Umiejętnie gra Lech. Utrzymuje się przy piłce daleko od własnej bramki.

3
3
1
86'

Warta wciąż próbuje atakować, ale jej próby są szybko kasowane przez zawodników Lecha.

4
1
1
84'
84'
82'

Żółtą kartkę otrzymał Niilo Maenpaa. Uderzony Kamiński.

5
1
81'

Mogło być już po meczu! Przechwyt Lecha, Ba Loua zagrał w pole karne do Ishaka, ale ten z ostrego kąta strzelił tuż obok słupka!

1
3
2
6
6
80'

Ba Loua nie wszedł najlepiej w ten mecz. Miał trochę miejsca na lewym skrzydle, to poślizgnął się na piłce.

1
1
75'

Żółtą kartkę otrzymał Robert Ivanov. Kopnięty Kownacki. Zbyt wysoko uniesiona noga.

3
2
3
73'

Wreszcie obudziła się Warta. Castaneda postanowił wziąć sprawy w swoje ręce, strzelił mocno z dwudziestu pięciu metrów, ale van der Hart był czujny i pewnie złapał piłkę.

1
72'

Ależ pudło Ishaka. Wystawił mu piłkę jak na tacy Rebocho, ale snajper Lecha strzelił obok słupka. Był jednak spalony Kamińskiego, więc gol i tak nie zostałby uznany.

1
2
2
70'

Pawłowiec oddaje piłkę za darmo. Próba rozegrania, ale to prostopadłe podanie pozostawiało wiele do życzenia. Nawet trudno rozszyfrować kto był adresatem.

1
1
68'

Lech spokojnie utrzymuje się przy piłce na połowie Warty.

2
2
66'

Zmiany w Warcie mają odmienić jej grę, bo w drugiej połowie praktycznie nic się nie dzieje pod bramką van der Harta. Lech kontroluje wydarzenia na boisku.

3
2
63'

Ishak był na idealnej pozycji, dostrzegł to Rebocho, ale Ishak popełnił prosty błąd przy przyjmowaniu piłki i tylko dlatego nie znalazł się w sytuacji sam na sam z Grobelnym.

1
7
3
61'
61'

Grobelny pewnie łapie piłkę po niezbyt dobrym dośrodkowaniu Kamińskiego.

60'

Szykuje się podwójna zmiana w zespole Warty.

2
59'

Ciekawe prostopadłe podanie Kamińskiego do Ishaka, ale szybszy przy piłce był Grobelny. Napastnik Lecha nie zdążył w porę wyhamować i z dużym impetem wpadł na Grobelnego.

1
1
58'

Przewaga Lecha, ale niewiele z niej wynika. Inna sprawa, że goście wcale nie muszą forsować tempa. Oni mają swój wynik. Teraz to Warta powinna mocniej zaatakować.

3
56'

Dobra wrzutka Rebocho z rzutu rożnego. Uciekł rywalom Kownacki, ale nie nastawił dobrze celownika. Strzelił obok bramki.

1
54'

Niecelny strzał Miguela Luisa zza pola karnego. Źle trafił w piłkę po sprytnym odegraniu Grzesika.

1
1
52'

Kontra Lecha. Płaski strzał Karlstroma z szesnastu metrów i pewnie broni Grobelny.

1
51'

Mocny strzał Corryna, ale też bardzo niecelny.

50'

Castaneda faulowany. Będzie rzut wolny dla Warty z ok. 35 metrów.

2
1
49'

Niewiele się dzieje na początku drugiej połowy. Gra toczy się głównie w środku pola.

1
46'

Początek drugiej części spotkania!

1
czas Druga połowa
komentarz

Zawodnicy wracają na boisko.

komentarz

Przerwa! Lech przegrywał, ale wziął się do roboty i po 45 minutach to Kolejorz jest lepszy o jednego gola!

8
4
45+4'

Gol! Strzelił Mikael Ishak. Asystował mu Pedro Rebocho.

Nie potrafili wybić piłki gospodarze. Rebocho mocno wstrzelił futbolówkę w pole karne, a nieatakowany na piątym metrze Ishak uderzył nie do obrony! Lech na prowadzeniu!

26
15
4
6
9
45+3'

Amaral zza pola karnego. Był rykoszet. Lech ma rzut rożny.

3
2
45+1'

Pereira miękko do ustawionego na dalszym słupku Ishaka, który jednak strzelił z woleja w okolice Poznania.

5
1
45'

1
1
1
45'

Grzesik do niepilnowanego Corryna, ten uderzył bez przyjęcia zza pola karnego, ale mocno się pomylił.

1
1
44'

Miguel Luis chciał zaskoczyć van der Harta strzałem z dużej odległości, ale bramkarz Lecha nie popełnił błędu.

43'

Rzut rożny dla Kolejorza. Krótkie rozegranie, piłka wycofana przed pole karne, ale nie popisał się przy dośrodkowaniu Pereira. Miał jeszcze okazję do poprawki Murawski, lecz jego zagranie było jeszcze gorsze.

4
42'

Pereira na dużym spokoju powstrzymał szarżującego Ivanova w polu karnym Lecha.

2
4
1
40'

Kamiński w polu karnym Warty. Ciasno, gęsto, próba dryblingu w prawą stronę, w lewą, ale nie było miejsca do oddania strzału.

1
4
2
39'

Kownacki wygrał walkę fizyczną z Kiełbem, podawał prostopadle do Ishaka, ale ten nie opanował piłki, bo doskonale uprzedził go Kopczyński.

2
37'

Cały zespól Warty na własnej połowie. Najwyżej ustawieni zawodnicy są na czterdziestym metrze od własnej bramki. Przewaga Lecha nie podlega dyskusji.

