Stade Brestois 29
42' Franck Honorat 52' Lilian Brassier 85' Steve Mounie
Paris Saint-Germain
23' Ander Herrera 36' Kylian Mbappe 53' Marco Verratti 65' Kylian Mbappe 73' Idrissa Gueye 90' Angel Di Maria
2:4

Koniec meczu! Po interesującym widowisku PSG wygrywa na wyjeździe ze Stade Brestois 4:2.

PSG utrzymuje się przy piłce w środkowej strefie boiska. Tu już nic nie powinno się wydarzyć.

Minimum cztery minuty doliczone przez sędziego.

Gol! Strzelił Angel Di Maria. Asystował mu Achraf Hakimi.

Ależ kontratak w wykonaniu PSG! Wypiąstkował piłkę Navas i goście ruszyli jak do pożaru. Hakimi odegrał na jeden kontakt do Di Marii, a ten przelobował Bizota z szesnastu metrów.

Miękkie dośrodkowanie Honorata z prawej strony, był na dalszym słupku Mounie, ale trafił w stojącego tuż przed nim Kehrera!

Nerwowo w defensywie PSG. Przycisnęli gospodarze.

Paris Saint-Germain. Schodzi: Mauro Icardi. Wchodzi: Arnaud Kalimuendo.

Brestois. Schodzi: Ronael Pierre-Gabriel. Wchodzi: Jean-Kevin Duverne.

Gol! Strzelił Steve Mounie.

Kolejny kontratak gospodarzy, idealne podanie z lewej strony, a Steven Mounie nie zmarnował stuprocentowej szansy i wynik wciąż jest sprawą otwartą.

Niewiele dzieje się na boisku. Goście wymieniają kolejne podania, grają na dużym spokoju, choć jak pokazała sytuacja z 77. minuty, Brestois potrafi się odgryźć.

Dalekie zagranie w kierunku Mbappe, ale ten nie miał nawet ochoty na pojedynek z obrońcą i pozwolił, by piłka opuściła boisko.

Ale mogli zostać skarceni! Honorat łatwo ograł Diallo, zagrał na jedenasty metr do Pierre-Gabriela, ale płaski strzał obrońcy Brestois instynktownie broni Navas!

Po tym golu goście wyraźnie odetchnęli. Grają teraz z dużo większą pewnością siebie.

Brestois. Schodzi: Irvin Cardona. Wchodzi: Jeremy Le Douaron.

Brestois. Schodzi: Haris Belkebla. Wchodzi: Hugo Magnetti.

Gol! Strzelił Idrissa Gueye.

Ależ bramka! Gueye popisał się atomowym strzałem z ponad czterdziestu metrów! Piłka leciała z dziwną rotacją, ale odległość była na tyle duża, że Bizot spokojnie mógł to obronić.

Kimpembe do Gueye, ten z powrotem do tyłu... i tak w kółko. Brakuje przyspieszenia.

Minuty upływają, a obraz gry się nie zmienia. PSG bardzo powoli buduje akcje, usypia rywala, jednak nie przekłada się to na sytuacje strzeleckie.

A tymczasem Navas świetnie spisał się w sytuacji sam na sam, choć i tak sędzia asystent podniósł chorągiewkę. Spalony.

Gospodarze mieli pretensje do Mbappe. Ich zdaniem przewinienie było aż zbyt agresywne.

Żółtą kartkę otrzymał Kylian Mbappe. Faulowany Honorat, który zwija się z bólu.

Wybijają piłkę gospodarze. W drugiej połowie - jak na razie - nie popełniają błędów w defensywie.

Korner dla gości. Uronen trafiony w głowę przez Hakimiego.

W nieustannym ataku PSG, sporo podań w środku pola, ale bez konkretów w okolicach pola karnego.

W drugiej połowie nie mieliśmy jeszcze dogodnej sytuacji dla gości, a przecież przed przerwą ich dominacja nie podlegała dyskusji.

Dobre dośrodkowanie Mbappe, ale nie pomylił się przy wyjściu na przedpole Bizot.

Faulowany Gueye w pobliżu pola karnego Brestois. Szansa dla gości.

Nieudany strzał głową Icardiego. Nawet nie zmusił do interwencji bramkarza.

Chardonnet popisał się znakomitym podaniem na prawą stronę do Honorata, ten zagrywał płasko wzdłuż pola karnego, ale wybronili się goście.

