Premier League: 2. kolejka
23 sie 2021 21:00
90+3'

Spokojnie dogrywają ten mecz do końca gospodarze. Zmuszają do biegania swoich rywali.

1
1
90'

Minimum trzy minuty doliczone przez sędziego.

1
89'
87'

Długie podanie w kierunku Ikeanacho, ale czujny był Fabiański i skutecznie interweniował na linii pola karnego.

2
85'

Głośne "OLE!" z trybun po każdym podaniu zawodników West Hamu.

1
1
84'

Gol! Strzelił Michail Antonio. Asystował mu Vladimir Coufal.

West Ham punktuje rywala niczym wytrawny pięściarz. Antonio strzela drugiego gola w tym meczu. Coufal zagrał z prawej strony, Antonio efektownie przyjął sobie piłkę na piątym metrze i bez problemu umieścił ją w siatce.

3
1
1
80'

Gol! Strzelił Michail Antonio. Asystował mu Declan Rice.

I chyba jest już po wszystkim! Antonio przyjął piłkę w polu karnym z rywalem na plecach, wygrał z nim walkę fizyczną, odwrócił się w kierunku bramki i strzelił nie do obrony.

5
1
1
79'

West Ham mądrze utrzymuje się przy piłce na połowie rywala.

2
1
78'

Jeszcze jedno dośrodkowanie na dalszy słupek, lecz tym razem Dawson dopuścił się faulu w ofensywie.

77'

Kolejny rzut rożny dla West Hamu. Dziesiąty tego wieczora.

1
76'

Rice był niepilnowany z lewej strony i pokusił się o centrę, najwyżej w polu karnym wyskoczył Dawson, ale strzelił nieznacznie obok słupka.

74'

Zyskali nową energię przyjezdni, którzy do momentu strzelenia gola na 2:1 w zasadzie nie istnieli na boisku.

1
73'

Popędził prawym skrzydłem Vardy, zacentrował w pole karne, ale nie było tam żadnego z partnerów, a poza tym samo zagranie było dość niskiej jakości.

1
71'

Żółtą kartkę otrzymał Ricardo Pereira. Za ostre wejście w nogi Cresswella.

Leicester City
3
1
69'

Gol! Strzelił Youri Tielemans.

Ależ nam się to zmienia. Tzw. bramka z niczego. Maddison zagrał z lewej strony w pole karne, nie trafił w piłkę Daka, ale za jego plecami był Tielemans, który na raty pokonał Fabiańskiego.

1
1
2
5
8
69'

Leicester wciąż bez celnego strzału na bramkę Fabiańskiego. Polak ma dziś bardzo spokojny wieczór.

1
1
1
68'

Wybronili się przyjezdni, lecz West Ham zakłada wysoki pressing i nie pozwala wyjść rywalom z własnej połowy.

67'

Seria rzutów rożnych dla gospodarzy. Ich dominacja nie podlega żadnej dyskusji.

1
1
1
1
1
64'
63'

Cresswell dopadł do bezpańskiej piłki na dwudziestym metrze i huknął ile sił w nodze, ale nie trafił w bramkę. Słychać było tylko jęk zawodu na trybunach.

1
1
1
2
1
63'

Potężny płaski strzał Antonio zza pola karnego, ale znakomicie broni Schmeichel!

1
1
62'

Dośrodkowanie Fornalsa, po którym niecelnie strzelał głową Ogbonna.

61'

Korner dla West Hamu, który z minuty na minutę jest coraz groźniejszy.

1
59'

Leicester nie jest w stanie wyjść z własnej połowy. Wyraźnie widać, że brakuje im jednego zawodnika.

1
58'

Świętują kibice West Hamu i mają do tego pełne prawo. Gospodarze grają bardzo pewnie i kontrolują przebieg wydarzeń na boisku.

1
56'

Gol! Strzelił Said Benrahma. Asystował mu Michail Antonio.

Ależ fatalny błąd Soyuncu. Turek aż złapał się za głowę. Wycofywał piłkę do Schmeichela, ale nie zauważył, że został tam Antonio. Anglik przechwycił futbolówkę, odegrał do Benrahmy, a ten tylko dopełnił formalności.

12
4
1
1
1
56'

Po szybkiej analizie VAR podtrzymana została decyzja z boiska. Nie ma rzutu karnego dla West Hamu.

