Ostatnia szansa dla Piasta z rzutu wolnego.

3
3
11
90+9'

Sędziowie jeszcze sprawdzali na wozie VAR czy aby Cernych nie zagarnął piłki już poza boiskiem, ale nie dopatrzono się nieprzepisowej gry.

26
11
4
6
7
90+8'

Gol! Strzelił Bartosz Bida. Asystował mu Fiodor Cernych.

Niesamowite sceny w Białymstoku. Cernych dogonił piłkę przy linii końcowej, dośrodkował na piąty metr, a nabiegający Bida wygrał pojedynek w powietrzu i skierował piłkę do bramki!

Jagiellonia Białystok
44
26
12
8
18
90+7'

Żółtą kartkę otrzymał Frantisek Plach. Za grę na czas.

Piast Gliwice
9
3
1
4
5
90+6'

Plach znakomicie broni w sytuacji sam na sam z Imazem, ale Hiszpan i tak był na spalonym.

5
4
5
4
3
90+5'

Jeszcze próbują grający w osłabieniu gospodarze. Piast zepchnięty do defensywy.

4
5
1
2
5
90+3'

Ależ tu się dzieje! Po dośrodkowaniu Imaza Plach wypuścił piłkę z rąk i trafił w nabiegającego Bidę. Ten przypadkowo doprowadził do remisu!

Gol nie został jednak uznany! Bida w momencie podania był na spalonym!

18
9
4
10
25
90'

Spotkanie potrwa o minimum dziesięć minut dłużej.

3
2
3
3
3
89'

Po raz drugi ukarany za uderzenie łokciem rywala.

4
1
2
2
1
89'
DRUGA ŻÓŁTA KARTKA

Druga żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał Błażej Augustyn.

15
7
3
3
6
88'

Kwiecień dośrodkowywał na tzw. aferę, ale nie doszedł do sytuacji strzeleckiej żaden zawodnik Jagiellonii.

2
1
1
87'

Żółtą kartkę otrzymał Damian Kądzior. Za próbę wymuszenia rzutu karnego.

2
1
1
85'

Plach łapie piłkę po strzale głową Augustyna.

1
1
1
2
1
83'

Gol! Strzelił Michał Chrapek.

Co za gol Chrapka! Piękny techniczny strzał z dość ostrego kąta! Pozostawiony kompletnie bez opieki pomocnik Piasta.

18
10
5
4
12
80'

Piast ma problem z agresywnym doskokiem Jagiellonii. Goście łatwo tracą piłkę.

2
1
1
1
2
79'
2
1
2
1
1
79'
78'

Słabe i czytelne dośrodkowanie Nasticia. Pewnie łapie piłkę na piątym metrze Plach.

2
4
1
1
1
76'

Stuprocentowa szansa dla Jagiellonii! Kopia akcji bramkowej, Żyro podawał mocno wzdłuż bramki, ale Cernych fatalnie spudłował z pięciu metrów!

5
4
3
4
12
75'

Nastić łatwo ograł Konczkowskiego, szukał płaskiego dogrania piłki w pole karne, ale Huk nie pozwolił, by którykolwiek zawodnik Jagiellonii oddał strzał.

3
1
2
73'

Teraz mamy okres optycznej przewagi Piasta. Jagiellonia na moment odzyskała piłkę, jednak Żyro nie opanował dłuższego zagrania przy linii bocznej i nastąpiła strata.

1
3
72'

Jagiellonia próbuje budować akcje w ataku pozycyjnym, Piast natomiast szuka swoich okazji w kontrach.

1
2
3
70'

Mocny, ale i bardzo niecelny strzał Sokołowskiego z ponad trzydziestu metrów.

2
2
2
69'

Kądzior strzelał z rzutu wolnego, ale posłał piłkę obok słupka.

1
3
2
68'

Pyrka potrzebuje pomocy medycznej.

1
1
2
3
67'

Żółtą kartkę otrzymał Martin Pospisil. Pyrka wypuścił sobie piłkę i Pospisil musiał go faulować, by powstrzymać groźną kontrę Piasta.

1
1
6
66'

Gospodarze wciąż w natarciu. Piast jakby oszołomiony takim obrotem spraw.

3
1
1
2
65'

Cernych strzelił gola na 3:2, ale po chwili został on anulowany. Napastnik Jagiellonii był na spalonym w momencie podania.

3
3
2
2
3
63'

Gol! Strzelił Jesus Imaz. Asystował mu Michał Żyro.

Piękna akcja Jagiellonii. Kilka szybkich podań, Cernych w tempo do Żyry, ten poczekał, popatrzył, zagrał wzdłuż pola karnego do Imaza, a ten z trzech metrów zapakował piłkę do pustej bramki.

