Sędzią dzisiejszego meczu będzie Paweł Raczkowski z Warszawy.
Zawodnicy obu drużyn wychodzą na boisko. Za moment początek spotkania.
4
1
czas Start meczu
3'
Na razie Lech spokojnie rozgrywa piłkę na własnej połowie, ale gospodarze nie czekają na własnej połowie, tylko starają się atakować wysoko.
1
1
3'
Ależ teraz pograli zawodnicy z Poznania! Ba Loua podawał prostopadle do Ishaka, a ten strzelił tuż obok słupka!
11
5
1
1
1
5'
Salamon podjął próbę przelobowania Strączka z okolic linii środkowej boiska, ale nie pocelował zbyt dobrze i uderzył obok słupka. Niemniej, ciekawa próba środkowego obrońcy Lecha.
9
6
1
2
7'
Lech wywalczył rzut rożny. Dośrodkowanie Amarala, ale gospodarze wybili piłkę przed pole karne. Spadła ona pod nogi Karlstroma, który oddał strzał z powietrza, jednak nie trafił w bramkę.
1
1
1
8'
Lech zakłada wysoki pressing, ale Stal próbuje rozgrywać piłkę po ziemi.
3
3
1
9'
Stal straciła piłkę na własnej połowie i goście mieli kapitalną okazję do kontry, ale Ishak nie zauważył rozpędzonego na prawej stronie Ba Louy.
2
1
4
2
4
10'
Nieudane dośrodkowanie Kamińskiego. Po chwili miał jeszcze okazję do centry Karlstrom, ale i jemu zabrakło precyzji.
1
1
3
2
3
12'
Amaral pokusił się o strzał zza pola karnego. Rzucił się Strączek i raczej kontrolował tor lotu piłki. Ta przeleciała dobre pół metra nad poprzeczką.
2
1
1
2
13'
Tym razem goście chcieli zaskoczyć rywali szybkim rozegraniem rzutu rożnego, ale ci nie dali się zaskoczyć. Wciąż jednak w ataku Lech.
4
2
2
4
14'
Po wrzutce Amarala niecelny strzał z ostrego kąta oddał Ishak. Nie trafił czysto w piłkę.
6
5
1
1
1
16'
Długie podanie w kierunku Kamińskiego, jednak ten nie opanował piłki w polu karnym. Różnorodnie próbują atakować zawodnicy Kolejorza.
6
3
1
1
1
17'
Posiadanie piłki zdecydowanie na korzyść gości. Stal, jak na razie, nie zaistniała na połowie Lecha.
12
5
2
3
8
20'
Tiba strzelał z dystansu, ale trafił w będącego na spalonym Ishaka i gra została przerwana przez sędziego.
4
6
4
4
4
21'
Próba kontrataku ze strony Stali, jednak Sitek był osamotniony, nie miał wsparcia, w efekcie czego stracił piłkę.
8
4
2
5
5
23'
Spadło trochę tempo tego meczu. Od paru minut niewiele dzieje się na boisku.
3
3
1
5
6
25'
Długo budowali akcję poznaniacy, wreszcie na dośrodkowanie z lewej strony zdecydował się Rebocho, lecz Ba Loua nie zdołał sięgnąć piłki.
5
1
2
5
6
27'
Wreszcie gospodarzom udało się przedostać na połowę Lecha, Getinger centrował w pole karne, ale nie popełnił błędu Milić i wybił piłkę.
11
5
3
1
3
28'
W odpowiedzi ładną akcję przeprowadził zespół Macieja Skorży. Ba Loua zagrywał w pole karne z prawej strony, ale nie trafił w piłkę Tiba.
2
3
4
5
8
30'
Szybka akcja Lecha, ale odegranie Amarala do Tiby było niedokładne. Brakuje precyzji w finalnej fazie akcji. Do dwudziestego metra wszystko układa się obiecująco dla gości.
3
1
3
1
2
31'
Pół godziny gry za nami. Lech ma optyczną przewagę, jednak nie przekłada się to na stwarzane sytuacje. Rafał Strączek nie ma dziś zbyt wiele pracy.
4
1
1
1
3
32'
I właśnie bramkarz Stali został zatrudniony. Amaral oddał soczysty strzał zza pola karnego, ale trafił w środek bramki. Strączek pewnie złapał piłkę.
7
5
1
2
8
33'
Ishak uniknął spalonego i miał dużo miejsca z prawej strony, ale jego dośrodkowanie było bardzo nieudane.
6
4
1
2
34'
Zablokowane uderzenie Karlstroma z dystansu. Przycisnął Lech.
