Ferencvarosi TC
19' Endre Botka 90' Franck Boli
Juventus FC
7' Alvaro Morata 60' Alvaro Morata 73' Paulo Dybala 81' Lasza Dwali
1:4
Obejrzyj wideo Ukryj wideo

Koniec starcia w Budapeszcie. Po pierwszej połowie można było jeszcze liczyć na odrobinę dramaturgii, jednak po przerwie grał prawie wyłącznie Juventus. Alvaro Morata skompletował dublet, dobre wejście z ławki rezerwowych zaliczył Paulo Dybala. Ostatnie 4:1 dla Bianconerich, a Wojciech Szczęsny skapitulował w ostatniej minucie podstawowego czasu.

Doliczone trzy minuty.

Gol! Strzelił Franck Boli.

Trafienie honorowe Ferencvarosi TC. Nie popisała się defensywa Juventusu i choć pierwsze uderzenie Francka Boliego zostało powstrzymane przez Wojciecha Szczęsnego, to już dobitka zmiennika zakończyła się lądowaniem piłki w bramce przyjezdnych.

Gol zapisany Laszy Dwaliemu, który nieszczęśliwie interweniował na linii po strzale Paulo Dybali. Szkoda, że samobójczy.

Wojciech Szczęsny uratował czyste konto Juventusowi. Dla odmiany Juventus prawie strzelił sobie gola, ale na posterunku ma jeszcze reprezentanta Polski, który zatriumfował w konfrontacji sam na sam.

Gol samobójczy! Lasza Dwali.

W tym fragmencie już beznadziejnie wygląda Ferencvarosi TC. Gospodarze postanowili chyba poprawić bilans goli Bianconerim. Brawa z kolei dla Paulo Dybali, który tym razem przejął futbolówkę po podaniu Denesa Dibusza i oddał uderzenie na 4:0. Próbował ratować sytuację na linii Lasza Dwali, ale wkopał piłkę do siatki i będzie mieć zapisanego swojaka.

Ferencvarosi TC. Schodzi: Ołeksandr Zubkow. Wchodzi: Myrto Uzuni.

Juventus FC. Schodzi: Juan Cuadrado. Wchodzi: Gianluca Frabotta.

Po strzale Paulo Dybali 3:0 dla Juventusu.

Ferencvarosi TC. Schodzi: Tokmac Nguen. Wchodzi: Robert Mak.

Ferencvarosi TC. Schodzi: Isael. Wchodzi: Franck Boli.

Gol! Strzelił Paulo Dybala.

Argentyńczyk trochę nie wiedział, czy fetować tego gola czy przyjąć to na chłodno. 3:0 dla Juventusu w prezencie od Ferencvarosi TC. Po beznadziejnym podaniu Mihy Blazicia nie przyjął futbolówki Denes Dibusz. Trafiła ona do Paulo Dybali, który strzelił z bliska do pustaka.

Paulo Dybala pokazał się na połowie Ferencvarosi TC. Przegapił moment na uruchomienie podaniem któregoś z dwóch kompanów, więc pozostało kończyć atak samodzielnie. Techniczne uderzenie przeleciało obok spojenia słupka z poprzeczką.

Ferencvarosi TC. Schodzi: Endre Botka. Wchodzi: Marcel Heister.

Juventus FC. Schodzi: Alvaro Morata. Wchodzi: Paulo Dybala.

Raczej po zawodach. Juventus to doświadczona drużyna w europejskich pucharach, a Wojciech Szczęsny mógł przeczytać w tym meczu kilka rozdziałów książki, ponieważ nikt go nie niepokoi.

Alvaro Morata nie rozczarowuje w pierwszej części sezonu.

Gol! Strzelił Alvaro Morata. Asystował mu Cristiano Ronaldo.

Cristiano Ronaldo zrozumiał swój błąd i po zaledwie trzech minutach jest bramka Alvaro Moraty z podania Portugalczyka. 2:0 dla Juventusu w Budapeszcie, a Hiszpan ma na koncie cztery trafienia w Lidze Mistrzów plus kilka nieuznanych. Piłka przepuszczona przytomnie przez Westona McKenniego trafiła na linię pola karnego, skąd autor gola pokonał Denesa Dibusza technicznym uderzeniem.

Federico Chiesa wpadł na przeciwników w polu karnym Ferencvarosi TC. Po chwili była kolejna szansa dla Juventusu. Po koszmarnym błędzie w rozegraniu piłki w wykonaniu Ferencvarosi TC blisko bramki znalazł się Cristiano Ronaldo i oddał niecelne uderzenie po ziemi. Powinien podawać do Alvaro Moraty.

