1
1
3
komentarz

Nie ma gola. Aleksandar Mitrović antybohaterem. Jego uderzenie w kierunku prawego narożnika zostało powstrzymane przez Davida Marshalla.

29
21
12
18
20
komentarz

4:5. Kenny McLean kolejnym skutecznym egzekutorem.

22
15
2
6
16
komentarz

4:4. Aleksandar Katai nie pozwolił Davidowi Marshallowi na zostanie bohaterem.

19
12
3
7
15
komentarz

3:4. Oliver McBurnie podtrzymał serię Szkocji.

21
14
4
7
13
komentarz

3:3. Nemanja Gudelj znał sposób na pokonanie Davida Marshalla.

15
11
7
6
13
komentarz

2:3. Scott McTominay i Szkocja ponownie znajduje się na prowadzeniu.

15
13
3
5
11
komentarz

2:2. Luka Jović i na razie strzelcy są w tym konkursie bezbłędni.

komentarz

1:1. Dusan Tadić odpowiedział dobrym strzałem.

11
9
4
5
9
komentarz

0:1. Leigh Griffiths dał prowadzenie Szkotom.

10
8
4
6
9
komentarz

Przyjezdni rozpoczęli konkurs rzutów karnych.

7
5
2
2
2
Czy Serbia będzie lepsza w konkursie rzutów karnych?
1
1
120+1'

Nie ma rozstrzygnięcia w dogrywce, a to oznacza, że obie reprezentacje zmierzą się w konkursie rzutów karnych. Długa piłkarska noc w Belgradzie, a przed kibicami przed telewizorami jeszcze dramaturgia związana z jedenastkami.

1
1
1
1
120'

Doliczona minuta.

1
1
1
116'

Szkocja. Schodzi: Stephen O'Donnell. Wchodzi: Leigh Griffiths.

wchodzi Wchodzi
schodzi Schodzi
Stephen O'Donnell #2
1
115'

Uderzenie z dystansu wyłapane przez skoncentrowanego Davida Marshalla. Bramkarz reprezentacji Szkocji znajdował się w odpowiednim miejscu między słupkami i nie miał prawa do skapitulowania.

1
1
1
112'

David Marshall pokrzykuje na swoich obrońców i próbuje zmobilizować ich do odpierania ostatnich w meczu ataków reprezentacji Serbii. Gospodarze prezentują lepszą wersję siebie niż na początku widowiska, ale nie potrafią go rozstrzygnąć.

1
110'

Jeszcze suną ataki w obu kierunkach boiska, ale potęgujące się zmęczenie utrudnia wykonanie doładnego ostatniego podania albo pokonanie bramkarza strzałem. Głośno jest na belgradzkiej Marakanie pomimo nieobecności kibiców.

1
1
108'

Serbia. Schodzi: Stefan Mitrović. Wchodzi: Uros Spajić.

106'

Ostatnia szansa na strzelenie decydującego gola i nie dopuszczenie do jedenastek. Piłkarze już zmęczeni, ale starają się wykrzesać z siebie energię i przeprowadzić atak na wagę awansu.

4
3
2
2
2
105'

Pierwsza połowa dogrywki z wyraźnym wskazaniem na reprezentację Serbii, która potrafiła długimi minutami przebywać na połowie przeciwnika. Ten kwadrans nie przyniósł jednak żadnego przełomu i na rozstrzygnięcie rywalizacji przed konkursem rzutów karnych pozostała druga część.

2
2
1
102'

Przewinienie na Aleksandarze Mitroviciu, który walczył na połowie reprezentacji Szkocji o wysoko zawieszoną futbolówkę. Po krótkim rozegraniu rzutu wolnego dośrodkowanie i kilku gospodarzom nie udało się oddać strzału w bramkę Davida Marshalla.

