PKO Ekstraklasa: 30. kolejka
23 kwi 2022 17:30
komentarz

Ależ mecz w drugiej połowie. Piast Gliwice ostatecznie wygrywa z Jagiellonią Białystok 2:1!

4
4
2
1
90+12'

Czerwiński chciał wyprowadzić kontrę, ale w pewnym momencie zrezygnował. Podbiegł do linii bocznej i wywalczył aut. Piast nie spieszy się ze wznowieniem gry.

7
7
4
7
90+12'

Piast broni się ze wszystkich sił.

7
2
3
3
4
90+11'

Półtorej minuty do końca. Jagiellonia w ataku pozycyjnym.

4
1
1
2
2
90+9'

Żółtą kartkę otrzymał Bartłomiej Wdowik.

Jagiellonia Białystok
3
1
1
3
2
90+8'

Kontratak Piasta i w idealnej sytuacji fatalnie myli się Ameyaw...

1
3
2
90+7'

Jagiellonia idzie na całość. W akcje ofensywne zaangażowany jest w zasadzie cały zespół.

7
2
90+6'

Żółtą kartkę otrzymał Taras Romanczuk. Nerwowe te ostatnie minuty.

3
3
2
3
90+4'

Kolejna stuprocentowa sytuacja Piasta, ale myli się Ameyaw!

4
3
1
3
3
90+4'

A jednak, był to faul w ofensywie Torila.

3
1
2
90+4'

Toril przewrócił się w polu karnym. Sprytne zachowanie napastnika Piasta. Sędziowie analizują sytuację na powtórkach.

2
4
1
90+1'

Kolejna akcja Pyrki, ale strzał tylko w poprzeczkę!

3
3
2
1
90'

Sędzia doliczył aż dwanaście minut do drugiej połowy!

1
2
3
2
90'

Niesamowite, to powinien być koniec meczu! Pyrka i Ameyaw biegli we dwójkę na bramkę Jagiellonii, ale ten pierwszy postanowił sam kończyć akcję, uderzył słabo, prosto w Alomerovicia!

5
1
1
1
89'

Gual mocno, ale obok bramki! Ależ zrobił nam się mecz w drugiej połowie.

1
1
88'

Jagiellonia blisko gola na 2:2! Piękne zagranie Guala na jeden kontakt, Żyro znalazł się sam przed Plachem, ale nie dał rady go przelobować. Wytrzymał tę próbę nerwów golkiper Piasta!

2
2
85'

Niecelny strzał Kądziora z dystansu. Piłka przeleciała obok bramki.

1
83'

Ależ kapitalna okazja dla Piasta! Wilczek stanął oko w oko z Alomeroviciem, strzelił mocno przy dalszym słupku, ale doskonale broni golkiper gości!

3
1
1
1
81'

Świetne podanie Chrapka na jeden kontakt do Holubka. Ten zgubił całą defensywę Jagiellonii, czekał do końca na ruch partnerów, wycofał piłkę, ale nie było tam nikogo.

1
80'

Żółtą kartkę otrzymał Michał Żyro.

2
2
79'

Hateley z rzutu rożnego, strącił piłkę Reiner, ale zamykający akcję na dalszym słupku Czerwiński nie zdołał oddać strzału.

1
1
1
78'

Wreszcie zaatakowali gospodarze, jednak dośrodkowanie Holubka okazało się niedokładne. Wilczek był blisko, ale nie zdołał oddać strzału.

2
1
76'

Kwadrans do końca. Jagiellonia wciąż przy piłce. Jakby zwietrzyła szansę. Piast po golu na 2:0 stanął.

2
1
73'

Po bardzo długim oczekiwaniu mamy decyzję. Bramka zaliczona!

11
8
1
3
7
73'

Trudno wytłumaczyć dlaczego trwa to tak długo.

2
1
72'

Wciąż nie mamy decyzji!

3
3
2
1
69'

Niecierpliwią się piłkarze obu drużyn i kibice. Długo trwa sprawdzanie tej sytuacji.

2
1
1
66'

Gol! Strzelił Bartosz Bida. Asystował mu Bojan Nastić.

A jednak, gol uznany! Po dośrodkowaniu Nasticia precyzyjnie przy bliższym słupku uderzył rezerwowy Bida i Jagiellonia łapie kontakt! Nie było spalonego.

4
3
3
2
2
66'

Bida strzela gola, ale kolejny raz nie zostaje on uznany. Sędzia asystent sygnalizuje spalonego po tym dośrodkowaniu Nasticia!

1
1
1
4
5
63'

Żyro miał pierwszą okazję po wejściu, jednak momentalnie doskoczyli do niego Mosór i Czerwiński i zablokowali ten strzał.

1
60'

Mamy potwierdzenie - gol nie został uznany. Spalony!

2
1
1
2
59'

Tiru strącił piłkę na dalszy słupek, gdzie dopadł do niej Pazdan. I to on miał być na pozycji spalonej. Potem gliwiczanie rozpaczliwie wybijali futbolówkę z linii bramkowej, a w zamieszaniu podbramkowym najprzytomniej zachował się Wdowik, który z paru metrów trafił do siatki.

1
1
58'

Mieliśmy olbrzymie zamieszanie na linii bramkowej. Czekamy na weryfikację z wozu VAR.

57'

Piłka w siatce po strzale Wdowika! Ale gola nie ma! Spalony!

1
2
1
2
57'

Ależ miała szansę Jagiellonia! Przypadkowo doszedł do kapitalnej okazji Carioca, ale jego strzał z dziesięciu metrów ofiarnie zablokował Czerwiński!

1
1
54'

Jeśli sytuacja Jagiellonii była nieciekawa, to teraz jest wręcz beznadziejna. Trudno powiedzieć co się stało, ale goście jakby zostali w szatni.

53'

Gol! Strzelił Jakub Czerwiński. Asystował mu Tom Hateley.

Jagiellonia na kolanach. Precyzyjne dośrodkowanie Hateleya z rzutu wolnego, Czerwiński wyskoczył najwyżej w polu karnym i strzałem głową podwyższył prowadzenie Piasta.

2
2
3
6
51'

Zaskakujący strzał Nasticia zza pola karnego. Zaskakujący, bo prawą nogą. Pewnie broni jednak Plach.

1
51'

Jagiellonia szuka sposobu, by jakoś odpowiedzieć, ale nie za bardzo ma pomysł na przedostanie się w pole karne Piasta.

1
48'

Nieprawdopodobnie z perspektywy Piasta zaczyna się ta druga połowa. Gliwiczanie spisywali się bardzo słabo przed przerwą, to Jagiellonia sprawiała lepsze wrażenie, a tymczasem sytuacja w mgnieniu oka zmienia się o 180 stopni.

1
2
4
47'

Gol! Strzelił Jakub Holubek. Asystował mu Martin Konczkowski.

Ależ początek drugiej połowy w wykonaniu Piasta! Akcja dwójki bocznych obrońców. Precyzyjne dośrodkowanie Konczkowskiego, Holubek wygrał walkę w powietrzu z Romanczukiem i pewnym strzałem głową umieścił piłkę w siatce!