KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe
Paulo Sousa ogłasza kadrę na Euro 2020
 • 17 Maja 2021, 12:00

Jeden obecny zawodnik Lecha, ale też sporo byłych.

 

Kamil Grosicki tylko na liście rezerwowej i prawdopodobnie będzie widzem turnieju.

 

Najważniejsze wypowiedzi selekcjonera zebrane w jednym miejscu!

 

Kadra będzie do 9 czerwca w Opalenicy, po czym przeniesie się do swojej bazy pobytowej w Sopocie.

Pytanie o brak zawodników Legii Warszawa w kadrze.

Musimy brać pod uwagę charakterystykę zawodników, wcześniejsze trzy mecze, nasz pomysł na zespół.

Skromnie.

 

Pytanie o Kacpra Kozłowskiego.

Wiek nie ma znaczenia. Jego potencjał, mentalność, przygotowanie fizyczne pozwalają mu już być w reprezentacji Polski. On ma przed sobą przyszłość.

 

   

Pytanie o Sebastiana Szymańskiego.

Chcieliśmy wykorzystać go na prawym skrzydle, to utalentowany zawodnik. Niestety dla niego, w Dynamie gra częściej jako środkowy pomocnik. Mam inny pogląd na jego przydatność. Do innych graczy środka pola mam większe przekonanie.

Pytanie o obsadę bramki.

To pozycja bardzo ważna. Muszę podjąć decyzję o numerze jeden i rozumiem, że pojawiają się związane z tym pytania. Rozmawiałem z Wojciechem Szczęsnym o jego stylu gry. Od niego i od pozostałych bramkarzy mogę wymagać maksimum poświęcenia. Pojawiają się w piłce kontuzje i kartki.

Pytanie o Tymoteusza Puchacza i Jakuba Świerczoka.

To naturalne powołania. Nie brałem pod uwagę innych opcji.

 

   

Pytanie o Arkadiusza Recę i Krzysztofa Piątka.

Nie rozmawiałem z nimi osobiście, ale robili to współpracownicy w moim imieniu. Będę z nimi w kontakcie, żeby być na bieżąco i przekazać im, że jesteśmy jak silna rodzina.

 

Pytanie o małą liczbę skrzydłowych w kadrze.

Pamiętam Dawida Kownackiego z meczów Fiorentiny z Lechem. On może odnaleźć się nie tylko na pozycji napastnika. Potrzebujemy osób mogących grać w bliskim kontakcie, poszukujących strzałów z drugiej linii.

Pytanie o powracających Tomasza Kędziorę i Karola Linettego.

Karol Linetty miał problemy związane z koronawirusem i zmianą szkoleniowca. Ma właściwą charakterystykę, duże doświadczenie, umiejętność dostosowania do zespołu.

Pytanie o powracających Tomasza Kędziorę i Karola Linettego.

Tomasz Kędziora grał częściej w Dynamie. Ponadto przed poprzednim zgrupowaniem nie potrzebowaliśmy zawodnika o takiej charakterystyce jak on. Teraz jest zupełnie inaczej, mamy inną strategię na każdy mecz i nadzieję, że ten turniej potrwa dla nas dłużej.

Pytanie o liczebność kadry.

Decyzja była podjęta już pierwszego dnia w celu zachowania równowagi, koncentracji. Chcemy stworzyć grupę, rodzinę wypełnioną empatią.

Pytanie o zawodników na liście rezerwowej.

Muszą oni być gotowi i utrzymywać pewien poziom gotowości fizycznej. Mam nadzieję, że nie będzie kontuzji, ale musimy mieć opcje awaryjne.

Pytanie o Kamila Grosickiego.

Jest w ważnym momencie swojej kariery. Trudno było podjąć decyzję, że nie będzie go w kadrze. Emocje odstawiam jednak na boczny tor. Chcemy przyjrzeć się innej ścieżce rozwoju, która poprowadzi nas do lepszych wyników.