1
1
1
98'

Kolejne dośrodkowanie ze stojącej piłki w pole karne reprezentacji Szkocji. Filip Mladenović posłał ją tym razem w kierunku Nemanji Gudelja, którego uderzenie było nieznacznie niecelne.

1
2
97'

Po strzale Aleksandara Mitrovicia piłka odbiła się rykoszetem. Dlatego reprezentacja Serbii miała korner, a to jak wiadomo duże zagrożenie dla jej przeciwnika. Tym razem wybronili się reprezentanci Szkocji.

1
1
95'

Reprezentacja Serbii powinna być zbudowana swoim wyrównaniem, ale fakt jest też taki, że poza skutecznym wykonaniem stałego fragmentu gry nie zaproponowała dużo w ofensywie w dotychczasowej części spotkania.

1
1
1
1
93'

Dwa uderzenia z dystansu oddane przez reprezentację Szkocji. Najwyraźniej przyjezdni ocknęli się po mocnym ciosie otrzymanym od Luki Jovicia. Nie udało się odpowiednio przymierzyć Ryanowi Jackowi oraz Callumowi McGregorowi.

1
1
1
91'

Gra wznowiona po raz drugi. Mało wskazywało na taki obrót wydarzeń, ale Szkocja zachowała się nonszalancko po dośrodkowaniu Filipa Mladenovicia z rzutu rożnego i czeka ją jeszcze pół godziny rywalizacji z gospodarzami.

4
2
90'

Doliczone dwie minuty.

1
1
1
90'

Gol! Strzelił Luka Jović. Asystował mu Filip Mladenović.

Trafienie w ostatniej minucie podstawowego czasu. Głośna radość reprezentacji Serbii, ale trudno się temu dziwić w obecnych okolicznościach! Kompletnie nie kleiła się gra gospodarzom, ale w takich sytuacjach na ratunek przychodzi często stały fragment gry. Luka Jović odnalazł się najlepiej po dośrodkowaniu Filipa Mladenovicia.

87'

Szkocja. Schodzi: Ryan Christie. Wchodzi: Callum Paterson.

Callum Paterson #13
Ryan Christie #11
1
1
1
1
85'

Reprezentacja Serbii stara się jak najszybciej wprowadzać futbolówkę do gry. Jej akcje stają się coraz bardziej niebezpieczne, ale niezmiennie nie radzi sobie z przymierzeniem w bramkę Davida Marshalla. Tym razem pudło z kilkunastu metrów Luki Jovicia.

1
2
2
1
83'

Szkocja. Schodzi: John McGinn. Wchodzi: Kenny McLean.

82'

Szkocja. Schodzi: Lyndon Dykes. Wchodzi: Oliver McBurnie.

Lyndon Dykes #9
1
1
82'

Dośrodkowanie z prawego skrzydła w kierunku obdarzonego słusznymi warunkami fizycznymi Aleksandara Mitrovicia. Blisko napastnika Serbii był Declan Gallagher i zdołał wyekspediować futbolówkę na korner.

1
1
1
80'

Nie ma zmian personalnych w reprezentacji Szkocji. Być może selekcjoner zamierza zamieszać dopiero w ostatnich minutach konfrontacji, a może nie chce wyciągać żadnego elementu z dobrze funkcjonującego mechanizmu.

1
1
77'

Dwa niebezpieczne dośrodkowania z przeciwnych stron boiska i odrobinę nerwowo bronili się Szkoci. Ostatecznie Aleksandar Mitrović nie został dopuszczony do oddania uderzenia. Lyndon Dykes przydał się drużynie w działaniach obronnych.

1
1
75'

Pozostał kwadrans nadziei gospodarzom. Serbia ma niezmiennie problem z zagrożeniem Davidowi Marshallowi strzałem celnym. Wygląda na to, że Szkocja zaczyna troszczyć się już niemal tylko i wyłącznie o utrzymanie swojego prowadzenia.

