Hiszpania
44' Sergio Reguilon
0:0
Obejrzyj wideo Ukryj wideo

Koniec konfrontacji na Estadio Jose Alvalade. Ani Portugalczykom, ani Hiszpanom nie udało się ozdobić jej jakimkolwiek golem. W iberyjskim klasyku padł remis 0:0, choć sytuacje podbramkowe były po obu stronach boiska. W sumie 27 strzałów, ale żaden do sieci.

Diogo Jota próbował rozstrzygnąć pojedynek swoim rajdem. Wrócili na czas podopieczni Luisa Enrique i po zablokowanym strzale korner. Dośrodkowanie ze stałego fragmentu gry i Joao Felix nieomal wepchnął piłkę do siatki Kepy Arrizabalagi po zgraniu Renato Sanchesa.

Doliczone trzy minuty.

Szansa na zaskoczenie Ruiego Patricio po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Dochodząca piłka od Jose Campani wylądowała na głowie Sergio Ramosa, którego strzał głową był niecelny. Futbolówka przeleciała ponad poprzeczką.

Gerard Moreno nie był zadowolony z podania Daniego Olmo. Futbolówka uciekła Hiszpanom poza boisko i sędzia Paolo Valeri zalecił wznowienie rywalizacji od pola bramkowego Ruiemu Patricio.

Pora na ostatnie ataki w rywalizacji na Estadio Jose Alvalade. Ciekawe, że Portugalia strzeliła minimum jednego gola 11 poprzednim przeciwnikom, a Hiszpania zdobyła minimum bramkę w 42 spotkaniach z rzędu. Dwie serie mogą być przerwane za jednym zamachem.

Hiszpania. Schodzi: Eric Garcia. Wchodzi: Sergio Ramos.

Adama Traore popisuje się rajdami na prawej stronie boiska. Tym razem nie zdecydował się na próbę uruchomienia któregokolwiek z kompanów, a sam zamierzał pokonać Ruiego Patricio. Nieznacznie niecelne uderzenie debiutanta.

Portugalia. Schodzi: Francisco Trincao. Wchodzi: Diogo Jota.

Hiszpania miała ogromną przewagę pod względem posiadania piłki w pierwszej połowie, ale rywalizacja wyrównała się. Po raz pierwszy od dłuższego czasu przyjezdni mieli możliwość wykonania kilkudziesięciu podań bez ciężaru pressingu Portugalii.

Coraz większe ryzyko podejmowane przez obie reprezentacje. Portugalia odpowiedziała atakiem z wykorzystaniem lewego skrzydła. Francisco Trincao miał możliwość pokonania strzałem Kepy Arrizabalagi po podaniu Joao Felixa.

Portugalia. Schodzi: Cristiano Ronaldo. Wchodzi: Joao Felix.

Dani Olmo jest nieskuteczny. Po rajdzie na prawym skrzydle Adamy Traore zawodnik RB Lipsk dostał podanie kilkanaście metrów przed bramkę Ruiego Patricio. Płaskie uderzenie zostało obronione nogami.

Po raz drugi poprzeczka bramki Hiszpanii! Konfiguracja tego ataku była podobna jak kilkanaście minut temu. Cristiano Ronaldo zebrał piłkę w kontrataku i uruchomił podaniem w pole karne swojego kompana z reprezentacji. Renato Sanches oddał uderzenie i zabrakło mu centymetrów do szczęścia.

Adama Traore w swoim stylu przeszkadza przeciwnikom swoimi dryblingami. Po wygraniu pojedynku z Raphaelem Guerreiro było co prawda dośrodkowanie zawodnika Wolverhampton Wanderers, ale prosto pod nogi Portugalczyka.

Dośrodkowanie w gąszcz Hiszpanów w pobliżu bramki Kepy Arrizabalagi. Poradzili sobie w tym zamieszaniu przyjezdni i nie pozwolili żadnemu z Portugalczyków na oddanie uderzenia.

Hiszpania. Schodzi: Sergio Busquets. Wchodzi: Adama Traore.

Hiszpania. Schodzi: Sergio Canales. Wchodzi: Rodri.

Minęła godzina konfrontacji i niezmiennie bezbramkowo. Hiszpania już nie jest równie przebojowa jak na początku spotkania. Po przerwie to Portugalia była bliżej otworzenia rezultatu.

Jose Campana tym razem nie zdecydował się na dogranie, a bezpośrednio kopnął futbolówkę z rzutu wolnego w lustro bramki Portugalii. To nie mogło zaskoczyć odpowiednio ustawionego na linii Ruiego Patricio.

Żółtą kartkę otrzymał Ruben Semedo za faul w pobliżu narożnika własnego pola karnego.