8
6
2
5
36'
ŻÓŁTA KARTKA
Żółtą kartkę otrzymał Marcin Flis. Za faul taktyczny. Nieprzepisowo powstrzymywany był Ba Loua.
Stal Mielec
7
3
2
1
37'
Bezpośredni strzał z rzutu wolnego oddał Rebocho, jednak piłka przeleciała obok słupka.
4
3
1
2
3
37'
Kolejne uderzenie Rebocho, ale efekt był jeszcze gorszy niż przed momentem. Źle trafił w piłkę boczny obrońca Lecha.
3
1
3
3
38'
Kolejna szansa dla gości. Amaral wypatrzył w polu karnym Ishaka, ten był niepilnowany na piątym metrze, ale źle dostawił nogę do piłki i uderzył nad poprzeczką!
6
3
1
3
8
40'
Indywidualna akcja Kamińskiego, był już w polu karnym i szukał płaskiego dogrania wzdłuż bramki, ale po lekkim rykoszecie złapał piłkę Strączek.
5
4
3
2
5
41'
Strata Stali na własnej połowie. Ishak był w polu karnym, jednak strzelił za lekko i nie pokonał Strączka. Niezadowolony Kamiński, który był lepiej ustawiony z lewej strony i czekał na podanie.
3
4
1
1
6
42'
Miękkie dośrodkowanie Tiby w pole karne, składał się do strzału z woleja Ishak, ale w ostatniej chwili obrońca Stali zdjął mu piłkę z nogi.
4
2
1
1
4
42'
Ba Loua w narożniku pola karnego. Ni to dośrodkowanie, ni to strzał. Futbolówka wyraźnie minęła jednak bramkę Stali.
7
2
1
2
7
43'
Wrzesiński nie opanował piłki przed polem karnym Lecha po dośrodkowaniu Maka. Mogą żałować gospodarze. To była jedna z nielicznych akcji z ich strony.
5
2
4
1
2
45'
Stal ożywiła się w końcówce pierwszej połowy, ale w ich akcjach brakuje jakości.
1
46'
Rozpoczynamy drugą część spotkania w Mielcu!
2
46'
ZMIANA
46'
Protestują kibice. Mak upadł w polu karnym Lecha. Zdaniem gospodarzy mogło tam dojść do przewinienia. Na razie gra toczy się dalej.
1
3
2
4
47'
Ishak ładnie przyjął piłkę w polu karnym i strzelił nawet gola, ale w momencie podania był na wyraźnym spalonym.
2
3
3
4
7
48'
Sędziowie przeanalizowali jeszcze sytuację z Makiem, ale nie dopatrzyli się przekroczenia przepisów. Nie ma rzutu karnego.
9
6
2
5
49'
Kompletnie nieudany strzał Getingera z czterdziestu metrów. Piłka ledwo dotoczyła się do pola karnego.
2
1
1
50'
Jeszcze jedna akcja Stali. Mak dostał doskonałe podanie z głębi pola, jednak skiksował w momencie strzału i w dogodnej sytuacji uderzył obok słupka.
9
1
5
6
52'
Kapitalne dośrodkowanie Pereiry, urwał się obronie Stali Kamiński, uprzedził wychodzące z bramki Strączka, ale trafił w poprzeczkę!
20
16
6
10
17
52'
Raz jeszcze próbował Kamiński, tym razem lewą nogą, jednak posłał piłkę nad poprzeczką.
5
3
1
2
9
54'
Ba Loua z lewej strony, próba dośrodkowania... ale kolejny raz nie wychodzi mu to najlepiej. Skiksował jednak Żyro i wybił futbolówkę na rzut rożny.
2
1
1
2
1
54'
Zablokowane uderzenie Tiby z dystansu. Stal zamknięta nie tyle na własnej połowie, co w polu karnym.
5
2
2
2
55'
Długie podanie w kierunku Piaseckiego, jednak ten nawet nie powalczył o piłkę. Reklamował jeszcze, że został trafiony w twarz przez rywala, ale sędzia inaczej widział tę sytuację.
1
2
56'
Szansa dla Lecha, lecz Amaral przyjmował sobie piłkę ręką na dwudziestym metrze od bramki Stali.
1
5
3
1
4
58'
Goście non stop w posiadaniu piłki na połowie przeciwnika.
13
6
3
6
59'
Dośrodkowanie Rebocho z rzutu rożnego, wysoko wyskoczył Salamon, ale nie nie trafił w piłkę, a w głowę Flisa. Gra przerwana.
2
4
2
1
1
61'
Pół godziny do końca meczu. Lech przeważa, ale na tablicy wyników wciąż utrzymuje się bezbramkowy remis.
