PKO Ekstraklasa: 33. kolejka
13 maj 2022 20:30
90+2'

W ostatnich minutach gracze Legii Warszawa ostrzeliwali bramkę Jagiellonii Białystok. Brakuje tylko dokładności.

4
3
3
4
4
90'

Cztery minuty doliczone do drugiej połowy.

1
1
1
3
88'

Osłabienie Jagiellonii Białystok. Michał Pazdan strzelił gola samobójczego, a na dodatek nabawił się kontuzji. Piotr Nowak wykorzystał komplet zmian.

4
2
6
7
87'

Ernest Muci zdecydował się na strzał z dużej odległości. Albańczyk nie zaskoczył Zlatana Alomerovicia, gramy dalej.

4
5
2
85'
GOL SAMOBÓJCZY!!!

Gol samobójczy! Michał Pazdan.

Ogromny pech byłego reprezentanta Polski. Michał Pazdan walczył o piłkę z Benjaminem Verbiciem i bardzo niefortunnie interweniował. Gol został zapisany na jego konto.

Jagiellonia Białystok
17
16
6
16
35
83'

Tym razem Martin Pospisil oddał strzał rzutu wolnego. Czujny był Cezary Miszta, który przeniósł piłkę nad poprzeczką.

2
1
1
1
1
82'

2
80'

Fedor Cernych mógł już zamknąć mecz. W ostatniej chwili Igor Charatin przeszkodził napastnikowi Jagiellonii Białystok, wciąż 2:1.

1
3
8
76'

Gol! Strzelił Jesus Imaz.

Jagiellonia Białystok po raz drugi obejmuje prowadzenie! Jesus Imaz strzelił w prawy dolny róg i w ten sposób zmylił Cezarego Misztę.

28
22
3
6
8
74'

Żółtą kartkę otrzymał Josue.

9
7
1
2
3
75'

Żółtą kartkę otrzymał Jesus Imaz.

Kuriozalna sytuacja. Hiszpan był faulowany i obejrzał żółtą kartkę.

6
4
3
2
7
74'

Josue spowodował upadek Jesusa Imaza w polu karnym! Szymon Marciniak wskazał na wapno.

12
9
2
5
6
72'

Przyjezdni poczuli krew. Paweł Wszołek ruszył prawą stroną boiska, Zlatan Alomerović musiał interweniować po jego dośrodkowaniu.

3
2
1
3
70'

Gol! Strzelił Tomas Pekhart. Asystował mu Bartosz Slisz.

Po kilku zmarnowanych sytuacjach Tomas Pekhart dopiął swego. Bartosz Slisz zagrał z głębi pola do snajpera, który efektownym uderzeniem pokonał Zlatana Alomerovicia. Bramkarz gospodarzy nawet nie drgnął.

14
9
7
15
69'

Strzały (celne):

Jagiellonia - 13 (4)

Legia - 12 (3)

1
1
67'

I znowu było blisko. Taras Romanczuk nie trafił w światło bramki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

1
2
3
6
67'
66'

Zespołowa akcja gospodarzy. Karol Struski przekazał piłkę Tomasowi Prikrylowi, Czech uderzył w kierunku bramki i wywalczył rzut rożny.

5
3
2
64'

Druga połowa układa się pod dyktando Jagiellonii Białystok. Opiekun Legii Warszawa przygotowuje zmiany w składzie.

4
6
1
4
2
62'

Jagiellonia Białystok ma wszystko pod kontrolą. Zespół Piotra Nowaka potrzebuje kompletu punktów, by zapewnić sobie utrzymanie w elicie.

8
3
1
2
60'

Strzał Pawła Wszołka i ofiarna interwencja Israela Puerto. Defensor nie podnosi się z boiska po tym, jak został trafiony w łokieć.

1
5
5
1
58'

Kolejne już niecelne uderzenie Bartłomieja Wdowika. Po jego strzale piłka wylądowała na trybunach.

4
1
3
56'

Żółtą kartkę otrzymał Jurgen Celhaka.

5
7
3
54'

Lindsay Rose spróbował swoich sił. Obrońca strzelił w środek bramki, a Zlatan Alomerović był idealnie ustawiony.

2
3
2
1
53'
52'

Israel Puerto może pochwalić się niezłymi statystykami, jak na środkowego obrońcę. W tym sezonie zanotował 18 występów, zapisał na swoim koncie już trzy gole i asystę.

3
3
1
50'

Jesus Imaz przedostał się w pole karne i próbował przelobować Cezarego Misztę. Hiszpan uderzył zbyt lekko.

2
1
3
2
48'

Gol! Strzelił Israel Puerto. Asystował mu Michał Pazdan.

Cezary Miszta uratował Legię Warszawa po strzale Bartłomieja Wdowika, ale teraz nie miał żadnych szans. Michał Pazdan zgrał piłkę do Israela Puerto, a ten z niewielkiej odległości wbił ją do siatki!

28
17
2
4
48'

Na stadionie w Białymstoku pojawił się między innymi Piotr Włodarczyk. Jak dowiedziały się WP SportoweFakty, Jagiellonia chętnie widziałaby u siebie jego syna.

2
1
1
czas Druga połowa
45+3'

Bogdan Tiru wcześniej zakończy sezon. Rumun przekroczył limit żółtych kartek i na pewno nie zagra w ostatniej kolejce PKO Ekstraklasy.

2
3
5
5
45+2'

Żółtą kartkę otrzymał Bogdan Tiru.