6
2
1
3
35'

Kontratak Warty, jeden z nielicznych w ostatnim czasie. Zabrakło jednak precyzji przy strzale z dość ostrego kąta. Nie musiał interweniować van der Hart.

2
1
1
33'

Kolejny błąd Warty. Ivanov za daleko wypuścił sobie piłkę. Kontra gości, Kownacki dośrodkowywał z prawej strony, jednak nie doszedł do strzału głową Ishak.

1
4
2
32'

Kiełb wygrał walkę w powietrzu z Pereirą, ale piłka bardzo powoli zmierzała w stronę bramki i pewnie złapał ją van der Hart.

1
1
30'

Żółtą kartkę otrzymał Dawid Kownacki. Kopnięty Grobelny. Nieprzyjemne zdarzenie, ale Kownacki nie widział swojego rywala.

3
1
1
4
6
30'

Wracamy do gry. Pereira z rzutu rożnego, ale piłka została wybita przed pole karne. Najpierw zablokowany został strzał Karlstroma, po chwili Rebocho.

2
28'

Sędzia na moment przerwał grę. Kibice zadymili boisko.

2
4
1
1
2
28'

Ależ pressing Lecha. Odbierają piłkę na czterdziestym metrze od bramki Warty. Gospodarze nie są w stanie się temu przeciwstawić.

4
3
26'

Lech przejął kontrolę nad meczem. Warta ma problem z wyjściem z własnej połowy.

6
1
25'

Groźne dośrodkowanie Pereiry, ale dobrze piąstkował piłkę na piątym metrze Grobelny.

2
1
1
24'

Żółtą kartkę otrzymał Jesper Karlstrom. Faul taktyczny.

1
6
22'

Gol! Strzelił Joao Amaral.

I mamy wyrównanie, ale Warta sama sobie to sprokurowała! Było już po akcji, jednak Szczepański zachował się fatalnie i podał piłkę wprost pod nogi Amarala. Ten przymierzył technicznie, niezwykle precyzyjnie zza pola karnego i trafił w samo okienko!

Lech Poznań
25
9
4
10
11
20'

Ładna akcja Lecha! Klepka Kamińskiego z Amaralem, wyjście na pozycję, ale młodzieżowiec gości pudłuje! Strzał tylko w boczną siatkę, choć część kibiców poderwała się z miejsc, myśląc, że jest 1:1.

5
20'

Pereira do Amarala, zagranie nad obrońcami Warty, ale Amaral nie miał żadnych szans, by dojść do piłki, więc w pewnym momencie odpuścił. Kolejorz na razie bije głową w mur.

2
1
2
1
18'

Bardzo dobre podanie Kamińskiego do wychodzącego na czystą pozycję Ishaka, ale kąt był dość ostry w momencie strzału napastnika Lecha. Piłka poleciała nad bramką.

2
1
17'

Długie podanie w kierunku Amarala. Lech gra dziś z wiatrem i to zagranie zaskoczyło Grobelnego. Amaral dopadł do futbolówki przy linii końcowej, jednak nie zdołał nic z tego zrobić.

1
1
1
15'

Jeszcze jedna akcja Lecha. Dośrodkowanie Pereiry, atakował piłkę na wślizgu Amaral, ale nie zdołał oddać strzału. Zabrakło mu kilku centymetrów.

1
1
2
15'

Strzał Kownackiego z dystansu. Bardzo niecelny.

4
4
1
1
13'

Dobry początek meczu w wykonaniu Warty. Ona nie walczy już w tym sezonie o nic, ale mimo to stawia Lechowi bardzo wysokie warunki.

4
1
11'

To drugi w karierze gol Kopczyńskiego w Ekstraklasie. Drugi strzelony z rzutu karnego.

3
4
10'

Gol! Strzelił Michał Kopczyński.

I Warta na prowadzeniu! Pewnie wykonany rzut karny przez Kopczyńskiego. Piłka w jednym rogu, van der Hart w drugim. 1:0!

16
12
2
3
7
9'

Sytuacja ewidentna i klarowna. Corryn był pierwszy przy piłce.

12
11
1
1
3
8'

Rzut karny dla Warty! Fatalny błąd popełnił van der Hart, który rzucił się w kierunku piłki, ale powalił tym na murawę Corryna!

15
3
2
3
4
7'

W odpowiedzi kontratak Lecha, ale strzał Ishaka z dwudziestu pięciu metrów był minimalnie niecelny.

7
1
7'

Zablokowany strzał Kupczaka z dystansu. Trafił w Amarala na dwudziestym metrze.

1
1
6'

Długie podanie w kierunku Amarala, ten chciał odegrać piłkę do biegnącego za nim Ishaka, ale Portugalczyk nie trafił czysto. Przejął futbolówkę dobrze czytający grę Grobelny.

4
2
5'

Na razie w ataku pozycyjnym Warta, ale nie przekłada się to na konkrety. Lech przyczajony na własnej połowie.

3
2
3'

Ale teraz przechodzimy już do wydarzenia stricte związanych z rywalizacją na boisku.

5
1'

Piłka wybita poza boisko. Szpaler dla Łukasza Trałki, który kończy karierę.

10
5
2
1'

Pierwszy gwizdek sędziego Kwiatkowskiego. Zaczynamy mecz Warta Poznań - Lech Poznań!

1
3
2
1
czas Start meczu
14:58

Zawodnicy wychodzą na płytę boiska. Za chwilą początek derbów Poznania!

1
14:50

Prawdopodobnie przy pierwszej możliwej przerwie w grze z boiska zejdzie Łukasz Trałka, który tym samym zakończy piłkarską karierę.