Polska U-21
17' Marcin Listkowski 66' Bartosz Bida 81' Bartosz Bida
Bułgaria U-21
41' Zdrawko Dimitrow 68' Angel Lyaskow 76' Ilija Jurokow 90' Asen Czandarow
1:1
Obejrzyj wideo Ukryj wideo

Koniec. Remis z Bułgarią, który sprawia, że do turnieju finałowego raczej się nie dostaniemy.

Groźnie pod naszą bramką, dobrze między słupkami zachował się Grabara. Bramkarz uruchomił kontrę, wyszliśmy dwójką na bramkarza. Sędzia grę zatrzymał. Spalony!

Nerwowo w końcówce, Polacy szukają okazji, ale brakuje uderzeń.

Sędzia doliczył 3 minuty.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Asen Czandarow.

Polacy w ataku, Biało-Czerwoni zaczynają ryzykować. Rywale po zmianach stracili moc, ale rezerwowi mają świeże siły.

Bułgaria U-21. Schodzi: Walentin Antow. Wchodzi: Asen Czandarow.

Bułgaria U-21. Schodzi: Stanislaw Iwanow. Wchodzi: Martin Minczew.

Bułgaria U-21. Schodzi: Dominic Jankow. Wchodzi: Tonislaw Jordanow.

Po rzucie wolnym piłka spadła pod nogi Bidy, a ten miał moment zawahania i to zadecydował. Polak trafił w rywala!

Tomczyk w sytuacji sam na sam, ale był na spalonym. Sędzia akcję cofnął, będzie rzut wolny dla Polski z ok. 24 metrów. Może Bogusz...

Staramy się skontrować rywala, ale nie potrafimy wyjść z połowy. W ataku Bułgarzy.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Bartosz Bida.

W polu karnym z piłką znalazł się Puchacz, jednak dogranie zablokował obrońca.

Szybka akcja gości, zagranie do Lyaskowa, ten jednak przestrzelił dość wyraźnie.

Bułgaria U-21. Schodzi: Ilija Jurokow. Wchodzi: Ilian Iliew.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Ilija Jurokow.

Hiszpanie konsekwentnie konstruują akcje pod naszym polem karnym. Bronimy się dobrze, ale my potrzebujemy wygranej!

Starają się atakować Bułgarzy, Polacy chcą skontrować rywala. Zapowiada się ciekawa końcówka.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Angel Lyaskow.

Gol! Strzelił Bartosz Bida. Jakimś cudem wracamy do gry! Po rzucie rożnym piłka spadła pod nogi Klimali, ten potężnie uderzył, ale trafił w poprzeczkę. W okolicach linii odnalazł się Bida i wślizgiem trafił do siatki na 1:1!

Jankow chciał lobować Grabarę. Polak zdołał jednak złapać piłkę.

Kolejna szybka akcja Bułgarów. Tym razem finalizował Jankow, ale uderzył ponad bramką Grabary.

Polska U-21. Schodzi: Maciej Rosołek. Wchodzi: Paweł Tomczyk. Krótko: beznadziejny występ gracza Legii.

Tutaj gol dla Bułgarów wisi na włosku. Na polską bramkę sunie akcja za akcją. Gdzie są nasi?

A goście wciąż swoje! Sprzed pola karnego uderzył pod poprzeczkę Dimitrow, Grabara kolejny raz uratował Polaków!

Jesteśmy coraz bliżej dobitnego stwierdzenia: Czesław Michniewicz trenerem roku w Polsce nie zostanie.

Minuty płyną, a Bułgarzy cały czas nie pozwalają nam na zbyt wiele. To oni są bliżej gola na 2:0.

A teraz Bułgarzy. Strzelał Iwanow, Grabara zdołał wybić piłkę na korner!

Po rzucie rożnym piłka spadła pod nogi Listkowskiego, ten jednak uderzając z ok. 15 metrów spudłował!

Nie potrafimy po przerwie zagrozić rywalom. Bułgarzy prowadzą i czują się mocni.

