PKO Ekstraklasa: 12. kolejka
23 paź 2021 15:00
90+2'

Rzut rożny dla Lechii. Dośrodkowanie Gajosa na bliższy słupek, Wiśniewski wybił piłkę przed pole karne, gdzie do strzału złożył się Szczepański, jednak oddał bardzo niecelny strzał.

4
10
2
6
13
90+1'

Rozpaczliwa próba Gajosa z dystansu. Zablokowany.

6
5
4
8
8
90'

Spotkanie potrwa o minimum trzy minuty dłużej.

8
5
4
5
7
88'

12
87'

Niecelne prostopadłe podanie Żukowskiego i grę od bramki wznowi Sandomierski. Nie spieszy mu się. Górnik szanuje remis.

2
3
3
8
86'

Coraz mniej czasu do końca spotkania. Górnik jest zdecydowanie bliżej zwycięskiego gola niż Lechia.

10
7
3
6
13
84'

A chwilę wcześniej bliski gola samobójczego był Nalepa, ale znakomitym refleksem popisał się Kuciak.

1
1
3
1
7
84'
84'

Czas upływa, a Górnik spokojnie rozgrywa sobie piłkę w środku pola. Lechia nie pressuje.

1
1
1
3
81'

Lechia miała akcję dwóch na jednego, ale Zwoliński nie podał do niepilnowanego Diabate, tylko zaplątał się w dryblingu i stracił piłkę. Fatalna postawa napastnika gospodarzy.

8
6
2
1
8
80'

Ależ chaotyczny zrobił nam się ten mecz. I raczej bardziej pogubieni w tym wszystkim są gospodarze.

2
2
5
6
4
76'

Żukowski efektownie zakręcił Janzą, zagrał mocno w pole karne, Sandomierski wypuścił piłkę z rąk, ale żaden z zawodników Lechii nie ruszył w porę do dobitki.

8
6
4
5
1
73'

Męczy się Lechia w ataku pozycyjnym i nie potrafi przebić się przez dobrze dysponowaną defensywę Górnika. Goście natomiast sprawiają wrażenie, jakby zadowalał ich jeden punkt.

5
4
6
4
6
71'
70'

Dośrodkowanie Durmusa z rzutu wolnego, ale wybijają piłkę goście. Po chwili ponawiał jeszcze Conrado, jednak i tym razem lepiej spisali się przyjezdni.

3
3
2
4
69'

Żółtą kartkę otrzymał Krzysztof Kubica. Za faul na Nalepie.

Górnik Zabrze
4
2
2
4
7
68'

Durmus złamał akcję na prawą nogę, łatwo zgubił rywala, ale nie potrafił celnie dograć piłki w pole karne. Zmarnowana szansa Lechii.

1
1
1
2
3
65'

Kibice w Gdańsku są coraz bardziej zniecierpliwieni. Widzą, że Lechia nie gra dziś tak, jak przyzwyczaiła w ostatnich tygodniach.

6
3
4
5
8
64'

Górnik powinien prowadzić! Po stracie Żukowskiego goście ruszyli z kontrą, płaskie zagranie z lewej strony, nikt nie wybił piłki i idealną okazję miał Nowak, ale strzelił nad poprzeczką!

8
12
4
6
15
63'

Nie było nawet ingerencji VAR-u w tej sytuacji. Lechia miała jeszcze rzut rożny, ale nie stworzyła zagrożenia.

2
3
1
6
62'

Protestują gospodarze. Domagają się rzutu karnego po zagraniu ręką Gryszkiewicza. Sędzia jest jednak innego zdania.

5
5
2
5
12
Pół godziny do końca. Czy w Gdańsku padną kolejne bramki?
57'

I akcja w drugą stronę. Durmus zagrywał płasko z lewej strony, doszedł do strzału Zwoliński, lecz nie trafił czysto w piłkę i ta poleciała obok słupka.

