PKO Ekstraklasa: 12. kolejka
22 paź 2021 20:30
90+2'

Przed szansą na kolejnego gola gospodarze, ale Skóraś fatalnie spudłował z kilku metrów. Za dużo siły, za mało precyzji.

4
3
12
5
6
90'

Druga połowa potrwa o minimum dwie minuty dłużej.

9
7
2
3
7
88'

Gol! Strzelił Joao Amaral

Ależ fatalny błąd Szwocha przy linii środkowej. Nastrzelił Amarala, który ruszył z kontrą, biegł nieatakowany na bramkę niemal od połowy boiska i oddał pewny strzał z szesnastu metrów. Lech 4, Wisła 1!

Lech Poznań
190
80
8
8
12
88'

Żółtą kartkę otrzymał Michał Skóraś. Za faul taktyczny.

3
1
9
5
16
85'

Szansa dla Wisły! Ładnie wyprowadzony kontratak, prostopadłe podanie do Kolara, ten odegrał piłkę Sekulskiemu, który niecelnie strzelał z szesnastu metrów.

8
6
1
6
7
83'

A Lechowi wciąż mało. Nie satysfakcjonuje ich dwubramkowe prowadzenie. Chcą iść po więcej. Wisła natomiast zrezygnowana.

43
21
2
3
5
82'
3
81'
81'

Lech w drugiej połowie dominuje. Nie ma już ani śladu po dobrym wrażeniu Wisły Płock z pierwszej połowy.

26
14
2
1
1
80'

Kolejna akcja Lecha. Amaral podawał do niepilnowanego w polu karnym Karlstroma, jednak ten strzelił za lekko i nie sprawił problemów Kamińskiemu.

17
6
3
4
3
79'
77'

Gol! Strzelił Jakub Kamiński. Asystował mu Joao Amaral.

Fantastyczny kontratak Lecha Poznań! Wszystko w tempie, nie było momentu przestoju. Amaral przebiegł kilkanaście metrów, zagrał do Kamińskiego, ten złamał akcję na prawą nogę i oddał precyzyjny strzał przy dalszym słupku. Tym razem Kamiński z Wisły nie miał szans!

121
57
9
6
8
Kwadrans do końca. Czy Wisła zdoła wywieźć choćby punkt z Poznania?
1
3
1
3
3
74'

Świetna okazja dla Lecha! Kwekweskiri wypatrzył na prawej stronie Pereirę, ten wycofał piłkę do wbiegającego w pole karne Amarala, ale płaski strzał Portugalczyka w znakomitym stylu broni Kamiński!

30
12
15
7
19
72'

Kamiński ponownie dziś broni strzał... Kamińskiego z narożnika pola karnego.

5
8
4
6
8
71'

Sekulski trafia do siatki Lecha, ale wcześniej był na wyraźnym spalonym i gol nie został uznany.

17
7
4
3
15
71'

Jedna z nielicznych szans Wisły. Wyrzut piłki z autu przez Zbozienia, lekkie zamieszanie w polu karnym, ale ostatecznie gospodarze oddalają zagrożenie.

7
2
2
2
5
69'

Wydaje się, że Lech kontroluje wydarzenia na boisku. Wisła nie podchodzi wysokim pressingiem, raczej wyczekuje na jakiś błąd.

10
3
5
2
4
68'
66'
19
10
3
2
3
66'
24
9
2
2
64'

Kapitalne uderzenie Douglasa z dalszej odległości! Kamiński pofrunął jednak niczym ptak i jakimś cudem wybił piłkę zmierzającą w okienko bramki!

27
10
8
3
7
64'

Dominacja Lecha nie podlega obecnie żadnej dyskusji. Wisła bardzo łatwo i szybko traci piłkę.

23
8
1
2
6
63'

Dobry pressing Kolejorza. Ishak zagrał przed pole karne, gdzie sporo miejsca miał Ba Loua, strzelił mocno, ale nie pokonał Kamińskiego.

1
2
1
1
4
62'

Kolejne ataki Lecha. Ramirez miał dużo miejsca w polu karnym, ale za długo zwlekał z oddaniem strzału i został zablokowany. Po chwili w podobny sposób zatrzymany został Tiba, a następnie niecelnie z dystansu przymierzył Ba Loua.

5
5
3
1
3
61'

Zaskakujące uderzenie Milicia z dystansu, ale pewnie broni Kamiński.

7
3
1
5
60'

Lech spokojnie rozgrywa piłkę na połowie Wisły. Goście nie mają pomysłu jak ją odebrać.

6
2
1
1
1
58'

Ponownie przedzierał się lewą stroną boiska Kamiński, minął dwóch rywali, był już w polu karnym, jednak nie zdołał minąć trzeciego.

18
5
2
4
5
56'

Ładna akcja Lecha, dośrodkowanie Tiby z prawej strony, ale nie doszedł do piłki Ishak. Michalski spokojnie odegrał futbolówkę do Kamińskiego.

4
5
3
2
10
55'

Lech chciał pójść za ciosem. Kamiński rozpędził się lewym skrzydłem, ale zagrał wprost w ręce Kamińskiego.

8
11
7
6
6
53'

Gol! Strzelił Radosław Murawski.

Koszmarne błędy w defensywie Wisły, które natychmiast wykorzystali gospodarze! Nieudolnie wybijał piłkę z własnego pola karnego Lagator, wystawił futbolówkę Murawskiemu, który bez najmniejszych problemów pokonał Kamińskiego. Lech ponownie na prowadzeniu!

163
65
9
7
15
51'

W odpowiedzi mieliśmy dośrodkowanie Pereiry z prawej strony, po którym z kilkunastu metrów z powietrza strzelał Kamiński, ale nie było zbyt wiele siły w tym uderzeniu i bramkarz Wisły nie miał problemów z interwencją.

3
3
1
4
51'

Tymczasem szansa dla Wisły! Dośrodkowanie z prawej strony, piłka została podbita przez obrońcę Lecha i spadła na głowę Tuszyńskiego, ale ten nie zdołał oddać czystego strzału. Goście są dziś bardzo groźni.

8
4
2
2
7
48'

Dośrodkowanie Douglasa z rzutu rożnego, piłka została wybita przed pole karne, gdzie był Ramirez. Hiszpan źle przyjmował futbolówkę i nie wypracował sobie dobrej pozycji do strzału, w efekcie czego został zablokowany.