AS Roma - zmiana: schodzi Amadou Diawara, wchodzi Gonzalo Villar.

schodzi Schodzi
1
2
90+3'

Denerwują się piłkarze oraz sztabowcy klubu z Rzymu. Ponownie nie są w stanie odnieść zwycięstwa w konfrontacji z topowym klubem calcio. Na dodatek Giallorossi nie zapunktowali w dwóch ostatnich spotkaniach, co komplikuje im starania o awans do Ligi Mistrzów. Z kolei Napoli blisko odniesienia kolejnego prestiżowego zwycięstwa. Podbiło San Siro, prowadzi na Stadio Olimpico.

5
1
2
90+1'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Victor Osimhen (SSC Napoli).

1
1
1
5
90+1'

Sędzia doliczył 5 minut.

1
1
87'

W dużej mierze bez przekonania podopieczni Paulo Fonseki. Jeszcze szybuje futbolówka do przodu w poszukiwaniu Borji Mayorala, jednak trudno przypomnieć sobie dobrą szansę wprowadzonego z ławki rezerwowych napastnika na strzelenie gola kontaktowego.

1
86'
ZMIANA

SSC Napoli - zmiana: schodzi Lorenzo Insigne, wchodzi Tiemoue Bakayoko.

86'
ZMIANA

SSC Napoli - zmiana: schodzi Nikola Maksimovic, wchodzi Konstantinos Manolas.

Konstantinos Manolas #44
1
1
85'

Żółtą kartkę otrzymał Gonzalo Villar (AS Roma).

AS Roma
1
1
83'
ZMIANA

AS Roma - zmiana: schodzi Lorenzo Pellegrini, wchodzi Marash Kumbulla.

Marash Kumbulla #24
1
80'

AS Roma ma aktualnie przewagę pod względem posiadania futbolówki i wymienia podania na połowie przeciwnika. Podopieczni Gennaro Gattuso skoncentrowani na chronieniu dwubramkowego prowadzenia, ale pewnie pokuszą się o wykorzystanie ewentualnego miejsca do przeprowadzenia zabójczego kontrataku.

78'

Żółtą kartkę otrzymał David Ospina (SSC Napoli).

75'

Solidna partia Piotra Zielińskiego, który pomógł Napoli w zdobyciu prowadzenia na Stadio Olimpico. W końcówce przyjezdni muszą sobie radzić bez reprezentanta Polski. Pozostał kwadrans nadziei Paulo Fonsece oraz jego podopiecznym.

3
1
1
1
2
73'
ZMIANA

SSC Napoli - zmiana: schodzi Matteo Politano, wchodzi Eljif Elmas.

73'
ZMIANA

SSC Napoli - zmiana: schodzi Piotr Zielinski, wchodzi Hirving Lozano.

72'

Przewinienie na osłaniającym dostęp do futbolówki Piotrze Zielińskim. Widać już zmęczenie po rozgrywającym Azzurrich i niebawem zejście z placu.

1
1
1
1
1
70'

Zaczęli zmieniać szkoleniowcy, a przede wszystkim postanowili wprowadzić nowego napastnika. Dries Mertens zaprezentował się w tym spotkaniu bardzo dobrze, czego nie można powiedzieć o Edinie Dzeko. Jedno uderzenie celne reprezentanta Bośni i Hercegowiny poleciało prosto w rękawice bramkarza Napoli.

2
1
67'
ZMIANA

AS Roma - zmiana: schodzi Edin Dzeko, wchodzi Borja Mayoral.

67'
ZMIANA

AS Roma - zmiana: schodzi Pedro, wchodzi Carles Perez.

66'
ZMIANA

SSC Napoli - zmiana: schodzi Dries Mertens, wchodzi Victor Osimhen.

65'

Dośrodkowanie Leonardo Spinazzoli przeleciało ponad głowami wszystkich zawodników zgromadzonych w okolicach bramki Davida Ospiny. Edin Dzeko znajdował się w kompletnie innym miejscu i ponownie nie miał możliwości wsparcia Giallorossich swoim strzałem.

1
1
1
2
63'

Żółtą kartkę otrzymał Stephan El Shaarawy (AS Roma).

61'

Druga szansa na umieszczenie piłki w bramce Davida Ospiny przed Lorenzo Pellegrinim. Tym razem reprezentant Włoch starał się pokonać Kolumbijczyka uderzeniem zza linii pola karnego. Weteran został w blokach i wyłącznie obserwował jak technicznie kopnięta piłka obija słupek!

1
59'

Żółtą kartkę otrzymał Amadou Diawara (AS Roma).

