Górnik Zabrze
75' Jesus Jimenez
Stal Mielec
8' Krystian Getinger 40' Mateusz Mak
1:0

Ostatni gwizdek Wojciecha Mycia i cieszą się po nim kibice oraz piłkarze Górnika Zabrze. Pierwsze zwycięstwo podopiecznych Jana Urbana w sezonie stało się faktem. Lukas Podolski nie wykorzystał dwóch szans na zdobycie prowadzenia, ale gospodarze mogli liczyć na błysk innego ulubieńca trybun. Jesus Jimenez trafił na 1:0 po indywidualnym rajdzie.

Anulowane trafienie Krzysztofa Kubicy z powodu zagrania ręką.

Michał Gliwa napomniany żółtą kartką za przewinienie na Eriku Janzy.

Doliczone pięć minut.

Poddenerwowanie na ławkach rezerwowych. Górnik Zabrze zastanawia się jak utrzymać skromną zaliczkę do ostatniego gwizdka. Adam Majewski nie ma już możliwości wprowadzenia jakiegokolwiek zmiennika w ostatnich minutach spotkania.

Mało czasu pozostało na reakcję gościom.

Jesus Jimenez dał prowadzenie Górnikowi Zabrze!

Gol! Strzelił Jesus Jimenez.

Górnik Zabrze udokumentował przewagę w meczu trafieniem na 1:0. Na kwadrans przed końcem podstawowego czasu Jesus Jimenez zakończył akcję indywidualną między kilkoma przeciwnikami potężnym uderzeniem w narożnik bramki. Michał Gliwa musi sięgnąć po piłkę do sieci.

Komplet zmian wykorzystany przez trenera przyjezdnych.

Stal Mielec. Schodzi: Mateusz Mak. Wchodzi: Wiktor Kłos.

Coraz mniej czasu pozostało drużynom na rozstrzygniecie spotkania. Wojciech Myć nie ułatwia gospodarzom ponownego rozpędzenia się, ponieważ pieczołowicie wskazał miejsce do wykonania rzutu wolnego. Stal Mielec miała w ostatnich minutach korner, ale niewiele wynikło z dośrodkowania Marcina Budzińskiego.

Lukas Podolski stara się zdobyć prowadzenie dla zabrzan. Kolejne uderzenie byłego reprezentanta Niemiec i tym razem celne, jednak Michał Gliwa przypilnował bliższego słupka i nie pozwolił sobie na kapitulację.

Zmiana w Stali Mielec spowodowana urazem.

Dobrze prezentowali się w kwadranie po przerwie gospodarze. Była jeszcze szansa na zdobycie prowadzenia po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Stal Mielec ma coraz więcej szczęścia, że nie straciła gola na stadionie Górnika Zabrze.

Zabrzanie nacierają z coraz większą energią. Jesus Jimenez nie wepchnął futbolówki z bliska do siatki po dośrodkowaniu Lukasa Podolskiego uruchomionego przez Bartosza Nowaka.

Lukas Podolski przed najlepszą dotąd szansą na gola w PKO Ekstraklasie. Została ona zmarnowana. Po podaniu z głębi pola stoczył pojedynek z Michałem Gliwą. Po wymanewrowaniu bramkarza nie przymierzył lewą stopą lepiej niż w boczną siatkę. Pomruk rozczarowania na trybunach!

Rozegranie Lukasa Podolskiego do Erika Janzy na lewe skrzydło. Dośrodkowanie wahadłowego zostało poskromione przez defensora i Górnik Zabrze musi poszukiwać innego sposobu na umieszczenie futbolówki w bramce Stali Mielec.

Dwa razy na spalonym piłkarze Górnika Zabrze. Najpierw za linią obrońców Stali Mielec znalazł się Lukas Podolski, a niewiele później Jesus Jimenez. Interwencja sędziego asystenta i gospodarze nie mogli kontynuować swojego natarcia.

Górnik Zabrze rozpoczął rywalizację w drugiej połowie z Krzysztofem Kubicą oraz Mateuszem Cholewiakiem w jedenastce. Stal Mielec bez zmian personalnych w przerwie. Zobaczymy, czy zmieni się obraz rywalizacji w województwie śląskim.

Górnik Zabrze. Schodzi: Adrian Dziedzic. Wchodzi: Krzysztof Kubica.

Pierwsza połowa na zero.

Czy po przerwie padnie minimum gol?

Pierwsza połowa nie była specjalnie interesującym widowiskiem. Najlepszą szansę na zdobycie prowadzenia miał Bartosz Nowak, którego płaskie uderzenie z ostrego kąta zostało zatrzymane nogami przez Michała Gliwę. Generalnie Górnik Zabrze prezentował się lepiej niż Stal Mielec. Drużyna z Podkarpacia nie miała dużo do zaproponowania w ofensywie. Nie ma jednak powodu do rozpływania się nad postawą którejkolwiek z ekip.

Doliczona minuta.

Stal Mielec daje do zrozumienia, że zamierza w drugiej połowie być aktywniejsza w grze do przodu. Podanie do Grzegorza Tomasiewicza, który rozruszał Grzegorza Sandomierskiego nieznacznie niecelnym uderzeniem zza linii pola karnego.

Ostatnie szanse na poprawienie rezultatu w pierwszej połowie. Nie było wielu przerw, ale zapewne Wojciech Myć coś dołoży ze względu na pauzę na napoje.

Żółtą kartkę otrzymał Mateusz Mak za ostre przewinienie na Adrianie Gryszkiewiczu.