2
1
1
1
1
55'

Benrahma dynamicznie wbiegł w pole karne Leicester, ale arbiter plastycznym gestem pokazał, że nie było tam faulu Maddisona.

1
1
1
1
1
53'

Przedzierał się lewą stroną Barnes, ale perfekcyjnie zablokował go w polu karnym Dawson i nie pozwolił na oddanie strzału.

1
1
1
1
1
52'

Tym razem Fornals centrował już z gry, na dalszym słupku urwał się Antonio, oddał mocny strzał głową z paru metrów, jednak znakomicie broni Schmeichel!

1
1
1
1
1
51'

Dośrodkowanie Fornalsa z rzutu rożnego i dość pewnie piąstkował Schmeichel.

1
1
1
1
1
50'

Piękna akcja West Hamu. Bowen zagrał piętką do Soucka, ale ten oddał niecelny strzał z kilku metrów. Był odchylony i nie za bardzo miał z czego uderzyć.

1
2
1
1
1
48'

Dłuższe podanie w stronę Vardy'ego, ale nie popełnił błędu Ogbonna, a po chwili piłka była już w rękach Fabiańskiego.

47'

Mimo gry o jednego zawodnika mniej, goście starają się budować akcje podaniami po ziemi, od własnej bramki. Mają jednak problemy z przedostaniem się na połowę przeciwnika.

46'

Gra została wznowiona!

1
20:24

Piłkarze wracają na boisko.

20:24

Tak wyglądała sytuacja z czerwoną kartką.

45+2'

Groźna centra Bowena, ale poradzili sobie z nią zawodnicy gości.

45+2'

Rzut rożny dla West Hamu. Vardy interweniuje we własnym polu karnym.

45'

Pierwsza połowa została przedłużona o minimum cztery minuty.

45'

Kapitalne dośrodkowanie Bowena, piłka trafiła do Antonio, ale ten nie za bardzo wiedział, jak się zachować na piątym metrze. Nie potrafił przyjąć futbolówki i nie oddał nawet strzału.

44'

Fornals upadł w polu karnym, ale sędzia nie zdecydował się na odgwizdanie przewinienia. Strzelał jeszcze z ostrego kąta, jednak został zablokowany.

43'

Teraz sytuacja na boisku na pewno ulegnie zmianie. Już widać, że to gospodarze przejmują inicjatywę.

1
1
42'

West Ham miał rzut wolny, na dalszy słupek dośrodkowywał Cresswell, jednak dobrze w defensywie zachowali się goście.

41'

Przez moment nie było wiadomo, co ze zdrowiem Fornalsa, ale wydaje się, że wszystko jest w porządku.

1
40'

Na stadionowym telebimie została pokazana cała sytuacja. Kibice West Hamu nie mieli wątpliwości, że decyzja arbitra jest słuszna.

40'
CZERWONA KARTKA

Czerwoną kartkę otrzymał Ayoze Perez. Powtórki były bezwzględne dla zawodnika gości.

7
1
39'

Sędziowie sprawdzają na wozie VAR ewentualną czerwoną kartkę dla Ayoze Pereza za faul na Fornalsie.

1
37'

Miękkie dośrodkowanie w pole karne, wystartował do piłki Maddison, ale nie zdołał jej trącić. Pewna interwencja Fabiańskiego na piątym metrze.

2
1
35'

Dawson wyskoczył najwyżej w polu karnym, ale nie zdołał oddać celnego strzału. Prawdopodobnie przeszkodził mu Ogbonna, a więc kolega z linii obrony.

34'

Będzie rzut rożny dla West Hamu.

1
33'

Skiksował Ayoze Perez. Chyba szukał dośrodkowania w kierunku Vardy'ego, ale uderzył piłkę zdecydowanie za mocno. Przez moment można było się zastanawiać czy była to centra czy może strzał.

32'

Obraz gry się nie zmienia. Leicester wymienia sporo podań w środkowej strefie boiska, jednak kompletnie nic z tego nie wynika. Gra gości jest dość wolna, statyczna. West Ham nie daje się zaskoczyć.

30'

Ładna akcja Leicester, Ayoze Perez podał prostopadle do Ricardo Pereiry, ten strzelał z dość ostrego kąta, w dodatku się poślizgnął i piłka przeleciała wyraźnie obok bramki.