Przerwa w grze spowodowana urazem i będzie awaryjne wejście z ławki rezerwowych Westona McKenniego za Aarona Ramseya.

Tokmac Nguen dostał dobre podanie na wolne pole, ale nie miał pomysłu na kontynuowanie ataku Ferencvarosi i wpadł na dwóch przeciwników, którzy zdążyli zagrodzić dostęp do bramki Wojciecha Szczęsnego.

Poradzili sobie Bianconeri, czy może lepiej Oranje, z dośrodkowaniem w ich pola karne. Trochę gorzej wyglądała próba przetransportowania futbolówki na połowę węgierskiego klubu.

Cristiano Ronaldo zabrał się za wykonanie rzutu wolnego, który sam wywalczył blisko linii pola karnego Ferencvarosi TC. Niezłe, celne uderzenie, jednak Denes Dibusz przesunął się na linii bramkowej i nie pozwolił sobie na kapitulację.

Początek drugiej połowy w Budapeszcie. Juventus przystąpił do tej części meczu ze skromnym prowadzeniem. Ferencvarosi TC musi zaproponować więcej niż przed przerwą, jeżeli chce odwrócić wynik i zdobyć komplet punktów.

Powrót do Juventusu w dobrym stylu i to delikatnie powiedziane.

Czy Juventus FC strzeli drugiego gola po przerwie?

Dzięki Alvaro Moracie przyjezdni bliżej zdobycia kompletu punktów.

Juventus FC prowadzi 1:0 po 45 minutach konfrontacji z Ferencvarosi TC. Skuteczność Alvaro Moraty pozostaje wysoka i to właśnie Hiszpan uderzył z bliska do bramki po płaskim dośrodkowaniu Juana Cuadrado przepuszczonym przez Cristiano Ronaldo. Gospodarze atakują, ale nie potrafią celnym oraz groźnym strzałem przeegzaminować Wojciecha Szczęsnego. Mocniej pachniało drugim golem przyjezdnych niż pierwszym gospodarzy.

Doliczona minuta.

Próba powiększenia prowadzenia jeszcze w pierwszej połowie. Płaskie uderzenie zza pola karnego zostało zablokowane przez defensora Ferencvarosi TC. Juventus musi szukać innego sposobu na poprawienie rezultatu.

Przerwa w grze jest spowodowana problemami zdrowotnymi Endre Botki. Na razie Ferencvarosi TC w dziesięciu przeciwko jedenastu Bianconerim.

To trzeba było wykorzystać! Piękna kombinacja Cristiano Ronaldo z Alvaro Moratą. Widać, że zawodnicy z Półwyspu Iberyjskiego rozumieją się doskonale. Inna sprawa, że jednemu z nich zamarzyło się o jedno podanie za dużo, a już otworzyła się możliwość oddania strzału na bramkę Denesa Dibusza.

Ponownie niecelne uderzenie na bramkę Wojciecha Szczęsnego. Po krótkim rozegraniu rzutu wolnego futbolówka trafiła pod nogi Gergo Lovrencisca. Były zawodnik Lecha Poznań nie przymierzył odpowiednio.

Dwa kwadranse rywalizacji ze wskazaniem na Starą Damę, ale poza kilkoma początkowymi minutami nie ma powodu do piania z zachwytu nad poczynaniami podopiecznych Andrei Pirlo. Gospodarze absolutnie nie zrezygnowali za zapunktowania w tym pojedynku.

Katastrofalne podanie w pole karne mistrza Węgier i piłka musiała być przechwycona przez Denesa Dibusza. Spokojny chwyt golkipera i swoim wyrzutem zainicjował on rozegranie Ferencvarosi TC.

Najgroźniejsza akcja Ferencvarosi TC. Rozpędza się mistrz Węgier. Sprawna wymiana podań na połowie Juventusu i Ołeksandr Zubkow miał możliwość oddania uderzenia z kilkunastu metrów do bramki Wojciecha Szczęsnego. Pudło, a szukał samego okienka!

Teraz ciekawe rozegranie Juventusu. Piłka trafiła w pole karne do Federico Chiesy, który miał za zadanie trafić z kilkunastu metrów do odsłoniętej już przez Denesa Dibusza bramki. Uderzenie reprezentanta Włoch zablokował defensor.

Mniej przekonujące minuty w wykonaniu Bianconerich, ale trzymają gospodarzy daleko od bramki strzeżonej przez Wojciecha Szczęsnego. Nużące rozegranie miało być przyspieszone podaniem crossowym, ale przeczytał to Miha Blazić.