Odpowiedź Daniego Olmo. Próba z prawej stopy wyraźnie ponad poprzeczką w bramce Ruiego Patricio. Dostał on podanie po krótkim rozegraniu rzutu rożnego od Jose Campani.

Poprzeczka! Cristiano Ronaldo nieomal pokonał swoim strzałem z kilkunastu metrów Kepę Arrizabalagę. Zabrakło centymetrów zawodnikowi Juventusu. Jeszcze dobitka Renato Sanchesa, jednak jeszcze wyraźniejsze pudło zawodnika, który w przeszłości mocno zaszkodził reprezentacji Polski.

Dłużej utrzymują się w posiadaniu futbolówki podopieczni Fernando Santosa. Gospodarze szukają podaniami Cristiano Ronaldo, którego w atakowaniu po przerwie ma wspomagać Bernardo Silva.

Po przeprowadzeniu kilku zmian w obu reprezentacjach sędzia Paolo Valeri rozpoczął rywalizację w drugiej połowie. Portugalia nie zamierza ponownie oddać pole swojemu regionalnemu przeciwnikowi.

Hiszpania. Schodzi: Dani Ceballos. Wchodzi: Jose Campana.

Hiszpania. Schodzi: Rodrigo Moreno. Wchodzi: Mikel Merino.

Hiszpania. Schodzi: Sergio Reguilon. Wchodzi: Jose Gaya.

Portugalia. Schodzi: Pepe. Wchodzi: Ruben Dias.

Portugalia. Schodzi: Andre Silva. Wchodzi: Bernardo Silva.

Do przerwy ani gospodarzom, ani gościom nie udało się otworzyć wyniku.

Czy po przerwie padnie minimum gol?

Pierwsza połowa bezbramkowa.

Bez doliczonego czasu w pierwszej połowie. Prawie przez całą część meczu na boisku rządziła reprezentacja Hiszpanii, ale nie potrafiła tego udokumentować. O mały włos w minutach poprzedzających przerwie Portugalia nie wymierzyła przeciwnikom kary za nieskuteczność.

Żółtą kartkę otrzymał Sergio Reguilon za faul na własnej połowie boiska.

Realna szansa na gola dla Portugalii. Pierwsza taka w meczu. Po wrzutce z lewego skrzydła oraz kolejnych zgraniach Cristiano Ronaldo oraz Francisco Trincao piłka trafiła pod nogi Raphaela Guerreiro. Z kilkunastu metrów powinien oddać zdecydowanie lepsze uderzenie. Futbolówka przelała się po stopie strzelca.

Paolo Valeri odgwizdał zagranie ręką w polu karnym reprezentacji Hiszpanii, ale atakującego Portugalczyka. Ruben Neves starał się nieprzepisową częścią ciała opanować futbolówkę, co nie umknęło uwadze Włocha.

Cristiano Ronaldo rozpędził się na lewym skrzydle. W pobliżu narożnika pola karnego reprezentacji Hiszpanii gwiazdor Juventusu został po profesorsku powstrzymany przez twardo stojącego na nogach Diego Llorente.

Pozostało mało czasu na poprawienie rezultatu w pierwszej połowie. Hiszpania zwolniła i w ostatnich minutach jej ataki są kasowane w bezpiecznej odległości od bramki Ruiego Patricio. Generalnie zrobiło się mało sytuacji podbramkowych.

Portugalia na kilka minut przeniosła grę na połowę przeciwnika. Może Hiszpania zastosowała arytmię w grze, a może po prostu po pół godzinie gospodarze dojechali ciałami i duchem na Estadio Jose Alvalade.

Portugalczykom udało się zamienić rzut wolny w korner. Po dośrodkowaniu spod chorągiewki Francisco Trincao sędzia Paolo Valeri nie pozwolił przekonać się o ciągu dalszym, ponieważ odgwizdał przewinienie Pepe.

Wypad Portugalii na połowę przeciwnika. W pobliżu linii bocznej boiska Pepe sensownie zastawił piłkę przed Hiszpanem i sprowokował go do popełnienia przewinienia.

Nieudana wymiana podań z wiodącym udziałem Sergio Canalesa. Piłka trafiła ostatecznie pod nogi zawodnika w bordowo-zielonym stroju, przez co Hiszpania tym razem nie oddała uderzenia.

Nie zmienia się zasadniczo optyka tego spotkania. Hiszpania, a w jej szeregach przede wszystkim Dani Olmo, prowadzi bombardowanie, ale Rui Patricio nie pozwala sobie na jakąkolwiek kapitulację.

