Słowacja
38' Milan Skriniar 45+2' Jakub Hromada 74' Robert Mak
Rosja
17' Rifat Żemaletdinow 33' Artiom Dziuba 71' Mario Fernandes
2:1

Koniec konfrontacji w Trnavie. Jakości brakowało, ale było fragmentami interesująco. W pierwszej połowie Milan Skriniar dał prowadzenie gospodarzom po dośrodkowaniu Roberta Maka z rzutu rożnego. Rosja odpowiedziała trafieniem Mario Fernandesa. Pozostało kilkanaście minut na rozstrzygnięcie pojedynku. Zrobił to Robert Mak strzałem z kilkunastu metrów. Słowacja podniosła się po remisach z Cyprem oraz Maltą i zwyciężyła 2:1. Rosja straciła pierwsze punkty w eliminacjach.

Reprezentacja Słowacji skoncentrowana na odpieraniu ostatnich w meczu ataków przyjezdnych. Była możliwość doprowadzenia do remisu po przewinieniu Juraja Kucki kilka metrów od narożnika własnego pola karnego. Dośrodkowanie z rzutu wolnego zostało jednak poskromione.

Słowacja. Schodzi: Ivan Schranz. Wchodzi: David Strelec.

Słowacja. Schodzi: Peter Pekarik. Wchodzi: Lukas Pauschek.

Doliczone pięć minut.

Szybują coraz to nowe dośrodkowania w pole karne reprezentacji Słowacji. Tomas Hubocan ucierpiał w pojedynku w powietrzu, dlatego gra została przerwana gwizdkiem przez hiszpańskiego sędziego.

Brawurowa i skuteczna interwencja Dusana Kuciaka. Silni Aleksandr Sobolew oraz Artiom Dziuba rozbijają defensywę reprezentacji Słowacji, ale zabrakło uderzenia w odpowiednim momencie. Futbolówka została wyekspediowana sprzed nosów podopiecznych Stanisława Czerczesowa.

Szczęście gospodarzy, ponieważ futbolówka przemknęła tuż obok ich bramki. Artiom Dziuba ominął Dusana Kuciaka, ale jednocześnie nie przymierzył do siatki. Kompan obdarzonego dobrymi warunkami fizycznymi napastnikami jeszcze starał się coś zdziałać w pobliżu linii bramkowej, ale bez efektu.

Reprezentanci Słowacji mieli dużo do powiedzenia prowadzącemu spotkanie Hiszpanowi. Ich zdaniem powinni mieć możliwość skrzywdzenia przeciwnika z rzutu rożnego, tymczasem wznowienie zostało przyznane Antonowi Szuninowi.

Nie nacieszyli się przyjezdni kompromisowym rezultatem i muszą ponownie szukać sposobu na wyrównanie. Nie klei się gra podopiecznym Stanisława Czerczesowa, a pozostało im zaledwie 10 minut podstawowego czasu na dopadnięcie dobrze dysponowanego przeciwnika.

Słowacja. Schodzi: Robert Mak. Wchodzi: Michal Duris.

Gol! Strzelił Robert Mak. Asystował mu Tomas Hubocan.

Nie na długo rozchmurzył się Stanisław Czerczesow. Gospodarze ponownie znajdują się na prowadzeniu. Robert Mak dorzucił gola do wcześniejszej asysty. Opanował piłkę po podaniu z lewego skrzydła, po czym zatańczył z Rosjanami w polu karnym. Po wypracowaniu sobie miejsca do oddania uderzenia, pokonał Antona Szunina płaskim kopnięciem.

Gol! Strzelił Mario Fernandes.

Reprezentacja Rosji doprowadziła do remisu i ma jeszcze sporo czasu na rozstrzygnięcie pojedynku. Uderzenie z linii pola karnego Dalera Kuzjajewa zostało powstrzymane nogami przez Dusana Kuciaka, ale była jeszcze dobitka Mario Fernandesa.