Ładne wyjście z atakiem podopiecznych Serhija Rebrowa, jednak akcja zakończyła się uderzeniem Tokmaca Nguena nie dość, że anemicznym, to na domiar złego niecelnym. Wojciech Szczęsny nie musiał robić nic poza odprowadzeniem futbolówki poza boisko.

Żółtą kartkę otrzymał Endre Botka za podcięcie nóg rozpędzającego się Juana Cuadrado.

Po przechwyceniu futbolówki atak pozycyjny Juventusu. Po stracie gola Ferencvarosi TC nie decyduje się na podjęcie ryzyka i w fazie obronnej oczekuje na mistrzów Włoch na własnej połowie boiska.

Na zakończenie premierowego kwadransa korner dla Ferencvarosi TC będący efektem przyspieszenia Gergo Lovrencsicsa. David Siger zdecydował się na krótkie rozegranie stałego fragmentu gry i zaplątali się po nim gospodarze.

Alvaro Morata autorem dotychczas jedynego trafienia.

Była jedna interwencja Wojciecha Szczęsnego, który wyszedł wysoko w powietrze i przytomnie strącił dośrodkowanie z prawego skrzydła. Juventus odpowiedział swoim atakiem, tyle że uderzenie z okolic linii pola karnego zostało zablokowane przez ciasno ustawionych obrońców Ferencvarosi TC.

Alvaro Morata na 1:0 dla Juventusu. Wymarzone otwarcie.

Gol! Strzelił Alvaro Morata. Asystował mu Juan Cuadrado.

Świetna akcja na miarę najlepszego klubu calcio. Juan Cuadrado rozpędził się na prawym skrzydle i dostał podanie w tempo. Dośrodkowanie Kolumbijczyka zostało przytomnie przepuszczone między nogami przez Cristiano Ronaldo do Alvaro Moraty, którego uderzenie z bliska było formalnością. Nie ma mowy o spalonym!

Przewinienie na Cristiano Ronaldo, który próbował rozpędzić się na połowie przeciwnika do premierowego ataku. Od rzutu wolnego Juventus FC, ale zanim wykonanie stałego fragmentu gry, czas na poprawienie getrów przez jednego z najlepszych zawodników na świecie.

Gospodarze w zielonych strojach z białymi pasami, natomiast Juventus FC ponownie w pomarańczowych koszulkach i spodenkach z czarnymi wstawkami.

Piłka w grze. Ferencvarosi TC wspierane przez publiczność na trybunach. Kibice mogli wypełnić 30 procent miejsc na stadionie zgodnie z zasadami zaakceptowanymi przez UEFA.

Rozgrzewka zespołu z Turynu.

Czy Wojciech Szczęsny zachowa czyste konto w meczu z Ferencvarosi TC?

Kibice Bianconerich czekają na ich przekonujący występ. Po zmianie trenera Maurizio Sarrego na Andreę Pirlo piłkarze z Turynu mają problem z regularnym punktowaniem. Ogromną wartością dodaną jest powrót do podstawowego składu Cristiano Ronaldo, któremu w przodzie towarzyszą Alvaro Morata oraz Federico Chiesa.

Sędzia: Orel Grinfeld (Izrael)

Po raz pierwszy w tej edycji Ligi Mistrzów wystąpi Cristiano Ronaldo. Portugalczyk powrócił na boisko po zakażeniu koronawirusem w weekend, strzelił dwa gole i został najważniejszym zawodnikiem wygranego 4:1 spotkania ze Spezią Calcio.

Wojciech Szczęsny rozpocznie mecz w podstawowym składzie Juventusu.

Juventus FC odniósł zwycięstwo 2:0 z Dynamem Kijów. W drugim spotkaniu nie popisał się i pozwolił na pierwsze w historii zwycięstwo FC Barcelona w Turynie. Konfrontacja z podopiecznymi Ronalda Koemana zakończyła się rezultatem 0:2. Bianconeri postarają się po niej poprawić.

Po sromotnej porażce 1:5 w konfrontacji z FC Barcelona podopieczni Serhija Rebrowa zaprezentowali się lepiej na tle Dynama Kijów. Ferencvarosi TC zremisowało 2:2 z zespołem Tomasza Kędziory i w ten sposób zdobyło premierowy punkt po powrocie do Ligi Mistrzów.

Ferencvarosi TC zmierzy się w trzecim meczu w Lidze Mistrzów od czasu epokowego awansu z Juventusem FC. Na razie lepiej wiedzie się w grupie Bianconerim, którzy mają trzy punkty. Ich najbliższy przeciwnik z Węgier zdobył "oczko".