23
9
1
1
4
62'

Katranis był opatrywany przez dłuższą chwilę, ale pokazał, że jest w stanie kontynuować grę i wrócił na boisko.

1
1
1
2
2
60'

Ależ fatalnie wyglądający kontakt ze słupkiem zaliczył Katranis. Na dużej dynamice. Nie wyglądało to dobrze. Przerwa w grze.

2
1
2
58'

Hateley miał okazję do oddania strzału z dwudziestu metrów, jednak został zablokowany. Po chwili taki sam los spotkał Sokołowskiego.

1
1
2
56'

Trochę chaotyczna zrobiła się gra obu drużyn. Sporo strat, niecelnych podań.

1
2
3
55'

Ostre wstrzelenie piłki w pole karne przez Kądziora, ale nie zdołał zamknąć akcji na dalszym słupku Toril.

2
6
53'

Jagiellonia wyraźnie pobudzona po zdobytym golu. Ekipa trenera Mamrota chce iść za ciosem.

2
1
1
5
4
51'

Gol! Strzelił Fiodor Cernych.

Gospodarze łapią kontakt! Potężny i bardzo precyzyjny strzał Cernycha. Plach bez szans!

20
7
1
3
15
51'

Rzut karny dla Jagiellonii!

12
4
2
4
13
50'

Sędzia Musiał ponownie osobiście udaje się w kierunku monitora.

1
2
1
7
49'

Kolejny raz czekamy na sprawdzenie sytuacji na VAR.

2
1
1
5
48'

Protestują gospodarze i domagają się podyktowania rzutu karnego. Żyro upadł po kontakcie z obrońcą Piasta.

2
1
46'

Rozpoczynamy drugą część spotkania!

komentarz

Zawodnicy wracają na boisko. Za moment początek drugiej połowy.

45+3'

Soczysty strzał Imaza z szesnastu metrów, mogło to zaskoczyć Placha, ale ten nie popełnił błędu.

2
1
45+2'

Cernych dopadł do bezpańskiej piłki w polu karnym, ale nie trafił w nią czysto i oddał bardzo niecelny strzał. Futbolówka wyleciała w aut.

2
1
2
3
45'

Pierwsza połowa potrwa o minimum trzy minuty dłużej.

1
1
44'

Korner dla Jagiellonii. Kolejna centra Nalepy, tym razem celnie główkował Augustyn, ale spokojnie interweniował Plach.

1
1
1
43'

Zablokowane uderzenie Nalepy z dwudziestu pięciu metrów.

1
1
1
1
Czy sędzia podjął słuszną decyzję o podyktowaniu rzutu karnego?
1
1
1
41'

Gol! Strzelił Damian Kądzior.

Piast podwyższa prowadzenie! Pewny strzał Kądziora z jedenastu metrów!

25
9
1
3
9
40'

Po krótkiej analizie sędzia podyktował rzut karny dla Piasta!

12
4
2
3
39'

Powtórki pokazały, że doszło tam do kontaktu pomiędzy Pyrką i Wdowikiem. Sędzia Musiał idzie obejrzeć sytuację na monitorze.

1
1
39'

Trwa analiza VAR.

1
1
38'

Pyrka efektownie przyjął sobie piłkę w polu karnym i nagle upadł! Bez reakcji sędziego.

2
1
1
36'

Piast spokojnie rozgrywa piłkę w środkowej strefie boiska. Jagiellonia nie podchodzi wyższym pressingiem.

1
35'

Szósty rzut rożny dla gospodarzy. Dośrodkowanie Nalepy na dalszy słupek, wygrał walkę w powietrzu Kwiecień, lecz strzelił nad bramką.

1
1
1
34'

Kwiecień popchnął Kądziora w obrębie pola karnego Jagiellonii, ale sędzia plastycznym gestem pokazał, że nie było tam przewinienia.

31'

Bezpośredni strzał z rzutu wolnego oddał Wdowik, ale Plach przypilnował bliższego słupka i spokojnie odbił piłkę.

1
1
30'

Żyro faulowany niemal w narożniku pola karnego. Zabrakło paru centymetrów, by Jagiellonia otrzymała rzut karny.

1
1
2
29'

Żółtą kartkę otrzymał Fiodor Cernych. Zbyt wysoko podniesiona noga. Trafiony w okolice twarzy Kądzior.

1
28'

Ależ dużo niedokładności w ostatnich minutach. Jagiellonia miała dobrą okazję do szybkiego ataku, ale Nalepa kopnął piłkę w aut. Zagranie było za mocne, Cernych nie miał szans dojść do piłki.

