PKO Ekstraklasa: 8. kolejka
19 wrz 2021 15:00
90+3'

Kończy się doliczony czas gry, a Warta od paru minut nie gościła w okolicach pola karnego Górnika.

3
2
90'

Spotkanie potrwa o minimum trzy minuty dłużej.

3
3
3
2
4
87'

Świetne dośrodkowanie Matuszewskiego, ale żaden z partnerów nie zaatakował mocniej dalszego słupka.

2
1
4
2
3
86'

Jęk zawodu na trybunach, gdyż Wojtuszek podawał za lekko w kierunku rozpędzonego Podolskiego. I zamiast kontry Górnika piłkę przechwycił Ławniczak.

2
2
3
5
2
85'
1
3
4
2
2
85'
84'

Drybling Mario Rodrigueza w polu karnym, strzał praktycznie z linii końcowej, ale tylko w boczną siatkę.

1
1
3
1
1
83'

Szansa na kontrę dla Górnika, ale Podolski podawał za mocno do Janzy i piłka opuściła boisko.

2
3
2
5
3
81'
80'

Coraz mniej czasu do końca meczu, a piłkarze Warty jak grali niemrawo, tak grają nadal. Górnik kontroluje spotkanie.

3
2
1
2
78'
78'

Jeszcze jedna akcja gości, Ivanov był nieatakowany w polu karnym, lecz strzelił lekko i tylko w boczną siatkę.

1
3
2
2
78'

Kuzimski strzelał z narożnika pola karnego, ale dobrze ustawiony był Sandomierski i pewnie złapał piłkę.

1
3
2
77'

Źle wykonali rzut rożny gospodarze, Warta mogła ruszyć z kontratakiem, była sytuacja trzech na trzech, ale bardzo źle rozegrali to podopieczni trenera Tworka i piłkę przejął Manneh.

2
2
2
2
74'

Krawczyk zagrywał w ciemno do Jimeneza, choć miał dobrą okazję do oddania strzału z ostrego kąta. Hiszpan nie przeczytał jednak pomysłu kolegi z drużyny i z interwencją zdążyli goście.

3
4
1
1
73'

Lis minął się z piłką po dośrodkowaniu z prawej strony. Zamykał akcję na dalszym słupku Podolski, oddał potężny strzał, ale trafił w bramkarza Warty.

4
2
6
2
1
71'

Ładna akcja gości, Corryn wystawił piłkę Kupczakowi, jednak ten strzelił nad bramką z dwudziestu metrów.

1
1
4
2
2
69'

Podolski blisko asysty. Wystawił piłkę Kubicy jak na srebrnej tacy, ale ten nie trafił w bramkę.

5
5
5
5
8
68'

Błąd Sandomierskiego przy wybiciu piłki. Przejął futbolówkę Kuzimski, lecz zdążył w porę wrócić Wiśniewski.

3
1
4
3
3
67'

Warta stara się odrobić straty, jednak ma zbyt mało jakości w formacji ofensywnej. Obrona Górnika nie ma dziś zbyt wiele pracy.

5
6
4
4
4
65'
3
2
2
2
3
65'
65'
12
6
2
2
3
64'

A tymczasem Trałka podawał prostopadle w kierunku Grzesika, ale zagranie było minimalnie zbyt mocne.

1
1
1
2
1
63'

Za moment na boisku zamelduje się Lukas Podolski.

4
2
2
2
3
60'

Blisko gola na 2:0. Najpierw Jimenez został powstrzymany przez dobrze interweniującego na bliższym słupku Lisa, a po chwili strzał Nowaka został zablokowany. Gdyby nie to, prawdopodobnie mielibyśmy drugie trafienie w tym meczu. Lis nie zdążyłby wrócić.

3
1
1
2
4
59'

W ataku Warta. Seria dośrodkowań z lewej i prawej strony, ale łatwo radzi z tym sobie defensywa Górnika.

3
3
3
3
4
58'

Ciekawe prostopadłe podanie Trałki, ale nie ruszyli do piłki ani Zrelak, ani Grzesik. Szybszy przy niej Sandomierski.

