4
16
90'

Gol! Strzelił Aleksandar Mitrović. Asystował mu Dusan Tadić.

Szok w Portugalii! Zrozpaczeni kibice. Gol w ostatniej minucie podstawowego czasu zmiennika sprawia, że to Serbia jest o krok od awansu do mistrzostw świata. Nie szło gościom, ale zdążyli zadać bolesny cios.

207
97
29
17
22
89'

Serbia. Schodzi: Filip Kostić. Wchodzi: Luka Jović.

12
8
8
8
6
86'

Nerwowa jest ta druga połowa. Portugalia chce przede wszystkim utrzymać korzystny wynik. Może to być nawet remis. Serbia próbuje różnych sposobów, ale miała w tym meczu lepszy fragment, w którym z większą łatwością przychodziło jej kreowanie sytuacji podbramkowych.

13
7
4
7
9
84'
10
6
4
3
4
84'

Portugalia. Schodzi: Diogo Jota. Wchodzi: Joao Felix.

4
4
5
5
5
82'

Rui Patricio interweniował bez zarzutu w pobliżu własnej bramki po dośrodkowaniu Dusana Tadicia. Reprezentacja Serbii próbuje wepchnąć piłkę do siatki coraz prostszymi środkami, a pośpiech bywa złym doradcą.

10
5
5
5
6
80'

Niepokój w Lizbonie.

10
7
7
3
6
78'

Joao Cancelo wypracował wznowienie od rzutu rożnego w komitywie z Cristiano Ronaldo. Dośrodkowanie spod chorągiewki trafiło do dynamicznego defensora, ale ten nie potrafił oddać uderzenia tak dobrego, żeby pokonać Predraga Rajkovicia.

3
3
2
2
2
75'

Pozostał kwadrans podstawowego czasu, a najważniejsze pytanie brzmi, czy reprezentacja Portugalii wytrzyma wszystkie nadchodzące ataki Serbii. Na razie druga połowa przebiega w miarę spokojnie dla gospodarzy, ale to może być cisza przed burzą.

6
4
5
3
3
72'

Cristiano Ronaldo nie oddał jeszcze w tym meczu bardzo groźnego strzału, ale chyba Serbom nie trzeba przypominać, że takiego zawodnika trzeba pilnować w każdej sekundzie od pierwszego do ostatniego gwizdka sędziego.

9
5
4
4
3
70'

Żółtą kartkę otrzymał Nikola Milenković za ostre przewinienie.

5
2
3
3
1
69'
68'

Żółtą kartkę otrzymał Renato Sanches za kolejny faul.

1
1
1
2
4
66'

Żółtą kartkę otrzymał Strahinja Pavlović za przewinienie.

2
1
1
2
1
65'

Serbia. Schodzi: Milos Veljković. Wchodzi: Uros Spajić.

64'
64'
61'

Żółtą kartkę otrzymał Joao Moutinho za faul.

1
2
1
1
3
60'

Wyczekiwana przez kibiców w Serbii akcja przyjezdnych. Rozpędzonemu Filipowi Kosticiowi nie udało się uruchomić odpowiednio wypieszczonym dograniem ani Dusana Vlahovicia, ani Aleksandara Mitrovicia. Za zawodnikami godzina konfrontacji w Lizbonie.

2
1
58'

Dobre wyjście poza własne pole karne bramkarza reprezentacji Serbii. Nie pozwolił on napastnikowi na opanowanie futbolówki po podaniu prostopadłym. Podobnych wolnych przestrzeni może być coraz więcej, jeżeli przyjezdni nie strzelą gola.

1
1
1
1
2
55'

Na razie nie zmienia Fernando Santos.

1
2
53'

Interwencja Ruiego Patricio, sprawdzonego po raz pierwszy tego wieczoru przez Aleksandara Mitrovicia. Bramkarz reprezentacji Portugalii ma się za co rehabilitować, ponieważ to jego błąd pomógł Serbom wrócić do gry o mundial.

1
1
2
51'

Portugalia zaatakowała lewą stroną boiska. Ani dobrego dośrodkowania, ani uderzenia, jednak doszło do małego zamieszania w polu karnym reprezentacji Serbii. Na pewno goście musieli sposobić się do powrotu.

2
2
1
47'

Serbia w drugiej połowie nie ma czego bronić, dlatego jej selekcjoner postanowił wprowadzić drugiego napastnika Aleksandara Mitrovicia zamiast defensywnego pomocnika Nemanji Gudelja. Dołączył on na desancie do Dusana Vlahovicia.

1
1
46'

Pora na wznowienie konfrontacji. Tak teraz, jak przed pierwszym gwizdkiem bliżej awansu do mistrzostw świata jest reprezentacja Portugalii. Serbia pokazała jednak, że potrafi być niebezpieczna i na pewno poszuka rozstrzygnięcia meczu w drugiej połowie.