3
1
1
2
7
45'

Szymon Marciniak doliczył trzy minuty.

2
1
4
45'

Żółtą kartkę otrzymał Mateusz Hołownia.

6
3
2
2
2
44'

Jesus Imaz był załamany po niecelnym uderzeniu, trudno się mu dziwić.

1
1
1
2
42'

Jesus Imaz miał stuprocentową sytuację! Hiszpański napastnik oddał strzał głową po dośrodkowaniu Bojana Nasticia, a piłka poszybowała nad poprzeczką.

3
4
2
10
5
40'

Legia Warszawa nie ma pomysłu w ofensywie i czeka na kontrataki. Zespół gospodarzy dłużej utrzymuje się przy piłce.

5
3
3
38'

Bojan Nastić napędził akcję Jagiellonii Białystok. Igor Charatin przeciął tor lotu piłki po wrzutce Bośniaka, miejscowi wywalczyli stały fragment gry.

4
3
3
1
36'

Dużo przerw w grze. Tym razem Maciej Rosołek lekko ucierpiał po starciu z rywalem. Zawodnik gości chce zostać na boisku.

1
4
3
34'

Z minuty na minuty rośnie przewaga gospodarzy. Drużyna Piotra Nowaka sprawia problemy defensorom warszawskiej Legii.

6
4
1
32'

Ależ to mogło być wejście! Tomas Prikryl szybko doszedł do głosu, jednak Cezary Miszta pewnie obronił jego strzał.

4
4
2
3
4
32'

Łzy w oczach Diego Carioki. Wydaje się, że to koniec meczu dla brazylijskiego zawodnika.

3
2
4
31'

Mateusz Hołownia wyłożył piłkę lepiej ustawionemu Josue. Ofensywny pomocnik strzelił sprzed pola karnego, Zlatan Alomerović nie musiał interweniować.

3
1
29'

Widać grymas bólu na twarzy Diego Carioki. Nie wiadomo, czy skrzydłowy Jagielloni Białystok będzie mógł kontynuować grę. Wcześniej murawę opuścił już Marc Gual.

1
1
2
4
4
27'

Przez kilkadziesiąt sekund Igor Charatin nie podnosił się z murawy. Szymon Marciniak musiał przerwać grę. Kontuzję zgłasza też Diego Carioca.

2
3
2
2
2
25'

Teraz mało brakowało. Paweł Wszołek wykorzystał błąd defensywy i był sam na sam z bramkarzem. Zlatan Alomerović wybił piłkę na rzut rożny.

5
4
3
2
24'

Groźny strzał Diego Carioki. Skrzydłowy przełożył sobie piłkę na prawą nogę. Uderzenie, rykoszet i rzut rożny dla gospodarzy.

6
4
1
4
1
22'

I znowu Maciej Rosołek na lewym skrzydle. Gracz Legii Warszawa wstrzelił piłkę w pole karne, a Zlatan Alomerović uprzedził rywali.

3
2
1
2
1
20'

Bezpośrednie uderzenie Bartłomieja Wdowika. Młodzieżowiec trafił prosto w Bartosza Slisza, ale białostoczanie szybko odzyskali piłkę.

2
3
1
1
19'

Bogdan Tiru przewrócił się tuż przed polem karnym. Maciej Rosołek dużo ryzykował, tylko rzut wolny dla Jagiellonii Białystok.

3
2
1
2
1
18'

Paweł Wszołek płasko zagrał w stronę Mateusza Hołowni. Lewy obrońca wpadł w pole karne, wcześniej Szymon Marciniak zasygnalizował spalonego.

2
3
2
2
16'

Doczekaliśmy się pierwszego celnego strzału. Z kilkunastu metrów uderzał Diego Carioca, skuteczna interwencja Cezarego Miszty.

2
1
1
1
1
15'

Kolejny kontratak w wykonaniu Jagiellonii Białystok. Jurgen Celhaka wygrał pojedynek szybkościowy z Karolem Struskim i ugasił pożar.

1
1
2
13'

Taras Romanczuk otrzymał podanie od Jesusa Imaza, wbiegł w pole karne i fatalnie przestrzelił. Cezary Miszta wznowi grę z piątego metra.

4
3
1
13'

Od kilkudziesięciu sekund piłkarze grają w trudnych warunkach. Kibice już odpalili race, widoczność na boisku jest ograniczona.

1
1
1
9'

Legia Warszawa zbliża się do pola karnego gospodarzy. Podopieczni Aleksandara Vukovicia próbują udokumentować swoją przewagę.

1
3
1
2
2
7'
2
1
3
7'

Marc Gual utyka i opuści boisko. Jesus Imaz jest gotowy przy linii bocznej.

2
1
4
3
6'

Bogdan Tiru zapędził się pod pole karne gości. Defensor zacentrował w kierunku Tarasa Romanczuka, jednak ten niedokładnie trafił w piłkę.

1
2
1
4'

Maciej Rosołek próbował zaskoczyć Zlatana Alomerovicia uderzeniem z ostrego kąta. Bramkarz Jagiellonii Białystok pewnie chwycił piłkę i rozpoczął kontratak.

3
2
1
2'

Spokojny początek spotkania. Zawodnicy Legii Warszawa powoli budują akcję na własnej połowie, Marc Gual próbuje przeszkadzać rywalom.

2
2
czas Start meczu
Która drużyna zdobędzie komplet punktów?
Padnie remis
1
1
20:25

Sędzia główny: Szymon Marciniak (Płock).