Albania. Schodzi: Qazim Laci. Wchodzi: Ylber Ramadani.

1
1
1
86'

Reprezentacja Albanii nadal bez celnego uderzenia i to może być nietypowe zgrupowanie dla Nicka Pope'a, na którym nie zmierzy się z żadnym strzałem. Cała nadzieja na zatrudnienie bramkarza Anglii pozostaje w Polakach.

6
3
1
1
84'

Albania nie ma dużo do zaproponowania w ofensywie. Gospodarze dostali pozwolenie od przeciwników na dłuższe utrzymanie się w posiadaniu piłki i zaprezentowanie możliwości w ataku pozycyjnym. Nie korzystają z tego i Anglia przybliża się dużymi krokami do zwycięstwa.

3
3
2
3
4
81'

Anglia. Schodzi: Phil Foden. Wchodzi: Jesse Lingard.

1
79'

Żółtą kartkę otrzymał Elseid Hysaj za ostre przewinienie.

2
1
1
1
78'

Ledian Memushaj miał ochotę na wymierzenie kary reprezentantom Anglii za nierozważne zachowanie na przedpolu Nicka Pope'a. W ostatnim momencie bramkarza ratował Luke Shaw i nie pozwolił na oddanie strzału z bliska do siatki.

1
1
1
76'

Reprezentacja Anglii kreuje sytuacje podbramkowe i szuka możliwości uatrakcyjnienia wyniku. Zrobiło się więcej miejsca na połowie gospodarzy, czego nie potrafił wykorzystać między innymi dopiero co wprowadzony na boisko James Ward-Prowse.

2
1
1
73'

Żółtą kartkę otrzymał Harry Kane za ostry atak w polu karnym przeciwnika.

#0
Anglia
6
4
1
2
71'

Albania. Schodzi: Keidi Bare. Wchodzi: Ledian Memushaj.

Keidi Bare #7
2
2
1
71'

Anglia. Schodzi: Kalvin Phillips. Wchodzi: James Ward-Prowse.

#0
#0
3
3
3
2
68'

Żółtą kartkę otrzymał Kyle Walker za ratowanie się brzydkim faulem po stracie piłki.

#0
Anglia
4
4
2
1
66'

Drużyna z południa kontynentu ma problem z przeprowadzeniem niebezpiecznego ataku. Nick Pope ponownie nie ma możliwości do zaprezentowania umiejętności. Podobnie rzecz się miała w poprzednim meczu przeciwko San Marino.

5
2
1
1
63'

Gol! Strzelił Mason Mount. Asystował mu Harry Kane.

Nadspodziewanie dużo miejsca zrobiło się w polu karnym reprezentacji Albanii. Karygodnie zachowali się gospodarze, a doświadczeni podopieczni Garetha Southgate'a wyłącznie na to czekali i podwoili prowadzenie. Harry Kane dorzucił asystę do wcześniejszego gola, a egzekucji dokonał celnym uderzeniem Mason Mount. Konfrontacja jest na 99 procent rozstrzygnięta. Faworyt ma dwubramkową zaliczkę.

10
62'

Konfrontacje o panowanie w centrum boiska. Reprezentacja Albanii została wzmocniona wprowadzeniem z ławki rezerwowych na boisko trzech naładowanych energią zawodników. Gareth Southgate na razie pozwala kontynuować rywalizację podstawowym podopiecznym.

5
4
1
59'

Albania. Schodzi: Armando Broja. Wchodzi: Ermir Lenjani.

Armando Broja #17
2
2
1
1
59'

Albania. Schodzi: Hysen Memolla. Wchodzi: Klaus Gjasula.

59'

Albania. Schodzi: Sokol Cikalleshi. Wchodzi: Rey Manaj.

57'

Selekcjoner gospodarzy przygotowuje do wprowadzenia z ławki rezerwowych na boisko pierwszych zmienników. Mało brakowało, a do roszad personalnych doszłoby przy dwubramkowym prowadzeniu reprezentacji Anglii. Harry Kane nie przymierzył z bliska do siatki.

