90+5'

Harrison strzela w Bamforda, ale ten jeszcze dobija, zablokowany!

1
90+3'

No... Delph wchodzi wślizgiem, Raphinha się przewraca. Nie ma karnego, dodatkowa konsultacja z VAR-em tylko utrzymuje sędziego w tym przekonaniu.

90+3'

Trwa czas doliczony, ale Leeds jest bez pomysłu.

89'

Końcówka meczu, Leeds jeszcze walczy.

86'

Wysoki pressing Leeds nie daje jednak dobrych efektów.

85'

Everton skupia się na obronie. Gra nerwowo, ale jakoś jest w stanie przetrwać napór Leeds.

1
84'
ZMIANA

Everton. Schodzi: Demarai Gray. Wchodzi: Fabian Delph.

83'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Abdoulaye Doucoure.

77'

Żółtą kartkę otrzymał Seamus Coleman.

74'
ZMIANA

Everton. Schodzi: Alex Iwobi. Wchodzi: Andros Townsend.

72'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Raphinha. Asystował mu Liam Cooper. Zamieszanie po dośrodkowaniu, Cooper cofa do Raphini, a ten fenomenalnie posyła tuż przy słupku. Pickford zasłonięty, nie miał prawa tego sięgnąć. Znowu remis!

Raphinha #10
1
68'

Żółtą kartkę otrzymał Lucas Digne.

67'

To jest ciekawe - Everton nie spędził nawet 1/3 czasu gry przy piłce, a mimo to ma więcej sytuacji.

1
64'

Obie ekipy mocno oskrzydlają swoje akcje. Flanki jednak mało dają zarówno Leeds, jak i Evertonowi.

60'
ZMIANA

Leeds United. Schodzi: Junior Firpo. Wchodzi: Jamie Schakleton.

wchodzi Wchodzi
Jamie Schakleton #46
schodzi Schodzi
60'
ZMIANA
59'

Digne pokazuje, że ktoś z trybun rzucił zapalniczką w jego stronę.

57'

Leeds próbuje pressować, atakować, ale nie wychodzi Pawiom to najlepiej.

53'

Kapitalne zagranie pod bramkę, jest Calvert-Lewin, ale piłka grzęźnie między nogami bramkarza!

50'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Demarai Gray. Asystował mu Abdoulaye Doucoure. Ładnie otworzona lewa strona, choć Gray miał problemy z przyjęciem. Mimo to oszukał rywala i bramkarza takim "szczurem" po ziemi. Everton znów prowadzi!

48'

Szarpane akcje z obu stron, na razie bez powodzenia.

czas Druga połowa
45+4'

Klich z dystansu, ale wysoko nad bramką.

45+3'

Przekombinował Everton w swojej akcji, niepotrzebnie zwlekano ze strzałem. Zepsuta teraz centra Digne'a.

45'

Aż 6 minut doliczonych!

44'

Iwobi z woleja, nad bramką.

41'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Mateusz Klich. Asystował mu Patrick Bamford. Zostawiony Polak w sytuacji sam na sam nie myli się! CLICK! I mamy remis!

32
10
3
1
40'

Znowu Raphinha zza pola karnego i znowu obok.

39'

Klich urywa się lewą flanką, ale został wygoniony za boisko.

37'

Żółtą kartkę otrzymał Patrick Bamford.

37'

Żółtą kartkę otrzymał Yerry Mina.

37'

Doszło też do spięcia Anglika z Kolumbijczykiem. Gorąco między nimi od początku.

36'

Zabawna sytuacja pod pole karnym Evertonu. Mina zatrzymał piłkę na linii. Zasłaniał, odpychał Bamforda. Podbiegło dwóch innych graczy Evertonu, ale Mina wtedy nagle sam pobiegł z piłką.

1
1
34'

Ciekawostka - Calvert-Lewin pierwszy raz w karierze strzelał karnego na poziomie Premier League.

1
32'

Ładny strzał Raphinhi, piłka mija jednak nieznacznie bramkę.

1
30'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Dominic Calvert-Lewin. Wyczuł go Meslier, ale nie miał szans sięgnąć piłki.

28'

Żółtą kartkę otrzymał Liam Cooper.

1
28'

RZUT KARNY DLA EVERTONU!

1
1
27'

Wiadomo już, że nie ma spalonego, Dallas złamał linię. Teraz kwestia sprawdzenia, czy faktycznie był faul. Sędzia ogląda to na monitorze.

26'

Cooper szarpie się pod bramką z Calvertem-Lewinem, upada napastnik Evertonu. Jest VAR, sędzia sprawdza!

23'

Próba szarpania gry, czasem koronkowej z obu stron, ale wkrada się jednak chaos i brak rozegrania.

18'

Kapitalnie Gray na 3 metr, ale Calvert-Lewin mija się z piłką! Najlepsza szansa w tym meczu zmarnowana!

16'

Sprytnie wstrzelił Klich piłkę w pole karne i bliski dojścia do niej był Bamford, ale uprzedził go Pickford.

15'

Bomba Aylinga z dystansu, ale jest tylko korner dla gospodarzy.

13'

Głośno jest na Elland Road, kibice Leeds byli spragnieni piłki.

10'

Raphinha z płaskim strzałem, ale prosto do rąk bramkarza.

8'

Przerwa w grze, problemy zdrowotne Richarlisona.

7'

Znowu Bamford, ale do samego końca pilnował jego ruchów w polu karnym Keane.

4'

Leeds teraz przycisnęło, uparcie szuka Bamforda, który ma problem z opanowaniem piłki.

1'

Od razu szansa Evertonu, ale Doucoure przestrzelił z dystansu.

1
czas Start meczu
15:56

Zanim start, minuta ciszy dla wszystkich tych kibiców i byłych piłkarzy Leeds, którzy zmarli z powodu COVID-19.

1
15:56

Sędziuje Darren England.

1
15:56

W pierwszym składzie gospodarzy Mateusz Klich!

1
1
15:56

Leeds zgarnęło srogie lanie na start sezonu. Dziś dobra okazja żeby się odczuć. Mierzy się z zespołem o podobnym potencjale. Dzień dobry, zapraszamy na relację z Leeds-Everton!