PKO Ekstraklasa: 5. kolejka
21 sie 2021 17:30
90+4'

Jeszcze próbują goście. Desperackie dłuższe podania w okolice pola karnego Cracovii.

3
2
2
4
90+2'

Nieprawdopodobna sytuacja w polu karnym Cracovii. Imaz był na piątym metrze, ale fatalnie przestrzelił!

12
10
6
11
13
90+2'

Wybijają piłkę gospodarze i na moment oddalają zagrożenie.

6
2
3
3
90+1'

Rzut rożny dla gości.

7
5
3
1
4
90'

Minimum pięć minut doliczone do drugiej połowy.

2
4
6
1
3
90'

Gospodarze nie schodzą z połowy Jagiellonii.

6
2
2
4
5
89'

Cracovia mądrze utrzymuje się przy piłce.

6
1
2
88'
ZMIANA

Cracovia. Schodzi: Kamil Pestka. Wchodzi: Luis Rocha.

88'
ZMIANA
86'

Zaucha ładnie minął rywala i od razu poszukał dłuższego podania w kierunku Rivaldinho... ten jednak nawet nie ruszył do piłki. Nie miał szans. Zagranie było za mocne.

2
6
1
3
3
84'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Błażej Augustyn. Za faul na van Amersfoorcie.

Jagiellonia Białystok
5
2
2
4
6
82'

Tymczasem z szybkim atakiem wyszli goście, Pospisil do Romanczuka, ten świetnie wypatrzył w polu karnym Cernycha, ale Litwin nie potrafił opanować piłki.

3
1
1
3
5
81'

Pestka oddał zaskakujący strzał zza pola karnego, po którym piłka trafiła w słupek!

6
1
1
3
2
80'

Rivaldinho łatwo ograł Augustyna, wbiegł w pole karne, ale w porę zaasekurował to Puerto i będzie tylko rzut rożny dla Cracovii.

3
1
1
3
5
78'

Romanczuk zagrał na jeden kontakt do Cernycha, ale ten postawił na siłę, a nie na precyzję i strzelił wysoko nad bramką.

1
3
2
2
77'

Sporo miejsca w środkowej strefie boiska. Jagiellonia atakuje coraz większą liczbą zawodników.

2
1
2
76'

Zablokowany strzał Imaza zza pola karnego. Ależ przycisnęli teraz goście z Białegostoku.

4
2
1
1
4
75'
ZMIANA

Cracovia. Schodzi: Karol Knap. Wchodzi: Florian Loshaj.

74'
ZMIANA

Cracovia. Schodzi: Marcos Alvarez. Wchodzi: Rivaldinho.

73'

Rodin strzelał nad poprzeczką po centrze z rzutu rożnego.

1
1
1
72'

Ależ ma swobodę w graniu Alvarez. Minął paru rywali, wreszcie huknął w kierunku bramki Steinborsa, ale został zablokowany. Cracovia ma jednak rzut rożny.

3
1
3
71'

Imaz wystawił piłkę Struskiemu na dwudziestym piątym metrze, ten od razu pokusił się o strzał, ale źle przyłożył nogę i kopnął wysoko nad poprzeczką.

1
1
1
1
69'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Jesus Imaz.

Ładna akcja gości i mamy gola kontaktowego! Strzał Cernycha z ostrego kąta obronił Hrosso, ale odbił piłkę prosto pod nogi Imaza, który nie mógł się pomylić z czterech metrów.

12
5
2
6
13
68'

Dobra akcja Jagiellonii! Dośrodkowanie Nasticia z lewej strony, po którym strzelał głową Cernych, ale znakomicie w bramce spisał się Hrosso!

4
67'
ZMIANA

Cracovia. Schodzi: Michal Siplak. Wchodzi: Patryk Zaucha.

65'

Zakiwał się w polu karnym Alvarez. Mógł podawać do van Amersfoorta, ale wybrał indywidualną akcję. Pogubił się.

1
1
1
64'

Potężny, ale też bardzo niecelny strzał Kwietnia zza pola karnego.