1
3
4
4
3
55'

Szybko tracą piłkę zawodnicy Warty i Górnik ruszył z kontrą. Jimenez był rozpędzony z lewej strony, pokusił się o strzał z narożnika pola karnego, jednak piłka minimalnie minęła bramkę.

2
5
2
3
55'

I kolejne uderzenie w trybuny, tym razem w wykonaniu Wiśniewskiego. Taki strzał na uniknięcie kontry rywali.

1
1
1
53'

W odpowiedzi uderzenie Kupczaka zza pola karnego, ale efekt był podobny, jak chwilę wcześniej u Janickiego.

1
1
2
53'

Dośrodkowanie na dalszy słupek, wycofał piłkę Gryszkiewicz i kończył akcję strzałem Janicki, lecz piłka przeleciała nad poprzeczką. Niezbyt czysto uderzył to stoper Górnika.

2
1
1
52'

Przypadkowa interwencja Kuzimskiego i będzie rzut rożny dla Górnika.

1
1
51'

Kupczak nieoczekiwanie miał sporo miejsca w polu karnym Górnika, ale został zablokowany przy próbie strzału. Czekał na piłkę na szesnastym metrze lepiej ustawiony Papeau, ale się nie doczekał. Zły wybór pomocnika Warty.

1
1
2
1
48'

Ciekawie rozegrany rzut wolny przez Górnik, piłka wycofana na dwudziesty metr do Krawczyka, jednak ten nie przyłożył się do strzału i piłka poszybowała wyraźnie nad bramką.

4
1
1
2
1
46'

Rozpoczyna się druga część spotkania.

1
14:13

Piłkarze wracają na boisko. Mateusz Kuzimski gotowy do zmiany, a więc momentalnie reaguje trener Piotr Tworek.

2
1
45'

Minimum jedna minuta doliczona.

1
3
45'

Był jeszcze rzut rożny dla Górnika, ale Lis złapał piłkę po zagraniu Gryszkiewicza.

4
1
1
1
2
44'

Manneh centrował z lewej strony, Dadok uprzedził Papeau i wydawało się, że będzie miał okazję do oddania strzału, ale ostatecznie wyjaśnili sytuację przyjezdni.

2
1
42'

Janza z prostopadłym podaniem w kierunku Krawczyka... trochę za mocno. Pierwszy przy piłce Lis.

3
2
4
42'

Dadok zagrywał płasko wzdłuż pola karnego, szukał technicznego uderzenia Krawczyk, lecz został zablokowany przez obrońcę. Górnik wciąż jest zdecydowanie lepszym zespołem.

2
1
41'

Jimenez miał dużo miejsca przed polem karnym, przez moment szukał uderzenia, ale ostatecznie zdecydował się na podanie na prawą stronę do Dadoka, który jednak nie wystartował do piłki.

1
2
39'

Miękkie dośrodkowanie Trałki, ale wybijają piłkę zawodnicy Górnika.

4
2
1
37'

Gol! Strzelił Jesus Jimenez. Asystował mu Bartosz Nowak.

Można było narzekać, ale teraz należy wyłącznie chwalić. Ależ zabawił się z defensywą Warty Jesus Jimenez! Podcinka w wykonaniu Nowaka, Hiszpan minął bramkarza, następnie ze spokojem wyczekał obrońcę na linii bramkowej i z bliska skierował piłkę do siatki.

30
15
7
6
9
36'

Mnóstwo strat, niecelnych podań w ostatnim czasie. Nie jest to najlepszy okres w grze obu drużyn.

1
1
35'

Wścieka się Papeau, bo kolejny raz został powalony na murawę - tym razem tuż przed polem karnym Górnika. Sędzia jednak nie gwiżdże.

2
3
1
3
34'

Bardzo dobre dośrodkowanie Dadoka, było trzech piłkarzy Górnika w polu karnym, ale Kiełb popisał się świetną interwencją na dalszym słupku.

1
1
2
31'

Nieudany strzał Krawczyka z dystansu. Miał czas, miał miejsce, a uderzył nad poprzeczką.

2
2
1
1
2
30'

Manneh zagrywał w pole karne z lewej strony, jednak podanie było bardzo niedokładne i pewnie na piątym metrze złapał piłkę Lis.