1
27'

Kontratak Piasta, jednak Sokołowski podawał niecelnie i stracił piłkę. Mogli to zdecydowanie lepiej rozegrać goście.

1
26'

Żyro nie opanował piłki w polu karnym Piasta, choć wydawało się, że miał dobrą okazję do oddania strzału.

25'

Piast ustawiony na własnej połowie i czekający na kontry. Jagiellonia próbuje coś zdziałać w ataku pozycyjnym.

1
24'

Tymczasem rzut wolny dla Jagiellonii. Kolejne dośrodkowanie Nalepy, nabiegał na bliższy słupek Cernych, ale strzelił nad bramką.

1
22'

Gol! Strzelił Arkadiusz Pyrka. Asystował mu Alberto Toril.

Fantastyczna akcja Piasta! Modelowy kontratak! Toril zagrał na jeden kontakt do rozpędzonego na prawym skrzydle Pyrki, ten przebiegł praktycznie nieatakowany przez pół boiska i na koniec lekkim i precyzyjnym strzałem pokonał Dziekońskiego!

15
8
2
5
11
20'

Żółtą kartkę otrzymał Błażej Augustyn. Pierwsze napomnienie w dzisiejszym meczu. Przesadził Augustyn, który w walce powietrznej potraktował łokciem Torila.

2
1
18'

W odpowiedzi ładną akcję przeprowadziła Jagiellonia, lecz popsuł ją fatalnym dośrodkowaniem z prawej strony Prikryl.

1
17'

Dośrodkowanie Kądziora z rzutu wolnego, ale najwyżej w polu karnym wyskoczył Augustyn i zażegnał niebezpieczeństwo.

1
16'

Długie podanie w kierunku Cernycha, ale ten nie dość, że nie opanował piłki, to jeszcze był na spalonym.

1
2
15'

Świetne dośrodkowanie Katranisa z lewej flanki, ale Toril nie trafił w piłkę!

1
13'

Jagiellonia miała rzut wolny, Wdowik zagrywał na bliższy słupek, opanował piłkę w polu karnym Cernych, ale był odwrócony tyłem do bramki i nie za bardzo miał pomysł, jak rozwiązać tę sytuację. Ostatecznie nic nie wyszło z tego stałego fragmentu.

2
1
12'

Gra wznowiona. Sokołowski jednak wraca na boisko.

3
2
2
2
1
11'

Sokołowski jest opatrywany, a na rozgrzewkę zapobiegawczo ruszył rezerwowy Jodłowiec.

2
2
2
2
1
10'

Sokołowski ucierpiał w starciu z Cernychem. Potrzebna będzie pomoc medyczna.

8'

Stuprocentowa szansa dla gospodarzy! Świetne podanie Cernycha, po którym w sytuacji sam na sam z Plachem znalazł się Imaz, ale nie zdołał pokonać bramkarza Piasta!

1
2
1
3
8
7'

Rzut rożny dla Jagiellonii. Dośrodkowanie Nalepy, po którym nad bramką główkował Żyro.

1
2
1
1
1
6'

Bardzo nieodpowiedzialna strata Augustyna przy wyprowadzeniu piłki z własnej połowy. Sokołowski od razu starał się odnaleźć dłuższym podaniem Pyrkę, lecz podał zbyt lekko. Na razie nie jest to dobry mecz Sokołowskiego.

2
1
1
1
1
4'

Prosta strata Piasta, gdy wychodził do kontry. Sokołowski podawał niecelnie do Torila. Mogło to się przerodzić w rekontrę, jednak Jagiellonia zwolniła grę.

1
1
1
1
1
2'

Ależ okazja dla Jagiellonii! Długie zagranie na prawe skrzydło, dopadł do piłki przy linii końcowej Prikryl, zagrał płasko wzdłuż pola karnego, ale Żyro w idealnej sytuacji uderzył obok słupka!

2
1
3
6
1'

Akcja gości, ale Sokołowski podawał zbyt mocno w kierunku Pyrki, który i tak zawahał się i ostatecznie nie ruszył do piłki.

1
czas Start meczu
19:46

Zawodnicy wychodzą na płytę boiska.

19:23

Sędzią dzisiejszego meczu będzie Tomasz Musiał z Krakowa.

18:30

Tu zestawienie gości:

18:30

W takim składzie zagra dziś Jagiellonia:

18:30

Ostatni sobotni mecz 13. kolejki PKO Ekstraklasy odbędzie się w Białymstoku, gdzie Jagiellonia podejmie zespół Piasta Gliwice. Początek o godz. 20.

Jakim wynikiem zakończy się mecz w Białymstoku?