PKO Ekstraklasa: 5. kolejka
20 sie 2021 18:00
90+3'

Zagłębie ruszyło do przodu, jakby walczyło co najmniej o remis. Trochę za późno.

3
4
2
90+2'

Jeszcze niecałe dwie minuty i męki gości dobiegną końca.

4
3
90'

Sędzia bez litości dla Zagłębia. Doliczone 4 minuty.

5
2
90'

Strzał Kocyły na rzut rożny wybił Hładun.

5
2
2
2
3
89'

Wydaje się, że gdyby Wisła chciała, to mogłaby strzelić spokojnie kilka goli więcej. Gospodarze zwolnili jednak tempo.

5
2
85'

Wisła podniosła się w efektownym stylu po horrorze w Gliwicach. Zagłębie nie ugrało nic w Płocku.

2
83'
81'

Zagłębie chciałoby już zejść do szatni, ale muszą się jeszcze goście trochę pomęczyć i walczyć o to, by nie tracić kolejnych goli.

1
3
1
78'
78'
76'

Podliński mknął w kierunku dogrania Szysza, ale nie zauważył słupka i został mocno obity. Na szczęście nic poważnego się nie stało.

2
72'

Sekulski przymierzył po bliskim słupku, piłkę odbił Hładun.

1
1
1
1
71'
69'

Wygląda na to, że Dariusz Żuraw raczej będzie... bronił tego wyniku. A tak poważnie, to zmiany sugerują raczej, żeby więcej nie stracić, aniżeli coś strzelić.

3
1
3
66'

Zagłębie przed meczem było minimalnym faworytem... Tymczasem Wisła rozbija Miedziowych w pył.

9
2
1
63'
GOL SAMOBÓJCZY!!!

Gol samobójczy! Ian Soler. Sprytnie rozegrali rzut wolny gospodarze. Piłka powędrowała do boku do Wolskiego, ten zagrał wzdłuż bramki, a Soler wpakował futbolówkę do własnej siatki. 4:0!

KGHM Zagłębie Lubin
24
11
3
4
4
59'

Gol! Strzelił Łukasz Sekulski. Asystował mu Rafał Wolski. Wolski zagrał piłkę z prawej strony pomiędzy bramkarza i linię obrony, a Sekulski na wślizgu wpakował ją do siatki z najbliższej odległości!

26
11
4
1
3
58'

Zagłębie dłużej utrzymuje się przy piłce, lecz niewiele z tego wynika.

1
1
1
1
55'

W końcu dla Zagłębia zakotłowało się w polu karnym Wisły. Poręba dorzucił piłkę pod bramkę Kamińskiego, po drodze trącił ją Vallo i prawie zaskoczył swojego bramkarza.

1
1
1
52'

Zagłębie nie prowadzi zmasowanych ataków na bramkę Wisły. Ciężko stworzyć gościom zagrożenie w polu karnym Nafciarzy.

3
1
1
49'

Pierwsze minuty po przerwie bez fajerwerków.

1
2
2
46'

Gramy dalej.

3
1
1
45'

Doliczona minuta.

3
2
4
1
3
45'

Z dystansu przymierzył Chodyna, a Kamiński z problemami sparował piłkę.

1
1
43'

Żółtą kartkę za faul na Wolskim otrzymał Kacper Chodyna.

6
1
1
1
42'

Daniel przedryblował linię końcową boiska. Piłka dla Wisły.

2
1
40'

Dariusz Żuraw nie czekał do przerwy. Podwójna zmiana i bynajmniej nie z powodu kontuzji.

3
38'

Warchoł dograł do Wolskiego, którego w ostatniej chwili zatrzymał Soler.

2
1
37'

Wolski strzelił sprzed pola karnego. Przynajmniej nie ma kontry.

1
1
1
34'

Uderzył Starzyński, ale zbyt słabo i wprost w ręce Kamińskiego.

1
34'

Szysz ruszył na przebój z własnej połowy i został powalony przez Szwocha przed polem karnym Wisły.

30'

A nad Płockiem ciągle pada i zaraz Zagłębie w tym deszczu utonie.

3
1
26'

Źle wygląda Zagłębie w Płocku. Dariusz Żuraw musi w przerwie wstrząsnąć swoją drużyną.

2
1
1
24'

Celna główka Simicia po dograniu z narożnika. Dobrze interweniował Kamiński.

1
23'

W odpowiedzi z około 20 metrów przymierzył Daniel. Ponad poprzeczką.

1
2
3
21'

Gol! Strzelił Rafał Wolski. Sekulski nawinął obrońcę w polu karnym i odegrał do Warchoła, który uderzył na bramkę. Ten strzał Hładun zdołał jeszcze sparować, ale wobec dobitki Wolskiego pod poprzeczkę, był już bezradny. 2:0 dla Wisły!

Wisła Płock
24
7
1
2
1
19'

Żółtą kartkę otrzymał Łukasz Sekulski, który padł w polu karnym. Nie było jednak kontaktu nóg napastnika z Hładunem, więc strzelec gola zobaczył kartkę.

1
1
2
2
19'

Obecnie ciężko grać piłką po murawie, bowiem płata ona figle i zatrzymuje się w niespodziewanych momentach.

1
1
17'

Vallo odnalazł podaniem w polu karnym Warchoła, którego strzał odbił Hładun.

1
2
1
16'

Szowch dośrodkował w pole karne do zamykającego akcję Rzeźniczka, który niecelnie przymierzył.

2
16'

Żółtą kartkę za faul na Wolskim otrzymał Jewgienij Baszkirow.

1
1
14'

Baszkirow huknął z dystansu. Obok bramki.

13'

Nieźle zapowiadała się akcja Zagłębia, ale zbyt mocno w pole karne dośrodkował Bartolewski.

1
1
10'

Za moment coraz więcej problemów może zacząć sprawiać piłkarzom obu drużyn lejący nad Płockiem deszcz. Powoli na murawie tworzą się kałuże.

3
8'

Wisła rozochocona strzeleniem gola, szuka kolejnego trafienia.

2
7'

Wolski źle zabrał się z podaniem od Rasaka w pole karne i akcja spaliła na panewce.

1
1
5'

Gol! Strzelił Łukasz Sekulski. Asystował mu Rafał Wolski. Wolski mięciutko wrzucił piłkę na głowę Sekulskiego, który strzałem w kierunku długiego słupka pokonał bezradnego Hładuna!

20
5
1
2
2
4'

Spokojny początek meczu. Drużyny badają się wzajemnie.

1'

Pierwsze uderzenie już za nami, choć wolelibyśmy nie widzieć tej próby Chodyny.