkę Wojciecha Szczęsnego, ale nie można powiedzieć, że powstrzymanie któregokolwiek z nich było spektakularnym wyczynem bramkarza Juventusu. Na pewno były zawodnik Arsenalu FC cz AS Romy liczy, że tak pozostanie do ostatniego gwizdka i zachowa czyste konto w trzecim występie z rzędu.

Coraz mniej czasu na poprawienie wyniku. Ruszają jedni i drudzy.

Nerwowo w obu obozach na 20 minut przed zakończeniem podstawowego czasu. Przyjacielskie gesty to wyłącznie dobra mina do pełnej napięcia gry. Sampdoria od dawna nie może znaleźć sposobu na oddanie strzału do bramki Wojciecha Szczęsnego. Juventus nie zadbał o podwojenie prowadzenia, dlatego każdy fałszywy ruch może kosztować przyjezdnych punkty.

Sampdoria. Schodzi: Keita Balde. Wchodzi: Ernesto Torregrossa.

Sampdoria. Schodzi: Adrien Silva. Wchodzi: Mikkel Damsgaard.

Sampdoria jest żwawsza na połowie Juventusu. W kwadransie po przerwie kilkakrotnie otworzyła się przed gospodarzami szansa na odrobienie strat do Bianconerich. Tymczasem podopieczni Andrei Pirlo, podobnie jak w poprzednim meczu ligowym z Bologną FC, oddają inicjatywę przeciwnikom. Zobaczymy, czy będzie to mieć poważne konsekwencje.

Giorgio Chiellini uchronił Juventus rewelacyjnym blokiem.

To już znamy. Anulowane trafienie Alvaro Moraty z powodu spalonego. Reprezentant Hiszpanii nie przypilnował obrońców Sampdorii w momencie podania Arthura Melo. Sędzia asystent nie pozwolił napastnikowi Bianconerich na świętowanie trafienia. Nadal musi zadowolić się w tym meczu asystą przy golu Federico Chiesy.

Akcja napastników Sampdorii i zapachniało problemami Wojciecha Szczęsnego. Keita Balde Diao uruchomił podaniem Fabio Quagliarellę, a uderzenie byłego reprezentanta Włoch zostało zablokowane z ogromnym wyczuciem przez Giorgio Chielliniego. Świetna interwencja weterana w obronie Juventusu. Polak ma mu czego gratulować.

Dwaj piłkarze tak skoncentrowali się na walce fizycznej ze sobą, że jednocześnie wylądowali poza boiskiem. Przyjacielskie gesty, ale już za moment, po wznowieniu rywalizacji, obaj będą ponownie konkurentami. Nikt nie odpuszcza ani centymetra boiska, ponieważ wynik pozostaje na styku.

Dobre ustawienie Albina Ekdala. Pomocnik Sampdorii znalazł się w odpowiednim miejscu oraz czasie i powstrzymał Federico Chiesę. Autor nadal jedynego gola w meczu próbował dynamicznie przedrzeć się w pole karne strzeżone przez Emila Audero.

Cristiano Ronaldo został uruchomiony podaniem przez Federico Chiesę. Portugalczyk nie zastanawiał się długo i starał się dostarczyć futbolówkę Alvaro Moracie. W akcję budowaną przez liderów ofensywy Juventusu wmieszał się Emil Audero. Skuteczna interwencja na przedpolu bramkarza Blucerchiatich.

Rozpoczęła się druga połowa rywalizacji. Juventus przystąpił do niej ze skromną, ale zasłużoną zaliczką, którą zapewnił strzałem z bliska Federico Chiesa. Reprezentant Włoch wykorzystał dogranie w odpowiednim tempie od Alvaro Moraty. Sampdoria nie zagrażała często Wojciechowi Szczęsnemu w pierwszej połowie i musi podkręcić tempo po przerwie.

Blucerchiati muszą gonić przeciwnika.

Stara Dama na prowadzeniu w Genui.

Czy Wojciech Szczęsny zachowa czyste konto w meczu z Sampdorią?

Federico Chiesa autorem najważniejszego zagrania w pierwszej połowie meczu. Reprezentant Włoch swoim strzałem zapewnił drużynie z Turynu prowadzenie 1:0 po 45 minutach. Juventus zasadniczo przybliżył się do odniesienia zwycięstwa na początek rundy rewanżowej. Ponadto nie pozwala często zagrażać bramce Wojciecha Szczęsnego. Do końca rywalizacji pozostaje jednak sporo czasu i jeszcze dużo może wydarzyć się w Genui.

Doliczone dwie minuty.

Pozostało zaledwie kilka minut obu drużynom na poprawienie rezultatu w pierwszej połowie. Juventus FC już zrobił swoje i wyszedł na prowadzenie, jednak naiwne byłoby myślenie, że komplet punktów jest już w kieszeniach przyjezdnych. Dlatego Cristiano Ronaldo i spółka szukają metody na pokonanie Emila Audero po raz drugi tego popołudnia.