Paulo Sousa: Uważam na podstawie obserwacji, że podjęliśmy najlepsze możliwe decyzje. Jesteśmy pewni, że to najlepsi zawodnicy, którzy mają poparcie Polaków.

Rezerwowi: Rafał Augustyniak, Kamil Grosicki, Robert Gumny, Sebastian Szymański

Napastnicy: Dawid Kownacki, Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik, Karol Świderski, Jakub Świerczok

Pomocnicy: Przemysław Frankowski, Kamil Jóźwiak, Mateusz Klich, Kacper Kozłowski, Grzegorz Krychowiak, Karol Linetty, Jakub Moder, Przemysław Płacheta, Piotr Zieliński

Obrońcy: Jan Bednarek, Bartosz Bereszyński, Paweł Dawidowicz, Kamil Glik, Michał Helik, Tomasz Kędziora, Kamil Piątkowski, Tymoteusz Puchacz, Maciej Rybus

Bramkarze: Łukasz Fabiański, Radosław Majecki, Wojciech Szczęsny, Łukasz Skorupski

Powitanie selekcjonera. Zapewnia o entuzjazmie.

Rozpoczyna się konferencja prasowa selekcjonera.

Z tym może być problem, ale taki Paweł Janas potrafił zaskoczyć.

 

Selekcjoner na razie w gustownym swetrze, nie pod krawatem.

 

O godzinie 12 rozpocznie się konferencja prasowa z udziałem selekcjonera reprezentacji Polski. Pozostało do niej niewiele czasu.

Po informacji o kontuzji eliminującej Krzysztofa Piątka z Euro 2020 ruszyła lawina pomysłów na zastąpienie etatowego w ostatnich sezonach reprezentanta.

 

Kreatywności nie zabrakło przed powołaniami. Zobaczymy, jak będzie przy powołaniach.

 

W niedzielę zakończył się sezon w PKO Ekstraklasie. W kadrze na Euro 2020 przeważać będą piłkarze z klubów zagranicznych, ale kilku zawodników występujących regularnie na polskich stadionach również może spodziewać się powołania.

W ostatnich tygodniach Paulo Sousa stracił kilku potencjalnych uczestników Euro 2020. Do poważnie kontuzjowanych Krystiana Bielika i Jacka Góralskiego dołączyli niestety Krzysztof Piątek oraz Arkadiusz Reca. Te braki wpłynęły na decyzje selekcjonera.

 

   

 

 

Na profilu "Łączy nas piłka" trwa powolne odkrywanie kart związanych z powołaniami. Podgląd ekranu selekcjonera pozwolił nam dowiedzieć się, że w kadrze na Euro 2020 nie zabraknie Roberta Lewandowskiego, Wojciecha Szczęsnego, Arkadiusza Milika, Bartosza Bereszyńskiego, Piotra Zielińskiego, Kamila Glika, Mateusza Klicha, Łukasza Fabiańskiego, Jana Bednarka i Macieja Rybusa.

Portugalczyk poprowadził dotąd reprezentację Polski w trzech meczach. Wiosenne zgrupowanie nie należało do specjalnie pomyślnych. Po remisie z Węgrami było zwycięstwo z Andorą oraz porażka z Anglią. Na razie Biało-Czerwoni są dopiero na czwartym miejscu w grupie eliminacji mistrzostw świata.

Do startu przełożonego o 12 miesięcy Euro 2020 pozostał mniej niż miesiąc. Polska rozegra swoje pierwsze spotkanie w turnieju 14 czerwca ze Słowacją. Kolejnymi jej przeciwnikami w grupie będą reprezentacje Hiszpanii oraz Szwecji.

Paulo Sousa miał o czym myśleć w ostatnich tygodniach. Po stosunkowo krótkiej selekcji selekcjoner reprezentacji Polski musiał zdecydować, których zawodników zabierze ze sobą na Euro 2020.

>
Zobacz również
  Dyscyplina Piłka nożna
  Data i godzina 17 Maja 2021, 12:00
  Zobacz również