4
4
2
2
2
52'

Możliwość podwojenia prowadzenia przez reprezentację Anglii. Niebezpieczna akcja została przeprowadzona przez Raheema Sterlinga oraz Phila Fodena. Albania została uratowana przez Etrita Berishę, który sparował piłkę na słupek po uderzeniu z kilkunastu metrów.

4
3
2
1
50'

Początek drugiej połowy bez zasadniczej zmiany w obrazie meczu. Anglia utrzymała się w posiadaniu piłki na połowie przeciwnika, a gospodarze niezdarnie zabierali się do pressingu.

5
5
1
2
2
46'

Najwyraźniej spieszyło się zawodnikom z powrotem z szatni na boisku. Druga połowa już się rozpoczęła, a Anglia przystąpiła do niej ze skromnym prowadzeniem. Albania musiała w przerwie zastanowić się nad sposobem na doprowadzenie do remisu.

6
7
1
1
komentarz

77 procent posiadania piłki przez reprezentację Anglii przełożyło się dotąd na pięć uderzeń, z których dwa były celne. Można je szybko wymienić. Pierwsza próba Kyle'a Walkera z dystansu została obroniona przez Etrita Berishę, a druga Harry'ego Kane'a doprowadziła już do zmiany wyniku. Gospodarze bez strzału w lustro bramki Nicka Pope'a.

2
42'

Reprezentacja Anglii rozpędzała się powoli, ale zdążyła zdobyć prowadzenie w pierwszej połowie. Nie trzeba było długo czekać na kolejną możliwość pokonania strzałem Etrita Berishy. Potężnie kopnięta futbolówka odbiła się od poprzeczki. Wygląda na to, że rozsypała się obrona gospodarzy.

8
6
1
2
5
38'

Gol! Strzelił Harry Kane. Asystował mu Luke Shaw.

Kapitan reprezentacji Anglii uśpił obrońców przeciwnika swoją dotychczas bierną postawą na desancie. W odpowiednim momencie znalazł się w dobrym miejscu, uciekł defensorowi i strzałem głową zdobył prowadzenie dla przyjezdnych. Harry Kane wykorzystał dośrodkowanie z lewego skrzydła Luke'a Shawa.

54
37'

Także Harry Kane nie opanował futbolówki na wysokości pola karnego przeciwnika. Brakuje pomocy napastnika Tottenhamu Hotspur, którego aktywność w ofensywie ogranicza się na razie do oddania strzału z rzutu wolnego w kumpla z reprezentacji.

5
7
2
2
3
36'

Ospale i jednowymiarowo podopieczni Garetha Southgate'a, którzy pogubili się na obrzeżach pola karnego przeciwnika. Albania odpowiedziała kontratakiem, jednak crossowe podanie nie zostało opanowane przez rozpędzonego na prawym skrzydle Armando Broję.

5
6
2
4
1
32'

Pierwszy egzamin dla bramkarza reprezentacji Albanii. Gareth Southgate pokrzyczał na swoich podopiecznych, a ci odpowiedzieli strzałem z dystansu Kyle'a Walkera. Etrit Berisha interweniował z dużym wyczuciem, a ponadto miał szczęście, że futbolówka poleciała prosto w niego.

9
9
2
30'

Na zakończenie drugiego kwadransa dośrodkowanie Phila Fodena z lewego skrzydła. Zostało ono wyekspediowane przez rozstawionych w odpowiednich miejscach zawodników w czerwono-czarnych strojach. Pozostało tylko kilkanaście minut na otwarcie rezultatu w pierwszej połowie.

8
12
5
2
1
28'

Wstrzelenie w pobliże bramki Etrita Berishy i zakotłowało się po przyspieszeniu Masona Mounta. Już leżał na łopatkach bramkarz reprezentacji Albanii, ale mógł liczyć na interwencję ustawionego w pobliżu Ardiana Ismajliego. Kontratak gospodarzy zakończył się niedopieszczonym podaniem Elseida Hysaja do napastnika.