4
29'

Strata Ławniczaka na własnej połowie i od razu ruszyli do ataku zabrzanie. Klepka z lewej strony, Krawczyk miał miejsce w polu karnym, ale zablokował go w ostatniej chwili Ivanov.

2
1
26'

Żółtą kartkę otrzymał Rafał Janicki. Odłożona kara dla obrońcy Górnika za jeden z wcześniejszych fauli.

Górnik Zabrze
2
4
25'

Kolejny atak Warty, Czyżycki miał dużo przestrzeni, pokusił się o uderzenie z ok. dwudziestu metrów, lecz nie trafił w bramkę.

1
3
24'

Papeau dobrze podał do Czyżyckiego przed polem karnym, ale ten zbyt długo prowadził piłkę, zamiast grać na jeden kontakt i ją stracił.

1
2
1
23'

Spotkanie trochę straciło na intensywności. Górnik miał swoje pięć minut, ale w ostatnim czasie gra jest znacznie wolniejsza.

1
2
21'

Żółtą kartkę otrzymał Jayson Papeau. Bezpardonowe wejście barkiem przy linii bocznej. Duży impet.

Warta Poznań
1
1
1
2
20'

Non stop w posiadaniu piłki zawodnicy Górnika. Warta ustawiona dość głęboko. Zrelak biega wszerz boiska na 40. metrze od własnej bramki.

3
1
1
1
2
17'

Kolejny atak Górnika, ale Lis uprzedził Jimeneza i interweniował poza własnym polem karnym.

3
1
1
17'

Nowak dostał trudne podanie przed polem karnym, przyjął sobie piłkę i ustawił na strzał lewą nogą, jednak zdążyli z interwencją goście.

1
1
1
16'

Ależ piękne uderzenie Jimeneza zza pola karnego! Piłka odbiła się od słupka!

2
2
2
1
1
15'

Bardzo nieudane dośrodkowanie Gryszkiewicza. Długo leciała piłka i miał dużo czasu na skuteczną interwencję Lis.

1
14'

Sędziowie nie zakwalifikowali tego zdarzenia jako faul zasługujący na czerwoną kartkę lub rzut karny, gdyż wszystko działo się przed linią. Gra wznowiona.

1
2
1
13'

Papeau został trafiony w twarz przez Janickiego.

1
3
1
13'

Papeau leży na linii pola karnego Górnika. Gra przerwana.

2
1
12'

Ładna akcja Górnika, Nowak szukał prostopadłym podaniem Jimeneza, ale kolejny raz dobrze w defensywie spisali się goście.

1
1
1
11'

To Górnik jest zespołem dłużej utrzymującym się przy piłce, jednak Warta zostawia mało miejsca na własnej połowie.

2
1
1
10'

Kontratak Górnika. Dadok miał dużo miejsca na prawej stronie, mocno zagrał w pole karne i do interwencji zmuszony został Lis, ale bramkarz Warty nie popełnił błędu.

1
1
1
1
2
8'

Gryszkiewicz zagrał na kilkadziesiąt metrów do Jimeneza, ale ten nie poradził sobie z obrońcą w polu karnym Warty.

1
2
1
7'

Dośrodkowanie Papeau, przedłużał to zagranie Kupczak, ale nikt nie zamykał akcji na dalszym słupku.

1
1
1
6'

Korner dla Warty po interwencji Janzy. Zamykał akcję na dalszym słupku Grzesik, ale czujny był zawodnik Górnika.

1
4'

Ależ odważna próba Wiśniewskiego. Miał trochę miejsca i pokusił się o strzał z ponad czterdziestu metrów, ale piłka poleciała bardzo wysoko nad poprzeczką.

1
1
4'

Zablokowane uderzenie Janzy zza pola karnego.

1
1
3'

Spokojny początek meczu. Gra toczy się głównie w środku pola.

1
1
1'

Nieodpowiedzialna strata Papeau i ratował się faulem taktycznym zawodnik Warty. Pobłażliwy arbiter, bo spokojnie mógł pokazać mu żółtą kartkę, a udzielił jedynie upomnienia.

1
1
1
czas Start meczu
14:13

Dzisiejszy mecz sędziuje Paweł Raczkowski z Warszawy.