PKO Ekstraklasa: 34. kolejka
21 maj 2022 17:30
komentarz

Za chwilę w Poznaniu mistrzowska feta, będziecie ją mogli obejrzeć u nas na zdjęciach. Dziękujemy za udział w relacji. Do zobaczenia!

2
2
komentarz

Tak kończy się ostatni mecz Mistrza Polski w sezonie 2021/2022. Lech Poznań pokonuje KGHM Zagłębie Lubin 2:1.

5
4
90+9'

Maciej Skorża w rozmowie z asystentem. Prawdopodobnie na temat czasu, bo panowie spojrzeli na zegarki.

6
5
90+8'

Jeszcze Łakomy z dystansu, ale w środek bramki, prosto w Bednarka.

5
4
1
2
90+7'

Ławka gospodarzy już na stojąco, już gotowa do wbiegnięcia na boisko i fetowania mistrzostwa kraju.

10
8
1
90+6'

Pieńko schodził z lewej strony do środka, pokusił się o strzał, ale został zablokowany.

2
1
4
90+6'
ŻÓŁTA KARTKA
KGHM Zagłębie Lubin
2
90+5'

Pieńko z ostrego kąta szuka centrostrzału, a tu znów czujnie Mateusz Skrzypczak.

5
4
2
1
90+4'

Dobra interwencja Skrzypczaka we własnym polu karnym. W odpowiedzi popędził w kontrze Kownacki i z 7. metra zamiast strzelać, wolał podać do Ishaka. No i strzału się nie doczekaliśmy.

3
1
3
4
90+3'

Rajd Skórasia z piłką kończy się na 20. metrze.

1
3
2
90+2'

Gra została wznowiona, choć my jeszcze tak średnio widzimy płytę.

3
1
1
1
90+1'

Co najmniej siedem minut doliczone do drugiej połowy meczu.

3
2
2
2
2
90'

Ponad 40 tysięcy widzów w Poznaniu już zaczęło mistrzowską fetę.

7
4
88'

To w międzyczasie przypomnijmy sobie, co działo się pół godziny temu.

2
1
87'

Trochę petard na trybunach i mamy przerwę w grze.

6
3
2
1
3
86'

I jeszcze raz zadymiło się od sektora ultrasów.

5
4
1
2
85'
ZMIANA
83'

Kędziora wrzuca w pole karne na Ishaka, lecz ten źle się złożył. Piłka nie wyszła za linię, uratował ją Kownacki i pokusił się o strzał, ale tu dobrze zareagował Burić.

2
4
3
3
2
82'

Ostatnimi minuty szczelnie bronią się piłkarze z Dolnego Śląska.

2
1
3
3
81'

A na trybunach: "Mistrz, Mistrz, Kolejorz!"

8
5
80'

Zrobiło się trochę przestrzeni na boisku, można próbować zagrać coś kreatywnego.

2
79'

Szysz próbuje zrobić wiatr w polu karnym Lecha, lecz bezskutecznie.

2
3
1
78'
Lech Poznań
1
1
5
5
5
77'

Zaskakujący strzał Skórasia z dystansu obok bramki Buricia.

2
1
2
76'

Wiemy, jaka jest stawka tego meczu, ale trener gości Piotr Stokowiec jeszcze pobudza zespół do walki.

4
1
1
75'

Strzał z linii pola karnego oddał Kownacki, lecz poza światłem bramki znalazła się piłka.

1
4
1
3
74'
4
73'

Szysz próbuje zagrać do Daniela na dobiegnięcie, ale za mocno. Od bramki Bednarek.

2
3
72'

A goście próbują atakiem pozycyjnym jeszcze powalczyć o gola wyrównującego. Na razie jednak piłka daleko od bramki Filipa Bednarka.

2
1
1
70'

Daniel centruje spod linii bocznej w stronę Dolezala, ale przegrywa pojedynek główkowy gracz Miedziowych. A potem jeszcze faulowany Skóraś.

69'

Chwila przerwy. Alan Czerwiński musi zahamować skurcze.

3
1
1
68'

Dolezal na spalonym. Nie zdążył wrócić za linię obrony Lecha, a już miał dostać piłkę.

4
1
1
1
67'

Czerwiński siłuje się z Bartolewskim na prawym skrzydle i raczej ten pojedynek przegrywa.

1
65'
ZMIANA
64'
GOOOOOOL!!!
1
1
1
5
12
64'

I rzut karny dla Zagłębia! Falowany Dolezal!

2
2
6
5
63'

Kosztowna strata Lubomira Satki blisko własnej bramki.

1
1
1
6
7
64'
2
4
60'

Starzyński uderzył z pola karnego z kąta 45 stopni, ale dobrą interwencją popisał się Filip Bednarek.