PKO Ekstraklasa: 21. kolejka
13 lut 2022 15:00
90+3'

Co za akcja Michała Kucharczyka! Skrzydłowy przedryblował dwóch obrońców i miał przed sobą tylko bramkarza. Dobra interwencja Hładuna.

10
4
3
3
14
90+2'

Szybki kontratak Pogoni Szczecin. Wahan Biczachczjan przedostał się w pole karne, jednak niecelnie podał do Michała Kucharczyka. Zagłębie nie składa broni i buduje kolejną akcję.

10
4
8
3
6
90'

Tomasz Wajda doliczył trzy minuty do regulaminowego czasu gry.

4
3
6
3
12
88'

Sasa Zivec odnalazł się na lewym skrzydle i bardzo mocno uderzył. Po jego strzale piłka wylądowała na trybunach.

9
8
5
3
3
87'

Rafał Kurzawa próbował zaskoczyć bramkarza Zagłębia Lubin. Dominik Hładun pewnie chwycił piłkę.

11
4
5
3
6
86'

Pogoń Szczecin chce dowieźć korzystny wynik do końca. Gospodarze oddalają grę od własnej bramki.

14
8
2
3
84'
3
4
3
3
4
84'
82'

Wahan Biczachczjan przywitał się z kibicami Pogoni Szczecin. Ofensywny pomocnik zdobył bramkę w drugim meczu z rzędu.

25
15
3
2
1
81'
5
2
2
1
1
81'
80'

Gol! Strzelił Wahan Biczachczjan. Asystował mu Mateusz Łęgowski.

Niesamowite trafienie nowego piłkarza Pogoni Szczecin! Wahan Biczachczjan miał sporo miejsca przed polem karnym i kapitalnie przymierzył. Piłka była poza zasięgiem Dominika Hładuna.

55
24
1
2
16
78'

Ależ strzał Kamila Grosickiego! Filar Pogoni Szczecin tym razem uderzył na murem i piłka przeleciała minimalnie obok lewego słupka.

15
4
3
1
8
77'

Żółtą kartkę otrzymał Łukasz Poręba.

Młody pomocnik nie zagra w następnym meczu Zagłębia.

KGHM Zagłębie Lubin
6
2
76'

Wahan Biczachczjan zagrywał w pole karne, lecz nic z tego nie wyszło. Mateusz Bartolewski oddalił grę od własnej bramki.

1
1
3
3
74'

Kolejną szansę miał Luka Zahović. Snajper "Portowców" nie trafił w piłkę po zagraniu Jakuba Bartkowskiego. Przyjezdni budują akcję.

3
2
4
2
7
71'

4
71'

Kamil Grosicki zdecydował się na bezpośredni strzał, ale trafił prosto w mur. Po chwili doświadczony piłkarz celnie uderzył i Dominik Hładun zażegnał niebezpieczeństwo.

4
2
2
70'

To był szósty gol Szysza w tym sezonie.

2
1
1
1
1
69'

Żółtą kartkę otrzymał Ilja Żygulow.

3
1
1
2
64'

Patryk Szysz mógł skompletować dublet i nie wykorzystał dogodnej sytuacji. Skrzydłowy Zagłębia był na pozycji spalonej.

3
1
5
1
1
60'

Żółtą kartkę otrzymał Jakub Żubrowski.

8
1
1
3
3
58'

Gol! Strzelił Patryk Szysz. Asystował mu Erik Daniel.

Mamy niespodziankę! Erik Daniel przerzucił piłkę do Patryka Szysza, a ten wbiegł w pole karne i świetnie sfinalizował całą akcję. Dante Stipica mógł zachować się lepiej w tej sytuacji.

28
16
4
7
20
56'

6
54'

Kamil Grosicki z łatwością ograł Bartłomieja Kłudkę, lecz źle zagrał w pole karne. Po chwili Luka Zahović oddał celny strzał na bramkę Zagłębia.

7
3
2
1
53'

Piłkarze Zagłębia Lubin próbują przedostać się w pole karne "Portowców". Bartłomiej Kłudka złapany w pułapkę ofsajdową.

4
1
51'

Łukasz Poręba w indywidualnej akcji. Środkowy pomocnik Zagłębia przekombinował i stracił piłkę tuż przed polem karnym Pogoni.

2
2
49'

Niezła akcja gospodarzy. Sebastian Kowalczyk dostrzegł wychodzącego na pozycję Lukę Zahovicia, ale podał zbyt mocno.

3
3
1
47'

Jakub Bartkowski poradził sobie z rywalami i znalazł się w polu karnym. Nic z tego, gracz Pogoni fatalnie dośrodkował.

1
2
2
2
1
46'

Rozpoczęła się druga odsłona!

4
2
45+2'

Zagłębie Lubin przebudziło się w końcówce pierwszej połowy. Erik Daniel wstrzelił piłkę w pole karne i Dante Stipica skutecznie interweniował.

10
4
3
1
45'

Dwie minuty doliczone do pierwszej połowy.

3
3
6
45'

Niebezpiecznie w polu karnym Pogoni. Jakub Żubrowski wygrał pojedynek powietrzny i zmusił Stipicę do interwencji. Bramkarz był jednak na posterunku.

