90'
90'
87'

Gol! Strzelił Victor Osimhen. Asystował mu Dries Mertens.

Napoli podsumowało mecz drugim uderzeniem do bramki. Victor Osimhen nie pozwolił na wykonanie skutecznej interwencji w defensywie Mayi Yoshidzie i zmieścił piłkę w bramce przy bliższym słupku. Sampdoria pozbawiona nadziei na zapunktowanie.

86'

Sampdoria. Schodzi: Mikkel Damsgaard. Wchodzi: Mehdi Leris.

1
86'

Sampdoria. Schodzi: Jakub Jankto. Wchodzi: Valerio Verre.

83'

Sampdoria musi ruszyć do brawurowego ataku, jeżeli zamierza w ostatnich minutach meczu wyszarpnąć przynajmniej punkt. David Ospina narzekał na zdrowie, ale pozostaje na swoim posterunku i nie musi często konfrontować się z niebezpiecznymi strzałami zespołu dowodzonego na boisku przez Bartosza Bereszyńskiego.

1
1
80'

Pozostało 10 minut podstawowego czasu i na boisku pozostaje jeden reprezentant Polski. Piotr Zieliński już przygląda się wydarzeniom z ławki rezerwowych, a jego zmiennikiem został Dries Mertens. Przed momentem było na co popatrzeć, ponieważ Victor Osimhen próbował pokonać swoim uderzeniem Emila Audero.

1
1
2
78'

Żółtą kartkę otrzymał Hirving Lozano za krewkie zachowanie.

1
1
75'

Sampdoria trafiła do bramki, co jest nieco zaskakującym obrotem wydarzeń. Morten Thorsby wyskoczył wysoko w polu karnym, oparł się na barkach Kalidou Koulibalego i główkował prosto do siatki. Po wideo weryfikacji gol anulowany z powodu przewinienia na Senegalczyku.

1
2
74'
71'

Przyspieszenie w wykonaniu Bartosza Bereszyńskiego na prawej stronie boiska. Na zakończenie próba dośrodkowania, jednak zablokowana przez czujnego Mario Ruiego. Łupem reprezentanta Polski okazał się wyłącznie korner. Aktualnie Bereszyński gra z opaską kapitana po zejściu Fabio Quagliarelli.

1
1
1
67'
65'

Kolejna akcja przeprowadzona przez drużynę z Neapolu z wykorzystaniem Piotra Zielińskiego. Reprezentant Polski opanował futbolówkę na skraju pola karnego i przekazał ją Lorenzo Insigne. Reprezentant Włoch nie oddał technicznego uderzenia w odpowiednie miejsce.

1
2
1
1
64'

Mają co robić bramkarze przez całe spotkanie. Liczne interwencje prezentuje Emil Audero, ale wykazał się przed momentem również David Ospina. Doświadczony golkiper Napoli rozprawił się z próbą najgroźniejszego spośród gospodarzy Manolo Gabbiadiniego.

1
1
1
60'

Napoli strzeliło minimum gola w 18. meczu z rzędu, co jest wyrównaniem klubowego rekordu. Podopieczni Gennaro Gattuso nie zadowolili się jednym trafieniem i po przerwie kontynuowali natarcie na bramkę Emila Audero. Tylko dzięki bramkarzowi gospodarze pozostawali w kontakcie z Napoli. Interweniował on między innymi po dwóch strzałach Piotra Zielińskiego.

3
55'

Po przerwie nadal wysoka temperatura pod bramką Sampdorii. Emil Audero musi interweniować raz po raz i mieć się na baczności. Pokonać doświadczonego bramkarza nie zdołali w krótkim okresie Fabian Ruiz, Piotr Zieliński oraz Lorenzo Insigne.

1
2
1
2
51'

Piotr Zieliński dostał podanie w polu karnym przeciwnika. Poradził sobie w wymanewrowaniem defensora, jednak nie pokonał swoim uderzeniem Emila Audero. Ładna akcja Napoli i samego reprezentanta Polski, jednak zabrakło w niej finalizacji.

1
1
1
49'

Kalidou Koulibaly interweniował tym razem zgodnie z przepisami. Poradził on sobie z szukającym miejsca do oddania uderzenia zza pola karnego Manolo Gabbiadinim. Sampdoria pozostała na połowie przeciwnika, jednak ten zyskał dużo czasu na ustawienie się.

2
46'

Żółtą kartkę otrzymał Kalidou Koulibaly za ostre przewinienie na Bartoszu Bereszyńskim.

1
1
2
1
46'

Rozpoczęła się druga połowa konfrontacji na Stadio Luigi Ferraris. Gospodarze muszą zorganizować się do bardziej zdecydowanego ataku, ponieważ pierwsza połowa przebiega ze wskazaniem na Napoli.