Przed ostatnim fragmentem spotkania należy spodziewać się huraganowych ataków reprezentacji Rosji. Stanisław Czerczesow postanowił wymienić swojego podopiecznego po zaledwie 20 minutach spędzonych na boisku. Trwa szukanie sposobu na obronę naszych południowych sąsiadów.

Rosja. Schodzi: Andriej Mostowoj. Wchodzi: Aleksandr Sobolew.

Przez moment wyszli ze swoich stref w obronie reprezentacji Słowacji, co nie zostało wykorzystane przez rozpędzonego Andrieja Mostowoja. Odrobina paniki w szeregach gospodarzy, ale bez przykrych dla nich konsekwencji.

Nabiera rumieńców konfrontacja. Piłka przemknęła niebezpiecznie blisko bramki Dusana Kuciaka po dośrodkowaniu z lewego skrzydła. Zabrakło Artioma Dziuby, żeby wpakować futbolówkę z bliska do sieci.

Słowacja. Schodzi: Jakub Hromada. Wchodzi: Patrik Hrosovsky.

W ostatnich minutach jedna próba pokonania Antona Szunina. Juraj Kucka wypracował sobie miejsce do oddania potężnego uderzenia zza linii pola karnego. Kopnięta przez niego futbolówka przeleciała nieznacznie ponad poprzeczką. Reprezentacja Słowacji lepsza w kwadransie po przerwie.

Rosja. Schodzi: Rifat Żemaletdinow. Wchodzi: Aleksiej Miranczuk.

Jeszcze raz reprezentanci Rosji nie znali innego niż faul sposobu na powstrzymanie szarżującego na ich połowie Juraja Kucki. Tymczasem Stanisław Czerczesow wybrał drugiego podopiecznego do wprowadzenia z ławki rezerwowych na boisko.

Przewinienie Andrieja Mostowoja na Juraju Kucce i od rzutu wolnego reprezentacja Słowacji. Robert Mak tradycyjnie ustawiony przy piłce. Po jego wrzutce kolejne uderzenie, jednak tym razem zatrzymane blisko linii bramkowej przez Antona Szunina.

Stanisław Czerczesow coraz mocniej poirytowany przebiegiem konfrontacji. Selekcjoner reprezentacji Rosji nie jest zadowolony z efektu ataków jego podopiecznych. Przed momentem beznadziejne podanie Aleksandra Gołowina zostało odprowadzone poza boisko przez Petera Pekarika.

Rozsądnie gospodarze i Ondrej Duda sprowokował rozdrażnionych reprezentantów Rosji do już dwóch przewinień po wznowieniu rywalizacji.

Pojedynek został wznowiony i reprezentanci Rosji muszą zdecydowanie poprawić się w ofensywie, jeżeli zamierzają uniknąć niespodziewanego potknięcia. Słowacja zapewne postawi na kontynuację, skoro w pierwszej połowie mecz układał się po jej myśli.

Rosja. Schodzi: Jurij Żyrkow. Wchodzi: Andriej Mostowoj.

Reprezentacja Rosji w opałach.

Czy reprezentacja Rosji wyrówna po przerwie?

Nie przebiega to spotkanie zgodnie z najbardziej prawdopodobnym scenariuszem i dlatego powinno w nim być ciekawie po przerwie. Reprezentacja Słowacji pokazuje lepszą twarz, gra konsekwentnie w obronie i objęła prowadzenie 1:0 dzięki strzałowi Milana Skriniara z dośrodkowania z rzutu rożnego Roberta Maka.

Żółtą kartkę otrzymał Jakub Hromada za przewinienie na własnej połowie boiska.

Doliczone cztery minuty.

Pierwsze uderzenie celne na bramkę Dusana Kuciaka, a ten stanął na wysokości zadania. Mario Fernandes nie pokonał doświadczonego golkipera po dośrodkowaniu z lewego skrzydła.