2
62'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Sergiu Hanca. Asystował mu Marcos Alvarez.

Zdecydowanie lepiej wyglądała ta kontra gospodarzy. Alvarez poczekał, zagrał do biegnącego po prawej stronie Hanki, który popisał się płaskim strzałem i zmusił do kapitulacji Steinborsa.

17
9
3
3
11
61'

Kontratak Jagiellonii. Wszystko wyglądało dobrze do momentu odegrania piłki przez Imaza w kierunku Trubehy. Zbyt mocne zagranie Hiszpana i przechwycił futbolówkę bramkarz Cracovii.

1
3
60'

Ależ było groźnie. Romanczuk oddał strzał z dystansu, był rykoszet i niewiele zabrakło, a piłka wpadłaby do bramki obok zdezorientowanego Hrosso.

4
1
58'

Płaski strzał Romanczuka z rzutu wolnego, jednak w sam środek bramki i pewnie broni Hrosso.

2
1
2
57'

Żółtą kartkę otrzymał Matej Rodin.

5
1
1
57'

Rodin faulował Romanczuka tuż przed własnym polem karnym.

2
2
3
55'

Żółtą kartkę otrzymał Taras Romanczuk.

3
2
3
6
55'

Żółtą kartkę otrzymał Bartosz Kwiecień.

4
2
1
3
55'

Żółtą kartkę otrzymał Marcos Alvarez.

5
1
2
1
55'

Zaiskrzyło pomiędzy zawodnikami. Musiał interweniować sędzia.

1
1
1
53'

No właśnie, pierwsza akcja Jagiellonii w drugiej połowie i od razu było groźnie! Imaz efektownie zagrał do Struskiego, ten podał wzdłuż bramki do Trubehy, który jednak nie trafił w piłkę!

1
1
1
4
5
53'

Jagiellonia jakby jeszcze nie wyszła z szatni. Stracony gol wyraźnie podłamał zespół Ireneusza Mamrota.

3
1
2
2
2
51'

Centrował Alvarez i nie bez problemów wybijają piłkę goście.

2
2
1
2
50'

Kwiecień faulował Siplaka i będzie kolejny rzut wolny dla Cracovii. Okazja do dośrodkowania.

5
2
2
1
1
50'

Popsuł dośrodkowanie Hanca i piłka opuściła boisko.

1
2
4
49'

W posiadaniu piłki goście, ale nie potrafią zbliżyć się do pola karnego Cracovii.

1
1
1
46'

Żółtą kartkę otrzymał Karol Knap. Za ostry faul na Romanczuku.

3
3
1
46'

Rozpoczynamy drugą część spotkania.

3
1
1
komentarz

Będzie zmiana w Jagiellonii. Przygotowany do wejścia jest Karol Struski.

5
2
17:28

Piłkarze wracają na boisko.

6
3
45+5'

Siplak szukał dłuższym podaniem Alvareza, ale ten nie ruszył do piłki.

1
4
3
45+4'

Nie kończy jeszcze pierwszej połowy arbiter. Jagiellonia przy piłce.

2
2
3
5
45+3'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Pelle van Amersfoort.

Pewnie wykonany rzut karny i Cracovia wychodzi na prowadzenie!

27
11
1
12
16
45+2'

Nie będzie zmiany decyzji. Rzut karny dla Cracovii.

8
4
1
5
10
45+2'

Tymczasem Alvarez musi opuścić boisko po interwencji lekarzy.

3
3
2
5
4
45+1'

Puerto wyraźnie gestykuluje. Nie zgadza się z taką oceną sytuacji.

9
3
1
45+1'

Mamy jeszcze analizę VAR. Przewinienie miało miejsce na linii pola karnego.

3
1
3
45'

Sędzia wskazuje na rzut karny po faulu na Alvarezie!

8
5
1
4
8
45'

Minimum dwie minuty doliczone przez sędziego.

1
1
1
1
45'

Zablokowany strzał Imaza z dwudziestu metrów. Kolejny zły wybór Hiszpana, bo lepiej ustawionych było dwóch partnerów.

