(1:0)
Zakończony
Śląsk Wrocław
18:44
Przed nami ostatni sobotni mecz 20. kolejki PKO Ekstraklasy. Tym razem rywalizacja przenosi się do Gdańska, gdzie Lechia zagra ze Śląskiem Wrocław.
18:46
W rundzie jesiennej Śląsk zremisował we Wrocławiu z Lechią 1:1. Bramki zdobywali Dino Stiglec oraz Tomasz Makowski.
1
18:47
Gdańszczanie przystępują do dzisiejszego meczu z piątej pozycji w tabeli. Śląsk jest dziesiąty.
1
18:47
Skład Lechii. Na ławce m.in. nowy nabytek Christian Clemens.
1
18:47
Tak zagrają dziś goście z Wrocławia:
1
18:47
Sędzią spotkania będzie Bartosz Frankowski z Torunia.
2
3
1
Jakim wynikiem zakończy się mecz w Gdańsku?
Wygra Lechia
Remis
Wygra Śląsk
2
19:57
Piłkarze obu zespołów wychodzą na płytę boiska.
4
czas Start meczu
3'
Ciekawa próba prostopadłego podania w wykonaniu Gajosa, ale Ceesay był delikatnie spóźniony i nie zdołał wyprzedzić obrońcy Śląska. Pewna interwencja Szromnika na przedpolu.
1
1
1
5'
Lechia miała okazję z rzutu wolnego, ale fatalnie zagrał Kałuziński. Za mocno, za wysoko, do nikogo. Piłka opuściła boisko.
1
1
2
6'
Na razie gdańszczanie spokojnie rozgrywają piłkę w środkowej strefie boiska.
2
1
1
8'
Bardzo dobre dośrodkowanie Ceesaya, po którym w polu karnym upadł Flavio Paixao. Protestował Portugalczyk, ale sędzia Frankowski nie zdecydował się odgwizdać faulu.
1
1
2
1
2
9'
Rośnie przewaga zespołu Tomasza Kaczmarka. Śląsk zepchnięty do defensywy.
7
4
1
11'
Dośrodkowanie Durmusa z rzutu wolnego, zamykał to na dalszym słupku Maloca, ale nie trafił czysto w piłkę i strzelił obok bramki.
2
2
1
13'
Lechia w zasadzie nie schodzi z połowy Śląska.
7
3
1
1
14'
Przechwyt Lechii na połowie Śląska, Flavio Paixao strzelał z dwudziestu metrów, był rykoszet i niewiele brakowało, by zaskoczyło to Szromnika. Korner.
3
2
2
3
15'
Zamieszanie w polu karnym Śląska. Najpierw przewrotką strzelał Maloca, wybili piłkę goście, a po chwili potężnie z trzydziestu metrów huknął Conrado. Nad poprzeczką.
3
2
1
1
4
18'
Kontratak Lechii. Conrado do Durmusa, ten w swoim stylu przełożył nogi nad piłką i wrzucił w pole karne, ale nie zdołał zamknąć akcji Ceesay.
3
1
3
1
2
19'
Lechia wciąż w natarciu. Nie daje spokoju przyjezdnym. Non stop widzimy wysoki pressing.
8
5
3
1
22'
GOOOOOOL!!!
Gol! Strzelił Jakub Kałuziński.
I mamy otwarcie wyniku! Dośrodkowanie Durmusa z rzutu rożnego, w zamieszaniu ktoś strącił piłkę, a zamykający akcję na dalszym słupku Kałuziński z bliska pokonał bramkarza!
37
17
2
2
24'
W odpowiedzi wrocławianie, jednak strzał Schwarza z dwudziestu metrów zablokowali obrońcy.
3
3
1
1
1
25'
Lechia gra póki co bardzo dobre spotkanie i nic nie wskazuje na to, by Śląsk był w stanie jej zagrozić.
7
5
4
3
2
28'
Śląsk wreszcie potrafił przez dłuższy moment utrzymać się przy piłce na połowie Lechii. Dośrodkowanie Stigleca po ziemi, jednak Piasecki został uprzedzony i nie doszedł do strzału.
6
2
2
1
31'
Spotkanie się wyrównało, ale wynika to ze sposobu gry Lechii, która trochę oddała pole gry rywalowi i sama ustawiła się pod kontrę.
1
32'
Groźne dośrodkowanie Schwarza z rzutu wolnego, to mogło zaskoczyć defensywę Lechii, ale pewnie złapał piłkę Kuciak.
5
1
1
33'
Mecz przerwany. Kibice odpalili pirotechnikę i... nic nie widać.
6
2
3
3
34'
1
1
1
4
35'
Powoli wraca widoczność. Piłkarze czekają na wznowienie gry przez sędziego.
1
1
1
1
1
36'
Gramy! Choć nad boiskiem wciąż utrzymuje się dym.
1
1
2
2
1
38'
Przeciągnięte dośrodkowanie Schwarza i pewnie łapie piłkę Kuciak.
3
3
1
2
39'
Niewiele dzieje się na boisku. Widać coraz więcej, natomiast sytuacji podbramkowych nie oglądamy.
1
1
2
42'
Durmus z rzutu rożnego, wygrał walkę w powietrzu Nalepa, ale nie pocelował zbyt dobrze. Strzelił obok bramki.
1
3
3
2
3
44'
Niezła wrzutka Stigleca w pole karne, ale Piasecki miał problemy z opanowaniem piłki i nie oddał strzału.
2
2
1
45'
Szansa dla Śląska! Kuciak obronił groźny strzał Piaseckiego, po chwili dobijał jeszcze Pich, ale mimo pustej bramki strzelił obok!