PKO Ekstraklasa: 1. kolejka
23 lip 2021 20:30
90+2'

Walczą do końca o utrzymanie bezbramkowego wyniku podopieczni Dariusza Banasika. Maciej Skorża ma pretensje do leżącego na boisku Mario Rondona. Ewidentnie zakontraktowanemu latem zawodnikowi nie spieszyło się z podniesieniem na równe nogi.

10
7
2
2
6
90'

Doliczone cztery minuty.

10
5
7
2
8
87'

Pozostało jeszcze kilka minut obu drużynom. Przed momentem poznaniacy poirytowali się podniesioną chorągiewką sędziego asystenta z powodu spalonego Mikaela Ishaka.

6
3
4
7
9
85'

Radomiak Radom. Schodzi: Karol Angielski. Wchodzi: Dominik Sokół.

1
85'
83'
7
4
2
1
2
82'

Dariusz Banasik może być umiarkowanie zadowolony z postawy podopiecznych.

3
6
1
2
80'

Radomiak stara się sprawić niespodziankę w Poznaniu. Karol Angielski opanował futbolówkę kilka metrów od linii pola karnego przeciwnika i poczęstował płaskim strzałem Mickeya van der Harta. Riposta Pedro Tiby jeszcze gorszej jakości.

4
8
4
2
2
77'

Totalna katastrofa. Mateusz Radecki miał za zadanie rozprowadzić kontratak, w którym Radomiak miał przewagę liczebną. Nie wiadomo, dlaczego pomocnik postanowił oddać uderzenie z dystansu zamiast poszukać podania. Na domiar złego jakość strzału była opłakana.

1
13
4
4
4
75'
74'
6
7
5
5
3
74'
72'

Lech Poznań od wrzutu z autu na wysokości pola karnego przeciwnika. Widać już zmęczenie po Barrym Douglasie, który zabrał się za ponowne wprowadzenie piłki na plac.

4
3
3
4
1
71'

Maciej Skorża coraz mocniej zniecierpliwiony.

3
13
1
2
69'

Pokazał się w ofensywie Pedro Tiba, jednak jego uderzenie nie było najtrudniejszym tego wieczoru egzaminem dla Filipa Majchrowicza. Ponownie podręcznikowa interwencja bramkarza beniaminka. Pozostaje coraz mniej czasu do ostatniego gwizdka Bartosza Frankowskiego.

4
2
3
66'
8
3
3
5
4
64'

Przygotowany do wprowadzenia z ławki rezerwowych na boisko jest Dani Ramirez, ale na razie musi poczekać, ponieważ po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w pole karne Radomiaka piłka znalazła się w rękawicach Filipa Majchrowicza.

1
62'

Chwila na złapanie oddechu dla zawodników defensywnych Radomiaka, ponieważ udało się wywalczyć korner. Dośrodkowanie spod chorągiewki Filipe Nascimento w kierunku Mateusza Cichockiego, a temu oddanie skutecznego strzału utrudnił Mikael Ishak.

4
2
2
1
4
60'

Żółtą kartkę otrzymał Bartosz Salamon za ostry faul na Karolu Angielskim.

6
6
5
3
13
56'

Piłka głównie na połowie Radomiaka, a podopieczni Dariusza Banasika bronią coraz bliżej bramki strzeżonej przez Filipa Majchrowicza. Grający w ataku pozycyjnym Lech Poznań naciska coraz mocniej na beniaminka.

12
2
3
1
3
54'

Kombinacja Lecha Poznań na prawym skrzydle została poskromiona przez skoncentrowanych obrońców Radomiaka. Gospodarze musieli zadowolić się wywalczeniem wrzutu z autu na wysokości pola karnego przeciwnika.

1
5
1
5
51'

Podanie kilkanaście metrów przed bramkę przyjezdnych, a stamtąd płaskie uderzenie. Tym razem nie musiał interweniować Filip Majchrowicz, ponieważ wyręczył go defensor.

1
5
3
4
49'

Szansa na oddanie sytuacyjnego strzału do bramki przez Karola Angielskiego. Przypomniał się koszmar Lechowi Poznań, ponieważ niebezpieczeństwo nadeszło po dalekim wrzucie z autu. Spudłował jeden z najskuteczniejszych napastników wiosny w Fortuna I lidze.

4
3
2
3
4
48'

W oczekiwaniu na gola.

8
1
1
4
46'

Rozpoczęła się druga połowa spotkania w Poznaniu. Przed przerwą nie było gola, a duża w tym zasługa dobrze dysponowanego bramkarza Radomiaka. Lech zastanawiał się w przerwie jak pokonać Filipa Majchrowicza.