6
2
3
4
3
61'
Ba Loua efektownie opanował piłkę w polu karnym, wycofał ją na dwudziesty metr do Karlstroma, ten strzelił bez przyjęcia, ale nie trafił w bramkę. Zabrakło mu dwóch metrów.
8
5
5
4
5
64'
Zaskakujące uderzenie Piaseckiego z ponad dwudziestu metrów! Niewiele brakowało, ale piłka trafiła tylko w boczną siatkę!
14
7
6
4
9
66'
Mocne, płaskie dośrodkowanie Kamińskiego, jednak nie trafił w piłkę Ba Loua.
9
3
2
4
5
68'
Przechwyt Tiby w środku pola, pokazał się do prostopadłego podania Ba Loua i otrzymał piłkę, lecz nie zdołał jej opanować.
2
4
1
3
2
69'
Kolejny raz zabrakło agresywnego ataku na piłkę w polu bramkowym Stali. Kapitalnym dośrodkowaniem popisał się Pereira, jednak żaden z partnerów nie wszedł odważniej na piąty metr.
2
6
1
1
2
69'
ZMIANA
13
4
5
1
3
72'
Groźnie pod bramką Stali! Dośrodkowanie Ramireza z rzutu rożnego, trącił piłkę Rebocho i dość nieoczekiwanie duże problemy ze złapaniem futbolówki miał Strączek! Ostatecznie gospodarze zażegnali niebezpieczeństwo.
8
2
6
5
8
73'
Piękny strzał Ramireza z dwudziestu metrów! Piłka zmierzała do bramki tuż przy słupku, ale fantastycznie interweniował Strączek!
8
4
2
4
2
73'
Po rzucie rożnym strzelał głową Salamon, ale lekko i w środek bramki. Ponownie pewnie broni bramkarz Stali.
2
4
1
2
74'
ZMIANA
Stal Mielec. Schodzi: Mateusz Mak. Wchodzi: Koki Hinokio.
2
3
3
2
3
Czy Lech Poznań strzeli gola w Mielcu i zgarnie trzy punkty?
Tak
Nie
2
4
2
2
77'
Dwie dobre sytuacje Stali! Najpierw strzelał Hinokio, po chwili próbował de Amo, ale w obu przypadkach doskonale broni Bednarek!
16
6
1
2
8
79'
Świetny rajd Kamińskiego, zagrywał piłkę z linii końcowej, wycofanie na piąty metr, ale Ishak strzelił za lekko, by pokonać Strączka.
9
2
3
1
8
79'
Żółtą kartkę otrzymał Fabian Piasecki.
9
1
2
3
5
80'
To jest nieprawdopodobne. Lech powinien prowadzić! Kapitalna akcja gości, Ramirez zagrał idealnie na piąty metr do Ishaka, ale ten w tylko sobie znany sposób strzelił nad poprzeczką!
15
11
13
9
35
84'
ZMIANA
7
1
5
2
1
85'
Dośrodkowanie Rebocho z rzutu wolnego, niepewnie piąstkował Strączek i dostał jeszcze szansę do kolejnej centry Ishak, ale jego próba została zablokowana.
5
3
2
9
85'
Ramirez zagrywał z rzutu rożnego, lecz gospodarze nie popełniają błędu i wybijają piłkę.
7
3
1
8
86'
Wrzutka Pereiry z prawej strony i pewnie na piątym metrze interweniuje Strączek.
8
4
1
2
9
87'
Dziesiąty korner dla Lecha, urwał się defensywie Stali Milić, jednak z kilku metrów główkował obok słupka!
8
2
5
2
9
88'
Strączek nie spieszy się ze wznowieniem gry z piątego metra.
8
4
2
2
16
88'
Kłos faulowany przez Tibę 30. metrów od bramki Lecha. Będzie dobra okazja dla gospodarzy z rzutu wolnego.
14
7
4
6
15
89'
Bardzo nieudany strzał Piaseckiego z rzutu wolnego. Piłka poleciała kilka metrów nad bramką.
7
10
3
8
10
90'
Spotkanie potrwa o minimum cztery minuty dłużej.
12
5
4
5
13
90+2'
Żółtą kartkę otrzymał Bożidar Czorbadżijski. Spóźniony wślizg.
13
2
5
2
9
90+3'
Długo holował piłkę Ramirez, aż wreszcie niedokładnie centrował z lewej strony. Grę wznowi Strączek.
9
7
3
5
14
90+4'
Ostatnia minuta doliczonego czasu gry. Lech w dalszym ciągu bije głową w mur.
19
13
3
10
26
90+4'
Strączek ratuje Stal! To była piłka meczowa, Milić był nieatakowany w polu karnym, strzelił precyzyjnie, ale bramkarz Stali jakimś cudem zdążył z interwencją!