Żółtą kartkę otrzymał Rodrigo Bentancur za przewinienie na Keicie Balde Diao.

Cristiano Ronaldo zdecydował się na nieszablonowe rozegranie ataku Bianconerich. Od Portugalczyka wymaga się właśnie takich kreatywnych zagrań. Piłka została skierowana do Arthura Melo w pole karne. Były pomocnik FC Barcelona już sposobił się do pokonania mocnym uderzeniem Emila Audero, jednak blokował rozpaczliwie Adrien Silva.

Federico Chiesa dał prowadzenie gościom!

Żółtą kartkę otrzymał Albin Ekdal za ostre przewinienie.

Pierwsza konfrontacja Polaków. Nie był to wielki pojedynek. Wojciech Szczęsny zachował się ze stoickim spokojem na przedpolu i poradził sobie z wyłapaniem piłki po dośrodkowaniu Bartosza Bereszyńskiego. Boczny defensor dostał podanie w tempo i swoim zagraniem szukał Fabio Quagliarelli oraz Keity Balde Diao.

Żółtą kartkę otrzymał Morten Thorsby za ostre przewinienie.

Gol! Strzelił Federico Chiesa. Asystował mu Alvaro Morata.

Powoli rozpędzali się podopieczni Andrei Pirlo i po 20 minutach rywalizacji z gospodarzami znaleźli metodę na umieszczenie futbolówki w bramce Emila Audero. Wiadomo już, że tym razem Bartosz Bereszyński i spółka nie będą cieszyć się z zachowania czystego konta. Federico Chiesa dostał podanie od Alvaro Moraty i otworzył wynik.

Premierowy oraz bezbramkowy kwadrans rywalizacji w stolicy Ligurii za nami. Przed momentem atak Juventusu budowali podobni do siebie Juan Cuadrado oraz Weston McKennie. Piłka trafiła ostatecznie do Cristiano Ronaldo, blisko którego znajdował się do końca Albin Ekdal. Pomocnik Sampdorii nie pozwolił liderowi Bianconerich na oddanie strzału na bramkę Emila Audero.

Próba uruchomienia centralnie ustawionego Fabio Quagliarelli. Były reprezentant Włoch ma stanowić największe niebezpieczeństwo dla Wojciecha Szczęsnego, nawet jeżeli w obecnym sezonie nie imponuje wysoką formą strzelecką. Na razie Polakowi pozostało odprowadzić piłkę wzrokiem poza boisko po niedokładnym dośrodkowaniu.

Przyglądamy się premierowym próbom otwarcia wyniku. Sampdoria bez kompleksów w początkowych minutach rywalizacji z mistrzem kraju oraz posiadaczem Superpucharu Włoch. Podopieczni Claudio Ranierego starają się atakować posiadających futbolówkę przeciwników na całej długości oraz szerokości boiska.

Rozpoczęła się rywalizacja na stadionie w Genui. Sampdoria miała więcej czasu na przygotowania się do meczu i lubi w tym sezonie sprawiać niespodzianki. Juventus nie ma miejsca na potknięcia, jeżeli chce jeszcze odebrać zespołom z Mediolanu najwyższe miejsca w tabeli.

Bartosz Bereszyński i Wojciech Szczęsny zagrają od początku meczu.

Więcej o kolejce, która rozpoczęła się w piątek.

Sędzia: Michael Fabbri

Przygotowania gospodarzy do wymagającego meczu.

Blucerchiati przywieźli komplet punktów z regionu Emilia-Romania.

Sampdoria przygotowywała się przez blisko tydzień do rywalizacji z mistrzem Włoch. W poprzednim spotkaniu ligowym zwyciężyła 2:0 z Parmą. Ponad rok czekała na zachowanie czystego konta w meczu na wyjeździe. Rywalizację na Stadio Ennio Tardini zakończyła z Bartoszem Bereszyńskim w roli kapitana.

Juventus nie potknął się na drugoligowcu w Pucharze Włoch.

Stara Dama odniosła zwycięstwo w poprzednim meczu w Pucharze Włoch. Juventus FC pokonał 4:0 SPAL. Wyeliminowanie ostatniego reprezentanta Serie B z rozgrywek nie było skomplikowanym zadaniem. Przeciwnik z Ferrary zatrudnił Gianluigiego Buffona zaledwie jednym uderzeniem celnym.

Przygotowania zespołu z Piemontu do meczu.

Juventus FC w rundzie rewanżowej musi gonić kluby z Mediolanu w wyścigu po mistrzostwo Włoch. Podopieczni Andrei Pirlo potrzebują bliskiej perfekcji "wiosny". Pierwszym przeciwnikiem obrońcy trofeum po półmetku sezonu będzie UC Sampdoria.