Andora
15' Moises San Nicolas 36' Albert Alavedra 73' Marc Vales 83' Marc Pujol 90+2' Marc Pujol
Węgry
34' Adam Nagy 45+2' Attila Fiola 51' Daniel Gazdag 59' Laszlo Kleinheisler 88' Szilveszter Hangya 90' Loic Nego
1:4
Obejrzyj wideo Ukryj wideo

Reprezentacja Węgier wykonała zadanie w Andorze. Ponownie nie wystrzeliła piłkarskich fajerwerków w powietrze, ale potrafiła wypunktować nisko notowanego w rankingu FIFA przeciwnika 4:1. Najważniejsza była bramka zdobyta do szatni. W drugiej połowie przyjezdni punktowali przeciwnika, a trafienie honorowe w doliczonym czasie na ten moment rywalizacji w grupie nie ma dużego znaczenia. Podopieczni Marco Rossiego zdobyli siedem punktów w czasie marcowego zgrupowania.

Gol! Strzelił Marc Pujol.

Na pocieszenie dla dzielnych szczególnie w pierwszej połowie gospodarzy trafienie honorowe z rzutu karnego.

Będzie rzut karny dla Andory w doliczonym czasie!

Doliczony czas.

Gol! Strzelił Loic Nego. Asystował mu Adam Szalai.

Tak to wyglądało, że reprezentacja Andory już nawet nie udaje, że po trzech nieudanych meczach ma pomysł oraz energię do odpierania ostatnich ataków Węgier. Skorzystał z tego wprowadzony na boisko z ławki rezerwowych Loic Nego.

Żółtą kartkę otrzymał Szilveszter Hangya za ostre przewinienie.

Ostatni fragmencik spotkania, które zostało rozstrzygnięte przez reprezentantów Węgier w końcówce pierwszej połowy meczu, a także na początku drugiej. Niebezpiecznie zaatakowali Daniel Gazdag oraz David Siger. Coraz mniej energii przejawiają gospodarze do walki.

Węgry. Schodzi: Gergo Lovrencsics. Wchodzi: Kevin Varga.

Węgry. Schodzi: Laszlo Kleinheisler. Wchodzi: Loic Nego.

Żółtą kartkę otrzymał Marc Pujol za ostre przewinienie krótko po wbiegnięciu na boisko.

Andora. Schodzi: Ricard Fernandez. Wchodzi: Aaron Sanchez.

Andora. Schodzi: Albert Alavedra. Wchodzi: Marc Rebes.

Andora. Schodzi: Marcio Vieira. Wchodzi: Marc Pujol.

Pozostał kwadrans podstawowego czasu. W pewnym momencie wydawało się, że podtrzymanie średniej trzy gole na mecz będzie trudne dla reprezentacji Węgier, a jednak udało się, a jest jeszcze możliwość poprawienia rezultatu. Ponownie szarżował na połowie gospodarzy Laszlo Kleinheiser.

Żółtą kartkę otrzymał Marc Vales za ostre przewinienie.

Roland Varga wbiegł na boisko zamiast Nemanji Nikolicia i również chce przekonać selekcjonera Marco Rossiego o swojej przydatności. Akcja reprezentacji Węgier z wykorzystaniem rezerwowego napastnika i zapachniało kolejnym trafieniem przyjezdnych.

Aktualny wynik nie rozbudza wyobraźni przed ostatnią fazą spotkania. Reprezentacja Węgier długo nie potrafiła przebić się przez zasieki obronne przeciwnika, ale po rozwiązaniu worka z bramkami, pada jedna za drugą.

Andora. Schodzi: Alex Martinez. Wchodzi: Cristian Martinez.

Andora. Schodzi: Moises San Nicolas. Wchodzi: Chus Rubio.

Węgry. Schodzi: Nemanja Nikolić. Wchodzi: Roland Varga.

Węgry. Schodzi: Adam Nagy. Wchodzi: David Siger.

Gol! Strzelił Laszlo Kleinheisler. Asystował mu Attila Szalai.