1
1
73'

Małe ostrzeżenie dla Szkocji, ale niezmiennie częściej podnosi się temperatura nie w jej, a w polu karnym przeciwnika. Po wrzutce z rzutu wolnego wydawało się, że musi być uderzenie w kierunku bramki Predraga Rajkovicia, jednak w tym kotle sprytniejsi okazali się gospodarze.

1
70'
70'

Dwie akcje po przeciwnych stronach boiska podsumowane nieznacznie niecelnymi uderzeniami. Callum McGregor huknął z dystansu, a Sergej Milinković-Savić główkował po wrzutce z głębi pola. To zapowiada większe emocje w ostatnim fragmencie widowiska.

1
68'

Ponownie reprezentacja Szkocji, która po przerwie gra na własnych warunkach. Serbia snuje się po boisku. Jedno przyspieszenie wprowadzonego z ławki rezerwowych Filipa Mladenovicia to zdecydowanie za mało, żeby odebrać przeciwnikom prowadzenie.

2
2
67'

Kolejne podania zagrywane na połowę reprezentacji Serbii i przyjezdni nie zamierzają ograniczać się wyłącznie do kurczowego chronienia jednobramkowego prowadzenia.

1
2
64'

Szkocja rozsądnie zarządza swoim prowadzeniem i nie pozwala gospodarzom na kreowanie sytuacji podbramkowych. Na dodatek akcja przyjezdnych z wykorzystaniem Johna McGinna przyniosła im korner. Mogą spokojnie oddychać defensorzy.

2
1
2
2
61'

Selekcjoner reprezentacji Serbii postanowił ożywić grę ofensywną Filipem Mladenoviciem. Pierwsza szarża zawodnika Legii Warszawa została podsumowana wstrzeleniem, ale zablokowanym przez powracającego defensora Szkocji.

1
2
59'
57'

Reprezentacja Serbii już nie może chować się za plecami swoich przeciwników. Widać wyraźne ożywienie w działaniach ofensywnych gospodarzy, jednak bramkarz David Marshall niezmiennie nie musi zdawać żadnych skomplikowanych egzaminów między słupkami.

1
1
1
55'

Szkocja na prowadzeniu w Belgradzie.

1
1
52'

Gol! Strzelił Ryan Christie. Asystował mu Callum McGregor.

Reprezentacja Szkocji na prowadzeniu! Rozsypała się obrona Serbii dwa razy w ciągu dwóch minut i dostała za to karę. Po koszmarnej stracie Filipa Kosticia blisko własnego pola karnego błyskawiczna akcja bramkowa została przeprowadzona przez Calluma McGregora oraz Ryana Christiego. Strzelec sprytnie ułożył sobie futbolówkę na stopie i zza linii pola karnego umieścił ją od słupka w siatce. Predrag Rajković nie zareagował na linii i gospodarze muszą gonić przeciwnika.

Szkocja
4
3
3
3
51'

Ogromna szansa na otworzenie wyniku przed Andrewem Robertsonem! Kapitan reprezentacji Szkocji powinien oddać zdecydowanie lepsze uderzenie z kilkunastu metrów. Nikt go nie atakował, mimo to nie zdołał przymierzyć pod poprzeczkę. Dobrze zachował się w tej akcji Lyndon Dykes.

1
2
1
1
1
49'

Żółtą kartkę otrzymał Nemanja Gudelj za ostre przewinienie na Johnie McGinnie.

47'

John McGinn na połowie przeciwnika. Blisko pola karnego reprezentacji Serbii zwlekał za długo z oddaniem uderzenia albo oddaniem futbolówki kompanowi. Dlatego poradzili sobie gracze z Bałkanów.

2
1
46'

Rozpoczęła się druga połowa na belgradzkiej Marakanie. Tym razem od środka gospodarze. Selekcjonerzy nie zdecydowali się na ożywienie tej kunktatorskiej rywalizacji wprowadzeniem zmienników w przerwie.