Ostatnie rozegrania reprezentacji Rosji na obrzeżach pola karnego przeciwnika, jednak nie wygląda to wszystko obiecująco. Podanie trafiło do Artioma Dziuby, którego gospodarze zablokowali blisko linii pola karnego.

Próba wyrównania w wykonaniu Dalera Kuzjajewa. Piłka trafiła do pomocnika reprezentacji Rosji przed polem karnym, ale jest kolejnym zawodnikiem, któremu nie udało się przymierzyć w bramkę strzeżoną przez Dusana Kuciaka.

Gol! Strzelił Milan Skriniar. Asystował mu Robert Mak.

Ponownie Milan Skriniar. Drugi mecz z rzędu z golem, a przecież w spotkaniu z reprezentacją Malty na dodatek asystował. Rosjanie nie odrobili lekcji i pozwolili na oddanie soczystego strzału głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Nasi południowi sąsiedzi wychodzą na prowadzenie dzięki pierwszemu uderzeniu celnemu w meczu.

Kolejne przewinienie na Jakubie Hromadzie. Po wrzutce Roberta Maka z rzutu wolnego przez moment otworzyła się szansa na pokonanie strzałem Antona Szunina, jednak nie została wykorzystana przez przepychających się w polu karnym reprezentantów Słowacji.

Dobre odegranie Ondreja Dudy do Juraja Kucki na wolne pole. Dośrodkowanie pomocnika znanego przede wszystkim z włoskich boisk pozostawiało bardzo dużo do życzenia i nie stanowiło żadnego problemu dla Antona Szunina.

Żółtą kartkę otrzymał Artiom Dziuba za przewinienie na Jakubie Hromadzie.

Ostra walka w Trnavie. Przynajmniej przez moment cierpieli już z bólu Gieorgij Dżykija, Mario Fernandes oraz Peter Pekarik. Teraz ostre przewinienie w centrum boiska i aż dwóch zawodników potrzebuje pomocy medycznej.

Dla odmiany możliwość zagrożenia Antonowi Szuninowi dośrodkowaniem z rzutu rożnego. Piłka ustawiona w pobliżu chorągiewki przez Roberta Maka. Po jego dośrodkowaniu gwizdek hiszpańskiego sędziego, który nie pozwolił na zakończenie ataku z powodu przewinienia.

Podniosła się temperatura w pobliżu bramki Dusana Kuciaka po dochodzącym dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Przez moment świetnie, przez moment niezdarnie, ale wybronili się podopieczni Stefana Tarkovicia. Całe zamieszanie zostało wyjaśnione przez zawodnika Lechii Gdańsk.

Gra wznowiona i niezmiennie w ataku pozycyjnym podopieczni Stanisława Czerczesowa. Gospodarze skoncentrowani na odpieraniu rozegrań przyjezdnych, podeszli do lidera grupy z dużym respektem.

Przerwa w grze spowodowana urazem Gieorgija Dżykiji po pojedynku z Ondrejem Dudą. Obrońca reprezentacji Rosji został nieco poturbowany przez byłego pomocnika Legii Warszawa.

Duża przewaga reprezentacji Rosji pod względem posiadania piłki, ale rozbrajanie defensywy przeciwnika przychodzi jej z dużym trudem. Nieco egzotyczny duet Milan Skriniar oraz Lubomir Satka funkcjonuje od początku spotkania na wysokich obrotach.

Uruchomiony przez przeciwnika został Dusan Kuciak. Bramkarz reprezentacji Słowacji poradził sobie z dośrodkowaniem z lewego skrzydła posłanym w kierunku Artioma Dziuby.

Żółtą kartkę otrzymał Rifat Żemaletdinow i będzie pauzować w kolejnym meczu.

Mario Fernandes walczył w pobliżu chorągiewki z Tomasem Hubocanem. Początkowo wściekł się Słowak, ponieważ wydawało mu się, że sędziowie z Hiszpanii przyznali korner gościom. Decyzja była jednak kompletnie inna i wznowienie od bramki Dusana Kuciaka.