Centra z prawej strony boiska, ale na odpowiedniej wysokości dla Navasa i bramkarz PSG notuje jeden z pierwszych kontaktów z piłką w tym meczu. Pewny chwyt.

Żółtą kartkę otrzymał Marco Verratti. Za faul taktyczny. Ostry, bezpardonowy atak.

Żółtą kartkę otrzymał Lilian Brassier. Za faul na Icardim.

Długo rozgrywali akcje goście, wreszcie stracili piłkę i zrodziła się okazja do kontrataku dla Brestois, ale pierwsze podanie było już niedokładne. I - można powiedzieć - wracamy do punktu wyjścia.

Honorat w indywidualnym rajdzie prawą stroną, płaskie zagranie na jedenasty metr, lecz nie było tam żadnego z partnerów.

Hakimi oddał zaskakujący strzał zza pola karnego, ale nie dał się zaskoczyć Bizot i pewnie złapał piłkę.

Krótkie rozegranie, ale połapali się gospodarze. PSG musi wrócić do ataku pozycyjnego.

Interwencja Uronena i będzie korner dla PSG.

Po dwudziestu sekundach gospodarze mieli okazję na doprowadzenie do remisu, ale strzał Faivre z szesnastego metra został zablokowany.

Gramy!

Zawodnicy wracają na boisko. Za moment początek drugiej połowy.

Koniec pierwszej połowy! PSG prowadzi ze Stade Brestois 2:1, ale i tak może mówić o sporym niedosycie, bo przy lepszej skuteczności mogło prowadzić znacznie większą liczbą bramek.

Doliczona minimum jedna minuta.

Rzut rożny dla PSG w końcówce pierwszej połowy.

Krótko rozegrany rzut wolny przez gości, dośrodkowanie z lewej strony, ale efektownie piąstkował piłkę Bizot.

Gol! Strzelił Franck Honorat. Asystował mu Romain Faivre.

I to jest właśnie futbol. Kontratak gospodarzy, Mounie zagrał do Faivre, ten odegrał piętką do niepilnowanego z prawej strony Honorata, który mocnym strzałem pokonał Navasa!

Pięć minut do końca pierwszej połowy. Ogromna przewaga gości z Paryża, ale nie przeszkadza to miejscowym kibicom, którzy od początku meczu bawią się w najlepsze.

Kapitalny drybling Mbappe, założył nawet siatkę rywalowi, miał sporo miejsca przed polem karnym, lecz jego strzał był bardzo niecelny.

Bezradni są zawodnicy Brestois. Od kilku minut w zasadzie tylko biegają za piłką i tracą siły. Dominacja gości nie podlega dyskusji.

Gol! Strzelił Kylian Mbappe.

Tak to się musiało skończyć. Diallo zagrał na kilkadziesiąt metrów do Hakimiego, ten odegrał piłkę do Wijnalduma, który został zablokowany. Do dobitki ruszył Mbappe i precyzyjnym strzałem głową podwyższył prowadzenie paryżan!

Sporo gry w środkowej strefie boiska. Wymieniają podania goście, zmieniają stronę, od lewej do prawej. I tak w kółko. Szukają dziury, by posłać prostopadłe podanie.

I ponownie włączył się do akcji ofensywnej Hakimi. Efektownie minął na zamach swojego rywala, uderzenie przy dalszym słupku, jednak tym razem nie dał się zaskoczyć Bizot.

Kolejny raz goście. Mbappe przyjął sobie kierunkowo piłkę, momentalnie szukał strzału, ale został zablokowany przez Chardonneta.

Ładna akcja gości, Hakimi był w polu karnym, ale nie potrafił celnie dograć piłki do Icardiego.

Gestykuluje przy linii bocznej Mauricio Pochettino. Nie wszystko podoba się w tym meczu trenerowi PSG.

Blisko 80 proc. czasu gry przy piłce są zawodnicy PSG.

Dłuższe podanie w stronę Mbappe, lecz ten nie ruszył do piłki. Uznał, że zagranie było za mocne i ocenił, że sprint nie ma najmniejszego sensu. Podziękował jednak koledze za to podanie.

Verratti dostrzegł Icardiego w polu karnym, ale podał minimalnie za lekko i partner z drużyny nie doszedł do tej piłki.

Obraz gry oczywiście się nie zmienia. W dalszym ciągu to PSG dłużej utrzymuje się przy piłce. Wydaje się, że kolejne gole są wyłącznie kwestią czasu.