2
1
2
1
44'

Kontratak Cracovii, ale gra została przerwana. Na minimalnym spalonym złapany Hanca.

1
1
1
4
1
43'

Szybko rozegrali aut gospodarze i Alvarez po chwili strzelał z dwudziestego metra, jednak dobrą interwencją popisał się Steinbors.

2
1
1
42'

Tym razem z rzutu wolnego strzelał Nastić, ale przeniósł piłkę wyraźnie nad poprzeczką.

1
1
1
1
4
40'

Wydawało się, że Imaz popsuł świetnie zapowiadającą się kontrę Jagiellonii, ale po chwili Hiszpan był faulowany przez Rapę. Goście mają jeszcze rzut wolny ok. 30 metrów od bramki Hrosso.

3
3
1
1
38'

Imaz szukał strzału pod murem, ale nie popełnili błędu gospodarze.

3
1
1
36'

Trubeha założył siatkę Rodinowi, a ten faulował go na osiemnastym metrze. Kolejny bardzo groźny rzut wolny dla Jagiellonii.

1
2
1
1
2
35'

Centra Pospisila, ale nie zdołał wypracować sobie sytuacji strzeleckiej Romanczuk. Dobre zachowanie defensywy Cracovii.

2
3
34'

Jeszcze będzie rzut rożny dla gości.

1
3
34'

Sędziowie nie dopatrzyli się jednak złamania przepisów. Uznali, że kontakt był przypadkowy. Gramy dalej.

5
3
1
5
7
33'

Rodin zagrywał piłkę ręką po akcji Imaza.

4
3
2
1
33'

Sędziowie sprawdzają sytuację na wozie VAR.

3
1
32'

Goście reklamują zagranie ręką w polu karnym jednego z zawodników Cracovii.

2
1
1
31'

Pospisil zagrał prostopadle w kierunku Imaza, ale do Hiszpana momentalnie doskoczyło dwóch obrońców Cracovii, którzy nie pozwolili na odwrócenie się w stronę bramki.

1
1
31'

Spadło nam tempo tego meczu, choć i tak nie było ono zbyt wysokie. Cracovia jakby się wyszumiała w pierwszym kwadransie. Obecnie oglądamy sporo gry w środku pola.

2
1
1
1
28'

Żółtą kartkę otrzymał Kacper Tabiś. Teraz sięgnął już do kieszonki arbiter.

4
1
2
6
28'

Może mówić o szczęściu Hanca, który taktycznie faulował Imaza. Sędzia odgwizdał faul, ale Hiszpan domagał się jeszcze żółtej kartki dla swojego rywala.

1
1
1
1
2
26'

Prikryl w polu karnym Cracovii, próba odegrania piętą do Imaza, lecz ten nie ruszył do piłki. Prikryl miał pretensje do swojego partnera.

2
3
1
25'

Lekkie zamieszanie w polu karnym, jednak ostatecznie zażegnują niebezpieczeństwo piłkarze Jagiellonii.

2
1
1
25'

Hanca centrował z prawej strony, piłka znalazła się z lewej... jeszcze jedno dośrodkowanie Pestki i będzie kolejny rzut rożny dla Pasów.

2
1
24'

Mnożą się dośrodkowania Cracovii. Raz z prawej, raz z lewej. Na razie jednak dobrze radzą sobie z tym elementem przyjezdni.

1
2
1
2
2
23'

Zaskakujące uderzenie Alvareza z rzutu wolnego. Piłka nie leciała w bramkę, ale mimo to rzucił się do interwencji Steinbors. Będzie korner.

1
1
2
4
22'

Alvarez faulowany trzydzieści metrów od bramki Jagiellonii.

2
1
1
1
21'

Prikryl złamał akcję na lewą nogę, ale zabrakło mu siły, by oddać soczysty strzał. W efekcie Czech po prostu podał piłkę bramkarzowi.

1
1
3
2
2
20'

Jagiellonia wydaje się przejmować kontrolę nad meczem. Goście dłużej utrzymują się przy piłce i nie zostawiają już tak dużo przestrzeni Cracovii.