8
2
1
2
43'

Maciej Żurawski chciał oddalić grę od własnej bramki i trafił prosto w Benedikta Zecha. Rzut rożny dla Zagłębia Lubin.

3
2
2
6
42'

Gramy dalej. Luis Mata ucierpiał, ale podniósł się z boiska i zgłosił gotowość do gry.

9
3
1
2
40'

Luis Mata zderzył się z Mariuszem Malcem. Piłkarze Pogoni Szczecin nie podnoszą się z murawy. Sędzia Tomasz Wajda zatrzymał grę.

2
2
9
7
38'

Łukasz Poręba próbował dośrodkować, lecz piłka poleciała w kierunku bramki Pogoni. Dante Stipica nie dał się zaskoczyć.

2
1
3
37'

Kamil Grosicki napędził akcję Pogoni Szczecin, ale nie porozumiał się z Luisem Matą. Zagłębie wznowi grę od własnej bramki.

3
1
3
2
35'

To mógł być piękny gol! Patryk Szysz dostrzegł, że Dante Stipica był wysunięty z bramki. Skrzydłowy uderzył z dużej odległości, jednak spudłował.

2
4
3
3
1
33'

Akcja duetu Sebastian Kowalczyk - Kamil Grosicki. Ten drugi był niepilnowany w polu karnym i zdecydował się na strzał. Piłka przeleciała obok prawego słupka.

3
1
2
5
32'

Dante Stipicia tylko przygląda się grze kolegów. Piłkarze Zagłębia Lubin nie potrafią dłużej utrzymać się przy piłce.

7
6
30'

Kolejna próba Sebastiana Kowalczyka. Ofensywny pomocnik przełożył sobie piłkę na prawą nogę i posłał ją nad poprzeczką.

6
4
2
29'

Precyzyjne dośrodkowanie Kamila Grosickiego. Piłka trafiła na głowę Luki Zahovicia, który minimalnie przestrzelił. Wciąż 1:0 dla Pogoni.

7
3
2
3
3
28'

Erik Daniel zacentrował z lewej strony boiska. Dante Stipica wyszedł z bramki i pewnie wypiąstkował piłkę.

7
1
2
27'

Dużo niedokładności w grze "Miedziowych". Pogoń Szczecin ma wyraźną przewagę w posiadaniu piłki.

8
3
25'

Patryk Szysz walczył o piłkę i próbował minąć Luisa Matę. Skrzydłowy Zagłębia Lubin nieco przeszarżował.

4
8
23'

Akcja za akcją. Maciej Żurawski oddał strzał z niewielkiej odległości, ale bramkarz Zagłębia wykazał się refleksem.

4
2
4
3
23'

2
21'

Miejscowi walczą o drugiego gola. Nikt nie przeciął toru lotu piłki po zagraniu Damiana Dąbrowskiego.

3
1
7
19'

Cała sytuacja wyglądała kuriozalnie. Gracze Pogoni byli przekonani, że piłka wpadła do siatki. Jak się okazało, ich radość była przedwczesna.

4
5
1
1
18'

Piłkarze Zagłębia Lubin mieli sporo szczęścia. Bartłomiej Kłudka niefortunnie interweniował i wydawało się, że skierował piłkę do własnej bramki, jednak trafił w boczną siatkę.

3
4
3
1
16'

W pierwszych minutach Pogoń Szczecin miała więcej z gry. Zawodnicy Zagłębia jeszcze nie zagrozili bramce gospodarzy.

8
4
1
1
14'

Erik Daniel szukał Karola Podlińskiego w polu karnym. Skrzydłowy Zagłębia fatalnie dośrodkował i sprezentował piłkę gospodarzom.

5
8
1
12'

"Portowcy" kontrolują wydarzenia boiskowe. Jean Carlos Silva zanotował stratę po dograniu Jakuba Bartkowskiego, goście dopadli do piłki.

4
1
1
2
10'

19-letni Bartłomiej Kłudka gra na prawej stronie defensywy i ma trudne zadanie. Tym razem piłkarz Zagłębia poradził sobie z Kamilem Grosickim.

3
1
3
1
5
8'

Podopieczni Piotra Stokowca muszą gonić wynik. Akcja przeniosła się na połowę Pogoni Szczecin.

3
1
2
1
5
6'

Gol! Strzelił Luka Zahović. Asystował mu Mariusz Malec.

Pogoń Szczecin szybko obejmuje prowadzenie! Mariusz Malec zapędził się pod pole karne Zagłębia i obsłużył Lukę Zahovicia. Słoweniec sprytnym strzałem pokonał bramkarza.

51
28
3
2
6
4'

Było bardzo blisko. Jean Carlos Silva zgrał piłkę głową do Luki Zahovicia, a napastnik uderzył w kierunku bramki. Dominik Hładun uratował drużynę gości.

3
2
2
1
4
3'

Sebastian Kowalczyk wbiegł w pole karne rywali i po chwili stracił piłkę. Dominik Hładun wznowi grę w z piątego metra.

1
1
2
2
2'

Podopieczni Kosty Runjaicia szukają sobie miejsca na połowie Zagłębia Lubin. Goście w wysokim pressingu.