4
3
5
3
4
57'

Świetna akcja Górnika, Manneh miał idealną okazję do oddania strzału z szesnastu metrów, ale został ofiarnie zablokowany przez obrońców Lechii.

3
2
2
3
3
54'

Sporo chaosu na boisku, niecelnych podań. Żadna z drużyn nie może złapać właściwego rytmu.

1
2
3
1
3
53'

Kontra Górnika, jednak Janza stracił równowagę przed polem karnym Lechii. Po chwili z kontratakiem ruszyli gdańszczanie, ale Conrado przegrał fizyczny pojedynek z Wiśniewskim. Oba zespoły mogły lepiej rozwiązać te akcje.

3
3
2
51'

Zwoliński leżał na boisku przez dłuższą chwilę po wejściu Wiśniewskiego. Gra została już jednak wznowiona.

3
2
2
1
50'

Kontra Górnika, Nowak kolejny raz próbował zaskoczyć Kuciaka, tym razem strzałem z szesnastu metrów, ale nie popełnił błędu bramkarz gdańskiej drużyny.

4
2
1
6
48'

Ale uwierzył w swoje umiejętności Gajos! Popisał się mocnym strzałem z ponad czterdziestu metrów i niewiele brakowało, a mielibyśmy gola sezonu. Zabrakło niewiele!

8
5
4
3
46'

3
44'

Kolejna akcja Górnika. Jimenez miał dużo przestrzeni przed polem karnym, pokusił się o płaski strzał, był rykoszet, co sprawiło nieco problemów Kuciakowi, ale Słowak ostatecznie złapał piłkę.

6
5
2
4
6
42'

Gol! Strzelił Bartosz Nowak. Asystował mu Robert Dadok.

Cieszą się piłkarze Górnika, bo nic nie zapowiadało takiego obrotu spraw, a tymczasem mamy remis w Gdańsku! Dadok wywalczył piłkę, zagrał płasko w pole karne, a kompletnie nieatakowany Nowak miał czas, żeby przyjąć futbolówkę i precyzyjnym uderzeniem przy bliższym słupku pokonał Kuciaka.

37
23
8
18
27
41'

Gdańszczanie mieli rzut rożny, jednak po dośrodkowaniu Gajosa piłka całym obwodem minęła linię końcową.

2
2
2
2
2
40'

Kolejna koszmarna strata Górnika na własnej połowie. Flavio Paixao podał do Gajosa, ten zagrał płasko wzdłuż pola karnego, ale nie przeciął lotu piłki żaden z partnerów. Odrobina precyzji i Lechia mogła podwyższyć prowadzenie.

3
2
2
1
4
38'

Mocny, ale minimalnie niecelny strzał Ilkaya Durmusa z rzutu wolnego. Piłka nieznacznie minęła bramkę.

6
6
5
1
6
37'

Nalepa włączył się do akcji ofensywnej i był faulowany parę metrów przed polem karnym Górnika. Ależ szansa dla Lechii z rzutu wolnego.

7
3
3
2
4
34'

Żółtą kartkę otrzymał Przemysław Wiśniewski. Odłożona kara dla obrońcy Górnika za ostry faul.

7
4
3
7
9
34'

Przechwyt Lechii, miał trochę miejsca przed polem karnym Durmus, jednak strzelał gorszą prawą nogą i wyraźnie spudłował.

5
5
3
2
4
32'

W odpowiedzi pierwsza od kilku minut akcja Lechii. Gajos dośrodkowywał w pole karne, Zwoliński składał się do strzału z woleja, ale nie trafił w piłkę. Tylko jęk zawodu na trybunach.

6
5
6
4
5
31'

Albo Lechia spuściła z tonu albo Górnik wrzucił wyższy bieg. Goście wyraźnie się przebudzili i są teraz stroną przeważającą.

6
6
5
2
5
30'

Przechwyt Górnika w środku pola. Podolski zagrał na obieg do Kubicy, ale ten nie potrafił celnie zacentrować w pole karne. Pewny chwyt Kuciaka.