Portugalia nadal ma problem z podejściem w pobliże bramki Kepy Arrizabalagi. Starają się zmobilizować i zorganizować gospodarze, ale nieustannie statystują oni wobec agresywniejszej oraz bardziej mobilnej Hiszpanii.

Gerard Moreno wparował w pole karne Hiszpanii. Piłka trafiła pod jego nogi dość przypadkowo, a sytuacyjne uderzenie odbił Rui Patricio. Sędzia Paolo Valeri nie zobaczył kontaktu futbolówki z portugalskim golkiperem i nie przyznał gościom rzutu rożnego.

Rodrigo Moreno autorem trzeciego celnego strzału na bramkę przeciwnika. Od początku spotkania podłączony do prądu jest Rui Patricio, który nie daje się pokonać. Dobry chwyt weterana na linii.

Kwadrans z wyraźnym wskazaniem na reprezentację Hiszpanii. Jej 67 procent posiadania piłki przełożyło się na sześć strzałów. Z dwoma celnymi Gerarda Moreno oraz Daniego Olmo poradził sobie Rui Patricio i dlatego pozostaje bezbramkowo.

Trudno nadążyć za atakami Hiszpanii, a już na pewno nie robi tego reprezentacja Portugalii. Dani Olmo zwiódł przeciwników przed ich polem karnym i poczęstował uderzeniem z dystansu Ruiego Patricio.

Ponownie Hiszpania. Rodrigo Moreno ułożył sobie piłkę na lewej stopie przed polem karnym przeciwnika. Jego mocne i płaskie uderzenie okazało się niecelne. Rui Patricio odprowadził futbolówkę poza boisko.

Portugalia w szoku po dynamicznym otwarciu meczu w wykonaniu podopiecznych Luisa Enrique. Cristiano Ronaldo i spółka mają problem z utrzymaniem się w posiadaniu futbolówki, a tym bardziej przetransportowaniem jej w pobliże bramki Kepy Arrizabalagi.

Podopieczni Luisa Enrique w rozegraniu piłki. Zamieszanie po wstrzeleniu w pole bramkowe Sergio Canalesa i zrodziła się szansa na oddanie niebezpiecznego uderzenia przed Danim Olmo oraz Rodrigo Moreno.

Hiszpania rozpoczęła pojedynek lepiej od przeciwnika. Dani Ceballos uruchomił podaniem w pole karne swojego imiennika Daniego Olmo. Płaskie wstrzelenie zawodnika RB Lipsk nie zostało podsumowane uderzeniem.

Portugalia w bordowych koszulkach i getrach, a także w zielonych spodenkach. Hiszpania wybiegła na boisko w białych strojach z czerwonymi akcentami. Pierwsza szansa stworzona przez podopiecznych Luisa Enrique i gospodarzy ratowała interwencja Ruiego Patricio.

Paolo Valeri punktualnie rozpoczął spotkanie. Od środka Portugalia, która w tej dekadzie jeszcze nie pokonała wielkiego przeciwnika z Półwyspu Iberyjskiego.

Sędzia: Paolo Valeri (Włochy)

Ustawienie reprezentacji Hiszpanii.

Jedenastka wybrana przez selekcjonera Portugalii.

Przylot Hiszpanii do sąsiedzkiego kraju.

Reprezentacje poprzednio zmierzyły się w mistrzostwach świata na rosyjskich stadionach. Portugalia zremisowała 3:3 z Hiszpanią, a spotkanie zostało zapamiętane jako popis Cristiano Ronaldo.

Trening Portugalczyków przed prestiżowym meczem.

W poprzedniej przerwie reprezentacyjnej Hiszpania zremisowała 1:1 z Niemcami, a następnie odniosła zwycięstwo 4:0 z Ukrainą. Identycznie jak Portugalia znalazła się na miejscu premiowanym awansem do turnieju finałowego Ligi Narodów.

We wrześniowej przerwie reprezentacyjnej Portugalia odniosła dwa zwycięstwa. Drużyna trenowana przez Fernando Santosa wygrała 4:1 z Chorwacją oraz 2:0 ze Szwecją. Dzięki temu wystartowała dobrze w drugiej edycji Ligi Narodów.

Przygotowania Portugalii do meczu z wielkim rywalem.

Portugalia jest triumfatorem ostatnich mistrzostw Europy, a także premierowej edycji Ligi Narodów. Drużyna prowadzona przez Fernando Santosa potrafi mobilizować się, kiedy przychodzi do grania o dużą stawkę na kontynencie.

Październikowa przerwa reprezentacyjna jest wykorzystywana przez drużyny narodowe między innymi na rozegranie meczów towarzyskich. Portugalia zmierzy się w interesującym pojedynku z Hiszpanią.