Polacy starają się zaatakować. Bułgarzy spokojnie, zwalniają grę i zniechęcają nas do ofensywnych prób.

Wracamy do gry!

Przerwa. Zasłużenie przegrywamy z Bułgarami. Po zmianie stron musi się zmienić bardzo wiele.

Sędzia doliczył 2 minuty.

Chcieli szybko odpowiedzieć Polacy, ale zbyt nerwowo i niedokładnie. Od bramki goście.

Gol! Strzelił Zdrawko Dimitrow. Dimitrow wpadł z piłką w pole karne, ale został z niego wypchnięty. Bułgar jednak nie rezygnował i ok. 18 metrów przed bramką znalazł miejsce do uderzenia. Zasłonięty Grabara nie sięgnął piłki. 0:1!

Sprzed pola karnego lewą nogą uderzył Listkowski, metr obok bramki Bułgarów.

Wyrównało się spotkanie. Po dwóch akcjach Polaków rywale już nie atakują z takim entuzjazmem jak wcześniej.

Celny strzał Polaków! W końcu! Sprzed pola karnego uderzył Bogusz, ale zbyt lekko i wprost w bramkarza.

Odpowiedź Polaków, wzdłuż pola bramkowego dogrywał Puchacz, ale żaden z trójki naszych zawodników nie trafił w piłkę!

I znowu "kocioł" w polu karnym. Strzelał Iwanow, został przyblokowany. Po chwili sędzia dopatrzył się spalonego.

Jankow przymierzył z pola karnego. Piłka padła łupem Grabary. Nie wygląda to dobrze, to goście są dużo bliżej objęcia prowadzenia.

W końcu Polacy. Puchacz znalazł się z piłką w polu karnym, strzał został jednak zablokowany.

Kolejna próba gości. Z dystansu uderzył Krastew, wprost w dobrze ustawionego Kamila Grabarę.

Bułgarzy często wrzucają piłki w naszej pole karne. Przed momentem nie po dośrodkowaniu, ale z ok. 25 metrów uderzył Jurokow. Grabara błędu nie popełnił.

Znowu groźnie w naszym polu karnym. Obrońca w ostatnim momencie wybił piłkę.

Klimala z dużą łatwością wjechał z piłką w pole karne, ale dogranie wybili obrońcy. Powinniśmy z tej okazji wyciągnąć dużo więcej.

Polacy przed polem karnym rywala. Długo rozgrywaliśmy piłkę, nic z tego nie wyszło.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Marcin Listkowski.

Rzut rożny dla Polaków, ale z dośrodkowaniem poradzili sobie Bułgarzy.

Polakom udało się oddalić grę od własnego pola karnego. Cały czas jednak lepiej prezentują się rywale. Nie tak wyobrażaliśmy sobie początek tego spotkania.

Bułgarzy na naszej połowie, spore problemy mają Polacy. Przed momentem mocno uderzył Jurokow, ale ponad poprzeczką!

Grabara ratuje Polaków, ale chwilę wcześniej uderzający Krastew był na spalonym.

Bułgaria U-21. Schodzi: Georgi Rusew. Wchodzi: Zdrawko Dimitrow.

Rusew utyka i za moment zejdzie z boiska.

Ostro potraktowany Puchacz, kartki nie ma, ale jest nadzieja na zamieszanie pod bramką gości.

A teraz na murawie leży Krastew, który otrzymał z bliska uderzenie piłką w twarz.

Przerwa w grze. W okolicach środka pola ucierpiał Rusew.

Gramy!

Kto wygra mecz?

Mecz poprowadzi Allard Lindhout (Holandia).

Mecz z Bułgarią będzie pożegnalnym dla Czesława Michniewicza.

Swojej grupy eliminacyjnej Polacy już wygrać nie mogą. Pozostaje walka o 2. miejsce i awans z tej pozycji do finałów. Swoje aspiracje mają Bułgarzy, którzy do Polaków tracą tylko 2 punkty.