Od tego momentu można śmiało powiedzieć, że reprezentacja Węgier ma komplet punktów w kieszeni. Po poprzednim golu można było jeszcze posiadać cień wątpliwości. Laszlo Kleinheiser potwierdził trafieniem do bramki aktywność od początku pojedynku. Attila Szlai obsłużył do dograniem, a pomocnik doskonale widział, co trzeba zrobić w tej sytuacji z futbolówką.

Nemanja Nikolić, były napastnik Legii Warszawa, z dwiema asystami.

Gol! Strzelił Daniel Gazdag. Asystował mu Nemanja Nikolić.

Rośnie przewaga reprezentacji Węgier, która przybliża się dużymi krokami do odniesienia zwycięstwa. Pierwsza tak dynamiczna oraz interesująca akcja po powrocie drużyn na boisko i jest drugie trafienie do bramki Josepa Gomesa. Wprowadzenie z ławki rezerwowych Daniela Gazdaga okazało się świetnym wyborem selekcjonera. Przymierzył on precyzyjnie głową na zakończenie akcji zainicjowanej wykopem przez Denesa Dibusza.

Gra została wznowiona. Zdobyta rzutem na taśmę w pierwszej połowie bramka daje odrobinę spokoju przyjezdnym. Andora ma prawo czuć się zdemobilizowana. Rozegrała naprawdę solidną część meczu, a wynik i tak się nie zdadza. Być może pokusi się o pierwszego gola w eliminacjach po powrocie z szatni na boisko.

Czy Andora wyrówna po przerwie?

Pachniało niespodzianką. Reprezentacja Węgier nie miała łatwości w kreowaniu sytuacji podbramkowych i krążyła bez celu oraz pomysłu wokół pola karnego strzeżonego przez Josepa Gomesa. Po 45 minutach było bezbramkowo, ale był jeszcze doliczony czas, a w nim Attila Fiola dał prowadzenie faworytom. Węgrzy z zaliczką 1:0.

Gol! Strzelił Attila Fiola. Asystował mu Nemanja Nikolić.

W doliczonym czasie reprezentanci Węgier odnaleźli drogę do bramki przeciwnika. Rzutem na taśmę klasyczny gol strzelony do szatni. Sposób na przerwanie łańcucha obronnego gospodarzy znalazł Attila Fiola, który pokazał napastnikom, jak należy zachować się pod bramką przeciwnika.

Nie jest problemem wskazanie najgroźniejszego z reprezentantów Andory. To Ricard Fernandez, który zaatakował w porozumieniu z Alexem Martinezem. Ten drugi starał się pokonać swoim sprytnym uderzeniem Denesa Dibusza, ale jak było zero do zera, tak pozostaje.

Pozostało jeszcze kilka minut w pierwszej połowie, więc reprezentacja Węgier ma jeszcze trochę czasu na zagrożenie gospodarzom kreatywnym atakiem. Na razie podopieczni Marco Rossiego nie rozpieszczają swoich kibiców.

Żółtą kartkę otrzymał Albert Alavedra za ostre przewinienie.

Żółtą kartkę otrzymał Adam Nagy za nieładne zachowanie po gwizdku.

Nie minęły dwa kwadranse meczu i w reprezentacji Węgier doszło do pierwszej zmiany personalnej. Prawdopodobnie była ona spowodowana urazem pomocnika. Nowy zawodnik wkroczył do środka pola w miejsca Zsolta Kalmara. Ciekawe, czy ożywi niewyraźne poczynania ofensywne reprezentacji Węgier.

Węgry. Schodzi: Zsolt Kalmar. Wchodzi: Daniel Gazdag.

Kibice w Andorze i na Węgrzech czekają na jakiś przełom w tej konfrontacji. Czekamy również my. Pokazuje się często na połowie przeciwnika Laszlo Kleinheiser i bierze na siebie odpowiedzialność za poczynania przyjezdnych. Kopnięta przez niego piłka przeleciała obok słupka w bramce strzeżonej przez Josepa Gomesa.

Była możliwość zaskoczenia zaprawionej w bojach defensywy reprezentacji Andory ze stałego fragmentu gry, jednak nie została ona wykorzystana. Gospodarze mierzyli się z ogromną liczbą dośrodkowań w poprzednim meczu eliminacji przeciwko Polsce i walkę o górne piłki mają przećwiczoną.