5
6
1
1
27'

Skuteczne zachowanie w obronie Berata Djimsitiego. Albania ponownie pilnowała drogi do własnej bramki, a reprezentacja Anglii musi zastanowić się nad bardziej kreatywnymi sposobami atakowania.

8
7
1
1
25'

Ospale przyjezdni i oddali piłkę za darmo Etritowi Berishy. Defensywa, oparta na zawodnikach znanych z włoskich boisk, interweniuje dotąd z dużym wyczuciem oraz wysoką skutecznością.

9
6
1
4
22'

Po nierozsądnym przewinieniu Ardiana Ismajliego możliwość pokonania Etrita Berishy uderzeniem z rzutu wolnego. Harry Kane spróbował zdobyć gola płaskim strzałem, ale trafił w pośladki Harry'ego Maguire'a, który na dodatek nieprzepisowo próbował rozbić mur Albanii.

10
10
1
1
22'

Żółtą kartkę otrzymał Keidi Bare za protestowanie.

Albania
4
4
1
3
18'

Nieudane rozegranie Anglii na połowie przeciwnika. Gospodarze naładowani energią i nie pozwalają na razie podopiecznym Garetha Southgate'a na kreowanie sytuacji podbramkowych. Zaczyna delikatnie denerwować się selekcjoner.

9
5
2
15'

Minął kwadrans konfrontacji i sytuację podbramkową stworzyli sobie gospodarze. Szybkim atakiem wysłali przeciwnikom poważne ostrzeżenie. Reprezentacja Anglii przekonała się już, że ma do czynienia z trudniejszym przeciwnikiem niż w czwartek.

11
6
1
13'

Drugi korner dla zespołu z Wysp Brytyjskich. Kolejne dośrodkowanie w wykonaniu Phila Fodena zostało wyekspediowane, co otworzyło przed reprezentantami Albanii szansę na przeprowadzenie kontrataku. Zapachniało prowadzeniem gospodarzy, jednak ich akcja zakończyła się strzałem ponad poprzeczką Myrto Uzuniego.

8
4
4
4
3
12'

Przyjezdni wymienili podania na połowie ciasno ustawionych przeciwników z południa kontynentu. Nie znaleźli tam miejsca, przez co postanowili rozluźnić zasieki obronne reprezentacji Albanii wycofaniem piłki do Nicka Pope'a.

8
6
1
1
1
10'

Nic specjalnego w ostatnich minutach. Reprezentacja Anglii budowała dwa, trzy ataki pozycyjne, ale jedynym jej łupem okazał się korner. Odchodzące dośrodkowanie spod chorągiewki zostało podsumowane kompletnie nieudanym strzałem Johna Stonesa.

7
7
5
1
6'

Anglia ustawiona coraz wyżej na boisku. Po agresywnym odbiorze futbolówki akcja przeprowadzona ponownie z wykorzystaniem prawej flanki. Próba dostarczenia płaskiego dośrodkowania do Harry'ego Kane'a została zablokowana przez Frederica Veseliego.

10
11
1
1
2
4'

Pierwsza szarża Anglii z wykorzystaniem ustawionego na prawej stronie boiska Raheema Sterlinga. Dynamiczny zawodnik zbiegł w kierunku narożnika pola karnego Albanii i szukał tam miejsca do zatrudnienia uderzeniem Etrita Berishy. Wiadomo już, że poszukiwania były bezowocne.

11
10
1
3'

Gospodarze w czerwonych koszulkach, a także czarnych spodenkach oraz getrach. Anglia w białych strojach i poczekała ona początkowo na przeciwnika na własnej połowie boiska. Albania odrobinę niezdarnie w ataku pozycyjnym.

7
5
1
1
1
17:58

Za drużynami hymny narodowe. Kapitanami są Etrit Berisha oraz Harry Kane.

7
6
1
4
4
17:31

Gareth Southgate nie eksperymentuje przed najbliższym spotkaniem. Najwyraźniej uznaje reprezentację Albanii za znacznie poważniejszego przeciwnika niż San Marino. Do jedenastki Anglii powrócił między innymi Harry Kane, któremu w ofensywnym trio będą towarzyszyć Raheem Sterling oraz Mason Mount.