1
1
1
57'

AS Roma niezmiennie szuka sposobu na zmniejszenie strat do przeciwnika z Neapolu. Ostatnia szansa na pokonanie Davida Ospiny nie została wykorzystana przez Pedro Rodrigueza. Hiszpan znany przede wszystkim z angielskich boisk nie popisał się swoim uderzeniem. Jego dokładność pozostawiała nieco do życzenia.

1
54'

Skuteczna interwencja Davida Ospiny poza własnym polem karnym. Warto wspomnieć, że w drugiej połowie doświadczony Kolumbijczyk rozprawił się również z uderzeniem głową Lorenzo Pellegriniego. Włoch powinien strzelić groźniej, tymczasem z dobrej pozycji trafił w sam środek bramki.

2
2
1
50'

Piotr Zieliński został napomniany żółtym kartonikiem krótko po powrocie z szatni na boisko za brzydkie przewinienie, którym ratował się po niedopieszczonym przyjęciu piłki. Musi uważać kadrowicz Paulo Sousy.

7
2
2
47'

Żółtą kartkę otrzymał Piotr Zielinski (SSC Napoli).

5
3
2
2
5
46'

Rozpoczęła się druga połowa.

2
1
1
Czy Dries Mertens strzeli hat-tricka w tym meczu?
Tak
Nie
1
1
komentarz

Najważniejszym zawodnikiem w pierwszej połowie meczu był Dries Mertens, który dzięki dubletowi na Stadio Olimpico mógł cieszyć się ze 100 goli we włoskiej elicie. W 27. minucie reprezentant Belgii pokonał Paua Lopeza mocnym uderzeniem z rzutu wolnego, a w 34. minucie wpakował piłkę z bliska do siatki po dograniu Matteo Politano. AS Roma dostała dwa mocne ciosy od doświadczonego napastnika i nie podniosła się po nich przed przerwą.

3
2
2
3
45+1'

Żółtą kartkę otrzymał Gianluca Mancini (AS Roma).

2
2
2
3
45+1'

Sędzia doliczył 1 minutę.

1
1
1
1
43'

Jeszcze możliwość poprawienia wyniku oraz indywidualnych statystyk przed Driesem Mertensem. Ponownie mierzył w bramkę Paua Lopeza z rzutu wolnego, jednak tym razem trafił w mur rozstawiony przez Hiszpana.

3
4
3
40'

Pięć minut podstawowego czasu pozostało w pierwszej połowie. Jedno, ale bardzo konkretne przyspieszenie pozwoliło Azzurrim wypracować sobie całkiem pokaźną zaliczkę. AS Roma odpowiedziała dotąd jednym niebezpiecznym strzałem na bramkę Davida Ospiny, a to trochę mało jak na kandydata do Ligi Mistrzów.

2
1
2
3
38'

AS Roma próbowała odpowiedzieć na dublet Driesa Mertensa jeszcze w pierwszej połowie. Mocne uderzenie wysoko ustawionego Bryana Cristante nie było na tyle dobre, żeby futbolówka przemknęła obok Davida Ospiny do siatki. Podręcznikowa interwencja zaprezentowana przez Kolumbijczyka.

2
2
2
2
34'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Dries Mertens. Asystował mu Matteo Politano.

100. trafienie Driesa Mertensa w lidze włoskiej. Napoli zmierza dużymi krokami w kierunku zwycięstwa. Drugi gol na Stadio Olimpico nie wymagał już równie dobrego uderzenia od reprezentanta Belgii. Po prostu znalazł się w odpowiednim miejscu pola bramkowego i wpakował futbolówkę z bliska do sieci po dograniu Matteo Politano. AS Roma w coraz poważniejszych opałach.

16
10
3
2
31'

AS Roma musi zaproponować coś interesującego w ofensywie w odpowiedzi na trafienie Driesa Mertensa. Nie pachniało prowadzeniem któregokolwiek z zespołów, jednak SSC Napoli potrafiło spożytkować stały fragment gry wywalczony przez Piotra Zielińskiego.

4
2
1
2
4
27'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Dries Mertens.

Po przewinieniu na Piotrze Zielińskim po pierwsze żółta kartka dla Rogera Ibaneza, a po drugie szansa na pokonanie Paua Lopeza z rzutu wolnego. Futbolówka ustawiona blisko linii pola karnego, skąd Dries Mertens oddał potężne uderzenie prosto do siatki. Hiszpan ustawił starannie mur, mimo to nie znał sktutecznego sposobu na poskromienie Belga. Napoli na prowadzeniu na Stadio Olimpico.

25
15
3
4
7
26'

Żółtą kartkę otrzymał Roger Ibanez (AS Roma).

Roger Ibanez #41
AS Roma
3
1
2
3
25'

Tym razem Piotr Zieliński nie w roli zawodnika kończącego atak, a starającego się do zdynamizować swoim podaniem. Zabrakło porozumienia między rozgrywającym Napoli a wysuniętym Lorenzo Insigne.