Próbują cokolwiek zdziałać gospodarze, ale efekt taki jak widać w wyniku. Reprezentacja Węgier jakby w szoku i nie ma dotąd sposobu na narzucenie swoich warunków przeciwnikom.

Żółtą kartkę otrzymał Moises San Nicolas za ostre przewinienie na Szilvesztrze Hangyi.

Kompletnie nieudana wymiana podań w wykonaniu gospodarzy. Futbolówka uciekła im pod nogi Denesa Dibusza, a zadaniem powierzonym bramkarzowi reprezentacji Węgier było otwarcie gry oraz zainicjowanie ataku pozycyjnego.

Ricard Fernandez miał możliwość pokonania Denesa Dibusza swoim uderzeniem. Odrobina szczęścia po stronie reprezentacji Węgier, jednak z takim podejściem do gospodarzy będzie podopiecznym Marco Rossiego trudno o osiągnięcie korzystnego wyniku. Na razie pierwsze śliwki robaczywki.

Reprezentacja Andory nie ustawiła podwójnych barykad przed przeciwnikami. Gospodarze mają w pamięci odniesione w 2017 roku zwycięstwo z Węgrami i starają się odpowiadać swoimi atakami. Nie można mówić o zagrożeniu bramce Denesa Dibusza, ale wygląda to w miarę obiecująco.

Pierwsze próby przedostania się pod bramkę strzeżoną przez Josepa Gomesa. Podopieczni Marco Rossiego w posiadaniu futbolówki i dość pieczołowicie wymieniają się podaniami na obrzeżach pola karnego przeciwnika. Na razie brakuje elementu przyspieszenia, czegoś niekonwencjonalnego.

Rozpoczęła się konfrontacja reprezentacji Węgier w Andorze. Nie trzeba specjalnie przekonywać, że to przyjezdni są faworytami do zdobycia kompletu punktów. Gospodarze tradycyjnie w roli zespołu skazanego na niepowodzenie, ale z silnym postanowieniem sprawienia niespodzianki.

Sędzia: Vilhjalmur Alvar Thorarinsson (Islandia)

W poprzednim meczu reprezentacji Andory oraz Węgier doszło do niespodziewanego rozstrzygnięcia. Nisko notowana w rankingu FIFA drużyna zwyciężyła na własnym terenie 1:0. Zaskoczyła Madziarów po trzech porażkach z rzędu z nimi. Na możliwość odegrania się drużyna z Węgier czekała blisko cztery lata.

Marco Rossi na konferencji prasowej przed meczem przeciwko Andorze.

Reprezentacja Węgier ma w tabeli cztery punkty. Drużyna prowadzona przez Marco Rossiego rozpoczęła eliminacje od zremisowanego 3:3 meczu z Polską. W kolejnym spotkaniu mierzyła się z łatwiejszym przeciwnikiem i odniosła zwycięstwo 3:0 z San Marino.

Węgrzy wygrali poprzedni mecz w San Marino.

Andora nie pokazała wiele interesującego w poprzednim meczu przeciwko Polakom. Na stadionie Legii Warszawa koncentrowała się przede wszystkim na defensywie i nie zagroziła ani jednym uderzeniem celnym Wojciechowi Szczęsnemu. W obronie fragmentami radziła sobie poprawnie, mimo to została wypunktowana przez Roberta Lewandowskiego i Karola Świderskiego.

Andora nie zapunktowała w dotychczasowych meczach eliminacji mistrzostw świata, a nawet nie strzeliła w nich gola. Drużyna z południa kontynentu poniosła porażki 0:1 z Albanią oraz 0:3 z Polską.

W cieniu prestiżowego dla reprezentacji Polski meczu z Anglią dojdzie między innymi do pojedynku Andory z Węgrami. Drużyna prowadzona przez Marco Rossiego ma zamiar wykorzystać spotkanie z jednym z europejskich dostarczycieli punktów do przesunięcia się na pierwsze albo drugie miejsce w tabeli.