Ponownie piłka wyekspediowana przez gospodarzy z okolic pola karnego. Ekipa prowadzona przez Stanisława Czerczesowa musi szukać innego sposobu na zagrożenie Dusanowi Kuciakowi. Bramkarz reprezentacji Słowacji nie zmierzył się dotąd z ani jednym uderzeniem celnym.

Nieudane rozegranie reprezentacji Słowacji, ale i tak można umiarkowanie pochwalić podopiecznych Stefana Tarkovicia za początek meczu. Rosja ma problem pod naporem gospodarzy.

Rosja zebrała piłkę po dalekim wykopie Dusana Kuciaka, ale również Mario Fernandesowi zabrakło spokoju i na początku spotkania można narzekać na zbyt małą liczbę interesujących rozegrań.

Podopieczni Stanisława Czerczesowa w rozegraniu futbolówki i szukali sposobu na przybliżenie się do bramki strzeżonej przez Dusana Kuciaka. Twardo w obronie gospodarze i nie pozwolili nikomu przedostać się z piłką w pole karne.

Po premierowych niebezpiecznych atakach jest możliwość dokończenia prezentacji drużyn. Słowacja w granatowych koszulkach i spodenkach z białymi elementami, a Rosja w czerwonych strojach z białymi wstawkami.

Pierwsza próba pokonania naładowanego energią od pierwszych minut Dusana Kuciaka. Piłka przeleciała nieznacznie obok słupka w bramce zawodnika Lechii Gdańsk po potężnym uderzeniu z rzutu wolnego Aleksandra Gołowina. Słowacja odpowiedziała niezłym atakiem i płaskie dośrodkowanie przecięło pole bramkowe Antona Szunina.

Rozpoczęła się konfrontacja na stadionie w Trnavie. Reprezentacja Słowacji miała dużo wniosków do wyciągnięcia po remisach z Cyprem oraz Maltą. Rosja zamierza pójść za ciosem po dwóch meczach zakończonych z kompletem punktów na koncie.

Rosjanie tuż przed pojedynkiem.

Czas na hymny narodowe.

Sędzia: Carlos del Cerro Grande (Hiszpania)

Podróż reprezentantów Rosji do Słowacji.

Bilans rywalizacji reprezentacji Słowacji oraz Rosji jest wyrównany. Obie odniosły po trzy zwycięstwa, a na dodatek trzy razy zremisowały ze sobą. Poprzednia konfrontacja w 2016 roku zakończyła się wynikiem 2:1 dla Słowacji.

Bezpośrednie przygotowania reprezentacji Rosji.

Rosja prezentuje się lepiej na początku eliminacji mistrzostw świata. Podopieczni Stanisława Czerczesowa są na pierwszym miejscu w tabeli z kompletem sześciu punktów. Wywalczyli go w wygranym 3:1 meczu z Maltą oraz 2:1 ze Słowenią.

W drugim meczu reprezentacja Słowacji była o krok od kompromitacji.

Nasi południowi sąsiedzi rozegrali poprzednie spotkanie jako gospodarze z Maltą. W pierwszej połowie stracili dwa gole i mieli problem z odpowiedzeniem jakimkolwiek interesującym atakiem. Motorem napędowym przeprowadzonego po przerwie pościgu był środkowy obrońca Milan Skriniar. Głównie dzięki niemu stanęło na remisie 2:2.

Słowacja ma dwa punkty w grupie H. Nie jest to okazały dorobek, biorąc pod uwagę, że mierzyła się z europejskimi przeciętniakami Cyprem oraz Maltą. Z pierwszym przeciwnikiem zremisowała 0:0, a z drugim 2:2. Oba podziały punktów można było nazwać szczęśliwymi.

Reprezentacja Słowacji będzie pierwszym przeciwnikiem Polski na Euro 2020. W eliminacjach do mistrzostw świata w Katarze nie spisuje się dotąd dobrze, a jej trzecim rywalem będzie Rosja. Spotkanie zostanie rozegrane na stadionie w Trnavie.