3
1
1
2
2
23'

Piotr Zieliński miał pierwszą szansę na pokonanie Paua Lopeza. Całkiem niezłą i szkoda, że nie ma trafienia reprezentanta Polski. Napoli przeprowadziło ekspresowy atak po niezdarnym zachowaniu Giallorossich na własnej połowie. Zgubiona przez nich piłka trafiła do pomocnika Napoli, który z kilkunastu metrów strzelił płasko obok słupka.

2
2
2
2
2
20'

Roger Ibanez szarżował w polu karnym przeciwnika. Blisko przeprowadzającego indywidualny atak zawodnika był Nikola Maksimović. Pod naporem środkowego defensora gracz Giallorossich zaliczył spektakularną wywrotkę.

1
17'

Edin Dzeko opanował piłkę na linii pola karnego. Twardo stał na nogach reprezentant Bośni i Hercegowiny, po czym poczęstował płaskim uderzeniem Davida Ospinę. Wygląda na to, że lepszym dla rzymian rozwiązaniem było podanie do Pedro Rodrigueza.

1
1
1
1
1
15'

Piotr Zieliński starał się przyspieszyć grę Napoli bardziej kreatywnym rozwiązaniem niż te proponowane na początku meczu przez jego kompanów z klubu. Podanie prostopadłe reprezentanta Polski nie zostało przepuszczone przez Giallorossich do Driesa Mertensa i kwadrans otwierający spotkanie zakończył się bezbramkowym remisem.

2
1
1
1
12'

Ponownie w ataku pozycyjnym drużyna z Neapolu. Lorenzo Insigne cofnął się głęboko, ponieważ nie mógł doczekać się podania na desancie. AS Roma poradziła sobie z rozbiciem rozegrania przyjezdnych.

1
1
10'

Rozegranie podopiecznych Gennaro Gattuso w znacznej odległości od bramki strzeżonej przez Paua Lopeza. AS Roma ustawiła się starannie na pozycjach obronnych, a jednym zawodnikiem z pozwoleniem na przekroczenie linii środkowej w pressingu był Edin Dzeko.

1
1
5'

Podanie w pobliże pola karnego Giallorossich do Lorenzo Insigne, który nie miał problemu z opanowaniem piłki pod niezdarnym naporem Ricka Karsdorpa. Strącenie reprezentanta Włoch nie było zagrożeniem, a było wyłącznie ostrzeżeniem dla ustawionego w bramce rzymian Paua Lopeza.

1
1
2
3'

AS Roma przystąpiła do konfrontacji w bordowych strojach z pomarańczowymi elementami. SSC Napoli w strojach przypominająch reprezentację Argentyny. Zostały one przygotowane dla upamiętnienia Diego Armando Maradony po jego śmierci. Szkoleniowcy skoncentrowani i jeszcze mobilizowali swoich podopiecznych przed pierwszym gwizdkiem.

1
1
20:19

Piotr Zieliński od początku w SSC Napoli.

1
1
20:19

Zestawienie Giallorossich na niedzielny wieczór.

01:21

Sędzia: Marco Di Bello

1
01:21

Treningi Azzurrich przed konfrontacją z podopiecznymi Paulo Fonseki.

01:21

Napoli poprawiło swoją sytuację zwycięstwem na San Siro.

1
01:21

Podróż pociągiem z Neapolu do Rzymu.

1
1
01:21

SSC Napoli wygrało poprzednie spotkanie 1:0 z AC Milanem. Jedyne uderzenie do bramki Gianluigiego Donnarummy oddał Matteo Politano z podania Piotra Zielińskiego. Po występie w Mediolanie, statystyki reprezentanta Polski to sześć goli oraz sześć asyst w lidze włoskiej.

2
1
01:21

Krótkie przygotowania Giallorossich do meczu z Napoli.

01:21

AS Roma wygrała oba mecze z Szachtarem Donieck i po raz pierwszy w historii dostała się do ćwierćfinału Ligi Europy. Między konfrontacjami z mistrzem Ukrainy, nie popisała się na włoskim podwórku. Porażka 0:2 w Parmie była wstydliwym wynikiem dla zespołu Paulo Fonseki.

1
1
01:21

Przemyślenia Paulo Fonseki po wylosowaniu Ajaksu Amsterdam w ćwierćfinale Ligi Europy.

01:21

Przed przerwą reprezentacyjną w lidze włoskiej dojdzie do derbów słońca. AS Roma zmierzy się w nich z SSC Napoli. Oba kluby zamierzają w tym roku zaprezentować się w Lidze Mistrzów. Na razie mają po 50 punktów. Podopieczni Gennaro Gattuso są na piątym miejscu, a ekipa Paulo Fonseki na szóstym.