2
2
1
1
2
19'

Dośrodkowanie Prikryla, ale nie zdołał dojść do sytuacji strzeleckiej Trubeha. Po chwili piłka była już w rękach Hrosso.

1
1
18'

Początek meczu jest dość nieoczekiwany, jeśli spojrzeć na pozycje w tabeli obu zespołów. Cracovia jest ostatnia, a Jagiellonia, w przypadku wygranej, zrównałaby się punktami z liderującymi Lechem Poznań i Pogonią Szczecin.

1
1
1
1
17'

Dobre dośrodkowanie Pospisila, ale nie popełnił błędu przy piąstkowaniu Hrosso.

1
1
1
16'

Hanca faulował Romanczuka i będzie rzut wolny dla gości z dość niebezpiecznej pozycji.

1
1
1
2
1
15'

I akcja przenosi się na drugą stronę boiska. Dynamiczne zrobiło się to spotkanie. Miał trochę przestrzeni z lewej flanki van Amersfoort, ale dośrodkowywał do nikogo.

1
1
1
1
14'

W odpowiedzi mieliśmy najlepszą w tym meczu akcję gości. Tabiś popisał się niezwykle precyzyjnym dośrodkowaniem z prawej strony, ale Prikryl strzelił głową minimalnie obok słupka!

5
4
1
1
12'

Świetny kontratak Cracovii i mieliśmy stuprocentową sytuację! Marcos Alvarez miał autostradę do bramki po tym, jak poślizgnął się Kwiecień, ale napastnika Pasów zatrzymał Steinbors!

7
3
3
3
3
10'

Hrosso dalekim wykopem starał się uruchomić Alvareza, ale ten nie wygrał pojedynku siłowego z Augystynem.

1
2
2
1
2
9'

Wreszcie potrafili dłużej utrzymać się przy piłce goście z Białegostoku. Od razu udało się przenieść ciężar gry na połowę Cracovii.

1
1
1
1
3
7'

Alvarez szukał z lewej strony Siplaka, jednak zagrał niedokładnie i spokojnie odegrał piłkę do własnego bramkarza obrońca Jagiellonii.

2
1
2
1
1
7'

Nie skorzystali z tego rzutu wolnego zawodnicy Cracovii. Była próba rozegrania na dwa tempa, ale połapali się rywale.

1
3
1
2
2
6'

Kolejny stały fragment gry dla Pasów. Faulowany Alvarez. Szansa na dośrodkowanie.

3
3
5'

Wybijają piłkę przyjezdni, którzy w pierwszych minutach wyglądają na zamroczonych.

2
1
3
1
1
4'

Alvarez wywalczył rzut rożny dla gospodarzy.

2
1
1
1
4'

Pierwsze minuty zdecydowanie dla Cracovii. Rozpędził się z lewej strony Pestka, ale poradzili sobie z jego dośrodkowaniem rywale.

4
3'

Powtórki telewizyjne pokazały, że Siplak nie był faulowany. Gramy dalej.

1
1
1
1
3
2'

Dośrodkowanie z prawej strony w pole karne i... sędziowie sprawdzają czy doszło do przewinienia na Siplaku.

2
1'

Cracovia w strojach w biało-czerwone pasy, Jagiellonia na czarno.

2
1
1
czas Start meczu
17:28

Piłkarze są już na boisku. Za chwilę początek meczu.

3
2
1
1
1
16:32

Dla Jagiellonii jest to pierwszy mecz wyjazdowy w tym sezonie. Cztery poprzednie spotkania Jaga rozgrywała u siebie. Inaczej wyglądało to w przypadku Cracovii, która zaledwie jedno spotkanie rozegrała na własnym boisku.

2
16:32

Zestawienie Cracovii:

16:32

Trener Ireneusz Mamrot zaskoczył składem. Sporo zmian w porównaniu do ostatniego meczu...

16:32

Przed nami drugi mecz 5. kolejki PKO Ekstraklasy, w którym Cracovia zagra przed własnymi kibicami z Jagiellonią Białystok. Początek spotkania o godz. 17.30.