29'

Bardzo dobra centra z prawej strony i Soucek główkuje tuż obok słupka.

28'

Długie podanie w kierunku Barnesa, ale Brytyjczyk przegrał pojedynek powietrzny z obrońcą i piłka w posiadaniu West Hamu.

1
26'

Gol! Strzelił Pablo Fornals. Asystował mu Said Benrahma.

Świetny kontratak gospodarzy i mamy otwarcie wyniku! Fornals akcję rozpoczął i zakończył. Podanie w tempo na lewą stronę do Benrahmy, ten wrzucił bez przyjęcia w okolice ósmego metra i Fornals technicznym strzałem pakuje piłkę do siatki.

7
1
25'

Benrahma centrował z lewego skrzydła, lecz piłka leciała na dobrej wysokości dla obrońców i ci nie mieli problemów z wyjaśnieniem całej sytuacji.

24'

Nie jest to wielkie spotkanie. Praktycznie nie ma sytuacji podbramkowych.

22'

Dośrodkowanie Ayoze Pereza i pewnie łapie piłkę na piątym metrze Fabiański.

21'

Niezła akcja gości, lecz Tielemans podawał zbyt mocno w kierunku wbiegającego w pole karne Ricardo Pereiry.

20'

Strzelał z szesnastu metrów Dawson, jednak wcześniej sędzia odgwizdał faul na Maddisonie.

19'

Zablokowane dośrodkowanie Antonio, ale będzie rzut rożny dla West Hamu. Głośny doping z trybun.

1
18'

Barnes rozpędzony z lewej strony, ale był sam naprzeciwko dwóch rywali i nie zdołał zrobić nic sensownego.

16'

Ależ zaimponował teraz siłą Antonio. Uwolnił się spod krycia obrońcy, popędził w kierunku bramki i oddał mocny strzał z ok. dwudziestu metrów, jednak kopnął obok słupka.

1
14'

Rice pokusił się o strzał z ponad trzydziestu metrów, ale nie przymierzył zbyt dobrze i piłka przeleciała wysoko nad poprzeczką.

1
13'

Dobre dośrodkowanie Coufala, ale wybijają piłkę rywale.

12'

Sporo gry w środku pola, mało akcji ofensywnych. Posiadanie piłki na korzyść Leicester, z kolei West Ham wyraźnie nastawiony na kontry.

10'

Fabiański prawdopodobnie nie zanotował jeszcze ani jednego kontaktu z piłką. Leicester przeważa, ale nie ma to przełożenia na stwarzane sytuacje.

1
1
9'

Obaj zawodnicy są zdolni do dalszej gry. Goście konstruują kolejny atak.

1
7'

Zderzenie Cresswella i Ayoze Pereza. Ucierpiał boczny obrońca West Hamu. Konieczna była przerwa w grze.

1
1
6'

Benrahma oddał zaskakujący techniczny strzał z dwudziestu metrów, ale Schmeichel był dobrze ustawiony i pewnie złapał piłkę.

1
4'

Zarysowuje się przewaga Leicester. Goście dłużej utrzymują się przy piłce i w zasadzie nie schodzą z połowy West Hamu.

1
2'

Kontratak West Hamu, lecz podanie Antonio w kierunku Benrahmy było niedokładne. Przy odrobinie precyzji partner znalazłby się w sytuacji sam na sam z bramkarzem.

1'

Pierwsza szansa gości, urwał się lewą stroną Barnes, ale nie potrafił dograć do Vardy'ego, który był dobrze kryty przez dwójkę środkowych obrońców.

1
czas Start meczu
20:24

Piłkarze wychodzą na boisko.

20:24

Sędzią dzisiejszego meczu jest Michael Oliver.

20:24

W zespole West Hamu zagra m.in. Łukasz Fabiański:

20:24

Skład gości:

20:24

Stawką tego meczu jest awans do pierwszej piątki i zarazem dołączenie do czterech innych drużyn z kompletem punktów. Zarówno West Ham, jak i Leicester wygrały bowiem swoje spotkania tydzień temu.

20:24

Drugą kolejkę Premier League kończymy poniedziałkowym meczem West Ham United - Leicester City. Początek o godz. 21.