4
4
4
2
2
29'

Kolejny raz znakomicie Kuciak! Lechia nie potrafiła wybić piłki z pola karnego, przed szansą stanął Dadok i oddał potężny strzał z kilku metrów, jednak słowacki golkiper gdańszczan intuicyjnie odbił futbolówkę.

6
4
3
3
3
26'

Kombinacyjna akcja Górnika, po której w dobrej sytuacji znalazł się Podolski, oddał mocny strzał z ostrego kąta, jednak dobrze w bramce Lechii spisał się Kuciak.

8
8
1
3
1
24'

Lechia spokojnie i swobodnie rozgrywa piłkę w środkowej strefie boiska. Górnik przegrywa, a mimo to nie podchodzi wyższym pressingiem.

8
4
4
4
2
22'

Żółtą kartkę otrzymał Kacper Sezonienko. Za faul taktyczny.

2
5
2
4
6
21'

Gryszkiewicz wybijał piłkę z własnego pola karnego, atakował go agresywnie Żukowski i obrońca Górnika ucierpiał w tym pojedynku. Potrzebna była krótka przerwa w grze.

2
1
6
2
3
20'

Akcja Górnika, wycofanie piłki na dwudziesty metr, był tam Manneh, ale oddał bardzo niecelny strzał na bramkę Lechii.

3
2
3
3
3
18'

Prostopadłe podanie w kierunku Ilkaya Durmusa, ale ten przegrał fizyczny pojedynek z Gryszkiewiczem i stracił piłkę.

3
4
2
2
1
18'

W ostatnich minutach tempo meczu nieco spadło. Gra toczy się głównie w środku pola.

1
2
5
4
2
15'

Żukowski strzelał zza pola karnego, jednak nie wyszło mu to najlepiej. Piłka poleciała w sektor zajmowany przez kibiców Górnika.

3
4
2
1
1
14'

Lechia miała rzut rożny, jednak tym razem przerodził się on w kontratak Górnika, ale goście ruszyli do niego zbyt małą liczbą zawodników.

1
4
2
3
1
12'

Kolejna szansa dla Lechii! Świetne długie podanie w kierunku Sezonienki, ten opanował piłkę w polu karnym, ale strzelił za lekko i nie zdołał zaskoczyć Sandomierskiego.

9
3
5
4
5
10'

Gol! Strzelił Łukasz Zwoliński. Asystował mu Flavio Paixao.

Opłacił się wysoki pressing gospodarzom! Fatalne wznowienie gry przez Górnika, przechwycił piłkę Kryeziu, zagrał do Flavio Paixao, a ten świetnie wypatrzył Zwolińskiego, który zabawił się z defensywą gości i mocnym strzałem dał prowadzenie Lechii.

46
21
7
10
18
8'

Od pierwszych minut zdecydowanie inicjatywę przejęli gospodarze. Górnik przyczajony, czeka na jakąś kontrę.

5
5
2
3
1
6'

Tymczasem z akcją wyszedł Górnik i wywalczył rzut rożny. Krótko rozegrali go goście, ale Lechia się wybroniła.

4
3
2
1
3
5'

Prostopadłe podanie w kierunku Flavio Paixao, ten przepuścił piłkę między nogami, ale nie przeczytał jego zamiarów żaden z partnerów i nikt nie ruszył do piłki.

1
1
2
2
3
3'

Lechia miała rzut rożny, ale pewnie na przedpolu interweniował Sandomierski.

6
5
4
2
2
3'

Świetna, szybka akcja Lechii. Sezonienko dostał podanie na wolne pole od Conrado, centrował spod linii końcowej, ale Ilkay Durmus został w ostatniej chwili uprzedzony przez obrońcę Górnika.

4
2
2
1
2
1'

W jednym z pierwszych kontaktów z piłką ucierpiał Sezonienko, ale szybko wstał i raczej nie będzie potrzebna pomoc medyczna.