Gol! Strzelił Ander Herrera.

Goście mieli trzy stuprocentowe okazje, a strzelili gola w nieoczywistej sytuacji. Ander Herrera dopadł do wybitej piłki przed polem karnym, oddał soczysty strzał i dał prowadzenie PSG. Inna sprawa, że nie popisał się przy tym uderzeniu Bizot.

Prostopadłe podanie w kierunku Hakimiego, jednak ten nie dogonił piłki w boisku, a dodatkowo wpadł w operatora kamery.

Kolejna świetna okazja dla PSG, ale fatalnie zachował się Icardi. Argentyńczyk nie trafił w piłkę, mając przed sobą tylko bramkarza...

Lepszy okres w grze gospodarzy, ale brakuje ostatniego podania. Mieliśmy dwie akcje oskrzydlające, jednak w obu przypadkach szwankowało dogranie do napastnika.

Na bezpośredni strzał z rzutu wolnego zdecydował się Mbock, jednak trafił w zasiadających za bramką kibiców.

Herrera sprokurował groźny rzut wolny ok. 25 metrów od własnej bramki. Bezpardonowo zaatakowany w tej sytuacji Cardona.

To była setka! Świetnie rozegrali ten rzut rożny goście. Na krótko, kompletnie zaskoczyli Brestois. Verratti miał hektary wolnego miejsca w polu karnym, przełożył sobie piłkę na prawą nogę, huknął przy bliższym słupku, ale fatalnie spudłował.

Hakimi wywalczył rzut rożny dla PSG.

Tymczasem kontratak gospodarzy, dośrodkowywał z lewej flanki Cardona, ale trochę za mocno i wyjaśnili sytuację paryżanie.

Verratti zagrywał w pole karne do Icardiego, ten miał obrońcę na plecach i szukał odegrania do Mbappe, lecz szybszy przy piłce był Bizot.

Przedzierał się lewą stroną Mbappe, jednak nie zdołał wbiec przed obrońcę Brestois i piłka opuściła boisko. Niemniej, była to kolejna efektowna akcja gości.

Mnóstwo kontaktów z piłką notują środkowi pomocnicy PSG.

PSG miało rzut rożny, dośrodkowywał Mbappe, ale dobrze na przedpolu spisał się Bizot i oddalił zagrożenie.

Stracił piłkę Verratti, gospodarze mieli okazję wyjść z szybkim kontratakiem, jednak znakomicie w pressingu spisali się przyjezdni i momentalnie odzyskali posiadanie.

Paryżanie nie zwalniają tempa i zmuszają gospodarzy do głębokiej defensywy. Muszą jednak uważać na kontrataki. Przed momentem dostali pierwsze ostrzeżenie.

Honorat zagrywał w pole karne, Cardona miał mnóstwo miejsca, by oddać strzał, ale źle trafił w piłkę i kopnął obok bramki.

Stuprocentowa sytuacja dla PSG, ale Mbappe nie potrafił pokonać Bizota z pięciu metrów. Świetna interwencja golkipera Brestois.

Od pierwszych minut zawodnicy PSG praktycznie nie schodzą z połowy gospodarzy.

Strzelał zza pola karnego Herrera, lecz został zablokowany. Piłka znalazła się w rękach Bizota.

Długie podanie w kierunku Icardiego, ale ten nie zdołał dojść do piłki. Argentyńczyk podziękował jednak koledze z drużyny za tę próbę.

Pierwszy gwizdek sędziego!

Zadymiło się nad murawą. Kibice przygotowali oprawę.

Dzisiejszy mecz obejrzy komplet publiczności.

Piłkarze wychodzą na płytę boiska.

Jakim wynikiem zakończy się mecz w Bretanii?

Sędzią dzisiejszego meczu jest Eric Wattellier.

A tu PSG:

Skład gospodarzy:

Po dwóch kolejkach PSG ma w dorobku komplet sześciu punktów, z kolei gospodarze dzisiejszego meczu w dwóch poprzednich kolejkach zanotowali dwa remisy.

Najważniejszą informacją była osoba Leo Messiego. Czy zagra w dzisiejszym meczu?

Przed nami pierwsze spotkanie 3. kolejki Ligue 1. W piątkowy wieczór w Bretanii zagrają ze sobą Stade Brestois 29 i Paris Saint-Germain. Początek o godz. 21.