Stal Mielec praktycznie nie odpowiada gospodarzom swoimi atakami. Dotąd Grzegorz Sandomierski nie ma jakichkolwiek innych zadań niż dyrygowanie swoimi kompanami z pola. Na pewno nie musiał interweniować po niebezpiecznym uderzeniu.

Lukas Podolski szuka sposobu na oddanie kluczowego strzału.

Podanie w pole karne Stali Mielec do Bartosza Nowaka, a ten miał nadspodziewanie dużo miejsca. Płaskie uderzenie z ostrego kąta zostało poskromione przez Michała Gliwę. Górnik Zabrze musi zadowolić się wypracowaniem jedynie rzutu rożnego.

Piłkarze powrócili do walki o komplet punktów. Jesus Jimenez starał się uruchomić kompana z klubu niekonwencjonalnym podaniem, jednak piłka kopnięta przez Hiszpana znalazła się pod nogami Michała Gliwy. Niezmiennie czegoś brakuje w ataku pozycyjnym Górnika Zabrze.

Przerwa na napoje.

Zagranie do ustawionego przed polem karnym przyjezdnych Adriana Dziedzica. Uderzenie młodzieżowca z dystansu nieznacznie obok słupka w bramce Michała Gliwy. Wydawało się, że bramkarz Stali Mielec kontrolował sytuację.

Jan Urban w kraciastej koszuli i w ciemnych okularach ponownie ustawił się blisko linii bocznej boiska. Nie ogląda meczu w spokoju, nieustannie stara się pomagać podopiecznym swoimi uwagami.

Akcja podopiecznych Jana Urbana z wykorzystaniem Lukasa Podolskiego. Kolejne nieporozumienie w ofensywie Górnika Zabrze i futbolówka została przyznana przez sędziów Michałowi Gliwie.

Górnik Zabrze testuje przeciwników coraz to nowymi dośrodkowaniami. Piłka wrzucona z prawego skrzydła została wyekspediowana na korner przez Maksymiliana Sitka. Zagranie Bartosza Nowaka spod chorągiewki zostało poskromione przez podopiecznych Adama Majewskiego, a sytuacyjne uderzenie z dystansu nie było problemem dla Michała Gliwy.

Robert Dadok na spalonym, dlatego sędzia Wojciech Myć nie pozwolił gospodarzom na kontynuowanie ataku oskrzydlającego. Od rzutu wolnego Stal Mielec i powoli dobiega końca kwadrans otwierający spotkanie.

Marcin Flis ustawił się w odpowiednim miejscu własnego pola karnego i interweniował po dośrodkowaniu Erika Janzy. Górnik Zabrze ładnie rozegrał akcję na lewej stronie boiska, ale centralnie ustawiony Jesus Jimenez nie podsumował jej niebezpiecznym strzałem dla Michała Gliwy.

Żółtą kartkę otrzymał Krystian Getinger za przewinienie taktyczne na Robercie Dadoku.

Gospodarze w białych strojach z niebieskimi oraz czerwonymi elementami, natomiast Stal Mielec w niebieskich koszulkach oraz spodenkach z białymi wstawkami.

Pierwsza niebezpieczna akcja Górnika Zabrze została podsumowana uderzeniem z dystansu Bartosza Nowaka. Były zawodnik Stali Mielec nie przymierzył w bramkę strzeżoną przez Michała Gliwę. Bramkarz przyjezdnych nie musiał wcześnie zaprezentować swoich możliwości.

Rozpoczęła się konfrontacja na stadionie Górnika Zabrze. Gospodarze mają zostać poniesieni głośnym dopingiem po pierwsze zwycięstwo w sezonie. Stal Mielec przyjechała jednak do województwa śląskiego z takim samym założeniem.

Ustawienie Stali Mielec.

Lukas Podolski od pierwszego gwizdka.

Sędzia: Wojciech Myć (Lublin)

Przygotowania zespołu z Podkarpacia.

W poprzednim sezonie Górnik Zabrze odniósł zwycięstwa w obu meczach z beniaminkiem z Mielca. Konfrontacja na Podkarpaciu zakończyła się rezultatem 2:0, a rewanż w województwie śląskim 2:1.

Piłkarze Stali Mielec na początku drogi na mecz.

Stal Mielec ma punkt po dwóch kolejkach w PKO Ekstraklasie. Drużyna z Podkarpacia wywalczyła go w zremisowanym 1:1 meczu z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza. Później poniosła porażkę 0:2 z Piastem Gliwice. Co prawda oddawała uderzenia celne, ale nie znała sposobu na pokonanie Frantiska Placha.

Górnik Zabrze przegrał pierwszy w sezonie mecz przed własną publicznością.

Górnik Zabrze nie zapunktował w dwóch meczach otwierających sezon w PKO Ekstraklasie. Podopieczni Jana Urbana ponieśli porażki 0:2 z Pogonią Szczecin oraz 1:3 z Lechem Poznań. Po tych nędznych występach znajdują się na ostatnim miejscu w tabeli.

Jan Urban przed trzecią szansą na zwycięstwo w roli szkoleniowca Górnika Zabrze.

W Zabrzu dojdzie do konfrontacji drużyn, które w poprzednim sezonie finiszowały w dolnej połowie tabeli PKO Ekstraklasy. Górnik zmierzy się na własnym stadionie ze Stalą Mielec. Celem gospodarzy oraz gości jest odniesienie pierwszego zwycięstwa w sezonie.